Mazidła, Ekologiczny olej z orzechów laskowych

Mazidła, Ekologiczny olej z orzechów laskowych

Nierafinowany olej uzyskiwany w wyniku tłoczenia na zimno nasion orzecha laskowego. Olej z orzechów zawiera duże ilości (NNKT), a szczególnie bardzo wysoką proporcję kwasu oleinowego (do 85%) oraz obecność frakcji niezmydlalnej (0,2%) w postaci tokoferoli, fitosteroli i fosfolipidów.
Kwas oleinowy zmniejsza stopień upakowania jego naturalnych struktur i dzięki temu wspomaga penetrację przez naskórkową substancji trudno penetrujących prawidłowo zbudowany cement. Stąd, dzięki swojej znaczącej zdolności penetracyjnej, olej z orzechów laskowych jest nośnikiem liporozpuszczalnych substancji aktywnych zawartych w preparatach kosmetycznych oraz olejem bazowym dla olejków eterycznych stosowanych w aromaterapii.
Pośród tokoferoli, obecnych w oleju (a,b,d,g ), a-tokoferol, czyli forma witaminy E wykazująca najsilniejsze działanie przeciwutleniające, może osiągnąć poziom do 80%, co sprawia, że olej z orzecha laskowego zaliczany jest do olejów o wysokiej zawartości witaminy E.
Fitosterole oraz fosfolipidy zmniejszają TEWL, co objawia się poprawą nawilżenia i ogólnej kondycji skóry.
Olej z orzechów laskowych to olej delikatny, lekki i łatwo rozprowadzalny na skórze, dzięki czemu unika się nadmiernego efektu natłuszczenia po aplikacji. Wnika w skórę, czyni ją miękką i elastyczną, wzmacnia ściany naczynek krwionośnych, przyspiesza regenerację naskórka oraz pobudza krążenie.

Jeden z moich ulubionych olejów

Używałam do produkcji kolagenowego serum do twarzy, balsamów, kremów, w tym kremów do rąk, oraz balsamu do ust (w połączeniu z woskami i masłem shea). Olejek posiada wspaniały, orzechowy zapach. Rozprowadza się cudownie, kremowo,mam wrażenie, że delikatnie usuwa przebarwienia, wyrównuje koloryt. Wygładza, uelastycznia.
Przy stosowaniu do demakijażu,razem z olejkiem kokosowym i żelem do mycia babydream tworzy z wodą coś przypominającego emulsję.
Zdarzyło mi się dodać do surówki, pycha :)
Zapach, konstytencja i właściwości powodują, że to jeden z moich ulubionych olejów.Po dodaniiu odpowiednich składników to wspaniały zamiennik znanych i koszmarnie drogich olejków Clarinsa z serii Huile :)

Cena przystępna.Używam tego produktu od: dwa lata
Ilość zużytych opakowań: w sumie 200ml

Cudo

Przy mojej mieszanej i naczynkowej cerze:

+ świetnie nawilża i lekko natłuszcza
+ szybko się wchłania
+ bardzo dobrze uspokaja zaczerwienienia
+ nie zapycha
+ nie zostawia lepkiej, tłustej warstwy
+ pachnie jak świeże, mokre orzechy :)
+ już po kilku użyciach cera wyglada dużo lepiej, jest miękka i gładka, zadbana

Dzięki tym wszystkim zaletom, lubię dodawać go też do najzwyklejszego nawet balsamu do ciała tuż po kapieli lub do peelingu z kawy domowej roboty.

Fantastyczny olej i sprawdza się o wiele lepiej od oleju ze słodkich migdałów.

Dobry olej, bo nie zapycha porów

Dla mnie bardzo dobry, bo nie zapycha porów.
Mam cerę mieszaną i sprawdził się także w strefie T.
Skóra mniej się przetłuszcza.
Dobrze się wchłania i nie pozostawia bardzo tłustego filmu na skórze.
Czasem wcieram w wilgotne końcówki włosów.
Wydajny, nie trzeba go nakładać w dużych ilościach.

Używam tego produktu od: kilka miesięcy

Cudowny!

Mam cerę naczynkową, płytkounaczynkowioną i generalnie jestem czerwona od rana do nocy ;)
Jako, że mam jeszcze suchą buzię rzucam się na każdy olej ale ten jako jedyny odmienił moje czerwone życie ;)
Już po krótkim czasie regularnego stosowania mogłam nie używać podkładu (!) i mimo tego być bladą o czym zawsze marzyłam.

Używam tego produktu od: daaaawna
Ilość zużytych opakowań: kilka

Idealny

Zamowilam juz 2 buteleczke tego oleju i bede robic to zawsze.

Swietnie nawilza (a nie tylko natluszcza).
Nalozony na noc skora jest miekka, gladka, pory wyraznie zmniejszone.

Nie zapycha
Szybko sie wchlania

Doskonaly zarowno solo jak i w formulacjach

Używam tego produktu od: pol roku
Ilość zużytych opakowań: 2 srednie

Świetny do olejowania włosów oraz do twarzy

Oleju tego używam głównie do olejowania moich falo-loków- spisuje się rewelacyjnie.

Pachnie pięknie orzechami, jest dość gęsty, na włosy nakładam około łyżki na całą noc, rano zmywam szamponem lub 2 razy odżywką.

Włosy po takich kuracjach pięknie błyszczą, są mięsiste, lepiej się układają, są mięciutkie i odczuwalnie nawilżone, po prostu dużo ładniejsze - olejowanie to rewelacja dla włosów.

Używałam też na noc do twarzy, jest cięższy, niż oleje owocowe, z żelem hialuronowym bardzo ładnie nawilża twarz, wygładza, odżywia, chyba pozytwnie też wpłynął na moje naczynka na twarzy.

Bardzo polecam do włosów i do twarzy - jeden z moich ulubionych olejów.

Używam tego produktu od: kilka miesięcy
Ilość zużytych opakowań: 2 buteleczki

Bardzo dobry

Olej jest tani, duży i wydajny. Pachnie orzechami laskowymi, ale ja miałam wcześniej olej z orzecha włoskiego i zapach tamtego był bardziej intensywny. Wystarczy 4 do 6 kropli aby posmarować nim całą twarz. Jeżeli mam danego dnia bardziej suchą skórę np. w wyniku przebywania w ogrzewanych pomieszczeniach lub po użyciu maseczki oczyszczającej to szybciej się w nią wchłania. Po jego zastosowaniu skóra jest gładka i nawilżona. Nie zapycha porów skóry i nie podrażnia.