Oscar de la Renta, Esprit d`Oscar EDP

Oscar de la Renta, Esprit d`Oscar EDP

Nowy `Esprit d'Oscar ` jest jasnym, kwiatowym, orientalnym zapachem z wyraźną iskrą. Zainspirowana oryginalną butelką `Oscar`, nowe perfumy otrzymały świeży wygląd z rzeźbionym szkłem i kształtnymi, kobiecymi zarysami. Na górze półprzezroczystej, kwiatowej nakrętki, szklana perła odzwierciedla kropelkę rosy- symbol oryginalnego `Oscar`a`.
Zapach posiada wyraźną iskrę przez cytrusowy bukiet z sycylijskiej cytryny i bergamotki. Świeże kwiaty z serca zapachu i kombinacja piżma, heliotropu, bobu tonka i wetiwerii nadają tej wodzie perfumowanej ciepłą, długotrwałą bazę.

Kategoria: orientalno - kwiatowa

Nuty zapachowe:
nuta głowy: cytryna sycylijska, bergamotka
nuta serca: jaśmin egipski, kwiat pomarańczy, tuberoza
nuta bazy: piżmo, heliotrop, bób tonka, wetiweria

kwiatowe, orientalne
wody perfumowane

100% jesień/zima 0% wiosna/lato

Kupiony w: Perfumeria internetowa

• Flakon: 5

Przykurzona klasyka

Pamiętam swój pierwszy raz z Esprit d"Oscar. Kupiłam w ciemno, wyciągnęłam z kartonika, nacieszyłam oko flakonem, psiknęłam...stwiedziłam, że to nie moja bajka i schowałam. Po kilku dniach postanowiłam użyć globalnie no i... zostałam oczarowana. Perfumy zupełnie nie w moim stylu. Mimo że należą do mojej ulubionej kategorii orientalno-kwiatowej są zupełnie inne. Wytrawne, pudrowe, trochę duszne. Bardzo wyczuwalny irys gra tutaj pierwsze skrzypce, tuż za nim cytrusy, heliotrop, kwiat pomarańczy. To wszystko razem wymieszane tworzy piekny zapach w stylu retro. Podobają mi się :) Bardzo trwałe, cały czas czuję je na sobie. Trwałość od rana do wieczora. Bardzo eleganckie, kobiece. Flakon cudowny, prawdziwe cacko i piękna ozdoba toaletki

Wykorzystała: kilka próbek

• Flakon: 4

cudo, nowoczesne chanel nr 5

Zapach który jest orientalno-kwiatowy, ale ma delikatne podszycie aldehydowe, które można zaakceptować. W obecnym świecie. Nie ma nic vintage. Jest świetlisty, ciepły, trochę nawet olejkowy, piękny gdzie pudrowość łączy się z kwiatami. Do sukni, na wieczór, ale ma też nowoczesność. Nie tylko jest glamour, choć jest w tym zapachu dojrzałość.
Jeśli nie potrafisz nosić chanel no 5 SPRÓBUJ TEGO - uwaga opisuję wersję edp. Nie znam edt.
Super trwałe perfumy. Polecam.

Dla milosniczek L\'Heure Bleue

Zanim kupilam te perfumy w mojej wyobrazni powalaly mnie na kolana ;-) Wyobrazilam sobie, ze beda miec lekki, cytrusowy poczatek ( lubie) i puder ( uwielbiam ). Spodziewalam sie cudownego balansu miedzy swiezoscia, a ciezkoscia. Drzacymi rekoma otwieralam opakowanie. Od pierwszych nut nie mam zadnej watpliwosci, ze sa bardzo podobne do L\'Heure Bleue Gurlaina. Szkoda tylko, ze podobnie jak w L\'Heure Bleue czuc i tu te maslana, tlusta nute, troche benzynowa, ktora dla mnie jest niezbyt przyjemna. Mysle, ze "winowajca" jest heliotrop i ambra.
Szkoda, a mialo byc tak pieknie.

Używam tego produktu od: tygodnia
Ilość zużytych opakowań: poczatek 100 ml

Zapudrowane kwiaty i krem cytrynowy

Zapudrowane kwiaty z kremem cytrynowym - zapach z mocą i charakterem, zdecydowany i stereotypowo kobiecy, dojrzały. Przy tym wszystkim nie jest jednak retro! Spodoba się zwolenniczkom np. Flower Kenzo. Nie uświadczysz tu subtelności, dużej zmienności czy drgań pozwalających na wychwytywanie pojedynczych elementów (wszystko wybrzmiewa razem). W charakterze optymistyczny, ciepły, nadaje się i na dzień i na wieczór. Kojarzy mi się z gwiazdą muzyki pop, która przekroczyła 40tkę albo i 50tkę, ale nadal jest atrakcyjna, zdecydowana i nie rezygnuje z odważnego, celowo trochę kiczowatego image\'u. Jednocześnie pasuje też do elegancko ubranej, spokojnej damy. To zapach, który mnie przebiera, a nie ubiera. Nie jest swobodny, wręcz dusi. Bardzo trwały, czuć go przez cały dzień.

3 gwiazdki, ponieważ zapach ma osobowość, nie wpisuje się w dzisiejszy nurt jednakowych lekkich kwiatoowocków, ale też w żadnym wypadku nie powalił mnie na kolana.

Ilość zużytych opakowań: odlewka 5ml

intensywny puder

Zapach ogolnie moze sie podobac dojrzalym kobietom.
Dla mnie jest za intensywny i za duszący. Zupełnie inny od wody toaletowej którą lubię i noszę.
EDP espr. jest pudrowa z białym kwiatem na czele.

Używam tego produktu od: testy
Ilość zużytych opakowań: niestety nie kupię