Yves Rocher, Quelques Notes d`Amour EDP

Yves Rocher, Quelques Notes d`Amour EDP

Zapach miłości obrazujący euforię i stan zakochania. Wydany w sierpniu 2014.
Domitille Bertier jest nosem zapachu. Zapach otwiera bergamota ze szczyptą czerwonego pieprzu. Nuty serca zawierają różę damasceńska, drzewo gwajakowe i paczulę. Bazę stanowią cedr, drzewo amyrisowe i słodka benzoina.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: bergamota, czerwony pieprz
nuta serca: róża damasceńska, drzewo gwajakowe, paczula
nuta bazy: cedr, drzewo amyrisowe, benzoina

wody perfumowane
kwiatowe, owocowe, drzewne

63% jesień/zima 37% wiosna/lato

Lubię takie wydanie róży

Róża jest tu pięknie podana, zbalansowana nutami drzewnymi i według mnie delikatnie doprawiona paczulą. Zapach dość elegancki, ciepły, z gatunku tych kobiecych, nie dziewczęcych. Dość słodki, ale nie ulepny, dobry raczej na nieco chłodniejsze dni, w upale może zmęczyć. Są dobre na co dzień, gdy chcemy sobie umilić dzień w pracy albo planujemy weekendowe odwiedziny. Drewienko nieco pudrowa róża, szczypta paczuli - i mamy przepis na zapach nietuzinkowy, uroczy. Trwałość średnia, o projekcji trudno mi sieęwypowiedzieć, ale ja lubię konkretnie pachnieć, dlatego flakon na ogół noszę z sobą i ponawiam aplikację w ciągu dnia.

Delikatne perfumy

Perfumy kupiłam jakiś miesiąc temu na promocji.Są w pięknym , minimalistycznym flakonie.Zapach tych perfum jest bardzo delikatny , pachnie głównie kwiatami , najbardziej wyczuwam róże.Jest on piękny , idealny na co dzień.Średnio się utrzymuje na skórze i ubraniach , ale i tak go polecam.

• Flakon: 3

Elegancki i trwały zapach na co dzień

plusy:
+ zapach delikatny i zarazem intensywny
+ kobiecy
+ elegancki
+ kwiatowo-owocowy
+ z drzewnymi nutami
+ całkiem trwały

minusy:
?

inne cechy, których nie biorę pod uwagę przy ocenie:
- bardzo niska dostępność
+ wydajna

Hit

Mój hit na jesień. Pięknie pachnie, jest trwały i występuje w dwóch pojemnościach. Super! Polecam go w szczególności do codziennego użytku, niezależnie od pory

Bardzo ładny zapach

Flakonik jest bardzo ładny i elegancki. Dobrze trzyma się w dłoniach i użytkuje. Co do zapachu, dla mnie jest głęboki, elegancki i taki... dostojny;) Wydają się bardzo ekskluzywne. Dość długo (ok 6-8 h) utrzymywały się na skórze i na ubraniach, więc do trwałości nie mam żadnych zastrzeżeń Używając tych perfum wielokrotnie słyszałam komplementy na temat zapachu.

Kupiony w: Otrzymałam do testów od marki/producenta

Intensyne, a jednocześnie delikatne

Produkt ten otrzymałam od marki Yves Rocher. Jestem zdecydowaną fanką perfum o zapach lekkich oraz kwiatowych.
Produkt umieszczony jest w bardzo pięknej, małej buteleczce, która bardzo korzystnie się prezentuje.
Ten zapach mnie od samego początku bardzo zaskoczył. Jest on jednocześnie intensywny, a jednak delikatny. Początkowo czuć mocny, ostry oraz intensywny zapach, która następnie przechodzi w delikatny, lekko kwiatowy, owocowy zapach, jednak utrzymując cały czas swoją intensywność.
Zapach ten idealnie nadaje się, zarówno na dzień jak i na noc.

• Flakon: 3

Pieprzno-aromatyczne - edit: subiektywnie najgorsze perfumy jakich przyszło mi używać

EDit: Updated - jest koniec roku 2023, a ja wciąż męczę tą samą butelkę, którą dostałam kilka lata temu. Nie pamiętam perfum, które wywoływałyby u mnie tak nieprzyjemne uczucia i których zużycie szłoby mi tak marnie. I niech to będzie najlepsze podsumowanie mojego stosunku do tych perfum.

Czytając wiele innych recenzji zastanawiam się, czy aby na pewno mam te same perfumy....
Buteleczka ładnie prezntuje się na toaletce, szklana, elegancka, motyw serca. Z zapachem jest już trochę gorzej. Bazując na samych nutach zapowiada się pięknie, niestety na mojej skórze w ogóle nie czuć róży, zapach idzie w stronę pieprzu i aromatycznych przypraw, w odbiorze jest umiarkowanie gorzkawy i wytrawny. Sprawdzi się zimową porą, tak jak obecnie, wtedy mnie nie drażni, ale i tak nie używam z przyjemnością. Przy temperaturze +20 przyprawia mnie o ból głowy. Trwały, jak na tego typu zapach, więc jeśli ktoś lubi o jest to zdecydowanie plus.
Buteleczkę 50ml dostałam od przyjaciólki w ramach wymiany - przehandlowałam za nią Burberry Weekend i do tej pory się zastanawiam, czy dobrze zrobiłam. Mam ją od roku i chyba nie wypsikałam nawet 10ml. Nie wiem kiedy je wykończę, czy po prostu nie pójdą w świat, ale na pewno do nich nie wrócę.

Zapach miłości, przywołuje wspomnienia

Perfumy otrzymałam w prezencie od mojego lubego i od razu okazał się trafnym wyborem, gdyż uwielbiam słodkie zapachy lecz nie mdłe, a ten jest idealny. Najbardziej wyczuwalna jest róża z dodatkiem dymnej nutki zapachowej. Zapach unosi się przez długie godziny i jest cały czas wyczuwalny przez innych jak i również mną samą. Podobno z upływem czasu nieznacznie zmienia swój zapach pod wpływem ulatniania się poszczególnych składników lecz dla mnie to nie zauważalne. A teraz powiem kilka słów o flakoniku - jest on przepiękny, a to dlatego ,że na krawędzi ma wygrawerowane serduszko (nowa wersja ma inny wygląd flakoniku) . Dodam jeszcze, że paru osobom w moim otoczeniu perfum się podoba i zwracają uwagę na ten wyjątkowy zapach.

Kupiony w: Perfumeria internetowa

Bardzo intensywne perfumy

Zapach Quelques Notes zamknięty jest w pięknym, bardzo eleganckim i jakościowo wykonanym flakonie. Zapach jest bardzo intensywny, zwraca uwagę otoczenia i pozostawia ogon. Według mnie nadaje się tylko na sezon jesień/zima. Wydaje mi się, że to zapach który spodoba się starszym kobietom, babciom, a raczej będzie odpychający dla nastolatek. Ja jestem w kwiecie wieku ;) i ten zapach uwielbiam. Intensywność i trwałość perfum jest taka sama jak perfum marki premium. Jedyną wadą i cechą, która odróżnia go od perfum premium jest to, że ten perfum YR słabo się rozwija, cały dzień pachnie tak samo, przez co wieczorem jestem nim trochę zmęczona.

• Flakon: 2

Bogate, głębokie, różano-żywiczne

Dostałam je w prezencie. Najpierw była jednak próbka - i się zakochałam.
Zdumiewająco wręcz trwałe. Używałam ich latem i jesienią, ale po raz pierwszy wtedy, gdy pojechałam na późne wakacje nad liguryjskie wybrzeże. Może dlatego zapach kojarzy mi się z rozgrzaną słońcem plażą, mocnym wiatrem, jazdą samochodem drogą nad samym morzem.
Przy pierwszym powąchaniu pomyślałam o nobliwej pani 50+, ale później odkryłam w nich przepiękną różę i jakieś ciepłe, dymne, żywiczne akordy. Na słońcu, nie takim letnim, bardziej jesiennym pachniało to obłędnie.
Nie są to moje ulubione perfumy, ale wracam do nich w zależności od okazji. Brak im świeżości i lekkości, nie nadają się raczej dla młodych kobiet. Jest jakieś takie ulotne orzeźwienie, ale nie na początku.
Flakonik ładny, ale przypomina mi te z niskiej półki, więc raczej nie postawiłabym go w widocznym miejscu na toaletce.

Niepowtarzalny zapach

Bardzo lubię ten zapach. Jest kobiecy, zmysłowy, delikatny ale ma w sobie to coś, co sprawia, że nie jest zwyczajny nudny. Róża damasceńska w połączeniu z drzewem gwajakowym to prawdziwy hit. Drzewo gwajakowe faktycznie nadaje zapachowi ten dymny ton, który jest bardzo uwodzicielski i zmysłowy.

fajne perfumy

Zapach Quelques Notes d`Amour od Yves Rocher znajduje się w prześlicznym kwadratowym flakoniku z wyciętym sercem na kancie. Jest to bardzo słodki, mocny kobiecy zapach, osobiście na co dzień wolę bardziej świeże nuty, tej perfumy używam na wieczorne wyjścia, lepiej sprawdzi się na jesień i zimę niż na gorące dni, Zapach bardzo długo utrzymuje się na ciele i ubraniach. Dla osób które wolą lekkie, delikatne zapachy może się nie sprawdzić a nadmierna ilość wywołać ból głowy. Zakup w ciemno może nie być dobrym pomysłem, lepiej udać się do sklepu stacjonarnego aby sprawdzić czy są to nasze nuty zapachowe. Jest to ładny zapach i na pewno ma wielu fanów, ja również chętnie po nie sięgam od czasu do czasu.