VCee, Oriental Oud Massage Candle (Świeca do masażu)

VCee, Oriental Oud Massage Candle (Świeca do masażu)

Świeca VCee posiada składniki naturalnego pochodzenia, które zapewnią relaksujący zabieg podczas domowego rytuału SPA. Zapachowa świeca do masażu posiada właściwości nawilżające, za które odpowiada masło shea i olej kokosowy. Produkt stosowany jest również podczas masażu wyszczuplającego. Podgrzewanie kosmetyku dodatkowo potęguje jego działanie i zapewnia intensywne doznania.
Aż 95,5% składników pochodzenia naturalnego gwarantuje doskonałą jakość świecy do masażu. Wysoka zawartość witamin A i E zapewnia nawilżenie i odżywienie oraz aktywuje naturalne procesu regeneracji skóry. Produkt z łatwością wchłania się w naskórek, sprawiając, że skóra staje się przyjemna w dotyku, miękka i gładka. Aromatyczna świeca do masażu została wzbogacona olejkiem makadamia oraz ekstraktami z: lawendy, pozłotki kalifornijskiej, jaśminu, marakui, rumianku, melisy, koniczyny.

regenerujące, nawilżające
zapachowa
w słoiku
50 - 100ml

Przyjemna chwila SPA we własnym domu

Dotychczas do masażu używałam tylko olejków. Aż pewnego dnia w popularnym serwisie aukcyjnym natrafiłam na to oto cudo. Świeca do masażu. Świeca zamknięta jest w ciemnym szklanym słoiczku z nakrętką. Jej masa to 80g. Głównymi składnikami świecy są masło shea oraz olej kokosowy. Produkt w ponad 95% zawiera składniki pochodzenia naturalnego. Dostępna jest w kilku wersjach zapachowych, ja wybrałam zapach Oriental Oud, ponieważ wcześniej używałam do masażu olejku o takim zapachu i moim zdaniem świetnie komponował się z atmosferą romantycznego partnerskiego masażu przy świetle świec. Zapach tej świecy różnił się od zapachu, którego się spodziewałam, ale podejrzewam, że jest to kwestia odmiennego pomysłu na kompozycję zapachową różnych producentów.

Świecę można używać na dwa sposoby, zarówno na ciepło, jak i na zimno. Sprawdziłam obie metody. Do masażu zdecydowanie polecam jednak stosowanie na ciepło, tzn. zapalamy kont świecy, czekamy około 10 -15 minut aż wierzchnia warstwa świecy stanie się płynna, gasimy płomień i po chwili palcem wydobywamy taką płynną świecę od razu nakładając ją na skórę. Po pierwsze wtedy świeca jest przyjemnie ciepła, a po drugie ma świetny poślizg i masaż wykonuje się łatwo i bardzo przyjemnie. Drugą opcją jest stosowanie na zimno. Nabieramy palcem kawałek świecy (jest ona dość miękka i plastyczna, więc nie ma z tym problemu) i rozcieramy pomiędzy dłońmi, a następnie wsmarowujemy w skórę. Minusem tego rozwiązania jest to, że wtedy świeca ma znacznie mniejszy poślizg i mam wrażenie że jest wtedy mniej wydajna.

Świeca jest tłusta, więc dość długo się wchłania. Jest to zaletą podczas masażu, bo nie trzeba już w trakcie masażu uzupełniać kosmetyku. Jednak chcąc wykorzystać świecę po prostu jako kosmetyk do odżywienia i nawilżenia skóry, np. jako alternatywę balsamu czy masła, musimy pamiętać że trzeba jej dać więcej czasu na wchłonięcie.

Świeca pięknie odżywia i nawilża skórę pozostawiając długotrwały zapach. Nie uczula, nie powoduje podrażnień.

Masaż przy użyciu tej świecy daje namiastkę SPA we własnym domu, dając przyjemny relaks i karmiąc zmysły. Z pewnością kupię ją ponownie, tym razem wypróbuję jakiś następny zapach.