Guerlain, Champs-Elysees EDP

Guerlain, Champs-Elysees EDP

Jean Paul Guerlain zaprojektował ten zapach w hołdzie dla Paryża i słynnej ulicy Champs Elysees, na której otworzył swój pierwszy sklep. Zapach piękny, zmysłowy, powabny, kobiecy, świeży, kwiatowy z nutą mimozy i akcentem migdałowym. Zapach, który sprawia, że każdy dzień może być cudowny i romantyczny.
Nuty zapachowe
glowy: brzoskwinia, melon, fiołek, anyż
serca: mimoza, róża, peonia, konwalia
bazy: wanilia, benzoin, cedr, drzewo sandałowe

Cena: ok. 150 zł / 30 ml

25% jesień/zima 75% wiosna/lato

Przecudowny mariaż bzu, konwalii, mimozy i brzoskwini!

Perfumy te są wręcz stworzone na wiosnę. Kompozycja jest po prostu urzekająca. Czuć tu dobrą rękę Guerlainów, jest retro pudrowość znana z produktów tej marki. Trwałość jest dobra, skłaniająca się ku przeciętnej. Konwalia brzmi podobnie jak u Diora w Diorissimo ale tutaj jest tylko jednym ze składników. Pudrowo-owocowy bukiet wiosennych kwiatów z nutką retro.

Paryż we flakonie

Bardzo elegancki, bardzo w stylu lat 90-tych, bardzo paryski. Jakże odmienny od panujących obecnie perfum. Bardzo kwiatowy ale kwiaty jakby wysubtelnione, nienachalne. Głównie wyczuwalny bez i konwalia. W bazie cedr i sandałowiec nadaje lekko drzewny charakter. Idealny zapach na wiosnę dla kobiety z klasą. Świeży i radosny. Trwałość niesamowita, dobrych kilka godzin. Mając go na sobie od razu chciałabym jak Sophie Marceau biegać po Polach Elizejskich w Paryżu :)

Używa produktu od: próbka

Radosny

Jest to zapach kwiatowo-owocowy. Owoce dodają tutaj takiej wesołości, soczystości. Melon, brzoskwinia i czarna porzeczka robią tutaj dobrą robotę. Z kwiatów to bez, mimoza i konwalia wybijają się na pierwszy plan. Migdały, fiołek i wanilia dodają kremowego i pudrowego wydźwięku. Są to perfumy soczysto-kremowe, ich zapach kojarzy mi się trochę z żółtym szamponem dla dzieci chyba z firmy Johnson's. Ogólnie rzecz biorąc jest to połączenie czystości i elegancji.
Pasują mi do każdej pory roku i dnia.
Trwałość i projekcja bardzo dobre.
Cena- 75 ml dostaniemy za ok. 180 PLN. Uważam, że to dobra cena, zważywszy na wysoką jakość.

przyjemne

Posiadam 30 ml tego zapaszku i przyznam że jest bardzo inny od tych które posiadam w swojej kolekcji. Jest bardzo kwiatowy i mocno kwiatowy. Raczej dla kobiet przed i po 30 roku życia. Jak dla mnie niezwykle wyniosły. Trwałość dobra, flakon przyjemny.

obłędny zapach

Skuszona wieloma pozytywnymi opiniami na różnych stronach internetowych, postanowiłam kupić odlewkę Champs-Elysees.

Jest to zapach złożony, nietypowy, ciekawy. W moim odczuciu mocno kremowy. Intensywny. Nie trzeba się "wwąchiwać" żeby poczuć.

Konwalii nie czuję jakoś specjalnie, bardziej bez.
Wanilia i migdał też są mocno wyczuwalne przeze mnie, obu nie cierpię w perfumach, kojarzą mi się z ciastem. Ale w tym bogatym składzie tworzą miłe tło.
Trwałość rewelacyjna. Minęło 12 godzin, a ja wciąż pachnę!

Nie mogę jednoznacznie określić czy będzie to mój ulubiony zapach. Czas pokaże.
Jestem pewna, że gdzieś, dawno temu już go czułam..

Piękny flakonik.

uzup.18.02.2017
Nie minęło wiele czasu, a przekonałam się, że zapach jest przepiękny!
Dziś zaraz po aplikacji miałam skojarzenie z nektarem kwiatowym.
Zapach jest obłędny, z klasą, pachnie bardzo długo, cudeńko po prostu.

zapach Paryża

Dostałam te perfumy od brata na początku swoich studiów. Posiadam wersję EDP 75ml. Szczerze muszę przyznać, że na początku bardzo mi się nie podobały. Były jak dla mnie po prostu za ciężkie i wyraźnie czułam konwalię, której nie znoszę w perfumach. Poprzestałam więc na kilku psiknięciach i zostawiłam je w szafie. Niedawno przy okazji robienia porządków chciałam dać im jeszcze jedną szansę i popsikałam się nimi. Muszę przyznać, że... są naprawdę dobre! Byłam niedawno w Paryżu i zdecydowanie te perfumy oddają tą piękną stolicę w całości! Zapach jest rasowy, czuć klasę i przepych. Bardzo długo się utrzymują, zarówno na skórze jak i na ubraniach. Wystarczy jedno psiknięcie, żeby czuć Paryż przez cały dzień! Spotkało mnie kilka bardzo pozytywnych komentarzy odnośnie tego zapachu.
Z całego serca mogę je polecić!

Esencja Paryża

Dla mnie to esencja Paryża, chyba nie ma możliwości oddania jego głębi i tego klimatu lepiej niż zrobił to Guerlain w tych perfumach. Jak dla mnie (28 lat) jest to zapach wspomnień, gdy byłam mała, mama pachniała bardzo podobnie (chyba miała te perfumy) i z sentymentem czasami je wącham. Osobiście uważam, że nie pachną jak szalet publiczny (jak ktoś wcześniej wspomniał), a jeśli tak pachnie szalet publiczny, to chciałabym, by wszystkie szalety tak pachniały :) Jest to zapach ciepły, troszkę wytrawny, przyjemnie otulający ciało i kojący zmysły. Czuć już, że nie jest to aktualna nuta, nie jest to zapach "na czasie", ale jest bardzo wyjątkowy. I być może kiedyś dojdzie do mojej kolekcji.

Używam tego produktu od: fazy testów
Ilość zużytych opakowań: fazy testów

\'\'Wspomnienie\'\'

Champs-Élysées pobrzmiewa echem wiersza Juliana Tuwima \'\'Wspomnienie\'\'.Pobrzmiewa również echem utworu Czesława Niemena,który genialnie wyśpiewał wiersz Tuwima.
Champs-Élysées to kwintesencja wiosny oraz jesieni(z chęcią sięgam po ten zapach właśnie w tych porach roku).
Melon i brzoskwinia przytłaczają mnie początkowo.
Potrzeba mi dużo cierpliwości aby uwolnił się bukiet żółtych mimoz.Anyż nieśmiało daje znać o sobie,ale nie dominuje;jest ledwo wyczuwalny.A może to coś migdałowego?
Dosyć wyraznie wyczuwam bez,ale jest on \'\'w ukryciu\'\'(w sensie,że dyskretny);jednak mimoza dominuje.
Cedr nadaje \'\'ołówkowego\'\' sznytu.Sandałowiec równiez poczyna sobie bardzo nieśmiało(tak jak bez).
Zapach jest zarówno dziewczęcy,jak i kobiecy.
Czasami czuję się jak podlotek,ale nie jako bezrozumna gimnazjalistka;proszę wybaczyć,nie chcę generalizować,ale takie pannice istnieją przecież.
Czasami czuję się jak młoda kobieta(30+)...Rany boskie! Przecież nią jestem!
Miałam na myśli,że w zależności od nastroju czuję się jak podlotek lub adekwatnie do swojego wieku.
Champs-Élysées jest słodkim zapachem,ale nie przesłodzonym.Goryczka wychodzi w momencie,kiedy jestem zestresowana(bodajże któraś z Was wspomniała o takim zjawisku;w sensie,że na zestresowanej skórze zapach układa się nienależycie).Zapach wyważony i stosunkowo trwały.Ale może podduszać,dlatego warto czekać aż się uspokoi(przynajmniej ja tak mam).
Na pożegnanie:

\'\'(...)Ach,czułymi,przemiłymi snami,
Zasypiałem z nim gasnącym o poranku,
W snach dawnymi bawiąc się wiosnami,
Jak tą złotą,jak tą wonną wiązanką...\'\'

Używam tego produktu od: ubiegłego roku
Ilość zużytych opakowań: 30 ml;w trakcie używania

szalet publiczny

Zachęcona pochwałami zakupiłam próbkę , na szczęście tylko próbkę . Pierwszy niuch i wielkie rozczarowanie . Niestety zapach szaletu publicznego udusił moje zmysły , następnie duszący zapach taniego mydła, no koszmar .Zmyć się tego ze skóry niczym nie da ,fujjj ohyda i ten smród. Dlatego daję plus za trwałość.

Nie polecam osobom lubiącym owocowo-kwiatowe perfumy.

Używam tego produktu od: jeden dzień
Ilość zużytych opakowań: próbka

Wiosenne

Balam sie, ze zamorduja mnie brzoskwinia :-) Nie przepadam za tym skladnikiem w perfumach, ale tutaj ten owoc jest, przynajmniej dla mnie, malo wyczuwalny. Wyraznie za to czuc bez i mimoze. To piekny, kwiatowy zapach. Postawilabym go obok "My name " Trussardi i "5th Avenue" Elisabeth Arden. Ta sama kwiatowa swiezosc i radosc. W sam raz na wiosne ;-)

Używam tego produktu od: trzech lat
Ilość zużytych opakowań: 1 x 50 ml

kwiatowa kobieta idealna

Kwiaty, kwiaty i jeszcze raz kwiaty. W wiosennej, radosnej, intensywnej i arystokratycznej oprawie. Daleko im do kwietnych świeżaków, owocowych koszmarków, czy ozonowych zapachów-widm.

Na początku intensywne melon, fiołek i anyż chcą nas zabrać do przepełnionego kwiatami, nagrzanego słońcem ogrodu. Są jak subtelne, choć stanowcze zaproszenie na tajemniczą randkę w ogrodzie. Jest w nim ławeczka pośród kwiatnących piwonii - to właśnie tę nutę wyczuwam najmocniej. I to ona mnie otula i toważyszy najdłużej. Co ciekawe, nie istnieją dla mnie w tej kompozycji ani bez, ani konwalie. I tak sobie siedzimy, emanujemy kobiecością czytając jakiś oldskulowy romans w stylu Jane Austen, czekając na tajemniczego wielbiciela...

Zapach ma w sobie właśnie coś takiego jak ze starych romansów, ale w pozytywnym znaczeniu. Idealnie oddaję tę grę półsłówek i niedomówień, której we współczesnym, dosłownym świecie bardzo mi brakuje.

Używam tego produktu od: testy ogólne
Ilość zużytych opakowań: próbki

kwitnące bzy

pachnie mi tu bez, choć nie ma go w składzie. czuję też duszne białe kwiaty, może lilie, ale przeważa nuta bzu. absolutnie nie pachną tak Pola Elizejskie. one pachną skoszoną trawą i stokrotkami, nie bzem. taki sobie zapach, jednowymiarowy, słodki, duszący, bardzo kobiecy. jakoś specjalnie mnie nie pociąga, ale czasem mam ochotę nim pachnieć. zwłaszcza porą letnią. lubię.

Używam tego produktu od: 2 lata
Ilość zużytych opakowań: 1 butelka duża