Yves Rocher, Quelques Notes d`Amour EDP

Yves Rocher, Quelques Notes d`Amour EDP

Zapach miłości obrazujący euforię i stan zakochania. Wydany w sierpniu 2014.
Domitille Bertier jest nosem zapachu. Zapach otwiera bergamota ze szczyptą czerwonego pieprzu. Nuty serca zawierają różę damasceńska, drzewo gwajakowe i paczulę. Bazę stanowią cedr, drzewo amyrisowe i słodka benzoina.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: bergamota, czerwony pieprz
nuta serca: róża damasceńska, drzewo gwajakowe, paczula
nuta bazy: cedr, drzewo amyrisowe, benzoina

62% jesień/zima 38% wiosna/lato

Niepowtarzalny zapach

Bardzo lubię ten zapach. Jest kobiecy, zmysłowy, delikatny ale ma w sobie to coś, co sprawia, że nie jest zwyczajny nudny. Róża damasceńska w połączeniu z drzewem gwajakowym to prawdziwy hit. Drzewo gwajakowe faktycznie nadaje zapachowi ten dymny ton, który jest bardzo uwodzicielski i zmysłowy.

fajne perfumy

Zapach Quelques Notes d`Amour od Yves Rocher znajduje się w prześlicznym kwadratowym flakoniku z wyciętym sercem na kancie. Jest to bardzo słodki, mocny kobiecy zapach, osobiście na co dzień wolę bardziej świeże nuty, tej perfumy używam na wieczorne wyjścia, lepiej sprawdzi się na jesień i zimę niż na gorące dni, Zapach bardzo długo utrzymuje się na ciele i ubraniach. Dla osób które wolą lekkie, delikatne zapachy może się nie sprawdzić a nadmierna ilość wywołać ból głowy. Zakup w ciemno może nie być dobrym pomysłem, lepiej udać się do sklepu stacjonarnego aby sprawdzić czy są to nasze nuty zapachowe. Jest to ładny zapach i na pewno ma wielu fanów, ja również chętnie po nie sięgam od czasu do czasu.

Moje ulubione

Zapach zdecydowanie urzekł moje serce, bardzo wyczuwalna jest nuta róży. Kompozycja aromatów według mnie nie jest dla każdego - myślę, że dla niektórych kobiet te perfumy mogą się okazać zbyt ciężkie i mdlące. Jednakże ja czuję się w nim bardzo kobieco i lekko. Nieraz słyszałam od mężczyzn, że pięknie pachnę. Długo utrzymuje się na ubraniach. Wełniany sweterek pachnie tymi perfumami aż do następnego prania. Bardzo wyczuwalna jest nuta róży.

Ufff, cieszę się, że je skończyłam…

Po powąchaniu próbki, którą otrzymałam w gratisie do zakupów zakochałam się w tych perfumach od pierwszego powąchania! Od razu poleciałam do sklepu po pełnowymiarowe opakowanie.
Jakie było moje rozczarowanie, jak powąchałam wnętrze nadgarstka po psiknięciu…
Okazuje się, że zupełnie on różni się od zapachu z próbki. Jest mocny, ciężki, słodki, duszący. Wyczuwam nuty kwiatowe. Dopiero po jakiejś godzinie zapach zyskuje na subtelności i jest się w stanie w nim „chodzić”. Zapach zdecydowanie na wieczór i na jesienną lub zimową porę.
Plusem dużym jest to, że na mojej skórze utrzymuje się praktycznie cały dzień.
Cena normalna, jak za flakonik.

Niestety nie powrócę do nich więcej. Zmęczyłam, ale było ciężko.

Zbyt ciężki i duszący

Perfumy dostałam w prezencie niestety nie były trafione , bo to nie moja nuta zapachowa.

Mają w sobie coś ciężkiego i duszacego a nie jest to orientalna nuta. Mnie przyprawiają o ból głowy przy dłuższym używaniu. Po psiknięciu nuta na ciele się nie zmienia, ciągnie się za mną jak niechciany pies.
Ani nie są kwiatowe ani orzeźwiające. Są nijakie.

Raczej dla kobiet 50+ na pewno nie dla młodych dziewcząt. Raczej na wieczór, do pracy moze być kłopotliwy.

Na uwagę zasługuje przepiękna buteleczka która ładnie wygląda na toaletce ale to za mało by zwrócić na nie uwagę.
Może mogą się podobać bo o gustach się nie dyskutuje ale dla mnie są koszmarne i diabelnie trwałe. Nawet po praniu je czuję. Przewraźliwienie ?
Być może...

Używam to rok i skończyć nie mogę...chciałam komuś podarować, lecz w moim otoczeniu nikomu się nie podoba.

W powietrzu czuć jesień.

Aż dziw bierze, że niegdyś ten zapach wydawał mi się "babciny"- tak nie bójmy użyć się tej powszechnie używanej terminologii, często szkodliwej, bo istnieją przecież ludzie bez wieku. Szczęście temu kto takich spotka, szczęście kto taki będzie, jest.
Nie potrafiłam zrozumieć jak można umieścić je w kategorii romantycznej? No chyba, że jesieni życia. Dla mnie były duszące i ciężkie. Starodawne?
Nigdy nie kojarzyły mi się z młodością, frywolnością, zakochaniem, młodzieńczą miłością.

Dziś, trzy lata po pierwszym zaznajomieniu się z zapachem, myślę inaczej.
Czuję inaczej.

Owszem, nie jest to woń dla podlotków. Nie jest to kompozycja owocowa, letnia.
Mnie jednoznacznie kojarzy się z jesienią.
Przypomina mi suche liście, zarówno te opadające w słońcu, jak i te leżące gdzieś w wilgotnej trawie w pochmurny dzień. Czuję chrzęst chrustu pod nogami. I ciepłą herbatę earl grey czekającą na mnie w domu.
Oczami wyobrażni widzę kapelusze i płaszcze.
I stare gazety.
Jak w kinie.
Zapach niewątpliwie ma coś wspólnego z Cinema YSL, z klimatami retro, aczkolwiek nie jest to żaden eliksir, jest znacznie mniej intensywny, bogaty, dominujący.

Jest ciepły, delikatnie miodowy, aczkolwiek w dalszym ciągu jesienny i rześki na swój sposób.
Romantyczny.
Deszczowy.

Lubię go. Naprawdę.
A nigdy bym się tego nie spodziewała.

Jednak, gusta się zmieniają.

Flakon? Czy jest konieczność pisania o nim? Przecież koń jaki jest każdy widzi. Ładny, poprawny, ale nie chwyta za serce.
Na jaką porę roku polecam? Wedle upodobań, ja rozkochałam się w tym zapachu jesienią.
Trwałość, no cóż, albo średniawa, albo perfumy tak dobrze komponują się z moim PH , że ich nie czuję.

mój must have

uwielbiam ten zapach! gdy mam go na sobie, słyszę wiele pytań o niego bądź komplementów nawet od obcych osób. jest kobiecy i bardzo tajemniczy. posiadam kilka zapachów, zmieniam je co jakiś czas ale ten musi być na stałe i niezmiennie obecny w mojej toaletce. U mnie jest bardzo trwały. Aplikując ją na zwykłą odzież, potrafi się z niej przenieść na odzież wierzchnią i szalik. Szczególnie własnie, gdy zakładam szalik czuję ten zapach, przez co ta czynność staje się dla mnie bardzo przyjemna. Boli mnie jego cena ale będę go kupować mimo to. Własnie kończę 2-gie lub 3-cie opakowanie

Najlepszy zapach tej firmy

Charakterystyczny zapach, nie wszystkim się spodoba, ja osobiście szukałam czegoś w tym stylu kolka lat. Nie są to perfumy Chanele, których zapach trzyma się nawet 2 dni, ale jak na ten pułap cenowy i tę markę uważam, że jest dość trwały.

Cena produktu jest dosyć wysoka (prawie 200zł) ale w YR często są promocje. Najniższa cena za jaką udało mi się "upolować" produkt to 100zł.

Notes damour

Zapach bardzo kobiecy . Nie zbyt intensywny. Kwiatowy. Idealny na wiosnę. Butelka bardzo elegancka, wykonana z bardzo solidnego szkla. Bardzo lubię ten zapach

Piękny zapach

Zapach kwiatowy, lekko słodkawy, otulający. Idealny na jesień i zimę. Trwałość jest bardzo dobra, u mnie po spryskaniu rano, jeszcze wieczorem zapach jest wyczuwalny na skórze. Na ubraniach utrzymuje się jeszcze dłużej. Ostatnio to jeden z moich ulubionych zapachów, a uroczy flakonik z serduszkiem, że lubię go jeszcze bardziej.

cudowna nuta zapachowa

Tak się zastanawiam co mogłabym napisać na temat tego produktu... hm.....
Może zacznę od opakowania, które wykonane jest z grubego szkła, Wygląda bardzo elegancko, bardzo wygodnie się je trzyma w ręku.
Zapach.. hm... w pierwszej chwili dość intensywny, ale po chwili staje się bardzo przyjemny, słodki. O trwałości mogę powiedzieć, że jest odrobinę lepsza niż w innych wodach tej marki, ale nie ma co liczyć na szaleństwo w tej kwestii. Moim zdaniem troszkę za wysoka cena, jak na jakość tego produktu. Nie mniej jednak, z pewnością zaopatrzę się w kolejne buteleczki tego produktu, bo jestem zakochana w tej nucie zapachowej.

Bardzo przyjemny.

Opakowanie jest eleganckie, z grubego szkła, sprawia wrażenie ekskluzywnego.
Woda ma przyjemny zapach, nie za słodki, z lekką nutką czegoś orientalnego w tle, intensywny, raczej nadający się na wieczorne wyjścia, odrobinę ciężkawy. Nie jest to zapach rześki i orzeźwiający. Bukiet kwiatowy trochę przypomina mi perfumy Coco Chanel Mademoiselle, flakon jest również podobny do wody tej marki.
Trwałość jest taka sama jak wszystkich wód tej firmy czyli raczej krótka.
Jest to zapach raczej dla dojrzałych kobiet niż młodych niewiast.