Yves Rocher, Sur la Lande EDP

Yves Rocher, Sur la Lande EDP

Woda perfumowana Yves Rocher Sur la LANDE - zanurz się w rozległych polach wrzosowisk

Kraina charakteru. Nieskończony horyzont. ​

Spójrz w dal, nieskończony horyzont w oddali. Tam, gdzie dzikie kwiaty La Lande spotykają się ze słonymi wiatrami morza. Stań dumny, stój silny. Zmierz się z wiatrami, falami, wzlotami i upadkami. Przekraczaj granice. Odkryj świat na nowo. Wiatr dzikich kwiatów zakotwiczony mocą absolutu bretońskich wodorostów. Aromatyczny rumianek rzuca światło na szczyt tej wyjątkowej kompozycji. Kwiaty jaśminu otulają dziki bukiet w jego sercu. Podstawa charakteryzuje się wyjątkową mieszanką eleganckiego drewna i alg, odzwierciedlającą kontrast dzikich wybrzeży bretońskich.
W skład wody perfumowanej Sur la LANDE wchodzą trzy nuty zapachowe, które uwalniają się stopniowo po aplikacji produktu. Pierwszym, a zarazem dominującym aromatem kompozycji jest rumianek. Rumianek to roślina której właściowści lecznicze znane są od wieków. Właściwości aromaterapeutyczne tej rośliny mają działanie odprężające i relaksujące. Jego urzekający kwiatowy zapach wykazuje działanie uspokajające, łagodzi stres i działa antydepresyjnie.

Po krótkim czasie od użycia perfum do głosu dochodzi zmysłowy, mocny zapach jaśminu. W niektórych kulturach jaśmin jest używany jako naturalny środek uspokajający, podobnie jak lawenda. Wiadomo, że jego słodki zapach pomaga złagodzić stres i niepokój, pomagając ciału się zrelaksować. To aromat, który koi nerwy i potrafi doskonale polepszyć nasze samopoczucie.

Ostatnią nutą zapachową jest drewno w połączeniu z algami. To nietypowe połączenie pozostawia na skórze uczucie świeżości i orzeźwiającej bryzy morskiej, świeżo po sztormie.

50 - 100ml

100% jesień/zima 0% wiosna/lato

Ładny, kwiatowy zapach

Z obecnej perfumeryjnej oferty Yves Rocher najbardziej spodobały mi się Sur la lande oraz Sel D’Azur. Zdecydowałam się na Sur la Lande ze względu na rzadko wykorzystywana w perfumach nutę rumianku.

W pierwszym odczuciu Sur la lande sa mega mocne, duszace i migrenogenne, ale dość szybko ,,przegryzaja się’’ i wychodzi ładny, elegancki miks rumianku z jaśminem, podbity czymś świeżym. W końcowej fazie wyraźnie czuć drewno i algi, które maja przywoływać na myśl dzikie bretońskie wybrzeża.

Ogólnie jest to bardzo ładny, przyjemny, kwiatowy i elegancki zapach. Wyczuwalny przez otoczenie, jednak zaliczyłabym je do kategorii zapachów zachowawczych (w takich raczej specjalizuje się YR).

Na mnie trwałość to kilka h.

Flakon elegancki, minimalistyczny.