Weleda, Baby, Calendula Cremebad (Krem do kąpieli dla niemowląt i dzieci z nagietkiem lekarskim)

Dzięki naturalnym składnikom produkty Weleda do pielęgnacji dzieci dbają o skórę maluszka już od dnia narodzin. Łagodne formuły, opracowane we współpracy z położnymi, przeznaczone są do pielęgnowania skóry niemowląt i dzieci. Produkty Calendula zapewniają komfort i stymulują rozwój zdrowo wyglądającej skóry. Nagietek lekarski (Calendula) – główny składnik gamy dla dzieci – delikatnie otula skórę warstwą ochronną, aby wspomagać jej naturalne funkcje. Drogocenne olejki: migdałowy oraz organiczny sezamowy zapewniają uczucie ciepła i zapobiegają wysuszaniu skóry. Ekstrakt z organicznego nagietka lekarskiego pielęgnuje skórę dziecka. Starannie dobrane, dobroczynnie działające składniki tego kremu do kąpieli łagodnie myją i odżywiają delikatną skórę.

Brak konserwantów chemicznych w składzie.

hipoalergiczna, bez silikonów, zapachowa, bez alkoholu
płyn
wrażliwa, sucha, podrażniona
płyny do kąpieli
oczyszczające, natłuszczające, pielęgnujące, nawilżające, ochronne

Kupiony w: Otrzymałam do testów od marki/producenta

Krem do kąpieli.

Krem do kąpieli Weleda dla dzieci i niemowląt z nagietkiem lekarskim znalazłam w paczce z kosmetykami od producenta. Cała seria z nagietkiem przepięknie pachnie, więc nie mogłam si,ę doczekać aż wypróbuję go w kąpieli.
Krem znajduje się w plastikowej butelce wielkości 200 ml,wydaje się niestety dosyć mała. Butelka jest biała z żółtymi akcentami, i tutaj opakowanie jakoś nie zachwyciło, wygląda dosyć przeciętnie. na szczęście ważniejsze jest wnętrze:)
Krem jest koloru białego i rzeczywiście konsystencja jest kremu, nie wiem dlaczego spodziewałam się płynu do kąpieli.
Zapach rewelacyjny,piękny, relaksujący. Wyczuwalny nagietek i jakby cytrusy.

Krem wlewam moim dzieciom do wanny ale sama nie mogłam się oprzeć żeby go nie wypróbować. Krem zawiera olejki migdałowy i sezamowy, które zapobiegają wysuszaniu skóry i działają rozgrzewająco. I tak właśnie się dzieje. Kąpiel z tym kremem to prawdziwa przyjemność. Działa na dzieci uspokajająco przed snem.
Moje dzieciaki jak to dzieci uwielbiają piankę w wannie i tutaj muszę przestrzec że to jest krem i żadnej pianki nie ma i nie będzie. Krem po wlaniu do wody lekko zabarwia wodę na żółto i woda robi się bardzo tłusta. Włosów dzieciom w tej wodzie nie da się umyć bo są po prostu tłuste. Dlatego kiedy myję im włosy używam innego żelu bądź płynu do kąpieli.
Niemniej jednak krem Weleda doskonale natłuszcza i długotrwale nawilża skórę. Jest miękka, gładka i miła w dotyku aż do następnej kąpieli.
Kąpiel jest bardzo relaksująca i odprężająca a do tego produkt jest zrobiony tylko z naturalnych składników, dzięki czemu może być używany przez osoby z bardzo wrażliwą skórą.