Ziaja, Ulga Dla Skóry Wrażliwej, Kremowy olejek myjący do twarzy i ciała

Ziaja, Ulga Dla Skóry Wrażliwej, Kremowy olejek myjący do twarzy i ciała

Wskazania: dysfunkcje skóry wrażliwej, suchej i bardzo suchej, swędzącej i szorstkiej.
Kremowy olejek myjący do skóry twarzy i ciała o długotrwałej aktywności łagodzącej. Zapewnia bezpieczeństwo stosowania, działa jak kojący kompres, zawiera tylko niezbędne składniki receptury.
Preparat hypoalergiczny, bezzapachowy:
- 0% mydła,
- 0% barwników,
- 0% SLESu,
- nie ma zasadowego odczynu,
- minimalna bezpieczna ilość konserwantów,
- testowany pod kontrolą dermatologiczną.
Działanie:
- łagodzenie skóry wrażliwej,
- delikatnie natłuszcza i łagodnie myje,
- tworzy kremową i aksamitną pianę,
- zapewnia długotrwały efekt miękkiej i gładkiej skóry,
- zapobiega podrażnieniom i przesuszeniu naskórka,
- redukuje szorstkość, suchość i nadmierne łuszczenie.

oczyszczające, łagodzące
w butelce
>100ml
olejek

Świetny!

Jakiś czas temu odkryłam ten olejek w salonie Ziaji. Wcześniej nie zetknęłam się z nim w żadnej z drogerii, dlatego też ogromnie mnie zaintrygował. Akurat poszukiwałam delikatnego kosmetyku myjącego do twarzy, więc niejako spadł mi z nieba :). Za opakowanie o pojemności 200 ml zapłaciłam 7,60 zł, a zatem bardzo niewiele.

Kosmetyk posiada delikatną, kremową konsystencję i zupełnie nie przypomina olejku, wygląda bardziej jak mleczko do demakijażu. Jest również koloru białego. Miał być bezzapachowy, jednakże ja wyczuwam w nim lekko mydlaną, ale neutralną woń. Stosowałam go po dokładnym oczyszczeniu twarzy z makijażu oraz sporadycznie do mycia ciała, gdyż posiada także takie zastosowanie :). Świetnie rozprowadza się na skórze i bardzo dobrze spłukuje. Przy tym doskonale oczyszcza, przywracając skórze świeżość, komfort i miękkość. Łagodzi podrażnienia i koi, delikatnie obchodząc ze skórą. Nie wysusza, nie podrażnia. Do tego jest bardzo wydajny.

Nie polecam stosować go do demakijażu, gdyż raczej rozmazuje go, niż go usuwa. Natomiast przy dalszym etapie pielęgnacji skóry, po zmyciu makijażu, sprawdza się doskonale. Bardzo przypadł mi do gustu. Muszę przyczepić się jedynie do jego opakowania - butelki z zakrętką typu korek, w której nie widać stopnia zużycia kosmetyku. Jego stosowanie byłoby wygodniejsze, gdyby wyposażono go w pompkę. Drogi producencie, warto to rozważyć. Ponadto jest to produkt godny polecenia, dlatego ode mnie 5 gwiazdek :).

Wielofunkcyjny i prawdziwie delikatny :)

Tego olejku używam od paru lat, oczywiście z przerwami na inne produkty - jednak zawsze mam w domu zapasową butelkę tego produktu.
Mam skórę wrażliwą i atopową, makijaż noszę codziennie (dosyć mocny, bo tak lubię i w sumie nic nikomu do tego ;) ), demakijaż stosuję wieloetapowy no i kocham olejki.

Ten produkt ma same plusy!
+Opakowanie: wygodna, nieduża buteleczka zamykana na klapkę, swobodnie pod koniec użytkowania można postawić ją do góry nogami.
+Konsystencja: niby olejek, a jednak emulsja - przynajmniej do momentu zetknięcia ze skórą, wtedy czuć, iż to olejek. Dosyć rzadka, wystarczy niewiele, by oczyścić skórę.
+Zapach: neutralny, choć lekko słodki - ostrzegam, to nie kwiatki i cukierki, jest specyficzny i trzeba się do niego przyzwyczaić.
+Dobry skład, przyjazny skórze wrażliwej.
+Produkt uniwersalny, zarówno do twarzy jak i do ciała.
+Świetnie usuwa makijaż! Stosuję go tak, jak każdy inny olejek do demakijażu: wmasowuję trochę olejku w SUCHA skórę, do rozpuszczenia kolorówki, a następnie spłukuję ciepłą wodą. Nie polecam stosowania na skórę zwilżoną wodą - wtedy niczego nie rozpuści, tylko rozmaże!
+Nie pozostawia nieprzyjemnej, lepkiej powłoki na skórze, tylko delikatny, ochronny film.
+Nie wywołuje uczucia ściągnięcia.
+Dobrze oczyszcza, również skórę ciała - jestem czysta, świeża i się nie drapię jak szalona ;)
+Delikatnie nawilża, choć i tak balsam jest wymagany - nie ma opcji przy takiej skórze jak moja i to jeszcze w okresie grzewczym.
+Nie podrażnia skóry, za to ładnie łagodzi wszelkie zaczerwienienia, stany zapalne, nadmierną suchość.
+Nie zapycha porów.
+Jest wydajny, nawet stosowany codziennie i do całego ciała i twarzy.
+Niedrogi, płacę ok. 13 zł.
+Łatwo dostępny.

Dla mnie ten produkt nie posiada minusów, a moje serce zdobył właśnie wielofunkcyjnością (dobre zwłaszcza na wyjazdy, bierzemy jeden produkt i oszczędzamy miejsce w kosmetyczce), łagodzeniem podrażnień, doskonałym usuwaniem makijażu i bycia delikatnym dla skóry.
Bardzo go lubię i nie może go nigdy zabraknąć w moim domu, to dobry kosmetyk, zdecydowanie jeden z najlepszych z całej serii.

Polecam, z czystym sumieniem :)

Przynosi ulgę przesuszonej skórze

Kosmetyk nazywa się kremowym olejkiem. Moim zdaniem z olejkiem nie ma nic wspólnego. Ma raczej formułę mleczka. Mimo wszystko, bardzo pomaga mi w łagodzeniu podrażnień na skórze. Używam go do ciała, choć jest przeznaczony także do twarzy.
Szczególnie zimą mam problem z przesuszoną skórą, głównie na nogach. Skóra piecze, swędzi, łuszczy się. Kremowy olejek (a właściwie mleczko) przynosi ulgę. Natłuszcza i łagodzi dyskomfort, ale nie pozostawia żadnej tłustej warstwy. Nie zawiera moim zdaniem żadnych sztucznych substancji zapachowych. Do tego jest niedrogi i wydajny.

Prawdziwa ulga

Mam cerę mieszaną. Kilka lat temu borykałam się z dość dużą ilością pryszczy, cera bardzo się przetłuszczała, jednocześnie miałam ogrom suchych skórek. Jednym słowem tragedia. Poszłam po raz kolejny do drogerii, tym razem Natury szukać czegoś co mi pomoże (dermatolog też nie pomógł, wręcz zaszkodził, bo to co przepisał nasiliło problemy). Pewna młoda ekspedientka zaproponowała mi odstawić wszystko co mam w domu i myć twarz tym olejkiem. Pomyślałam oszalała, świecę się jak latarnia, pryszczy ogrom, a tu olejek, no ale, że gorzej być już chyba nie może, w lustro już nie chcę patrzeć - ok, biorę. Ja tę dziewczynę teraz po stopach bym całowała! Niestety nie mogę, bo po kilku dniach drogerię zamknęli. Produkt rewelacja. Skóra się wyciszyła, a pryszcze zniknęły. Ściągnięcie skóry, które zawsze mi towarzyszyło po myciu- zniknęło. Już się tak nie błyszczę, jak kiedyś. Skóra jest nawilżona, problem suchych skórek nie istnieje. Używam go już kilka lat. Produkt tani, wydajny i najlepszy do mycia twarzy.

Nic szczególnego

Lubie markę Ziaja i swego czasu szukałam czegoś co nie podrażniało by wrażliwej skóry i tak trafiłam na ten olejek. Używałam go jako czegoś po demakijażu aby zmyć resztki makijażu oraz złagodzić skórę. Niestety produkt nie łagodził podrażnień i nie radził sobie z co większymi zanieczyszczeniami. Dodatkowo jego zapach mocno odrzuca, żałowałam że nie sprawdziłam tego w sklepie. Produkt przy najmniej dodatkowo nie podrażnia oraz jest bardo wydajny.

Taki sobie

Przeznaczony jest dla osób z wrażliwą skórą... ale według mnie słabo radzi sobie ze skórą suchą i skłonną do podrażnień. Po umyciu twarzy tym produktem moja skóra była spięta i wymagała dodatkowego nawilżenia. Dodatkowo przy każdym umyciu powodował łzawienie. Nie usuwa również w 100% makijażu. Cena jest przystępna ale produkt średniej jakości.

No fajnie, fajnie, ale że do demakijażu?

Kupiłam ten olejek zachęcona obietnicą ulgi dla cery po ciężkim dniu. Jestem posiadaczką cery mieszanej i wrażliwej. No fakt, nie podrażnia. Konsystencja jest bardzo przyjemna, zapach też nienatarczywy. Jest tylko jeden problem - olejek docelowo ma służyć do demakijażu, tylko że tego demakijażu za bardzo nie robi. Coś tam zmyje, ale z tuszem do rzęs i kreską jest już problem. Nawet jako pierwszy etap pielęgnacji średnio się spisuje, skoro muszę go domywać płynem micelarnym, który później domywam żelem oczyszczającym. Może byłby fajny rano, żeby tylko odświeżyć cerę? Nie próbowałam, nie mam odwagi, bo nie wiem jak się na nim zachowa podkład mineralny. Na pewno zużyję do końca, w mniej wymagające dni, ale raczej nie wrócę ponownie. :-)

Dziwny zpach

Kupiłam ten produkt licząc że będzie świetnie zmywał makijaż i zanieczyszczenia po całym dniu jednak się myliłam. Produkt słabo oczyszcza skórę do tego nie radzi sobie z makijażem. Najgorsze w tym olejku jest to że tak brzydko pachnie że nie da się go używać. Plusami jest to że ma nawet dobry skład i nie podrażnia skóry ale i tak to mnie nie przekonało do używania tego produktu

Idealny dla wrażliwej skóry

Mam cerę suchą skłonną do podrażnień z AZS, ten olejek jest po prostu ideałem i wybawieniem.Używam go do zmywania makijażu (nie wyobrażam sobie demakijażu bez użycia wody). Raz spróbowałam użyć innego płynu do mycia twarzy i od razu skóra była podrażniona, nie zamienię go na żaden inny. Co do zapachu, mi on osobiście nie przeszkadza, ale nie jest on zbyt przyjemny.

Bardzo dobry dla wrażliwców:)

Olejek zakupiłam w celu rozpoczęcia koreańskiej pielęgnacji! Od zawsze chętnie testuję produkty ziaja, ale ten szczególnie mnie zaciekawił ze względu na przeznaczenie- wrażliwą skórę. Muszę przyznać,że w tej kwestii sprawdził się idealnie. Stosuję go po demakijażu i moja cera jest ukojona i promienna. Olejek ma lekko kremową konsystencję, jak dla mnie jest za rzadki a jego zapach jest mdły-odejmuję za to gwiazdkę. Rewelacyjnie łagodzi wszelkie podrażnienia, zaczerwienienia czy popękane naczynka. Jest to bardzo dobry produkt do cery wrażliwej i skłonnej do alergii.

Niezastąpiony!

Używam go od 3 lat, w tym czasie zużyłam kilka opakowań, a każde rozstanie kończy się jeszcze szybszym powrotem. Olejek poleciła mi mama profesor chemii specjalizująca się w chemii kosmetycznej- jako produkt, który dokładnie oczyści twarz z tłustego filmu/sebum/resztek makijażu i nie zaszkodzi mojej twarzy.
Olejek używam do pierwszego z dwuetapowego oczyszczania (rano do rozpuszczenia sebum, wieczorem do demakijażu, po treningu do usunięcia potu, kurzu/błota (uroki mtb ;) ) lub tłustego kremu ochronnego na nartach), idealnie rozpuszcza większość kosmetyków (maskary, wodoodporne kosmetyki, cienie w kremie, eyelinery itp.). Pomimo skóry mieszanej w kierunku tłustej (okresowo tłusta) nigdy mnie nie nie zapchał , nie przetłuścił, za to widocznie poprawił stan mojej cery. Skóra po jego użyciu jest dużo lepiej oczyszczona i gotowa do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych. Pomimo alergii na detergenty nigdy mnie nie uczulił. Nie zawiera cocamidopropyl betaine.
Olejku używam na suchą twarz, wykonuję masaż twarzy, pozwalając olejkowi rozpuścić wszystkie tłuste substancję, gdy zaczyna wysychać - zmywam. Wystarczy na prawdę niewielka ilość, około 1-2 ziaren groszku. Na wyjazdach używam go również jako żel pod prysznic - świetnie nawilża skórę, lepiej niż brat z serii Ziai med.
Ma przyjemną kremową, konsystencję (emulsja woda w oleju), jest bardzo tani, dostępny, a do tego wydajny nawet do mycia całego ciała. Nie wysusza, nie zapycha, ideał.
Stosowanie go do dwuetapowego oczyszczania wyleczyło mój trądzik :)
Bonus: świetnie rozpuszcza każdą tłustą substancję, w tym smary rowerowe, używam w domowym warsztacie, gdy skończy mi się pasta BHP :)

Śmierdzi

Na Ziai jeszcze nie udało mi się zawieść, więc kupiłam ten kremowy olejek myjący, właśnie z myślą o podrażnionej cerze. I faktycznie, jego działanie jest niedrażniące, jeśli chodzi o formułę. Ale ten zapach... Próbowałam się zmusić kilka razy do mycia nim twarzy, ale ten smród sprawił, że ten produkt znalazł swoje miejsce w koszu na śmieci. Póki co to najgorszy produkt Ziai, z jakim miałam nieprzyjemność się spotkać.