Guhl, Farbglanz, Blond, Blond Reflex - Shampoo (Szampon do włosów blond)

Guhl, Farbglanz, Blond, Blond Reflex - Shampoo (Szampon do włosów blond)

Szampon z serii "Połysk koloru" przeznaczony jest do włosów blond i zawiera ekstrakt z rumianka, który usuwa zanieczyszczenia oraz matowość włosów a nadaje im żywy połysk. Włosy błyszczą wielowymiarowo zachowując przy tym piękny odcień blondu.

podtrzymujące kolor
Odcienie
jasne

Nigdy więcej!

Mam wersję z Chardonnay Beere

Szampon bardzo gęsty (w formie żelu), półprzezrozysty (lekko zabarwiony na zółto), o przyjemnym, ale intenswnym zapachu owocowym (raczej cytrusowy niż rumiankow czy winny). W kontakcie z wodą bardzo mocno się pieni.
Zalety:
-zapach
-wydajny (jak się go rozcieńczy, bo jak dla mnie jest trochę za gęsty)
- dobrze myje, nie obciąża włosów
- moje suche włosy są wgładzone,mają ładny połysk
- nie swędziała mnie po nim skóra głowy i raczej nie wywołał allergi.
Wady:
- doprowadził do bardzo mocnego złuszczania naskórka (To nawet nie łupież. Skóra schodzi mi płatami jak po średnich kwasach (tak min.20%)
- odrobinę za gęsty
-brzydka butelka

Swoją opinię wyrażam po zużyciu połowy butelki (i dalej nie zamierzam). Głównym powodem jest właśnie złuszczanie, które mi zafundował. Łupież pojawił mi się już po pierwszym myciu. Początkowo myślałam, że źle spłukałam produkt (z powodu braku swędzenia wykluczyłam allergię). Niestety z każdym myciem było coraz gorzej (efekt tak mnie zaskoczył, że nawet zaczęłam się zastanawiać czy w w trakcie złuszczania twarzy kwasem jego odrobina nie dostała się na owłosioną skórę głowy). Szkoda, że tak późno powiązałam fakty....

Używam tego produktu od: około miesiąca
Ilość zużytych opakowań: pół

Całkiem niezły

Zamówiłam na allegro w komplecie z odżywką z tej samej serii, aby odżywić włosy, ktore rozjaśniłam spray\'em John Frieda.
Chciałam wydobyć trochę więcej tego blondu ale bez wysuszania włosów.
Szampon sprawdzał się poprawnie, czyścił włosy, ładnie pachniał, nakładał się bez problemu.
Zależało mi na tym, aby po użyciu szamponu włosy nie były jak siano (wiadomo, trzeba do tego odżywki, zdarzały mi się jednak szampony, które również nawilżały włosy). No i tutaj po umyciu czułam, że czym prędzej muszę nałożyć odżywkę.
Kolejny aspekt - dostępność i cena - z tego co widzę: głównie allegro, ok 20 zł + przesyłka. Jak dla mnie za 200 ml to trochę drogo.
Ogólnie polecam, jeśli ktoś ma bezpośredni dostęp do tego kosmetyku i chce wydobyć z włosów ciepłą barwę koloru blond.

Używam tego produktu od: 1 miesiąc

Rewelacja

Jednen z najleszych szamponow do wlosow blon i nie tylko. Gesty, dobrze sie pieni, glowa nie szczypie.
Rozjasniam systematycznie wlosy odrost po tym szamponie jest duzo jasniejszy, zaleta do tego stopnia ze nie musze co 2 tygodnie rozjasniac odrostu.
Wlosy sa po nim puszyste, nie obciazone.
Mieszkam w Niemczech i cenowo w porownaniu do pozostalych szamponow jest tani 3,49euro.

Używam tego produktu od: 6 miesiecy
Ilość zużytych opakowań: 6 opak 250ml

Bardzo dobry

Szampon jest tani i średnio wydajny, Pachnie delikatnie rumiankiem i dobrze się pieni. Dzięki niemu włosy są błyszczące, gładkie, miękkie i oczyszczone bez ich obciążenia. Minusem jest to, że szampon można kupić tylko przez internet.

Jeden z lepszych

Szampon nadaje włosom efekt rozjaśnienia słonecznego, ma ładny zapach i dobrze się pieni. Kupuję go w Niemczech. Pomaga utrzymać ładny kolor blond włosów.

Używam tego produktu od: 4lat
Ilość zużytych opakowań: dużo

no i czemu nie ma go w Polsce?

Kupuję szapmpony z tej serii tylko za granicą, albo za pośrednictwem internetu. I zachodze w głowę, dlaczego nie ma ich w Polsce? To naprawdę świetne produkty. Od składu, poprzez wydajność, po zapach. No fakt, cena w euro bardziej na zachodnie zarobki, ale cóż. Omawiana wersja dla włosów blond jest kapitalna. Przede wszytkim dobrze nawilża, nie obciążając jednocześnie, do tego stopnia, że czasami można sobie pozwolić na mycie bez odżywki. nawet długotrwałe używanie nie powoduje zżółknięcia włosów. Nie podrażnia, nie łupieżcy. Bardzo ładne opakowanie. Osobiście polecam.

Używam tego produktu od: kilka lat z przerwami
Ilość zużytych opakowań: jakieś pięć

bardzo dobry

Jeden z lepszych znanych mi szamponów. Jest gęsty i bardzo wydajny, doskonale się pieni i bardzo dobrze oczyszcza włosy. Pachnie raczej czymś słodkim (wanilia?) niż rumiankiem niemniej jest to zapach intensywny i utrzymuje się na włosach. Szampon jest na tyle dobry, że można go stosować okazjonalnie bez odżywki. Nie zauważyłam specjalnych właściwości dotyczących zachowania koloru ale przyznam, że włosy mają wciąż ładną, zdrową barwę (nie żółkną). Mam wrażenie, że są puszyste i mało przetłuszczone, mają w sobie dużo życia. Plus za porządne, wygodne opakowanie. Minus za cenę chociaż uważam, że warto. Szkoda, że produkt jest niedostępny w PL.