Bell, Panda No More Mascara (Trwały tusz wydłużający rzęsy z pantenolem)

Bell, Panda No More Mascara (Trwały tusz wydłużający rzęsy z pantenolem)

Marka

Ciesz się długotrwałym makijażem oczu, bez efektu „pandy” dzięki Panda No More Mascara. Tusz pięknie wydłuża rzęsy, nie skleja ich, a intensywnie czarna formuła podkreśla głębię spojrzenia. Zawarte w składzie wosk pszczeli, pantenol oraz gliceryna wspomagają pielęgnację rzęs.

niewodoodporne
Efekt
wydłużające
Szczoteczka
silikonowa

Niestety tusz bardziej daje efekt "more panda" aniżeli "NO more panda" ::(

Ok, nie lubię nigdy być zbyt krytyczna wobec niektórych produktów do makijażu, bo ja mimo wszystko zbyć wiele nie wymagam od kosmetyków kolorowych, ale no... Kurcze, ale ten tusz bardzo się rozmazuje według mnie.

Niestety tusz się rozmazuje i pozostawia swój kolor na powiekach oraz co gorsza potrafił się czasami co nie gdzie "osypać" na policzkach więc zdecydowanie nie jest to ten efekt który oczekujemy a szkoda, bo produkt świeżo po nałożeniu na rzęsy wygląda naprawdę bardzo ładnie i bardzo też naturalnie, więc jak mówię, naprawdę szkoda, że ten tusz do rzęs robi coś takiego :'/

Nie wiem czy ten tusz nadal jest gdzieś w sprzedaży, ale jak na niego gdzieś na traficie to stanowczo odradzam jego zakupu, bo niestety można się bardzo mocno na nim zawieść :'(

Szczoteczka to dramat

Generalnie z moimi obiekcjami co do tego tuszu myślałam, że będę osamotniona. Sam on jest po prostu średniakiem, ale szczoteczka to istny DRAMAT. Takiej drapaki już daaawno w tuszach do rzęs nie uświadczyłam (i jak widzę po recenzji niżej nie jestem sama). Dwukrotnie musiałam znosić jęczmień po ukłuciu się nią. Po zmianie szczoteczki tusz był w porządku, ale mimo wszystko nieco się osypywał. Przy używaniu szczoteczki oryginalnej rzęsy były nie najgorzej wydłużone. Summa summarum używanie tego tuszu to była droga przez mękę do czasu zmiany szczoteczki, a przecież nie o to w tym chodzi. Nie polecam.

Raczej : panda- no more /use/

Maskara zasługuje na 1 gwiazdkę ze względu na cenę i urocze opakowanie. Jak opisać ją jednym słowem? DRAPAK. Szczoteczka okropnie drapie, nie da się jej używać. Nie miałam nigdy gorszego tuszu. Mega nie polecam, coś tam wydłuża, ale z pewnością nie pogrubia, ale uzyskać efekt godny wyjścia, trzeba się nieźle nagimnastykować.

Fajny przystępny cenowo tusz

Jestem w szoku, bo używam go już +3 miesiące, a on nadal jest.
Moje rzęsy nie są spektakularne, więc i tak cudów tuszem nie zdziałam, ale ten ładnie je rozdziela i wydłuża.
Szczególnie podoba mi się efekt jaki daje na dolnych rzęsach, bo są fajnie podkreślone.
Warto go wypróbować, bo trwałość jest zaskakująca, a tusz się, ani nie osypuje w ciągu dnia, ani nie odbija.
Dobra jakość w niskiej cenie ❤️

Spektakularnych rzęs z nim nie osiągniemy, ale i tak jest nieźle, zwłaszcza biorąc pod uwagę cenę.

Do zakupu tuszu skusiło mnie urocze opakowanie. Nigdy chyba nie widziałam tak ładnego opakowania, wręcz krzyczało z półki "bierz mnie!". A że do tego maskara ma dość niską cenę, to stwierdziłam, że zaryzykuję. I nie żałuję zakupu. Bo - jak zaznaczyłam w tytule recenzji - choć ten tusz nie robi spektakularnego efektu, to i tak jestem z niego zadowolona. Ale po kolei.

Moje rzęsy są dość liche, dlatego nie wyobrażam sobie makijażu bez tuszu do rzęs. Od tego typu produktu oczekuję przede wszystkim wydłużenia rzęs. Jeśli jeszcze przy tym pogrubia, to super. Jeśli nie, to łączę go ze sprawdzonym tuszem pogrubiającym, czyli Wibo Panoramic Lashes. Producent określił "Pandę" jako tusz wydłużający i trwały, więc przede wszystkim tego oczekiwałam.

Tusz jest w ekstremalnie czarnym kolorze. Dołączam do recenzji zdjęcie szczoteczki, bo nie jestem zbyt dobra w opisywaniu :D. Duży plus za to, że maskara jest dodatkowo zabezpieczona folią. Tak, wiem, nie jest to eko. Ale biorąc pod uwagę fakt, że jest ona sprzedawana w Biedronce, dam sobie rękę uciąć, że gdyby nie ta folia, to większość opakowań byłaby otwarta... Więc z dwojga złego wybieram opakowanie z folią. Tusz niezbyt ładnie pachnie, ale na szczęście zapach nie jest zbyt intensywny, więc jakoś mocno mi nie przeszkadzał.

Moja przygoda z tuszem zaczęła się i dobrze, i źle. Testowanie rozpoczęłam w sierpniu. Pierwsze użycie było w ekstremalnych warunkach - + 30 stopni, kontakt z wodą. Tusz to przetrwał! Było to dla mnie ogromne zaskoczenie, bo dopiero pod koniec dnia lekko się osypał. Niestety początkowo maskara była baaardzo mokra. Utrudniało to nakładanie jej na rzęsy. Zdarzało się też, że lekko sklejała rzęsy. Postanowiłam pozostawić ją na kilka dni. I faktycznie później było zdecydowanie lepiej. Nie sklejała już rzęs, a jej aplikacja była o wiele bardziej przyjemna.

Jeżeli chodzi o efekty, jakie daje to jest to wydłużenie rzęs. Nie jest to spektakularny efekt, ale dla mnie okej, taki na home office idealny :D. Tusz fajnie rozdziela rzęsy. Jak wspomniałam wyżej, podczas pierwszych użyć lekko je sklejał, ale gdy wysechł, było już okej. Nie pogrubia rzęs, dlatego łączyłam go z wspomnianym wcześniej tuszem Wibo Panoramic Lashes. I efekt takiego połączenia baaardzo mi się podobał. "Pandę" łączyłam też z odżywką do rzęs z Eveline (taką czarną) i również efekt takiego połączenia mi się podobał.

Tusz nie osypuje się, nie odbija na powiekach, nie tworzy grudek na rzęsach i faktycznie nie robi efektu pandy. Nienagannie wygląda przez cały dzień. Biorąc pod uwagę jego cenę, to naprawdę jestem pod wrażeniem trwałości. Testowałam sporo maskar z różnych półek cenowych i pod względem trwałości recenzowany dorównuje nawet tym droższym. Używam go od około 3 miesięcy i nadal ma jakość taką jak na początku.

Podsumowując, nie jest to tusz, który da efekt sztucznych czy spektakularnych rzęs. Ale fajnie podkreśla rzęsy, wydłuża je, rozdziela, jest niesamowicie trwały. Osobom lubiącym naturalne podkreślenie rzęs jak najbardziej polecam. Czy kupię ponownie? Trudno powiedzieć. Po pierwsze, nie jestem pewna czy nadal można dostać go w Biedronce (chociaż wydaje mi się, że jeszcze z tydzień temu go widziałam). A po drugie mam tyle tuszów do rzęs na zakupowej liście, że nie wiem czy starczy mi czasu na powrót do tego :D.

Świetna

Idealnie rozdziela i wydłuża rzęsy i nie zostawia grud. Posiada silikonową szczoteczkę co dla moich "poplątanych" rzęs jest koniecznością w maskarze. Dla mnie spełnione są wszystkie postawione przeze mnie warunki :D Do tego ma urocze opakowanie :)

Bardzo fajny tusz.

Mascara posiadająca silikonową szczoteczkę, prostą, którą mi osobiście najłatwiej się używa. Tusz dość tani, a efekty równe nie jednemu droższemu.
Może nie jest to efekt sztucznych rzęs, ale jako efekt "na co dzień", nie przesadny, dla mnie osobiście zadowalający.
Minus tylko taki, że schnął dłuższą chwilę na rzęsach i przy mruganiu odbił się pod dolną powieką, ale po poprawce utrzymał się w nienaruszonym stanie do końca dnia. Bez pandowych niespodzianek.
Łatwo się zmywa, nie podrażnił moich oczu, a są wrażliwe. Podoba mi się również, że tusz jest pielęgnacyjny- wyraźnie poprawił się stan rzęs.

Nie

Zgodnie z obietnicami producenta jest to tusz trwały. Nie "spływa" z oka, ale nie jest tuszem wodoodpornym, więc ze łzami czy wodą nie wygra. Niestety nie podkreśla głębi spojrzenia, nie wydłuża rzęs... Właściwie nic poza nadaniem im czarnej barwy nie robi. Szczoteczka dosyć specyficzna, ale ładnie rozdziela rzęsy. Jestem na nie.

Dobra jakość w niskiej cenie

Kupiłam go w Biedronce skuszona wyglądem opakowania :) Jestem zaskoczona, plastikowa szczoteczka idealnie rozdziela i wydłuża rzęsy, nie skleja a co najważniejsze nie osypuje się ani nie rozmazuje przez cały dzień. A to dla mnie najważniejsze. Mogę go szczerze polecić.