The Different Company, Sel de Vetiver EDT

Średnia ocena: 2.24/5
  • Szybkość realizacji zamówienia

• Poziom obsługi klienta

• Jakość zapakowania przesyłki

• Polecił(a) bym ten sklep znajomym

Dla stworzenia tego zadziwiającego i bardzo intrygującego zapachu, Celine skupiła się na dwóch olejkach eterycznych pochodzących z różnych ekstrakcji. Pierwszy otrzymano tradycyjną metodą parową: ciężką, ziemistą i cierpką esencję. Drugi olejek jest pochodzenia molekularnego, zatrzymano w nim tylko najlżejsze molekuły, by uzyskać maksymalnie transparentny zapach. W miarę rozwijania się zapachu efekt pylistości zanika, animusz skórki grejpfruta staje się coraz wyraźniejszy a drzewne nuty cieplejsze. Kardamon cejloński i kalifornijski grejpfrut zapewnią wrażenie wilgotności i świeżości, geranium i lubczyk - wrażenie 'słoności'. Haitańska wetiweria i indonezyjskie paczula - cierpkie i korzenne ciepło. Ylang - ylang z Indonezji i marokański rezynoid irysu - smak miodu i miękka skóra.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: irys, grejpfrut, ylang - ylang, paczula
nuta serca: haitański wetiwer
nuta bazy: kardamon, geranium, lubczyk

Nuty
drzewne
50 - 100ml

Wakacje nad Bałtykiem

Uwielbiam!
Spodobał mi sie od samego początku i tym samym wetiwer stał sie jednym z moich ulubionych składników. Od razu przywołał wspomnienia beztroskich wakacji spędzanych na Zachodnim Wybrzeżu Bałtyku- czyste, słone powietrze, białe plaże, gładkie i lśniące drzewa wyrzucone przez morze, wydmy porośniete trawą. Mimo, że nuty nieszczególnie przystaja do tych elementów. Widać mojej wyobraźni i sentymentom to nie przeszkadza.
Cudny wetiwer jest obecny na każdym etapie rozwoju zapachu. Na początku jest tylko tłem dla pięknej i wyjątkowo oryginalnej mieszanki cytrusów, ale raczej gorzkie-cierpkiej skórki niż kwaśnego soku i kardamonu, który sprawia że pozornie banalne cytrusy nabieraja głębi, całosć jest w jakiś sposób trudna do zdefiniowania - gładka i szorstka jednocześnie, słodkawa i gorzka. Powoli zaczyna dochodzić "do głosu" charakterystyczna, wibrująca, świdrujaca w nosie, inhalująca nuta geranium. Wszystkie te zmiany sa bardzo płynne, żadna z nut nie znika, tylko wszystkie splatają sie ze soba, pozwalając pojawić sie następnym. Baza jest bardzo przyziemna, w najlepszym dla mnie tego sława znaczeniu - aromatycznych korzeni wyrwanych ze wilgotnej ziemi. Wetiwer jest taki jak lubie najbardziej - słonawy, oleisty, zółty. Jest to zapach świeży ale jednocześnie intensywny i głęboki, jak powietrze nad morzem w letni dzień.

Używam tego produktu od: o czasu do czasu od zeszłego lipca
Ilość zużytych opakowań: próbka, w trakcie 50-tki