BioDermic, Collagen Mask (Maska kolagenowa)

BioDermic, Collagen Mask (Maska kolagenowa)

Spektakularna maska kolagenowa zawiera 100% bio-aktywny kolagen. Duża zawartość substancji aktywnych powoduje widoczną poprawę kondycji skóry, poprawia jej elastyczność, jędrność oraz hamuje pojawianie się zmarszczek. Naturalny czynnik nawilżający NMF chroni skórę przed odwodnieniem. Dzięki dobremu nawilżeniu skóra staje się wygładzona.

Wykorzystała: kilka próbek

Maska z kolagenem

Mialam przyjemność dostać do testowania zestaw produktów firmy Dermedic. Wśród nich znalazla sie maska kolagenowa. Kolagen odbudowuje prosty ktore zachpdza w naszej skórze, dzięki czemu jest ona dalej jedrna i młoda.

Godna uwagi

Zalety:

-wygładza

-nawilża

-ujędrnia

-nie zapycha

-nie uczula

Wady:

-cena

-na mojej twarzy niestety ten materiał nie chce się trzymać i przylegać

Działania przeciwzmarszczkowego nie ocenię, ponieważ mam tylko 23 lata

Używam tego produktu od: od pół roku
Ilość zużytych opakowań: trzy

Doskonała maska!

Maska w postaci tkaniny bogato nasączonej serum kolagenowym:

- bardzo ładnie nawilża
- ujednolica koloryt cery
- zwęża pory
- odświeża i dodaje skórze energii

Kilka uwag technicznych:
- maska jest bardzo mocno nasączona, co pozwala na równomierne pokrycie serum każdego fragmentu twarzy i szyi;
- serum kolagenowe ma postać upłynnionego żelu o aksamitnej konsystencji i całkiem przyjemnym, choć dość intensywnym zapachu;
- kosmetyk w żadnym razie nie spływa ze skóry twarzy i szyi;
-wielkość tkaniny określiłabym jako uniwersalną
- dzięki rozcięciom po bokach materiału, możliwe jest optymalne dopasowanie maski do każdej wielkości i kształtu twarzy
- maska trzyma się na tyle dobrze, że w trakcie jej noszenia można swobodnie wędrować po domu :)

Maska nada się idealnie przed wielkimi wyjściami lub w stanach przemęczenia i osłabienia skóry. Najserdeczniej polecam!

chwila relaksu gwarantowana

Jest to produkt typu \'sheet-mask\'.

Maskę należy nałożyć równomiernie na dokładnie umytą i osuszoną twarz oraz szyję, pamiętając by unikać okolic oczu i ust. Maseczka powinna dokładnie przylegać dlatego też palcami należny wygładzić ewentualne nierówności i pęcherzyki powietrza.
Tu dodam od siebie, że już kilka sheet-masek miałam i żadna tak ładnie nie przylegała jak ta ... Zagięć i odstającego materiału było na prawdę mało.

Maseczkę należy trzymać na twarzy około 15 minut i producent uprzedza, że może temu towarzyszyć lekkie uczucie swędzenia/mrowienia.
Ja odczułam tylko leciutkie szczypanie, które nie dawało mi żadnego dyskomfortu ani tym bardziej nie sprawiało bólu.

Po upływie kwadransa należy delikatnie zdjąć maskę i pozostały na skórze nadmiar w nią wmasować.
Tak też uczyniłam i zostawiłam ... Nie przecierałam już twarzy żadnym tonikiem, nie kremowałam itp. Nie chciałam w ten sposób \'zaburzyć\' efektów po działaniu maseczki.

Gdy płyn się wchłonął do końca to czułam, że miałam skórę twarzy mocno ściągniętą i taką lekko matową w dotyku. Z czasem uczucie to powoli ustępowało, by rano obudzić się z nadzwyczajnie miękką, gładką i nawilżoną buźką :)
Nie przesadzam - efekty były co najmniej zadowalające, a mój entuzjazm potęgował widok w lustrze - pory pięknie zmniejszone! W sumie było to już widać po zdjęciu maski, ale mile mnie zaskoczyło, że efekt ten nie był krótkotrwały, a utrzymujący się ponad dwa dni.

W kwestii długotorowego działania przeciwzmarszczkowego się nie wypowiem, ponieważ są to wrażenia po jednokrotnym użyciu, a nie po regularnym stosowaniu 3-4 razy w tygodniu, jak zaleca producent ...

Tak więc ja ze swojej strony jak najbardziej polecam :D
Samą przyjemnością było położenie się w wannie pełnej piany z tą maseczką na twarzy. Dobry pretekst na chwilę luzu, spokoju i relaksu, a przy tym mamy potem zadowalające efekty na buźce :)

Jednym minusem jest cena ok. 18zł za szt., ponieważ skoro maska jest zalecana do stosowania kilka razy w tygodniu, to wychodzi dosyć drogo ...

Używam tego produktu od: 1 raz
Ilość zużytych opakowań: 1 szt.

Konstrenacja

Mam potężny problem z produktami BioDermic. Z jednej bowiem strony są świetne- maska kolagenowa wygładza i silnie nawilża skórę, koi podrażniony kwasowymi peelingami kosmetycznymi i warunkami atmosferycznymi naskórek.
\\n Nie zapycha, nie uczula. Ujędrnienia nie zauważyłam może dlatego że go nie potrzebuję, wygładzenia zmarszczek także- bo ich nie mam. Do trzydziestki wciąż jeszcze trochę mi brakuje, skórę mam zadbaną choć problemową (silnie przetłuszczającą się, z tendencjami do zapychania).
\\nChoć moja grupa wiekowa nie jest targetem produktów kolagenowych doceniam zalety stosowania tej substancji- to doceniam na tyle mocno, że wśród moich kosmetyków zawsze jest platynowy kolagen Invenity. Efekty jego stosowania są dokładnie takie same jak efekty maski kolagenowej BioDermic. I to jest druga, wywołująca moją silną konsternację, strona medalu. Platynowy kolagen nie jest kosmetykiem tanim ale biorąc pod uwagę jego wydajność i objętość opakowania regularne jego stosowanie jest znacznie bardziej łaskawe dla portfela niż regularne stosowanie maski BioDermic. Nie wiem czy różnica w cenie wynika z formuły maski- opakowanie zawiera bowiem kawałek materiału nasączony serum. Mnie formuła ta nie odpowiada, nie mogę dojść z tkaniną do ładu, niby dopasowany anatomicznie materiał do mojej twarzy pasować nie chce a poza tym mam wrażenie marnotrawstwa wyrzucając po użyciu wciąż pełną serum tkaninę. Wierzę jednak że pomysł z tkaniną jest ciekawą ideą, pewnie przypadnie do gustu wielu użytkowniczkom i pewnie wiele z nich będzie gotowych na dodatkowy drenaż portfela.