Regenerum, Serum regeneracyjne do stóp

Regenerum, Serum regeneracyjne do stóp

Cena PLN 12.70

Regeneracyjne serum do stóp to nawilżająco-łagodząca receptura serum dzięki połączeniu składników odżywczych z odbudowującymi olejami. Nawet do przesuszonej, podrażnionej i zrogowaciałej skóry.
Kosmetyk skutecznie nawilża skórę stóp oraz odbudowuje i wzmacnia jej barierę ochronną, zabezpieczając przed ponownym przesuszeniem czy rogowaceniem. Wysokoskoncentrowana formuła zawiera: mocznik, prowitaminę B5, masło shea, witaminę E, alantoinę oraz naturalne oleje: kokosowy, arganowy, ze słodkich migdałów. Serum nawilża i zmiękcza skórę, sprawiając, że staje się gładka i elastyczna. Dzięki temu Regenerum zapobiega rogowaceniu i łuszczeniu się skóry oraz chroni ją przed działaniem czynników zewnętrznych. Preparat łagodzi podrażnienia, przynosząc stopom odczuwalne ukojenie. Serum jest lekkie oraz szybko się wchłania, pozostawiając skórę przyjemną w dotyku. Skuteczne działanie to zasługa obecności starannie dobranych składników naturalnego pochodzenia:
- mocznik i prowitamina B5 - intensywnie nawilżają i zmiękczają
- masło shea i witamina E - regenerują i wzmacniają warstwę lipidową naskórka, chroniąc stopy przed przesuszeniem i czynnikami zewnętrznymi
- alantoina i oleje (kokosowy, arganowy, ze słodkich migdałów) - łagodzą podrażnienia, odbudowują i wygładzają naskórek.

sucha, normalna
kremy do stóp
wygładzające, regenerujące, nawilżające
w słoiku
bogate

Doskonałe masełko

Jestem uzależniona od treściwych kremów do stóp po wieczornej kąpieli. Ten sprawdza się rewelacyjne. Kremowa konsystencja, która otula stopy i pozostawia delikatny i satynowy film. Szybko się wchłania mocno nawilża. Przy regularnym stosowaniu stopy są zadbane i miękkie.

chętnie wrócę

W kosmetykach do pielęgnacji stóp szukam nawilżenia oraz ograniczenia rogowacenia, co występuje u mnie najmocniej na piętach oraz na zewnętrznej części dużych palców. Znalazłam już kilka takich kremów, ale chętnie sprawdzam nowości i kiedy zauważyłam w aptece ten kosmetyk nie mogłam nie kupić. I dobrze się stało. Wpisuję go na listę produktów, do których będę wracać.

- OPAKOWANIE: kosmetyk zapakowany jest w plastikowy, spłaszczony, biały słoik z zakrętką. Na ściankach widnieją wszelkie informacje o produkcie. Wszystko jest czytelne i również estetycznie podane.

- KONSYSTENCJA: kosmetyk jest lekki, aksamitny i gładko rozprowadza się po skórze. Wygląda jak zwykły biały krem o błyszczącej powierzchni, takiej jakby mokrej. Idealnie się wchłania nie pozostawiając na skórze lepkiego czy tłustego filmu. Wydaje się jakbym nic na skórę nie nakładała, jest przyjemna w dotyku.

- ZAPACH: bardzo delikatny, wręcz bardzo słabo wyczuwalny, trzeba się dobrze wwąchać by poczuć ten nienachlany lekko świeży zapach.

- DZIAŁANIE: producent nazwał swój produkt serum, czyli kosmetyk, który działa silniej niż krem, ale jest lżejszy. W zasadzie nie powiedziałabym, żeby Regenerum był jakimś intensywniejszym produktem, choć lekki faktycznie jest. Nie odmówię mu jednak dobrego działania. Nie kłóciłabym się czy to serum czy po prostu dobry krem, nie ma to dla mnie znaczenia. Najważniejszy jest efekt.
Po nałożeniu kosmetyku na stopy (a wystarczy niewiele) skóra otrzymuję optymalną dawkę nawilżenia, znika ewentualne uczucie ściągnięcia. Stopy są miękkie, wygładzone i uelastycznione. To uczucie utrzymuje się godzinami – ja nakładam kosmetyk wieczorem, po prysznicu i cieszę się miękkimi stopami do kolejnego czyszczenia. Z kolejnymi dniami i tygodniami skóra stóp jest w coraz lepszej kondycji, chociaż nie powiem, żeby zgrubienia w moich newralgicznych miejscach się nie pojawiały. Są one jednak bardziej „komfortowe”, to znaczy nie są mocno twarde i nie są szorstkie, a przede wszystkim są mniejsze i zanim się pojawią potrzeba im więcej czasu niż kiedyś.
Mam w swoich doświadczeniach kosmetycznych kremy, które też dobrze się spisują jeśli chodzi o pielęgnację stóp, jednak, szczerze przyznam, kosmetyk Regenerum „kupił mnie” faktem, że: szybko się wchłania i nie pozostawia filmu oraz jest bardzo wydajny i już niewielka ilość pozwala zatroszczyć się o stopy. Jeśli jeszcze dodam do tego efekty działania, to otrzymuję kosmetyk, do którego wrócę i to już niedługo tylko wykończę krem, który aktualnie testuję.

Dobrze nawilżające serum do stóp

Zadbane stopy to ważna kwestia pielęgnacyjna u kobiety, zwłaszcza kiedy nosi się sandały, klapki bo niestety widok popękanych pięt jest mało atrakcyjny. Dlatego zawsze w swojej szafce mam intensywnie nawilżające kremy do stóp. Jako, że lubię testować nowości postanowiłam kupić to serum regenerujące, przy okazji zamówienia robionego w aptece.

Serum zapakowane jest w okrągłe, plastikowe pudełeczko, zakręcone na zakrętkę (preferuje tubki na zatrzask, łatwiej się otwiera/zamyka), to co mi się nie podoba to fakt, że pudełko jest znacznie większe niż mogłoby być na taką objętość (jakby wklęsłe od dołu, zbędny plastik). Szata graficzna jest prosta, przyjemna dla oka.

Po otwarciu ukazał mi się gesty, masełkowaty krem koloru białego, delikatnie pachnący kokosem. Konsystencja na 1 rzut oka bardzo obiecująca, lubię używać do ciała treściwe kremy o wiele bardziej niż te lekkie (te są dobre na szybko). Kosmetyk bardzo dobrze się wchłania, dobrze nawilża stopy, skóra jest miękka, pięty gładkie, dodatkowo pielęgnuje paznokcie. Nie raz smaruje też dłonie bo dobrze sobie radzi przesuszoną skórą. Poprawa kondycji stóp jest zauważalna po dość krótkim czasie. Dodatkowo plus za ładny, delikatny zapach, który utrzymuje się na skórze.

Serum nie podrażnia, nie uczula, nie powoduje jakiś reakcji alergicznych, nie wysusza.

Cena jest stosunkowo wysoka co do objętości, ale krem jest raczej wydajny, kiedy smaruje się se stopy.