Biochemia Urody, Olej z owoców rokitnika 100%

Biochemia Urody, Olej z owoców rokitnika 100%

Właściwości naturalnego oleju z owoców rokitnika:
- Olej dobrze wchłaniający się w skórę, bez poczucia tłustości. Zastosowany jako dodatek, zmniejsza poczucie tłustości mieszanek olejowych.
- Ze względu na intensywne zabarwienie, nie jest polecany do stosowania bezpośrednio na skórę, bez rozcieńczenia
- Wykazuje działanie gojące, polecany jako dodatek w preparatach gojących drobne uszkodzenia skóry, poparzenia posłoneczne, blizny pourazowe i potrądzikowe, rozstępy, egzemy, stany zapalne i alergiczne skóry.<
- Polecany w pielęgnacji cery dojrzałej, ze zmarszczkami, wymagającej regeneracji
- Poprawia koloryt cery, nadaje skórze złocisty odcień.
- Wykazuje działanie antyoksydacyjne oraz absorbujące promieniowanie UV, chroniąc przed niekorzystnym działaniem wolnych rodników i słońca.
UWAGA! Prosimy o ocenianie własności wyłącznie jako samodzielnego kosmetyku, a nie składnika innych kosmetyków

przeciwzapalne, regenerujące, łagodzące, liftingujące, ujędrniające
w butelce

Kupiony w: Inna drogeria

• Zapach: 5
  • Opakowanie: 3

Hit olejek, rokitnikowy!

Lepszy niż arganowy tak zachwalany wszędzie.
Uwielbiam dodawać do kremu na noc i nawet do kremu na dzień kropelkę.
Odżywia, nawilża, łagodzi cerę naczynkową. I kolor intensywny sprawia, że widać, że jest:)
Mnóstwo witamin w nim, naturalnych. Ulubieniec.

Kupiony w: Inna drogeria

• Zapach: 5
  • Opakowanie: 5

Świetny naturalny kosmetyk!

Stosuję go, zależnie od potrzeb, samodzielnie lub zmieszany z kremem do twarzy/balsamem do ciała.
Gdy mam jakąś trudno gojącą się ranę, sprawdza się rewelacyjnie, bardzo dobrze pomaga zabliźniać.
Dodaję też codziennie kilka kropel do olejku antycellulitowego do masażu.
Skóra, dzięki temu jest duzo lepiej nawilżona i nabiera ładnego, zdrowego kolorytu. Wiadomo nie od dziś, że lekko ozłocone ciało wygląda dużo lepiej od tego bladego; przynejmniej jeśli chodzi o widoczność cellulitu.
Olejek dodaję też do mojej pielegnacji twarzy i tu również sprawdza się dobrze, zwłaszcza, gdy mam mocno ściagniętą buzię. Mimo, że mój krem na noc jest treściwy, to jednak czasem sobie nie radzi i moja skóra rano jest nadal ściągnięta. Gdy dodam tego olejku, kondycja cery jest duzo lepsza, a i koloryt (przebarwienia) się poprawia.
Polecam wypróbować, bo jest on naprawdę wszychstronny.

• Zapach: 4
  • Opakowanie: 5

Niezastąpiony przez cały rok

Olej z owoców rokitnika to taki specyfik, którego nie używam codziennie, ale nie wyobrażam sobie, że mogłoby go zabraknąć. Jest niezastąpiony na blizny, pękającą skórę, przesuszenia czy zmiany trądzikowe na twarzy. Po Prostu na wszystko!

KONSYSTENCJA/ZAPACH:
Olej ma gęstą konsystencję i ciemny pomarańczowy kolor. Raz trafił mi się prawie czerwony - jest to zależne od partii produkcji (tak myślę). Zapach jest delikatny, pachnie troszkę jak owoce jarzębiny jesienią umoczone w oleju lnianym. Lubię tę woń. Olej z Biochemii jest dobrej jakości - tłoczony na zimno i nierafinowany, więc zachowuje wszystkie swoje właściwości.

Mimo, że konsystencja oleju jest gęsta, to nie powoduje uczucie tłustości i szybko wsiąka w skórę. Rozcieńczam go zawsze innymi olejami lub balsamami, głównie po to, by nie barwił wszystkiego dookoła na pomarańczo. W stanie nierozcieńczonym nakładam go tylko punktowo na wypryski na twarz lub drobne blizny.

JAK STOSUJĘ:
Stosowany punktowo przyspiesza gojenie, a istniejące blizny zdecydowanie stają się bledsze. Czasami, gdy moja cera ma gorszy dzień, dodaję dwie krople oleju z rokitnika do porcji kremu na noc. Taka mieszanka ładnie się wchłania, nie przetłuszcza skóry i nie barwi jej na kolor oleju. Rano twarz jest miękka, odżywiona i w lepszej kondycji.

Niestety mam drobniutkie pajączki na udach, które co prawda trzymam pod kontrolą i nie pozwalam im się rozrastać. Do balsamu na noc dolewam odrobinę tego oleju i zauważyłam, że naczynka się wzmocniły i delikatnie zwężyły, a skóra dodatkowo przybrała ładny kolor delikatnej opalenizny (taki bonus).

Olej z owoców rokitnika ratuje także moje dłonie zarówno zimą przy niskich temperaturach, jak i latem, gdy spędzam dużo czasu w ogrodzie grzebiąc w ziemi. W obu przypadkach skóra na dłoniach jest przesuszona, głównie między palcami. Tutaj również dwie krople rokitnika dodane do kremu działają cuda: ręce wracają do normy, pęknięcia i przesuszenia znikają, a skóra staje się gładka, miękka i sprężysta. Raz zdarzyło mi się zaszaleć z ilością oleju – skończyłam z żółtymi, mało estetycznymi paznokciami.

Jak wspomniałam we wstępie: mój niezbędnik w kosmetyczce – musi być i już. Pomaga na wszystko, a lista jego dobroczynnego działania jest zdecydowanie dłuższa niż wymieniłam: świetnie sprawdza się na rozstępy, zwłaszcza świeżę, na poparzenia słoneczne, na trądzik, na zniszczone włosy, a nawet ma właściwości pochłaniające szkodliwe promieniowanie słoneczne. Polecam, zwłaszcza fanom naturalnej pielęgnacji.

mój niezbędnik

Oleju używam prawie codziennie. Dodaję go przede wszystkim rano do kremu do twarzy. Użyty z umiarem nadaje lekkiego kolorytu. Delikatnie goi &quot;niespodzianki&quot;, przy czym zaznaczam że nie mam cery trądzikowej. Poleciłam go już niejednej osobie, bo często jestem pytana jak pielęgnuję twarz. Ponoć cera dobrze wygląda, a ja niczego szczególnego nie robię. Pielęgnację opieram właśnie na tym oleju i systematycnym złuszczaniu skóry.
Nadaje się też do włosów, maseczek. Jest tani i wydajny. Według mnie warto spróbować.

Używam tego produktu od: dwóch lat
Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania 15 ml i 3 w trakie

był mi niezbędny :)

Nawet nie wiedziałam do czego ten olej służy do momentu, aż nie zdecydowałam się usunąć tatuażu. Po każdym wypalaniu laserem lekarz nakazał mi przemywanie rany właśnie czystym olejem z rokitnika żeby skóra szybko się wygoiła i zregenerowała.

Pierwsze zetknięcie z tym olejem było katastrofą. Skóra cała żółta, część ubrania i bielizny też. Jednak po kilku dniach skóra bardzo szybko się wygoiła, nie było strupów, żadnych przebarwień, blizn.

Olej zaczęłam dodawać do balsamu do ciała, kremu i maseczki, cera stała się gładsza, promienna, olej nie podrażnił mnie, nie uczulił, goił to co miał goić. Działania przeciwzmarszczkowego jednak nie zauważyłam, ale też raczej się takiego nie spodziewałam. Olej nie zapycha porów, ładnie nawilża cerę, jest bardzo wydajny, nie pozostawia żadnej tłustej mazi.

Przy nakładaniu radzę uważać na ubrania :)

Ilość zużytych opakowań: 1 szt.

Wizażanki najczęściej polecają:

* ceny przekreślone to najniższe ceny w okresie 30 dni przed obniżką

Ocena szczegółowa:

świetny dodatek do kremów i masek

Bardzo lubię ten olej- to jeden z moich ulubionych.
Dodaje go do kremów i masek na noc
oraz do masek do włosów.
Olej nie zapycha porów
fenomenalnie nawilża
i pielęgnuje włosy.
Jeśli mam taki dzień, że siedzę sobie w domu i pracuje/sprzątam/po prostu nie wychodzę nigdzie to dodaję go sporo do maski, którą trzymam na włosach kilka godzin- włosy przez kilka następnych dni są baaaardzo nawilżone i wyraźnie odżywione. Polecam!

Używam tego produktu od: roku ?
Ilość zużytych opakowań: 2 całe, w trakcie 3

Nieskuteczny

Zakupiłam na biochemii do kompletu z olejem tamanu i miałam nadzieję,że pomoże mi w walce z pryszczami na buzi.Niestety,na mojej mieszanej ,trądzikowej skórze się nie sprawdził.Nie zapobiegał powstawaniu nowych krost ,nie hamował również rozwoju wychodzących :(

Właściwie to zmarnowane pieniądze,coś tam nawilżał ale też bez rewelacji a jeżeli chodzi o dodanie kolorytu cerze to nazwałabym to pomarańczką na twarzy,gdyż olejek miał intensywnie pomarańczowy kolor.Zapach jest znośny,cena również bo olejek mimo małej buteleczki jest wydajny.

Ze względu na brak jakiegokolwiek działania antybakteryjnego nie kupie już ponownie

EDIT - podnoszę mu ocenę o pół gwiazdki ponieważ dodałam go do maseczki do włosów i wzbogacił jej walory.Włoski są bardziej odżywione i zdrowsze

Używam tego produktu od: świąt bożego narodzenia :)

polecam

Olejku z rokietnika używam od pary miesięcy ( i wciąż jestem w trakcie pierwszego opakowania)i zdecydowanie go lubię za:

- miły ziemisty zapach

- śliczny kolor (który należy okiełznać gdyż przy pierwszym użyciu bywa nieco nazbyt pomarańczowy)

-likwiduje niespodzianki

-zastępuje samoopalacz!!!!