Herbatint, Permanent Herbal Hair Color Gel (Ziołowa farba do włosów)

Herbatint, Permanent Herbal Hair Color Gel (Ziołowa farba do włosów)

Ziołowa trwała farba Herabtint daje bardzo naturalny efekt ich barwienia, włosy wyglądają zdrowo, naturalnie i są pełne blasku - przy czym jest bardzo trwała.
100 pokrycia siwych włosów przy pierwszym zastosowaniu (odcienie z literka N).
Bez amoniaku, zapachu, rezorcyny, parabenów, alkoholu, perfum.

Mieszane uczucia

Zakupiłam tę farbę zmęczona tym jak drogeryjne farby wpłynęły na kondycję moich włosów. Miałam nadzieję, że ziołowa farba nie wpłynie aż tak negatywnie na ich stan, że może nawet nieco go poprawi. Jednak mam mieszane uczucia. Wybrałam kolor 6D, ciemny złoty blond, zawsze marzył mi się bardziej "ciepły" kolor. Nakładałam ją na farbowane włosy, na ciemny blond i na naturalne odrosty, również w kolorze ciemnego blondu i to 6D, "ciemny złoty blond", na moich włosach wyszedł na dosyć ciemny brąz. Prawdę mówiąc spodziewałam się czegoś innego, jednak na szczęście lubię się z brązami, więc nie narzekałam aż tak, jednak warto mieć na uwadze, że tego kolory, wychodzą znacznie ciemniejsze niż na wzorniku czy według nazwy!
Druga sprawa, nie zauważyłam, aby ta farba wpłynęła lepiej na stan moich włosów niż inne farby, te drogeryjne. Nadal wypadają jak szalone a końce są bardzo przesuszone, włosy nie były błyszczące ani zbytnio miękkie. Efekt taki jak po drogeryjnych farbach, jednak za tą zapłaciłam 40 zł przez internet. Nie wiem czy ją ponownie kupię, cena jest dość wysoka jak za to, co mogę otrzymać tańszymi farbami. Szukam dalej ziołowych farb z nadzieją, że w końcu znajdę ideał. Jedno opakowanie wystarczyło w całości na pokrycie włosów długości niemal do łopatek.

Mój hit

Używam tej farby od dłuższego czasu. Wcześniej farbowałam włosy henną, jednak było to zbyt czasochłonne i zakaz używania odżywek przez dobę po hennie działał źle na moje suche włosy. Szukałam alternatywy, która będzie łatwiejsza w stosowaniu i bez takich restrykcji jak przy hennie. Trafiłam na Herbatint przypadkiem i bardzo spodobała mi się od pierwszego zastosowania. Po pierwsze, farbę łatwo i szybko przygotowujemy. Ma konsystencję żelu, więc jest dość łatwa do nakładania nawet na dłuższe włosy. Ja zawsze używam koloru 7R (miedziany blond) i bardzo on mi odpowiada. Wypłukuje się po 3-4 tyg., a jak na rude odcień to dość dobry wynik. Teraz dla odmiany i urozmaicenia zamówiłam kolor FF1 (czerwień henny), ale jeszcze go nie wypróbowałam. Zgodnie z obietnicą producenta, farba dobrze kryje siwe włosy. Kilka dni po zastosowaniu koloryzacji włosy są miekkie, sypkie i lśniące. Polecam tę farbę, jako zdrowszą alternatywę farb drogeryjnych. Jedno opakowanie spokojnie wystraczy na włosy za ramiona. Ja zwykle używam 1,5 opakowania na moje długie włosy (prawie do pasa), ale są niezbyt gęste więc tyle wystarcza. Ja na pewno nie przestanę jej używać, chyba, że wygram w totolotka i będzie mnie stać na comiesięczną koloryzację moich bardzo długich włosów w salonie fryzjerskim :)

Kolor ładny

5N
W środku znajdziemy dwie buteleczki oraz kartonik w którym znajdziemy instrukcję z rękawiczkami, szampon oraz odżywkę. Zawartość obu buteleczek należy wymieszać w proporcji 1:1.
Wymieszałam zawartość buteleczek i powstała żelowa farba. Trochę dziwna konsystencja, ale całkiem dobrze się ją nakładało. Po kilku minutach zauważyłam że farba na włosach, które są najbliżej czoła zaczyna robić się zielona. Już miałam ochotę to zmyć, ale zostawiłam, bo uznałam, że po prostu ta farba tak może mieć. Dodatkowo farba ma lekki, ledwo wyczuwalny zapach, więc jeśli ktoś jest wyczulony na zapach farb to jest, to całkiem dobry wybór. W trakcje zmywania farby mogłam zobaczyć zieloną wodę, a włosy miały normalny kolor.
Po zmyciu farby miałam strasznie suche włosy. Były tępe i nie przyjemne w dotyku, całe poplątane. Nałożyłam szampon. Ma on przepiękny zapach, który kojarzy mi się z męskimi perfumami. Po zmyciu szamponu dalej były bardzo suche. Obsuszyłam włosy ręcznikiem. Nałożyłam odżywkę, która była w zestawie, ale wyczułam, że jest ona za mało treściwa jak na moje włosy, więc nałożyłam jeszcze trochę maski keratynowej.
Po zmyciu odżywki dałam włosom wysuszyć się samym, już wtedy widziałam, że włosy mają mocny ciemny kolor. Ten kolor bardzo mi się spodobał. Przy następnych myciach trochę farby zeszło z włosów, a kolor stał się bardziej chłodny .
Po farbowaniu czuć efekt suchych włosów, ale przy następnych myciach jest on coraz słabszy. Jest to spowodowane tym, farba oblepia włosy i w efekcie mamy wrażenie, że są one zniszczone, pokruszone. Kolejne mycie powoduje, że ten oblepiony proszek zmywa się, więc pojawia się czysty włos.

Bardzo dobra ziołowa farba

Ocenie blondy, bo tylko te stosowałam ja i moja mama.
Chodzi mi o kolory naturalne - 10 i 8, popielaty - 10, miedziano- złoty- 9 i 10
Nie jest to inwazyjna farba, ale bardzo dobrze rozjaśnia, nie robiąc zbyt wielkich szkód włosom. Kolor dobrze się utrzymuje, ja farbuje co Ok 4-5 tygodni odrost, później przeciągam na długość

Nie, za słaba

Ziołowa farba która sprawia, że włosy są w lepszej kondycji. Ma dobry skład, naturalny. Moje włosy po niej były bardzo lśniące, miękkie, nawilżone, gładkie i właściwie jak nowe ale niestety sam efekt koloryzacji pozostawia wiele do życzenia.
Kolor bardzo słabo łapie i szybko się wypłukuje. Nazwałabym jego działanie bardziej jak szampon koloryzujący a nie farbę trwałą.
Sama konsystencja po wymieszaniu jest żelowa i łatwo się aplikuje na włosy ale niestety nie chwyta pigment.
Może ja tak tylko mam, jako właścicielka długich, gęstych, grubych wysokoporów ale choć lubię włosy po jej użyciu tak do ich farbowania się nie nadaje.

Mi zazwyczaj pigment trzyma się włosów, rzadko która farba się wypłukuje więc dziwne dla mnie to jest, że ta farba tak się wypłukuje aż.
Cóż, ja nie polecam.

Całkiem dobra

Pierwszy raz malowałam włosy tą farbą. Wybrałam 9N - Miodowy blond. I na moich włosach kolor wyszedł taki jak na próbniku ;) Także pod tym względem nie mam zastrzeżeń.
Póki co nie zauważyłam, aby farba wpłynęła negatywnie na kondycję włosów, nie wypadają bardziej ani się nie łamią. Po koloryzacji są błyszczące i przyjemne w dotyku. Możliwe, że jeszcze po nią sięgnę, tylko następnym razem potrzymam krócej na włosach. Mam delikatne i cienkie włosy, ta farba dobrze w nie wnika, także 40 min (jak zaleca producent) to trochę za długo. Optymalnie (moim zdaniem, przy włosach farbowanych), jest potrzymać 15-20 min na odrostach i 10 min na końcach.
Jedyne zastrzeżenia mam do aplikacji. Żelowa konsystencja farby sprawia, że trzeba uważać przy jej nakładaniu - lubi spływać i chlapać dookoła :) Ponadto szybko zastyga i włosy są po niej trochę tępe i zmierzwione.
Jedno opakowanie wystarczyło mi na pokrycie cienkich włosów do ramion.

Farbować czy nie farbować?

Moje włosy są cienkie i źle znoszą ciężkie produkty do stylizacji: po paru godzinach włosy wyglądają na oklapnięte.Kiedy pierwszy raz farbowałam włosy proces koloryzacji spowodował uszkodzenie osłonki i kory włosa.Włosy stały się matowe i szorstkie, a końcówki uległy rozdwojeniu, dodatkowo wypadanie włosów.Farby chemicznej więcej nie będę używać.Jednak bardzo tęskniłam za lubianym kolorem i znalazłam produkt 100% naturalny_HENNA KHADI.I wszystko byłoby ok, gdyby nie długi proces aplikacji tej farby.Przypadkowo na iherb znalazłam Herbatint, zamówiłam 5N dla siebie i 4N dla mamy.I to jest to czego oczekuję od farby.Zapach jest przyjemny w porównaniu do Khadi.Aplikacja zajmuję maksymalnie godzinę czasu i kolor jest strzałem w dziesiątkę.Moja mama ma siwe włosy,również stosuje ten produkt i jest bardzo zadowolona.Polecam.

9N, 10 N, 10DR, 10C, FF5

Moje naturalne wlosy to europejski mysi blond, taki smutny szary, zimnopopielaty kolor, ale w nieco jasniejszej odslonie w porownaniu do innych odmian tego chyba najbardziej znienawidzonego koloru w tym zakatku swiata ;) Mozna powiedziec, ze plasuje sie pomiedzy poziomem 7 a 8 jesli chodzi o odcien jasnosci, wiadomo, ze tez nieco jasniejsze przy koncach, a ciemniejsze u nasady. Nie mam siwych wlosow.
Mysle, ze moge cos powiedziec w temacie farbowania wlosow, gdyz czynie to juz od 15 lat, srednio co 1-1,5 miesiaca, poczatkowo testujac caly wachlarz farb z drogerii, pozniej przerzucajac sie na farby profesjonalne, nastepnie etap henny i bardziej eko rozwiazan, a konczac na herbatint - i tutaj na razie pozostane ;)
Co do kolorow, to rowniez testowalam niemal wszystkie, za wyjatkiem machoniowych i fioletow, mialam tez etap z absolutnie bialymi wlosami, ps: jesli kogos interesuja szczegoly jak taki kolor uzyskac, piszcie, podziele sie doswiadzeniami ;)
ps2: nie, nie jestem juz lysa, nawet narzekam na nadmiar wlosow ;))

Farba ma nieco rzadsza konsystencje, ale mozna ja zagescic dodajac odzywki krolewskiej, dobrze w tym celu kupic sobie dodatkowe opakowanie, w sensie butelke, bo saszetka dolaczona do farby przyda sie na sam koniec farbowania, w przeciwnym razie po uzyciu samego szamponu wlosy sa bardzo poplatane i tepe, dopiero po odzywce dochodza do ladu. Mozna dodac na oko, u mnie moze bylo i to nawet z jakies 20-30 ml, nie obnizylo to mozliwosci koloryzujacych farby. Jest to tez sposob na zwiekszenie objetosci farby, jesli jedno opakowanie nie starcza, u mnie na wlosy do ramion nie starczyloby, jednak ostatnio zamiast odzywki dodaje olej kokosowy, nie zageszcza on tak dobrze konsystencji, ale bardziej ja ujednolica i wydaje mi sie, ze daje lepsze efekty na wlosach, sa bardziej miekkie. Olej kokosowy dodaje nie tylko do farby, ale tez na same wlosy ze szczegolnym uwzglednieniem skory glowy.

Kolory z reguly wychodza ciemniejsze niz na zdjeciach, jest to tez powiedziane w opisach na pl stronie producenta, ogolnie jak nadal macie watpliwosci po przekopaniu internetow, polecam kontakt z pania Ela z firmowego sklepu Herbatint, zawsze wam doradzi.
Uzywalam wszystkich wymienionych kolorow z tytulu powyzej, i tak:

9N
Wychodzi nieco ciemniej niz na zdjeciu, ale nie jest takim strasznie plaskim i zoltym blondem, wyglada bardzo naturalnie. Nie polecalabym go jednak dla kogos o zimnym tonie cery, nie wyglada wtedy dobrze.

10 N
Daje calkiem przyzwoite rozjasnienie jak na eko-farbe, jednak zloty odcien pozostaje, dlatego najlepiej zmieszac...

10N + FF5
To jest moje idealne polaczenie, kolor jest przygaszony, nawet nastepnym razem moze dodam jeszcze 10C zeby zobaczyc jaki wyjdzie efekt, bo...

10N + 10C
Nie dalo u mnie jakies duzej roznicy, w porownaniu do zastosowania samego 10N, moze ilosc popielu w 10 C jest za mala i wypadaloby siegnac po 8C? ( nie ma 9C)

10N + 10C + FF5
Wlosy rosna coraz dluzsze, wiec teraz mieszam 3 farby dla uzyskania wiekszej objetosci. Po zmieszaniu tych 3 kolorow w jednakowych proporcjach kolor farby mnie zmartwil, bo przypominal jakis taki jasny braz, ale po zmyciu okazalo sie, ze 10 C jedynie 'nieco' oziebil kolor, ale nie na popielaty odcien, ktory posiada modelka na opakowaniu, roznica jest minimalna, chyba po skonczeniu tego zestawu przerzuce sie na dwie czesci FF5 i jedna 10N..

10DR
Wychodzi rudy, taki jasny rudy, ale strasznie trudno sie go pozniej pozbyc, taka ciepla ruda poswiata wystaje pozniej spod innych kolorow, nie jest to odcien rudosci dla zimnej cery, nie wygladalam w nim za dobrze, chociaz zawsze bylo mi bardzo dobrze w rudosciach - jestem bardzo blada.

Ogolnie sa to dobre farby pod katem kolorystycznym dla kogos kto szuka naturalnie wygladajacych kolorow.
U mnie po miesiacu wystarczyloby polozyc farbe jedynie na same odrosty, na dlugosci kolor sie bardzo dobrze trzyma.
Farba nie smierdzi!!! Nie podraznia, ale osobom o bardzo wrazliwej skorze polecalabym wysmarowac sie olejem kokosowym albo ewentualnie zastosowac trichobloker - do kupienia na stronie herbatint (sama nie stosowalam).
Dla mnie ogromnym plusem jest taka swoboda w mieszaniu farb, dodawaniu odzywek, olei itp itd. Przy profesjonalnych farbach czulam taka presje producenta, ze jak zaraz nie pojdziesz do specjalisty i nie wydasz kupy $$$ to na pewno cos sama sknocisz, bo to sa bardzo trudne sprawy :))
Tutaj pomysl z olejem kokosowym podrzucila mi pani Ela za co jestem bardzo wdzieczna!
Farby nie naleza do najtanszych w porownaniu do drogeryjnych, ale przy profesjonalnych juz nie wypadaja tak zle...
W sklepie firmowym zdarzaja sie promocje, mozna wtedy kupic zestaw kilku farb taniej, ja kupuje w sklepie ze zdrowa zywnoscia, bo czasem moje kolory sa tam tansze niz w sklepie firmowym.
Widzialam opinie, ze ta farba wysusza wlosy - nie w moim przypadku.

farba ziołowa Herbatint

Kupiłam tę farbę trochę zmuszona ponieważ mam już dużo siwych włosów, a po farbach chemicznych włosy bardzo mi wypadają bez różnicy czy farbuje w eleganckim salonie czy sama w domu, czy jest to droga polecana farba czy tania. Włosy miałam ciepły średni blond .z jasnymi refleksami po koloryzacji + długie siwe odrosty. Kupiłam farbę Herbatint 7N blond z grupy pokrywającej siwe włosy. Chciałam mieć włosy zbliżone kolorem gdyż te po koloryzacji u fryzjerki bardzo mi odpowiadały. Włosy po farbowaniu Herbatint wyszły ciemniejsze niż się spodziewałam jest to jasny brąz w odcieniu tabaczkowym. Na pewno nie ma to nic wspólnego z blondem. Plusy farbowania Herbatint: włosy lśniące, mniej ich wypada(po farbowaniu chemicznym wypadają do pół roku, gdy nie farbuje w ogóle nie wypadają z natury mam gęste)- zauważyłam to już po pierwszym myciu, siwe włosy zostały dobrze pokryte, nie ma różnicy w kolorze między odrostami, a włosami po koloryzacji. Farba jest wydajna. Kupię tę farbę jeszcze co najmniej raz chcę wypróbować jasny blond 8N. Co do koloru jeszcze- kolor bardziej przypomina ten z ulotki- zdjęcia tylko że ciemniejszy natomiast mało przypomina kolor z próbki na sztucznych włosach w sklepie który jest bardzo jasny. Jak z trwałością nie wiem bo farbowałam niedawno.

Wielkie rozczarowanie

Kupiłam, bo zachęcona opiniami na włosowych blogach chciałam dać włosom co najlepsze. Niestety bardzo się rozczarowałam. za prawie 50 zł kupiłam farbę, która przesuszyła mi włosy, nie pokryła odrostów. Kolor (pomarańczowy) też nie spełnił oczekiwań bo wyszedł ciemniejszy niż się spodziewałam.

Ilość zużytych opakowań: 1 pudełko

ja ją lubię

Naturalny kolor moich włosów to tzw. typowy "polski blond". Kilka lat temu znudził mnie na tyle, że postanowiłam się z nim chwilowo pożegnać:) I poszłam (po chwilowym błędzie z b.jasnym blondem) w kolory ciemniejsze. Mimo, że podobno mężczyźni wolą blondynki;)
Na początku chodziłam na farbowanie do fryzjera/stosowałam farby kupowane w sklepach fryzjerskich. Ale przyznaję się - nie znoszę chodzić do fryzjera. Postanowiłam więc znaleźć bardziej dostępną i przyjazną farbę do nakładania w domu - i padło na Herbatint. I to był na szczęście dobry wybór:)
Używałam farb wyłącznie z serii N (naturalna): kilka razy 5N, a aktualnie 6N (ciemny blond).

Jestem zadowolona - w skrócie Herbatint na moich włosach:
*pokrywa równomiernie odrosty (siwych włosów nie mam - na ten temat się nie wypowiem)
*powoduje piękne nabłyszczenie włosów po zastosowaniu. aż nie mogę się w tym czasie oprzeć przeglądaniu się w lusterku;)
*nie wysusza włosów, nie nie podrażnia skóry, łatwo się zmywa ze skóry,
*nie powoduje wypadania włosów
*zmywa się równomiernie
Farba nie śmierdzi jakoś strasznie, łatwo się przygotowuje.
Cena porównywalna do farb fryzjerskich.
Nie mam jej nic do zarzucenia - ale jak widać farba ma dość zróżnicowane opinie.

******

Używam tego produktu od: ok. 1,5 roku
Ilość zużytych opakowań: kilka opakowań

Mieszane uczucia

Byłam ciekawa tej farby od dawna. Aż pewnego dnia dostałam ja w prezencie. Kolor którego użyłam to 5r czyli jasny miedziany kasztan. Mój wyjściowy kolor to rudy wcześniej farbowany Color&soin 8c i ponieważ zaczął mnie nudzić stwierdziłam że jasny miedziany kasztan to będzie dobra zmiana. Wszystko byłoby ok gdyby nie fakt ze kolor wyszedł prawie czarny z czerwonymi refleksjami. Na pewno nie był on ani jasny, ani miedziany, a nawet nie kasztanowy. No trudno, jakoś przeżyje, wyplucze się jak każda farba. Nie płakałam bo pomimo tego że kolor kosmiczny to włosy były w całkiem dobrym stanie, ale już przed farbowaniem były zdrowe wiec na początku farba po prostu im krzywdy nie zrobiła a nawet było ich jakby więcej. Nie wypadały jak po farbach z drogerii i ogólnie byłam zadowolona. Do czasu. Obecnie prawie 2 tyg po farbowaniu włosy strasznie się pusza, są lekko przesuszone, mocniej się przetluszczaja, nie chcą współpracowac (mam włosy za łopatki i normalnie łatwo mogę zrobić z nimi co chce a obecnie są płaskie i proste, w ogóle nie chcą się kręcić). Plus za to ze obecnie kolor się już jakoś wypłukal i jest jaśniejszy. Coś bardziej jak orzechowy brąz. Zauważyłam jeszcze ze farba wyszła ciemniejsza na obrotach i ja obecnie widzę ich obecność. Odznaczają się lekko od reszty włosów. Zawiodłam się trochę na tej farbie i na pewno już jej nie użyje. Wole tańszy i lepiej działający na moje włosy Color&soin ;-)

Używam tego produktu od: Krócej niż miesiąc