Alterra, Haarkur Granatapfel & Aloe Vera (Maska nawilżająca do włosów suchych i zniszczonych `Granat i aloes`)

Każde włosy zasługują na indywidualną pielęgnację. Do produkcji maski nawilżającej do włosów Alterra zastosowaliśmy specjalnie dobrane składniki najwyższej jakości: wartościowa kompozycja pielęgnująca z wyciągami z aloesu, granatu i kwiatów akacji dodatkowo pielęgnuje włosy, nawilża je i dostarcza włosom zniszczonym nowej energii.

Bardzo dobry skład

Maseczka Alterra dostępna w Rossmannie, w bardzo atrakcyjnej cenie. Maseczka do włosów dobrze je nawilża oraz nawilża. Dużym atutem jest bardzo dobry skład produktu. Maseczka w wygodnej tubce, dzięki temu stosowanie jest wygodne.

Szału nie robi ale się nada

Taka populara ta odżywka , że się skusiłam ale nie wiem czy nie dogaduje się z moimi włosami czy jestem zbyt wymagająca ale mnie jakoś nie oczarowała. Nie widzę po niej efektu żadnego w sumie. Zdecydowanie nie szkodzi ale liczyłam na coś, cokolwiek.

Must have na początku drogi ze świadomą pielęgnacją włosów

Granatowa maska od Alterry wpadła do mojego koszyka z polecenia włosomaniaczek. Szczerze mówiąc miałam dość słabe nastawienie do marki i przez niską cenę kojarzyła mi się także ze słabą jakością. Duży błąd z mojej strony i żałuje, że przekonałam się o tym dopiero teraz.

W składzie znajdziemy aż cztery różne oleje i masło Shea. Mocno emolientowo, chociaż znajdą się też składniki nawilżające. Maska ma ciekawą, oleistą konsystencję. Za każdym razem, kiedy wylewałam ją na rękę kojarzyła mi się z białą farbą do ścian. Pachnie pięknie granatem, a nie chemią, ale ten zapach zmywa się z włosów razem z wodą. Dzięki gęstej konsystencji jest bardzo wydajna i ładnie oblepia włosy.

Samo działanie jest zauważalne od pierwszego zastosowania. Ułatwia rozczesywanie, włosy robią się gładsze, odżywione i miększe w dotyku. W połączeniu z niewysoką ceną i dostępnością w każdym Rossmanie, jest to dla mnie naprawdę mocne 5+.

Maska do włosów

Kupiłam ten produkt w promocji w drogerii Rossmann, ponieważ widziałam wiele pozytywnych recenzji. Nie oczekiwałam spektakularnych efektów, bo moje włosy są dość niesforne, ale... pokochałam tę maskę! Opakowanie bardzo wygodne i z łatwością można dozować produkt. Maska nawilża włosy, wygładza, pozostawia delikatny owocowy zapach.

wciąż do niej wracam

Lubię kosmetyki i wciąż kupuję nowe produkty. Nie mogę się oprzeć pięknym opakowaniom i obietnicom producentów. Choć powinnam wiedzieć, że często to obietnice bez pokrycia.

Ale mam też produkty do których często wracam. Takie, które się sprawdzają. Jednym z nich jest maska do włosów Alterra.

Po niej
• włosy rozczesują bez trudu (nie takie oczywiste)
• jak włosy są mokre mam wrażenie, że są zbyt oblepione (i obudzę się z tłustą, oklapniętą porażką na głowie)
• budzę się z włosami dobrze odżywionymi, błyszczącymi, nie puszącymi się

Jak to maska - nie powinna być stosowana zbyt często.

Dla moich krótkich, farbowanych, blond, cienkich, przetłuszczających się przy skórze, suchych na końcach włosów sprawdza się znakomicie.

Zmiana na minus

Mam wrażenie, że albo producent zmienił skład tej maski albo moje włosy się tak bardzo zmieniły...
Kiedyś ta maska działała cuda, mogę nawet powiedzieć że swego czasu uratowała moje włosy, gdy wpadłam na "genialny" pomysł dwukrotnego(!) rozjaśniania włosów tego samego dnia... W domu, a jak. Była genialna, włosy ją wręcz "piły", były w zdecydowanie lepszej kondycji po jej użyciu.
Teraz znów mam włosy rozjaśnione(tym razem u fryzjera :P), więc mając w pamięci jej świetne działanie - kupiłam.
Zawiodłam się. Włosy nie są złe, są nieco gładsze, ale brakuje mi tego efektu wow co kiedyś. Teraz po prostu maska zachowuje się jak wiele innych, przeciętnych masek, które coś tam dają, ale bez szału.
Nie jestem pewna, czy wynika to z tego, że moje włosy aktualnie nie są aż tak zmasakrowane jak wtedy więc i efekt nie jest spektakularny, czy coś się zmieniło w tej maseczce...
Ogólnie za te pieniądze polecam chociaż spróbować :)

Tania, dobrze zbalansowana zwykła odżywka

Maska jest w plastikowej tubie, co nie do końca pozwala zużyć maseczkę - trzeba rozcinać, żeby wygrzebać resztki.
Sama maseczka ma dość rzadką konsystencję, a'la lotion/mleczko, co mnie zaskoczyło w masce na poczatku. Ma przyjemny, nie duszący kwiatowy zapach.
Odżywka jest humektantowo(gliceryna)-emolientowa (oleje i alkohole tłuste). Moje ciękie oklapłe włosy po niej łatwo się rozczesują, nie puszą się, mają ciut większą objętość i ładny blask.

Maska ma całkiem ok skład, dość dużo olejków i ekstraktów. Jest jednak małó wydajna - mniej niż na miesiąc przy stosowaniu na włósach długości do pleców.

PODSUMOWANIE
Jest to dobra odżywka dla osób nie zawracające sobie głowę PEH i świadomą pielęgnacją włosów. Jest to dobra odżywka, ma dorby skład i jest dobrze zbalansowana, a na dodatek tania jak barszcz.

Dobra lecz nie najlepsza

Włosy mam falowane, suche, puszące się. Szukam piepegnacji która je ujarzmi, nawilży. Do mycia włosów stosuję OMO od kilku miesięcy. Maską stosuje jako ostatnie O na zakończenie pielęgnacji. Pozostawiam ją na włosach ok. 5 minut i spłukuje. Włosy są po niej delikatnie nawilżone, dociążone. Dobrze się rozczesują lecz efek jest dla mnie za słaby. Maska jak na drogeryjną ma dobry bogaty skład. Dobra na początek gdy ktoś zaczyna ze świadomą pielęgnacją włosów.

U mnie się sprawdziła

Maska ma dobry skład, czym szczególnie mnie zachęciła i dzięki czemu wylądowała w koszyku. Jest tania,a muszę przyznać na moich długich do pasa włosach, które nie są farbowane działała super. Nie obciążała włosów i nie wywoływała ich szybkiego przetłuszczania, włosy były przyjemnie nawilżone, ale sypkie i świeże. Stosowałam ją najczęściej w formie odżywki i żadnej szkody mi nie wyrządziła. Jak szukacie dobrego naturalnego kosmetyku o delikatnym składzie i przystępnej cenie, to myślę, że to jest dobry wybór. Ja polecam )

Dobra podstawowa odżywka

Mam włosy falowane, suche i łatwo się puszące.
Odżywka ma bardzo ładny zapach granatu. Dla mnie idealną konsystencję, gęstą, ale nie za gęstą, łatwo rozprowadzała się na włosach, ale z nich nie spływała.
Opakowanie w formie tubki jest wygodne i poręczne, chociaż odżywka ma tylko 150 ml, to była wydajna i starczyła mi na kilka miesięcy.

To raczej odżywka niż maska, bo dla mnie nie była aż tak treściwa. Nakładałam ją najczęściej na kilka minut na włosy, im dłużej na nich była tym ładniej wyglądały. Po jej użyciu włosy były dobrze nawilżone, miękkie, błyszczały i wyglądały zdrowo, skręt również był podkreślony. Nie obciążała włosów, raczej sprawiała, że były lekkie i sypkie. U mnie nie sprawdziło się jej częste stosowanie, ponieważ lubiła mi spuszyć włosy, stosowała ją zwykle raz w tygodniu i wtedy włosy wyglądały bardzo dobrze.
Nie jest to mój ulubieniec, ale na pewno do niej wrócę za jakiś czas.

Świetna

Fakt jeśli nakładamy ją jak odżywkę pod prysznicem i zaraz spłukujemy to szybko się kończy i mało daje ale jak nałożymy ją na wilgotne włosy po myciu to jak wyschną to nawet jej nie widać!! Mam włosy mocno rozjaśniane zniszczone i przesuszone a po tej masce są mięciutkie, ładnie sie rozczesują i są lśniące, bardzo polecam.

najlepsza

to moja ulubiona maska. najlepiej świadczy o tym ilość lat razem. to mój must have jeśli chodzi o pielęgnację włosów! moje włosy chyba są uzależnione, bo bez jej nałożenia strasznie się puszą, są suche i niepodatne na ułożenie! naprawdę polecam z czystym sumieniem