Inglot, Nail Enamel (Lakier do paznokci)

Inglot, Nail Enamel (Lakier do paznokci)

Lakiery do paznokci INGLOT to bogata paleta kolorów połączona z najwyższą jakością. Nie zawierają toluenu, formaldehydu, ftalanu dibutylu (DBP), kamfory.
Uwaga! Bardzo prosimy o podawanie w recenzji koloru ocenianego lakieru.

Tyle odcieni pięknych do wyboru, a ...

... trwałość i krycie lakieru zależne jest właśnie od kolory. Nie wszystkie jest jednakowej jakości. Miałam ich w sumie około 8 odcieni i nie nie było tak, że te ciemne kolory były słabe, bo i miałam odcień pudrowego róży i pigmentacja była bardzo słaba, a w buteleczce kolor był prześliczny. Ogólnie lakiery ten od Inglot spełniały moje oczekiwania, ale musze obniżyć oceny przez niektórych odcieni trwałość i krycie, niestety. Na moich paznokciach klasyczne lakiery zazwyczaj trzymają się bardzo dobrze i te ogólnie trzymały się 3-5 dni(!) bez najmniejszego odprysku, więc świetnie. Najmniej trzymał się miętowo-niebieski odcień, bo już po jednym dniu musiałam go poprawiać i był on najbardziej "gumowy". Być może była to wadliwa sztuka. Zastygał sługo, tak jak klasyczny lakier. Miały ogromną pojemność i szybko się nie psuły, wydajność wooow. Cena do przełknięcia.
Za całokształt daje mu ocenę 3+. Moooże kiedyś jeszcze przetestuje go.

jestem na nie

Na lakier skusiłam się ze względu na piękne kolorki. Produkt jest dostępny w wielu wersjach kolorystycznych. Kolory są naprawdę ładne i żywe. Ciężko było wybrać jeden.
Ale tu mój zachwyt się kończy. Lakier ma bardzo niewygodny pędzelek. Ciężko nim równomiernie pomalować paznokieć. Robią się zacieki i prześwity. Chciałam pomalować drugą warstwę, ale tu efekt był jeszcze gorszy. Jeszcze gorsze zacieki mi się porobiły. Na dodatek lakier bardzo powoli schnie. No tak na 100% to wysechł dopiero po 40min, wcześniej cały czas się jeszcze lepił.
Lakier nie zniszczył paznokci.
Niestety po pomalowaniu schodzi już po 2 dniach, więc nie ma sensu się tyle trudzić na 2 dni efektu. Tym bardziej, że kolor był ładny w buteleczce, na paznokciu zrobił się matowy.
Lakier jest wydajny, ale nawet nie wiem czy go skończę.
Kasa wydana w błoto, a produkt tani nie był. :/

Mocna 4 z plusem

Lakier kupiłam na stoisku inglota w galerii handlowej za 25zł .

Lakier zamknięty jest w klasycznej buteleczce wygodnie się z nią pracuje. szta graficzna ? nie ma! tylko mały napis Inglot .

Gama kolorystyczna tych lakiery była dość spora ciężko było wybrać jeden więc 2 dostałam w gratisie od chłopaka ;) .
Od lakieru do paznokci przede wszystkim wymagam dobrego krycia i trwałości. i już na wstępie mogę zaznaczyć że ten lakier pod tym kątem spełnia moje oczekiwanie .
Jeśli chodzi o czas wysychania tego produktu to jest on umiarkowany da się zrobić ewentualne poprawki do minuty potem lakier zasycha . Czas wyschnięcia to ok 1-3 minuty więc można przed wyjściem na szybko zrobić piękny manicure . Jeśli chodzi o aplikator to jest on naprawdę precyzyjny i wygodny nie mam do niego żadnych wątów .

jedną z wad tego lakieru jest to , że szybko traci blask, matowieje i muszę go pociągać bezbarwną warstwą topu .Jednak reszta zupełnie mi odpowiada myślę że lakier zasługuje na 4+

Bardzo szeroka gama kolorystyczna

Mam kilka lakierów tej marki i używam ich od lat. Inglot ma bardzo bogatą paletę kolorów. Lakier łatwo się rozprowadza na płytce paznokcia. Jednak dla uzyskania głębokiego odcienia wymaga nałożenia podwójnej warstwy. Lakier w połączeniu z utwardzaczem utrzymuje się od kilku dni do tygodnia. Szybko schnie, nie pozostawiając na płytce paznokcia żadnych grudek. Jest długotrwały i nie odpryskuje. Butelka jest dosyć duża i starcza na długo, bo lakier sam w sobie nie zasycha.
Miałam przygody z innymi znacznie droższymi produktami, również hybrydy, które u mnie się nie sprawdziły. Zawsze wracam jednak do Inglota, który nie tylko dobrze się utrzymuje (po mimo prac w domu i ogródku) ale ma również, jak już wspomniałam bardzo szeroką gamę kolorystyczną.

Wszystko źle

Kupiłam przez ostatnie kilka lat wiele kolorów tej serii z Inglota, nie mówię tu o mleczakach, ale czerwieniach, fioletach i brązach. To kolory, które powinna cechować głębia koloru i mocne krycie. Lakiery są rzadkie, długo schną (nawet po paru miesiącach od otwarcia), pędzelek jest bardzo nieporęczny i ciężko dobrze rozprowadzić lakier. Po użyciu 3 (trzech!) warstw i trzy odcinki Przyjaciół później mam wciąż niewystarczająco głęboki kolor. Lakiery są nietrwałe, rzadkie i szybko się ścierają. I kosztują bardzo dużo, jak na taką jakość. Nigdy więcej.

Lakier do paznokci z firmy Inglot kupiłam we Wzorcowni w drogerii Inglot po przeczytaniu pozytywnych opinii w google.
Szukałam trwałego koloru, który nue będzie odpryskiwał i będzie szybko schnął i właśnie ten lakier takim się okazał. Jestem bardzo zadowolona.

recenzja

więcej go nie kupię, lakier jest beznadziejny. Wcale nie kryje, trzeba malować kilka razy żeby kolor był ładny. Pędzelek też jest za mały i bardzo niewygodnie się nim maluje. Konsystencję ma za rzadką. Do tego jest strasznie drogi. To były zdecydowanie zmarnowane pieniądze bo lakier trzymał się na paznokciach 2 dni. Po 1 już zaczął odpryskiwać

Najgorsze lakiery w moim życiu

Te lakiery to jakiś żart, maksymalna trwałość z bazą i topem to jakieś 8h, bez nich-nawet pół h. Cena z kosmosu, chyba tylko starsze klientki z przyzwyczajenia je kupują. Dramat

Ładny i trwały kolor

Bardzo lubię te lakiery, ponieważ przede wszystkim kolory są mocne i wyraźne. Już po pierwszej warstwie paznokcie wyglądają w zasadzie dobrze. Łatwo się nimi maluje, pędzelek jest miękki i dość wąski, dzięki czemu można malować precyzyjnie. Lakier jest bardzo trwały i długo utrzymuje się na paznokciach bez skazy. Szybko wysycha, nawet przy kolejnej warstwie. Lakiery też bardzo długo pozostają w dobrym stanie i nawet jak znalazłam jeden lakier po latach nie użytkowania to był jeszcze dobry :D

Tak sobie

Bardzo lubię markę Inglot ale jak ze wszystkim, mają w asortymencie dobre rzeczy i te trochę gorsze.
Miałam kilka kolorów tego lakieru i jakością nie powala, jest nieadekwatna do ceny. Plusem jest bardzo duży wybór pięknych kolorów, na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Paznokcie u stóp maluje raz, a u rąk dwa razy w tygodniu i niestety nawet tego nie przetrzymał. Zawsze używam topu, maluję zazwyczaj jedną warstwę. Często na stopach miałam sytuację, że następnego dnia odciskał mi się od buta albo skarpetki, używam teraz tańszych lakierów i nie mam tego typu problemów. Mam do niego sentyment z nastoletnich czasów, kiedy był w każdej osiedlowej drogerii. Teraz to trochę wyższa półka cenowa.

Jeden z najpopularniejszych

Lakiery Inglot są to lakiery znane od lat, które mają swoją dobrą pozycję w tej kategorii. Kiedyś kupowałam tylko te bo wybór był mały, dziś na szczęście (zwłaszcza dla portfela) wybór jest większy.
Z lakierów Inglot najbardziej lubię czerwienie i bordo, dla mnie klasyka. Sam lakier jest zapakowany w dość pojemne opakowanie, które starcza na długo. Pędzelek jest wąski, więc dla fanek tego typu pędzelka jest super, ja wolę szerokie bo jeden ruch i paznokcie pomalowane, no może dwa. Opakowanie jest o tyle fajne, że można prawie większość lakieru wykorzystać, nawet jak jest już przy dnie.

Sam lakier jest niezły, bardzo długo utrzymuje świeżość, czego mogą mu pozazdrościć inne marki, jest tak samo płynny po kilku miesiącach jak na początku a to bardzo ułatwia malowanie i umożliwia wykorzystanie do końca.

Lakier szybko schnie, w zależności od koloru wystarczy 1, ale niekiedy trzeba nałożyć 2 warstwy. Lakier ma dość standardową trwałość, kilka dni, zależnie jak się je naraża na czynniki typu woda, środki dezynfekcji itd.

Nie ma wow, że 2 tygodnie i nic nie odchodzi, ale chyba też nie ma takiego lakieru, który by tyle wytrwał. Kosmetyk jest wydajny, starcza na długo. Niestety cena jest wysoka i obecnie rzadko kupuję bo za tą kwotę mam kilka tańszych, które trzymają na paznokciach tyle samo czasu.

Plus za bardzo duży wybór kolorów. Nie powodował też problemów z paznokciami po dłuższym używaniu typu rozdwajanie, pękanie itp.

Klasyk

Dawno temu miałam w swojej kolekcji lakier właśnie z inglota w kolorze granatu z brokatowymi drobinkami. Charakteryzowała go mocna pigmentacja, łatwa aplikacja, nie rozlewał się, równomiernie rozprowadzał, na paznokciu wyglądał naprawdę "profesjonalnie". Trwałość też przyzwoita. Ogólnie byłam zadowolona, ale czy warty jest swojej ceny? Tego nie wiem.