La Rive, Donna EDP

La Rive, Donna EDP

Świeży, cytrusowo - owocowy zapach.

Akordy: jabłko, cedr, dzwonek, cytryna biała róża, bambus, jaśmin drzewo cedrowe, piżmo, ambra.

zielone / cytrusowe, owocowe
wody perfumowane

50% jesień/zima 50% wiosna/lato

Budżetowa wersja D&G Light Blue

Za małe pieniądze mamy zbliżoną do Light Blue wersję perfum. Podobna trwałość (parametry oryginału poszły w dół), zapach łudząco przypominający błękitny prostokąt. Bardzo przyjemny, radosny i lekki aromat, który znakomicie sprawdzi się wiosną i latem. Jeszcze raz wspomnę o cenie, dwadzieścia złoty z groszami. To powinno przekonać osoby lubiące świeże i rześkie perfumy. Pasują na każdą okazję i nikogo nie drażnią (pomijając osoby znudzone oryginałem). 100ml i można się co trzy godzinki dopsikać. Jak dla mnie super sprawa.

Polski Light Blue

Produkt zakupiony w Rossmann ma klasyczny prostokątny flakon wykonany z grubego szkła i niebieską zatyczką zapach jest bardzo lekki świeży czuć w nim nuty cytryny jabłka ambry jaśminu róży. W porównaniu do oryginału jest bardzo do niego podobny z tą różnicą że na samym początku od razu po psiknieciu jest nieco mocniejszy bardziej skoncentrowany a oryginał subtelniejszy jednak z upływem czasu zabiera lekkości .Bardzo dobrze utrzymuje się na skórze i ubraniach. Udany godny zamiennik Light Blue Dolce Gabbana. Polecam

Tańsza wersja D&G Light Blue

Zapach do D&G jest łudząco podobny jak nie identyczny. Uwielbiam go, choć wolę słodsze nuty zazwyczaj, ten jednak jest taki lekko rześki z delikatną elegancją.
Trwałość, a co za tym idzie wydajność raczej średnie ku słabemu, no niestety, nie ma co oczekiwać cudów pod tym względem od zapachu za 20 złotych. Jednak w pracy gdzie go głównie używam aż tak mi to nie przeszkadza, więc myślę, że co jakiś czas będę po te perfumy sięgać.
Butelka mimo iż szklana dość wytrzymała, spadła mi kilka razy na płytki z ok metra i przeżyła na szczęście.

Ulubieniec od kilku lat

Do tego zapachu wracałam i wracam ciągle. Zużyłam już naprawdę wiele opakowań przez lata. Bardzo lubię w nim to, że jest lekki i dobrze się utrzymuje. Podobno jest tańszą alternatywą dla Light Blue D&G,których nie miałam okazji używać, więc nie wypowiem się na ile rzeczywiście te zapachy mają ze sobą cokolwiek wspólnego. Buteleczka w przypadku Donny jest wykonana z grubego szkła, jakby mrożonego ale o dziwo nie jest ciężka. Atomizer do końca działa poprawnie i rozpyla odpowiednią ilość perfum. Zapach na ciele utrzymuje się około 4 lub 5 godzin później należy go reaplikować. Na ubraniach zostaje do kolejnego dnia. Ja wyczuwam w nim głównie cytrusowe nuty oraz cedr w bardzo delikatnej odsłonie. Jedyną wadą może być w tym wypadku korek, który aż za łatwo w tych perfumach zepsuć, co spotkało mnie wielokrotnie.

Spoko ;)

Zapach dostępny prawie wszędzie, jest bardzo popularny, bardzo tani i bardzo ładny :)
Faktycznie, nuty zapachowe łudząco podobne do D&G Light Blue ale oczywiście nie jest on taki trwały jak oryginał co nie zmienia faktu, że daje radę :)
Jest to już moje trzecie opakowanie i powiem szczerze, że regularnie do niego wracam.
Sam zapach nie męczy, nadaje się w sumie na każde okazje.

La Rive, Donna

Mim zdaniem idealny odpowiednik Light Blue od Dolce&Gabbana. Zapach cytrynowo owocowy. Idealny na lato. Nie jest to super trwałość ale jak na perfum za mniej niż 20 zł warto go kupić

Lubię

Używam tych perfum od bardzo dawna. Bardzo się do nich przyzwyczaiłam i bardzo je lubię właśnie dlatego, że mają bardzo podobną nutę zapachowa jak Dolce Gabbana Light Blue. Pachną jaśminem, cedrem i ambrą a do takich woni mam właśnie słabość. Może nie są zbytnio trwałe, ale za taką cenę nie należy wymagać trwałości podobnych do oryginałów. Cena rewelacyjna jakieś 20 parę złotych za 90ml.

• Flakon: 3

nietrwały zapach

Zapach jest dość przyjemny, lekki i świeży, niestety raczej płaski i niezbyt wyrafinowany. Nie rozwija się na skórze, nie dojrzewa, ale przecież nie należy tego oczekiwać od EDP za kilkanaście złotych.

Dlaczego więc daję tylko 2 gwiazdki? Ponieważ zapach jest bardzo, bardzo nietrwały. Na skórze nie wyczuwam go już po ok. 30 min., na ubraniach po jednej - dwóch godzinach. To zbyt krótko, nawet jak na zapachy z ekonomicznej półki. Mam kilka innych zapachów z La Rive i one są znacznie bardziej trwałe.

Świeży i cytrusowy

Fajny odpowiednik Light Blue od Dolce&Gabbana. Dla zwykłego konsumenta praktycznie identyczny. Świeże i owocowe nuty są tu odczuwalne od samego początku. Przez wzgląd na cytrusowy aromat lepiej nadadzą się wiosną i latem.
Flakonik jest duży, solidny i poręczny, nigdy nie miałam z nim problemu.
Produkt jest także wydajny i dość trwały, jak na tą półkę cenową. Przy codziennym stosowaniu (2-3 psiknięcia), wystarczał na 4 miesiące.
Jednak przy długim stosowaniu zaczyna męczyć, więc aktualnie przerzuciłam się na inny zapach (też od La Rive).

Dla kobiet idealny zapach

Bardzo delikatny i subtelny zapach. Dla najbardziej wymagających kobiet. Nie trzeba sięgać po drogi produkt zawsze można zastąpić tym zapachem a efekt będzie mega !

Moje ulubione perfumy!

Może trudno będzie w to uwierzyć, ale nie lubiłam zbytnio perfum - niemal każdy zapach powodował, że robiło mi się od niego słabo. Perfumy Donna La Rive odkryłam dzięki mojej współlokatorce. Kiedy pierwszy raz się nimi przy mnie popsikała wiedziałam, że jest to mój zapach - piękny i orzeźwiający. Moim zdaniem dokładnie oddaje on zapach Dolce & Gabbana Light Blue! Raz na ulicy w Warszawie zaczepiła mnie jedna kobieta i z uśmiechem powiedziała: "Dolce & Gabbana Light Blue, uwielbiam ten zapach". Nie wyprowadzałam jej z błędu - także coś musi w tym być! Zapach ten wielokrotnie chwaliły mi również moje koleżanki.
Ale konkretnie: zapach jest intensywny, wystarczy jedno psiknięcie, a perfumy czuć w całym pokoju, utrzymuje się na długo - zarówno na ubraniach jak i na skórze. W promocji perfumy można kupić nawet za ok. 12 - 15 zł. Ja mam w zapasie kilka flakoników! Mam nadzieję, że te perfumy będą produkowane do końca świata, a nawet dłużej!

Tańszy zamiennik Light Blue

Kupiłam go w kiosku, żeby od czasu do czasu się nim odświeżać, gdy wcześniej spryskałam się oryginalnym Light Blue D&G. Zapach jest do niego bowiem bardzo podobny; zresztą nawiązuje do niego samą nazwą, kolorystyką i stylistyką flakonu. Dodam jednak, że posiadam wersję w postaci dezodorantu perfumowanego, w obłej buteleczce. Z czasem zapach jakby troszkę ulega zmianie, ale nadal czuję w nim nuty znane mi z Light Blue. Bardzo tani, jak to zamiennik.