Vis Plantis, Odżywka do włosów suchych i matowych `Lukrecja, lipa + prawoślaz`

Vis Plantis, Odżywka do włosów suchych i matowych `Lukrecja, lipa + prawoślaz`

Średnia ocena: 3.64/5

ezebra
Średnia ocena: 4.90/5

Vis Plantis odżywka przeznaczona jest do codziennej pielęgnacji włosów suchych i matowych. Zawiera ekstrakt z lipy i prawoślazu, który nawilża, wygładza i nadaje włosom połysk. Natomiast ekstrakt z lukrecji odżywia włosy i skórę głowy. Nawilża, nabłyszcza i koi podrażnienia. Odżywka wzmacnia i chroni włosy przed uszkodzeniami i pozostawia delikatny film ochronny oraz ułatwia rozczesywanie.
0% SLES, SLS, silikonów, barwników, parabenów.

do włosów suchych i zniszczonych, do włosów długich, do włosów normalnych, do włosów wymagających prostowania
nabłyszczające, nawilżające, wygładzające
bez SLS i SLES, bez silikonów, bez parabenów
z pompką, w butelce
Skóra głowy
normalna

Kolejny super produkt z linii Secret Garden

Jak w tytule -jest to moja druga odżywka z linii Secret Garden. Generalnie lubię przyglądać się ofercie marki Vis Plantis, tak ze względu na dobre składy jak i rewelacyjne wręcz ceny. Za tę słusznej pojemności butlę z wygodną pompką zapłaciłam w Hebe niespełna 12zł.

Odżywka posiada dość treściwą, kremową konsystencję. Jest całkiem gęsta, ale nie toporna. Bardzo przyjemnie wsmarowuje się we włosy, trzyma się ich bez spływania aż do spłukania. Pachnie lekko słodkawo, naturalnie jak na Tajemniczy Ogród przystało;) -ja lubię zapachy natury i im mniej syntetyczne one są tym lepiej.

Moje włosy -cienkie, ale jest ich dość sporo, skóra głowy lubi się przetłuszczać, włosy na długości bywają suche, ale od momentu odstawienia prostownicy, lekkiego podcięcia i olejowania raz w tygodniu -nie mogę powiedzieć, by były szczególnie zniszczone.

Recenzowana odżywka ma świetny wpływ na moje włosy. Sprawia, że są gładkie i elastyczne, co przekłada się na to, że bardzo fajnie się po niej układają. Są miękkie w dotyku, pięknie błyszczą, a rozczesywanie ich to bułka z masłem, choć w tej kwestii nie mam większych problemów. Generalnie ich stan wizualny jest super. Porównując do innych odżywek, które mam aktualnie w łazience -co do niej mam największą pewność, że będę mieć dobry włosowy dzień, także kiedy szczególnie zależy mi na fryzurze -aplikuję właśnie ją.
Odżywka odznacza się też dobrą wydajnością, bo choć włosy mam długie -nie potrzebuję jej dużo, by potraktować nią pukle na całej długości. Co ważne i co zawsze podkreślam w recenzjach, bo wiem jak zależy na takiej informacji dziewczynom z cienkimi włosami -produkt nie przeciąża ich.

I czego tu chcieć więcej? Nawilżony, dobrze wyglądający włos, a to wszystko za niewielkie pieniądze. Jestem na tak i polecam. Na pewno przyjrzę się bliżej pozostałym produktom z linii, ale i ogólnie z marki Vis Plantis.

Bardzo fajny produkt

Ta odżywka pachnie jak szampon z dzieciństwa! Czuję zapach i teleportuję się to lał 90. :D
Jest to produkt bez silikonów, ale muszę przyznać, że bardzo dobrze sobie radzi. Fajnie wygładza włosy i sprawia, że są zwiewne, miękkie i gładkie. Zaskoczyła mnie i po prostu mi się podoba.
Dobrze się ją rozprowadza po włosach i łatwo spłukuje.

Najlepsza odzywka

Uwielbiam cala serie Vis Plantis! Mam grube puszace sie wlosy, do tego falujace, kazdy inny szampon czy odzywka czy droga czy tania robili z glowy siano. Dzieki Vis Plantis moje wlosy faktycznie zaczeli wygladac! Wymieniam sobie rodzaje tego szamponu i odzywki od dobrych paru lat.

Przyjemny zapach,wydajność i cena,zmiękcza włosy i wygładza,w mniejszym stopniu je nabłyszcza czy zmniejsza puszenie. Test na wysokoporach

Jak w tytule recenzji, niewątpliwa zaletą jest cena,również przyzwoity skład,trochę nawilżający,trochę emolientowy, trochę powleka włos ochronną warstwą,nie ma też w sobie silikonów. Kupiłam za kilka złotych w internetowej drogerii, używam ją dość często, jest wydajna,po prawie dwóch miesiącach zeszlo mi z pół opakowania. Nie ma ciężkiej formuły, co będzie zaletą dla włosów,które łatwo obciążyć,ale z drugiej strony moje rozjaśnione włosy nie dociąża tak jak tego oczekuje,na pewno też nie nawilża,potrzebuje wsponagania,wydaje się całkiem zacna do tuningu,np z aloesem czy bardziej emolientową maską czy olejem,również proteinami. Konsystencja jest średnio gęsta,nie spływa z włosów, kolor biały,zapach jak wspominałam przyjemny,taki pudrowo-mydlany,na włosach nie utrzymuje się zbyt długo. Łatwo się ją spłukuje,ja zazwyczaj trzymam ją 10-15 minut,tak od ucha w dół bo nie lubię aplikować odżywki przy skórze głowy (na pewno nie po myciu). Dla mnie to produkt na mocne 4,myślę że może być ciekawa propozycją dla włosów nisko i średnioporowatych lub trochę mniej wymagających niż moje. Nie wiem jeszcze czy do niej wrócę,ale pewnie nie ;). Wygodne opakowanie na pompkę.

U mnie porażka

Vis Plantis zakupiłam kierowana ciekawością, zachęcona opisem produktów i obietnicami producenta oraz recenzjami w Internecie.
Chciałam też dać szansę polskiej marce, to zawsze mnie zachęca.
Odżywkę testowałam wraz z szamponem tej samej serii.

Mam włosy falowane i srednioporowate, zazwyczaj dobrze odbite od nasady i o satysfakcjonującej objętości.

Niestety po tej odżywce miałam strąkowy przyklap, włosy wyglądały nieświeżo i nie były przyjemne w dotyku. Domęczyłam jakieś 3/4 opakowania stosując z innymi odzywkami i nie jestem w stanie chyba zmusić się do zużycia go do końca.
Efekt jakby producent dopiero co eksperymentował z tym, jak zrobić odżywkę i teoria się zgadzała, ale w praktyce wyszła lipa.

Często kupowany przyjemniaczek

Lubię ta odżywkę i szczerze powiedziawszy kupowałam ją już tak wiele razy, że nie jestem w stanie powiedzieć ile opakowań zużyłam. Mam włosy po keratynowym prostowaniu, które same w sobie nie są jakieś ciężkie do utrzymania, ale jednak potrzebują codziennego nawilżenia. Odżywka jest całkiem wydajna, nie za droga, dobrze dostępna, a do tego często w promocji. Ma wygodne opakowanie z pompką i spoko szatę graficzną. Ładnie nawilża włosy, bez obciążania. Co prawda nie jest to mega wielkie nawilżenie, ale do codziennego stosowania jest w sam raz. Wydajność jest też w porządku. Ogółem nie mam do czego się przyczepić, z pewnością kupię jeszcze nie raz.

Przyjemna:)

Mam bardzo długie, rozjaśniane włosy. Od odżywki najbardziej oczekuję dobrego nawilżenia. Vis Plantis Lukrecja, lipa +prawoślaz sprawdziła się idealnie:) włosy po użyciu są delikatne, miękkie a co najważniejsze nie puszą się. Dodatkowym plusem jest wydajność odżywki. Opakowanie starcza mi na kilka miesięcy, a już mała ilość wystarcza aby pokryć całe włosy. Zapach odżywki jest bardzo delikatny, myślę że sprawdzi się dla każdego. Opakowanie posiada wygodną pompkę, dzięki czemu można nałożyć odpowiednią ilość produktu.

Ta odżywka na stałe zagości u mnie w łazience

Na początek opowiem wam trochę o moich włosach. Są suche i zniszczone bo ciągle je farbuję na kolory blond a o takie rozjaśniane włosy trzeba dbać ze szczególna troską. Trzeba nawilżać i odżywiać aby nie były suche jak siano.
Kiedy zobaczę jakiś kosmetyk z napisem " do suchych włosów" od razu staje się on obiektem moich zainteresowań .Ponieważ zwracam uwagę na składy nie daję się już nabrać na odżywki pełne silikonów które dają złudne wrażenie poprawy kondycji włosów.
*Dla jasności nie jestem przeciwniczka używania silikonów np. do zabezpieczania końcówek -sama używam-ale to inny temat do rozmowy :)

Odżywka jest typowo humektantowo- emolientowa.
Skład ciekawy , pełen ekstraktów i olejów.
1. Ekstrakt z lukrecji- jego zadaniem jest łagodzenie podrażnień i regeneracja, nabłyszczanie włosów, nawilżanie
2. Ekstrakt z lipy o działaniu wygładzającym , nadajacym połysk, nawilżającym
3.Ekstrakt z prawoślazu-wzmacnia i chroni przed uszkodzeniami
4.Olej słonecznikowy, masło Shea-czyli emolienty które wygładzają i odżywiają
5.Pantenol-humektant odpowiedzialny też za nawilżenie
Nie ma tu żadnego składnika którego bym unikała ze względu na złą sławę.

W konsystencji odżywka jest raczej gęsta, nie przelewa się pomiędzy palcami, wygodnie aplikuje się na włosy .
Zapach-boski !♡
Nie wiem który składnik sprawia że mogłabym ją wąchać non stop . Czuć jakieś kwiatowe , rześkie nuty plus coś "fryzjerskiego". Nawet owocowe zapachy odżywek OnlyBio Hair Balance nie pobiją tego Vis Plantis.
Dodatkowo kosmetyk ma ładne i funkcjonalne opakowanie z pompka która dozuje odpowiednia ilość ale czasem potrafi się zakleić "zaschniętym glutkiem"
Grafika estetyczna , delikatna -może nie do końca w moim stylu( lubię dużo i kolorowo) ale coś w sobie ma .
Produkt ma pojemność 400 ml i kupiłam go za 14 zł a ponieważ jest bardzo wydajna starcza na długo więc zakup jest opłacalny. Oczywiście w drogeriach często są promocje więc można kupić taniej.

Działanie
Używam jej praktycznie codziennie czasem zdradzając z OnlyBio.
Idealnie sprawdza się do emulgowania oleju.
Vis Plantis stosuje zazwyczaj na szybko czyli nakładam na 3 minuty i spłukuję. Zdarza się że jak ma więcej czasu nakładam na pół godziny pod czepek.

Włosy po jej użyciu są niezwykle gładkie i odżywione. Miękkie, czuć że zostały nawilżone .Łuski stają się domknięte dzięki czemu włosy bardziej lśnią.
Nie jest to efekt jak z reklamy ale faktycznie widać różnice.
Odżywka ułatwia rozczesywanie .Zapach czuć jeszcze po spłukaniu.

Przetrzymywanie jej długo na włosach sprawia że moje są jakby zbyt dociążone nie tłuste ani przyklapnięte ale mało puszyste., takie ciężkie.
Dlatego u mnie sprawdza się jako kilkuminutowa odżywka.

Kupie ponownie bez dwóch zdań jak tylko zubożeją moje zapasy:)
Chętnie wypróbuje też inne z serii.

PLUSY
-piękny zapach
-odpowiednia konsystencja
-wygodne opakowanie z pompką
-wydajność
-duże opakowanie 400ml w dobrej cenie
-wygładza, nawilżające
-ułatwia rozczesywanie
-dobry skład, bez silikonów

Naprawdę fajna

Pierwszym plusem odżywki jest zdecydowanie jej opakowanie. Poręczna buteleczka z pompką, dzięki której dozowanie kosmetyku jest łatwe. Pompka wypuszcza dosyć małą ilość odżywki, więc trzeba kilka razy ponaciskać na nią, ale nie uważam tego za problematyczne. Lepiej tak niż miałaby wypuszczać zbyt dużo i kosmetyk mógłby się marnować.

Odżywka ma lekką, kremową konsystencję. Łatwo rozprowadza się na włosach i bez problemów wypłukuje. Ma naprawdę świetny wpływ na włosy. Stają się one miękkie i gładkie, dzięki czemu rozczesywanie jest dużo łatwiejsze. Jestem pod wrażeniem tych efektów. Odżywka nawilża i odżywia włosy, sprawiając, że są one lśniące i sypkie. Nie przeciąża włosów. Stosowałam ją regularnie, co drugi dzień.

Bardzo dobry produkt

Odżywka w moim przypadku jest wydajna - a włosy mam do tyłka, więc to wyczyn. Ciekawie pachnie, działa wygładzająco, mam wrażenie że dużo lepiej rozczesuje mi się po niej włosy, nie są tak splątane. Moja kondycja włosów jest dość dobra, lekkie przesuszenia zdarzają się sporadycznie, więc nie wiem jak produkt poradziłby sobie z innymi włosami, ale w moim przypadku jest dobrze. Włosy nabrały blasku i są trochę łatwiejsze w okiełznaniu - nie elektryzują się. Opakowanie z pompką również jest bardzo wygodne.

Bardzo dobra odżywka

Odżywkę kupiłam na promocji w cenie 9.99 zł za 400 ml. Lubię produkty tej firmy, więc podjęłam się spróbowania różnie z tego produktu.
Pierwszy plus to opakowanie - z pompką, dzięki czemu można z łatwością nałożyć produkt. Na średniej długości włosy używam 3 pompki. Odżywka ma delikatny i całkiem przyjemny zapach. Konsystencja jest lekko lejaca, ale nie spływa z włosów po nałożeniu. Stosowałam już i 5 i 10 minut na włosach (wg. zaleceń producenta). Po umyciu włosy są łatwe do rozczesania, a po wyschnięciu lekkie, błyszczące i sypkie. Widać, że są odżywione i nawilżone, ale bez efektu obciążenia.
Polecam, bo to naprawdę dobry produkt w świetnej cenie!

Fajna, uniwersalna odżywka HE

Odżywka ta sprawdziła mi się zarówno stosowana solo, jak i podczas olejowania, emulgowania lub podczas zabiegów z kwasem jabłkowym.

Ma kremową konsystencję, delikatny kwiatowy zapach. Wygodne i duże opakowanie (400ml) z pompką, która niestety lubi się zepsuć, ukruszyć (bardzo kiepski plastik). Minus jest taki, że przy końcówce ciężko wycisnąć produkt pompką (zwłaszcza jeśli jest zepsuta), a po odkręceniu pompki nie jest lepiej - opakowanie jest z dosyć twardego plastiku i nie da się go rozciąć (a przynajmniej nie próbowałam). Także trzeba się liczyć ze zmarnowaniem produktu.

Włosy po tej odżywce po prostu dobrze wyglądają, nie są przeciążone ani nie zbijają się w strąki. Są wygładzone i odżywione.

Jest to zdecydowanie dobra propozycja, jeśli szuka się czegoś niskobudżetowego i przyzwoicie działającego, z prostym składem.