Christian Dior, Addict EDP

Christian Dior, Addict EDP

Reklamuje się słowami: przyjemność, zmysłowość, energia. Ciężka, kwiatowo-pudrowa kompozycja zapachowa dla kobiet, wprowadzona do sprzedaży przez dom mody Christian Dior w 2002 roku. Dominuje w nim pudrowa woń wanilii - najpierw za sprawą nuty kwiatu kaktusa rosnącego na Jamajce, zwanego "królową nocy", gdyż zakwita tylko po zmroku, emanując silnym przypominającym wanilię aromatem, a potem zwykłej wanilii. Jej zapach uznawany jest za niezwykle erotyczny i zmysłowy. Addict należy do zapachów otulającyh, dających wrażenie ciepła i przyjemnego rozleniwienia. Jest intenstywny, lecz nie duszący. Początkowo umiarkowanie zmysłowy, dopiero po pewnym czasie przeradza się w zapach erotyczny.

Przeznaczony jest przede wszystkim dla kobiet odważnych, które pragną zostać dostrzeżone i trochę prowokować, nie przestając jednak budzić sympatii.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: liść mandarynki, kwiat mimozy (jedwabnej akacji)
nuta serca: kwiatm królowej nocy (kaktus orchidea), róża, jaśmin, kwiat pomarańczy
nuta bazy: wanilia, drzewo sandałowe, bób tonka.

100% jesień/zima 0% wiosna/lato

Mocarz na wieczór

Dokonałam testów, po 10 latach od pierwszego powąchania.
Dalej ma taką siłę jak kiedyś, niestety mnie przytłacza.
Piękny flakon. Trwałość znakomita. Jak dla mnie raczej na wieczór/jesień/zima.
Polecam testy przed zakupem.
Nie kupię pełnowymiarowego produktu ale daję 5, bo zasługuje :)

Boski ciężar

Są wyjątkowe. To jest ciężar, który noszę z przyjemnością- ciężki zapach. Nawet dla mnie zaraz po rozpyleniu pachnie trochę babcinie, aż gryzie w nozdrza. Jest to efekt chwilowy, bo to co się dzieje potem to magia. Niewielka ilość wystarczy, żeby zniewolić innych i siebie :) I to co jest w nim najlepsze moim zdaniem nie ujawnia się od razu, bo decydująca nuta- ta która pachnie według mnie najpiękniej to nuta bazy. To jest nieprawdopodobny zapach- za każdym razem, kiedy zakładam szalik, sweter po raz drugi i czuję tę właśnie bazę jestem pozytywnie zaskoczona. Tak jakby ten zapach nie był w stanie się znudzić lub zapaść w pamięć i dopiero, kiedy czujesz go znowu znów zdajesz sobie sprawę jaki jest piękny. Pudrowy, dominujący, ale nie nachalny, elegancki do granic :)

Number One

Jeśli chodzi o perfumy to moje ulubione na dzień i na wieczór. Mogę używać je wszędzie i zawsze, kocham ten zapach.To kwiatowo-orientalny zapach pobudzający moje zmysły. Zapach do którego trzeba dorosnąć, dla wielu bywa zbyt cieżki i trudny....a dla mnie ideał. Są bardzo wydajne.

Rozkochał mnie w sobie 17 lat temu.

Addict'a kupiła sobie 17 lat temu moja siostra, której regularnie "podkradałam" produt :) Jako trzynastolatce perfumy podobały mi się średnio, ponieważ są bardzo ciężkie i mocne. Jednak w miarę jak dojrzewalam, zapach powoli rozkochiwał mnie w sobie. Dziś po 17 latach zużywam którąś z kolei butelkę-zawsze na wieczorne wyjście/imprezę. Są niezawodne-piękne, kobiece, dla kobiet o mocnym charakterze, dojrzałych. Jedyny, niepowtarzalny i oryginalny zapach, który nie każdemu się spodoba, ale niektórych rozkocha na całe życie :) mój hit.

Jestem nim oczarowana - zapach intensywny dla kobiety niezależnej

Perfumy są dość intensywne - w pierwszym momencie czujemy mocny akord jeżyn i wanilii, a po chwili górują już moje ulubione kompozycje zapachowe czyli kwiat pomarańczy, fasola tonka i drzewo sandałowe.

Zapach tworzy kompozycję ciepłą i dość intensywną, w pierwszej chwili może nieco odurzać - dlatego został stworzony dla kobiet zdecydowanych, niezależnych, chcących się wyróżniać.
Addict powinny omijać szerokim łukiem wielbicielki zapachów delikatnych, świeżych - on z pewnością do takowych nie należy.

Mnie oczarował już po pierwszej próbce, dlatego postanowiłam zakupić cały flakon.
Nie sposób się nim nie zachwycić, to zapach głęboki i niesamowicie uwodzicielski. Ze względu na swoją ciężką nutę i dość ciepłą polecam go na wieczór i na zimę.
Wspaniale wplata się w zimowe swetry i szaliki i pozostaje z nimi nawet po praniu :)

Zapachu Diora nie można pomylić z żadnym innym, nie jest podobny do żadnego z zapachów. Jest niezwykle intensywny, a przy tym długotrwały - po rozpyleniu czuć go na ubraniach nie dzień, nie dwa...
Nie jest to zapach męczący, a kompozycja składników sprawia, że nie można przejść obok niego obojętnie.

Dzięki temu zapachowi mogę czuć się niebanalnie, wyjątkowo i - zapach z charakterem.

Wykorzystała: kilka próbek

Waniliowe

Chociaż kompozycja zawiera białe kwiaty, jeżynę , różę i jeszcze kilka składników to dla mnie zapach ten zdominowała wanilia. Fajnie czasem zimowym wieczorem , siedząc pod kocem z kubkiem kawy zapachnieć wanilią . To taki ciepły i otulający zapach. Wśród moich ulubieńców nie ma jednak zapachów tak oczywistych, kojarzących się tak bardzo z jednym aromatem. Taniej byłoby kupić sobie olejek waniliowy w spożywczaku. Taki żarcik, ale tak oczywiste skojarzenia są dla mnie banalne. Nie zauważyłam, żeby zapach przechodził w poszczególne nuty. No może na początku najmniej czuć te wanilię ale z czasem wszystko ona zdominuje. Gdybym zapach otrzymała w prezencie zużyłabym go z pewnościa, nie jest męczący, stosując okazjonalnie. Sama pewnie się nie skuszę na zakup. Trwałość jest dobra ,jak to u Diora, ale znam trwalsze , nieco ciekawsze perfumy z dużą projekcja wanilii.

Bardzo słodki

Perfumy są bardzo słodkie, pudrowo waniliowe - zawierają bodajże 3 rodzaje wanili. Właśnie ten akord też jest dla mnie przez cały czas wyczuwalny mimo tego, że z czasem pojawiają się gdzieś w tle inne nuty, to wanilia gra pierwsze skrzypce. Jeśli ktoś nie przepada za wanilią czy też ogólnie bardzo słodkimi zapachami to będą dla niego męczące i duszące. Są też zabójczo trwałe, zostawiają za sobą ogon - należy dawkować je z umiarem.

Ok ale bez szału

Podekscytowana zakupem, po zapoznaniu się z raczej samymi pochlebnymi opniniami, zakupiłam zapach. Po zaaplikowaniu na skore, zadowolona przed wyjściem usłyszałam od swojego faceta: „ ale ładnie pachniesz! Tata miał kiedyś taki sam zapach w samochodzie”. Nie ukrywam, trochę mnie to zbiło z tropu.. czy aby wydając kilka stow, chce pachnieć jak jakiś płyn do samochodu ? Niekoniecznie chce być kojarzona z kobietą, która nosi wunder bauma pod koszulą...
zapach faktycznie jest typowo waniliowy, i na mnie średnio chce rozwijać kolejne nuty.. zarówno na ubraniach, jak na ciele, mam wrażenie, ze ciagle pachnie tak samo... czyli płytko, jednolicie słodko aż do końca dnia. Może to tylko moje wrażenie, może otoczenie odnosi inne wrażenie. Nie jestem do końca zadowolona z zakupu :(

Fantastyczny zapach. Pobudza zmysły. jest intensywny i utrzymuje się naprawdę długo. Rozchodzący się zapach jest niezwykle uwodzicielski. Mężczyźni będą oczarowani.
Zmysłowy i wibrujący kwiatowo-orientalny zapach.
Kwiat Pomarańczy łączy się ze zmysłowością olejku jaśminowego Sambac oraz wykwintną wanilią burbońską w tle.

Arcydzieło!

Zabierałam się do tej recenzji jak pies do jeża. No bo co napisać o ukochanych perfumach skoro wszystko już zostało napisane. Addict to niewątpliwie arcydzieło. Jestem szczęśliwą posiadaczką wersji nietkniętej reformulacją i przyznam, że oszczędzam jak tylko mogę. Używam na specjalne okazje i w ważnych dla mnie chwilach życia. Addict to zapach mocny, odurzający wręcz narkotyczny. To najpiękniejsza wanilia jaką było mi dane poznać w perfumach. To przepiękne połączenie białych kwiatów z różą. Do tego miękka baza, taka śmietankowo-karmelowa. Niesamowity zapach. Ciepły, otulający, bardzo trwały i z ciągnącym się ogonem. Cudownie rozwija się na skórze, czuję się w nim elegancko i zmysłowo. Do tego piękny, elegancki flakon w kolorze ciemnego granatu ze złotymi akcentami. Uwielbiam!!!

Niezwykłe

Mam te perfumy od 2008 i udało mi się icj jeszcze odrobinę zachować. Co najważniejsze absolutnie nie zmieniły nut zapachowych. Najistotniejsze jest, że to przepiękne, otulające, waniliowe perfumy zdecydowanie na chłodniejsze dni. Słyszałam że zmieniono trochę kompozycję i nowsza wersja rożni się od tej, którą posiadam w swojej kolekcji. Powiedziałabym, że są to perfumy dla kobiety pewnej siebie, zdecydowanych, lubiących gdy ciepły, słodki, ogon perfum ciągnie się za nią podkreślając klasę i dojrzałość.
Dozuję z umiarem. Są nieziemsko trwałe.

Piękne, idealny na zime

Urzekł mnie piękny, intensywny, slodki zapach. Uwielbiam go zimą, szczegolnie w mrozne dni. Jest bardzo otulajacy. Trwałość zapachu jest olbrzymia,czuje go cale otoczenie. Podoba mi sie tez buteleczka. Polecam miłosniczkom slodziakow.