Depend, Nail Polish (Lakier do paznokci)

Depend, Nail Polish (Lakier do paznokci)

Lakiery do paznokci szwedzkiej firmy Depend Cosmetic. Dostępne w wielu kolorach, zarówno matowych jak i błyszczących.

lakiery do paznokci
Efekt
matowe, naturalne

jeden z moich ulubieńców

Obecnie posiadam jedynie jeden lakier z tej serii, tj 028, bardzo delikatny różowy.
Na lakier ten skusiłam się w aptece. Wystawka stała przy kasie, a jak na szwedzkie warunki cena bodajże 30kr za dwa była mega atrakcyjna.
Wzięłam kolor jasno różowy i czerwony, ale ten przejęła siostra, wiec nie ocenię jak się sprawuje. Mój natomiast jest świetny.
Kolor jest bardzo delikatny, Na paznokciu tworzy efekt jedynie nabłyszczenia i lekko różowej poświaty z delikatnymi, mieniącymi się drobinkami.
Lakier trzyma się na paznokciu nawet tydzień. Mam jasny kolor, więc nie widać żadnych odprysków. Zmywam go, gdy po prostu zaczyna mi przeszkadzać, bo na paznokciach wciąż wygląda ładnie.
Konsystencja jest dość rzadka jak na lakier. To dobrze, bardzo łatwo go równomiernie rozprowadzić.
Pędzelek jest cienki, wygodny.
Bardzo odpowiada mi jego pojemność. Nigdy nie jestem w stanie wytracić całego lakieru zanim się popsuje, a z tym idzie mi całkiem nieźle.
Pewnie, jeśli najdzie mnie ochota na nowy lakier to znów skuszę się właśnie na ten.

Używam tego produktu od: od maja 2014

Małe, ale warte uwagi

Lakiery kupiłam trochę przez przypadek. Chciałam po prostu dobrać jakiś ładny i pasujący do sukienki kupionej w Cubusie, a że akurat były przy kasie... skusiłam się. Przekonała mnie ich objętość (nigdy nie potrafię zużyć dużych buteleczek z lakierem, zawsze się marnują) i cena.
Posiadam trzy kolory - ciemnozielony z błyszczącymi drobinkami (numer 325), matowy brzoskwiniowy (numer 303) i nude z połyskiem (numer 129). Wszystkie dobrze się spisały, jednak najmniej jestem zadowolona z ciemnozielonego - strasznie szybko odpryskuje i w buteleczce wyglądał na bardziej wpadający w niebieski, ale da się to przeżyć. Brzoskwiniowy zaś jest świetny, kupiłam aż dwie buteleczki. Lakiery mają wygodne pędzelki, bardzo łatwo pomalować nimi paznokcie. Szybko schną.
Moim zdaniem są naprawdę godne polecenia c:

Ilość zużytych opakowań: używam trzech naraz

Tak/Nie

Pojemność i cena lakieru- wielki plus! Niektóre kolory ładnie się nakładają, inne pozostawiają pęcherzyki powietrza i dziwnie zasychają. Dotyczy to głównie mojego koloru fioletowego nr 163. Kolor ładny, jednak, pozostawia dziwne drobinki, które brzydko wyglądają i źle się go nakłada.
Kolor o nr 225 zielony- bardzo ładnie się nakłada i super wygląda. 105 brokatowy fajny do pokrywania, jako ostatnia warstwa nabłyszczająca. Trzeba przyznać, że lakiery te mają niezwykłą trwałość. Potrafią wytrzymać spokojnie tydzień, przy zwykłych pracach domowych typu mycie garów. Jakoś lakieru zależy jednak od koloru..... Jak na Norwegię, w której te lakiery kupuję, jest bardzo dobry, nie ma tu wielkiego wyboru, więc go kupuję, w Polsce podejrzewam, że nie cieszyłby się zbyt dużą popularnością.

Używam tego produktu od: 3 mc
Ilość zużytych opakowań: w trakcie (zużywam 4 kolory)

Tak!

Lakiery skusiły mnie przy kasie w Cubusie, po pierwszym wypróbowaniu każdy mój wypad do centrum handlowego kończył się dodaniem dwóch lub trzech nowych lakierów do kolekcji.
Kolory są świetne, mam seledynowy, ciemny i jasny różowy, ciemny granat, fiolet, czerwony i żółty. Lakier szybko schnie (nie jakoś błyskawicznie ale szybko), zaskakująca jest jego trwałość - po 5 dniach zszedł mi tylko z jednego paznokcia (i to dlatego że często go używałam) a nie kładłam na niego żadnego utrwalacza.
W przypadku kolorów ciemnych - wystarczy jedna lub dwie warstwy, natomiast po nałożeniu jasno różowego paznokieć prześwitywał jeszcze przy 3 warstwie.
Pojemność 5 ml mi odpowiada bo używam ich sama i przynajmniej mam okazję zużyć je chociaż do połowy a nie wyrzucić po roku prawie nie ruszony lakier. Poza tym używam od czerwca i konsystencja póki co się nie zmieniła.
Cena: 9,99 za jeden, 14,99 za dwa, 19,99 za 3 (cena za 3 to chyba jakaś chwilowa promocja bo wcześniej tak nie było).
Polecam z całego serca, najlepsze lakiery jakie miałam. Pół gwiazdki odejmuje za jasny róż z którego nie do końca jestem zadowolona.

Używam tego produktu od: czerwiec
Ilość zużytych opakowań: w trakcie 7 różnych ;)

całkiem niezłe

Do zakupu tych kolorów skłoniła mnie oczywiście kolorowa wystawa przy jakiś zakupach w cubusie ;) Mam trzy kolory: 163 - metaliczny głęboki fiolet, 191- metaliczna głęboka zieleń i 035 - żółć w kolorze zakreślacza stabilo ;)
Lakiery mają trwałość porównywalną do inglota, wysychają całkiem szybko. przy ciemnych kolorach nakładam dwie warstwy ale gdybym się postarała to z pewnośćią wystarczyła by jedna. Jeżeli chodzi o żółty kolor: na samej bazie wygląda niestety okropnie - jak zżółknięty paznokieć. Trzeba go nałożyć na biały, bazowy kolor wtedy mamy dokładnie taki efekt jak w buteleczce po jednej warstwie, przypuszczam że pozostałe neonowe kolory mają podobne właściwości.
Buteleczka jest okej. 5ml czyli tyle ile mam szanse zużyć ;D
Aha, w cubusie 1 lakier kosztuje 9,99, dwa chyba około 16 złotych a trzy około 20 (19,99?) tak więc najbardziej opłaca się kupować trzy.