Equilibra, Hydrating Aloe Shampoo (Szampon aloesowy)

Equilibra, Hydrating Aloe Shampoo (Szampon aloesowy)

Zobacz oferty

Średnia ocena: 4.61/5

jokasklep.pl
Średnia ocena: 4.55/5

zobacz więcej ofertzwiń

Idealny do łagodnego mycia włosów i skóry głowy dla całej rodziny. Surfaktanty na bazie roślinnej zawarte w składzie szamponu łagodnie oczyszczają. Działanie ochronne aloesu zwiększa tolerancję skóry na produkt.
Dlaczego aloesowy szampon?
- wysokie stężenie aloesu: 20%, szampon wzbogacony pierwiastkami sladowymi soli z morza martwego o działaniu remineralizującym,
- surfaktanty na bazie roślinnej,
- nie zawiera detergentów SLES i SLS,
- nie zawiera parabenów,
- nie perfumowany.
Niewielką ilość szamponu nanieść na wilgotne włosy. Myj głowę, lekko masując włosy u nasady opuszkami palców. Na koniec delikatnie spłucz ciepłą wodą. W razie potrzeby powtórz czynność.

Mieszane uczucia

Kupiłam szampon w hebe po konsultacji z pracownicą sklepu. Miał mi posłużyć po zabiegu keratynowego prostowania z racji braku soli w składzie. Wypróbowałam go przed zabiegiem z ciekawości i nie wiem co myśleć..
Z jednej strony włosy mokre już są dziwne w dotyku, a w trakcie suszenia mam wrażenie, że ciągle są brudne, z drugiej jak już są suche i trochę doczekam, to robią się gładkie i miękkie w dotyku. Niestety uczucie przylizanych włosów jak po olejowaniu towarzyszy mi cały czas i czuję się z tym niekomfortowo..szczególnie nieprzyjemne w dotyku miejsce jest z tyłu głowy, gdzie z reguły najgorzej myjemy i spłukujemy włosy..chyba mnie nie przekonał

Wykorzystała: kilka próbek

Dobry szampon z kiepską wydajnością

Szampon dobrze nawilża i domywa włosy. Posiada przyjemny zapach, dobry skład oraz cenę idealną do działania. Jest jednak mało wydajny. Muszę użyć go naprawdę dużo, żeby czuć, że dobrze zadziałał i domył moje włosy, których mam dużo i są długie! Nie powoduje łupieżu, eliminuje problem swędzącej skóry głowy.

Świetny produkt

Od dziecka mam problemy związane z łupieżem, często połączonym ze świądem skóry głowy. Różnie to bywało; raz lepiej, raz gorzej, ale przez te wszystkie lata remisji i nawrotów mojego problemu nauczyłam się jak wiele może mi dać po prostu dobry szampon. Oczywiście przeszłam przez kuracje zalecone przez lekarza szamponami dedykowanymi problemom z łupieżem, ale zawsze był to sposób na jakiś czas. Gdy zastosowałam po tym źle dobrany szampon do codziennego mycia, problem nawracał. Ten szampon zwraca na siebie uwagę bardzo dobrym i łagodnym składem, nie zawierającym drażniących środków powierzchniowo czynnych. Ma wysoką zawartość aloesu i pomimo moich włosów z tendencją do przetłuszczania potrafi bardzo dobrze je domyć. Nie przesusza skalpu, czasem zostawiam go na chwilę, ponieważ zawarty w nim aloes łagodzi i nawilża. Koi moją swędzącą skórę głowy i skutecznie zapobiega wysypowi białych płatków na ubraniach, a łagodny skład pozwala używać go na co dzień. Jeśli chodzi o opakowanie to szampon zamknięty jest w plastikowej, zgrabnie wyprofilowanej buteleczce. Łatwo go wydobyć i co ważne - nie wycieka w nadmiarze. Chociaż opakowanie wydaje się wizualnie niewielkie to szampon jest zaskakująco wydajny i niewiele go potrzeba, by spienić całe włosy. Do tego bardzo ładnie i świeżo pachnie.

Delikatny szampon

Delikatny szampon nawilżający, w sam raz do moich długich ale cienkich włosów. Ładnie pachnie i w miarę dobrze się pieni. Duży plus za skład na minus natomiast "tępe" włosy po jego użyciu, dla mnie konieczna do rozczesania była odżywka. Liczyłam też na to, że pomoże trochę z pojawiającym się łupieżem, lecz nie pomógł. Mimo to, w zestawieniu z odżywką z serii - jak dla mnie HIT.

Dobry

Jeden z lepszych drogeryjnych szamponów, zachęcił mnie naturalny, delikatny skład. Mam włosy niskoporowate, po umyciu włosy są błyszczące i miękkie. Jest idealny do częstego mycia.
Nie podrażnia, włosy się lepiej rozczesują. Polecam łączyć go z odżywką tej samej serii. Zachęcam do przetestowania, przez pierwsze miesiące świetnie się sprawdzał. Jedyna wada jaką zauważyłam to po kilku opakowaniach włosy zaczynają się do niego przyzwyczajać co skutkuje przetłuszczaniem.

Zacny szampon jak na produkt naturalny

Choć nie jestem zwolenniczką naturalnych produktów w pielęgnacji włosów, to skusiłam się na ten jakiś czas temu, że względu na moje bardzo suche, sianowate włosy. Był akurat na promocji w Hebe w okolicy nie więcej niż 13zł. Słyszałam kilka pochlebnych opinii o tym szamponie, że podczas jego stosowania naprawdę włosy są dużo gładsze i nawilżone, jak sprawdził się u mnie?

Zacznę od tego, że szampon znajduje się w poręcznej plastikowej butelce z zatyczką w formie dużego "klika". Butelka poprzez swój kształt dobrze i pewnie trzyma się w dłoni, nigdy mi nie wypadła ani się nie wyślizgnęła. Już od pierwszego użycia bardzo spodobał mi się zapach tego szamponu - wyraźnie aloesowy, czuć w nim jedynie subtelną domieszkę pokrzywy, bardzo ładny i orzeźwiający zapach. Nie pachnie ani mdło, ani byle jak - zapach to obok działania duży plus tego produktu.

Szampon to bezbarwny żel, który dla mnie ma odpowiednią gęstość. Podczas aplikacji na dłonie nie skapuje między palcami, a naniesiony dłońmi na mokre włosy ku mojemu zdziwieniu błyskawicznie się pieni. Jak na naturalny szampon, jestem bardzo zadowolona bo tworzy obfitą pianę, można dokładnie wymasować zarówno skórę głowy jak i włosy. Szczerze mówiąc spodziewałam się jak to w przypadku szamponów naturalnych i bez SLS (które ja akurat lubię w szamponach i mi nie przeszkadzają), że szampon będzie trudno się pienił, będzie lejący i wgl namacham się przy nim żeby porządnie umyć włosy. a efekt będzie różny. Okazało się wręcz przeciwnie, dobrze się spienił, szybko spłukiwał i na prawdę dobrze oczyścił włosy. Jestem pod wrażeniem, po jego już jednorazowym użyciu włosy były mniej splątane i mniej się kołtuniły. Podczas suszenia włosów, włosy były puszyste, pachnące, odbite od nasady, świeże tak jak po szamponie z SLS a moja skóra głowy również była świetnie doczyszczona, bez żadnych podrażnień. Nie zauważyłam również by włosy się szybciej po nim przetłuszczały czy z czasem stawały się oklapnięte. Stosując go co któreś mycie mam wrażenie, że stopniowo moje włosy stawały się gładsze i mniej się puszyły. Jestem pod wrażeniem tego szamponu, bo to w sumie pierwszy taki naturalny szampon, po którym mogę stwierdzić, że sprawdził się w 100%. Na pewno będę kupowała ten szampon regularnie i chętnie poszukam jeszcze jakiś produktów do pielęgnacji włosów z tej marki z zawartością aloesu, bo widzę różnice podczas jego stosowania.

Mój ulubieniec

Wydaje mi się, że już każdy słyszał o dobrym wpływie alosesu na nasze ciało. Po wielu pozytywnych opiniach na temat tego szamponu zdecydowałam się go kupić i się nie zawiodłam! Mogę przyznać że tak dobrego szamponu w tak dobrej cenie nie używałam od dawna. Pięknie nawilżał włosy, po jego użyciu były gładkie i sypkie. Jego zapach był również bardzo ładny, szkoda tylko że na krótko mi wystarczył a myje włosy co 2-3 dni. Myśle ze każdy powinien go wyparowywać.

Dobry na Wypróbowanie :)

Szampon zakupiłam zachęcona pozytywnymi opiniami. Potrzebowałam tego szamponu do zachowania równowagi PEH, w połączeniu z odzywkami: emolientową oraz proteinową spisuje się naprawdę dobrze, bo włosy są sypkie i świetnie wyglądają. Natomiast nie jest to zasługa jedynie szamponu, a całości kosmetyków które używam.

Szampon ma bardzo delikatny, aloesowy zapach. Posiada przyjemną, lekko przezroczystą konsystencję. Bardzo dobrze rozprowadza się go we włosach, szybko się pieni. Jest łagodny dla skóry głównej, jestem wrażliwa na wiele kosmetyków i ten sprawdził się naprawdę dobrze. Natomiast sprawia, że włosy dosyć szybko się przetłuszczają. Nie ma całkowicie naturalnego składu, ale jest on odpowiednio dobrany. Mi odpowiada. W myciu w pojedynkę tym szamponem, sprawia, że włosy bardzo się puszą, dlatego konieczne jest nałożenie odżywki. Nie sprawia problemów z rozczesaniem, podczas mycia włosy mogą delikatnie się poplątać, ale dzięki masce/odżywce nie powinno stanowić to problemu. Natomiast dzięki temu u nasady są podniesione i wyglądają na gęstsze. Dobrze oczyści, lecz szybko trzeba umyć włosy ponownie, co dosyć rzadko mi się zdarza. Przy innych szamponach nie mam tego problemu.

Ogólnie polecam na wypróbowanie.

Warto się nim zainteresować

Szampon kupiłam pod wpływem dobrych opinii. Od pewnego czasu zwracam uwagę na skład stosowanych przeze mnie kosmetyków - ten ma dość fajny skład.
Opakowanie proste, funkcjonalne.
Szampon ma przyjemną konsystencję, świetnie łączy się z wodą, sprawnie wypłukuje z włosów. Jest bardzo wydajny - na jednorazowe umycie wystarczy niewielka ilość. Pachnie przyjemnie, delikatnie.
Nie podrażnia skóry głowy. Nie powoduje łupieżu. Jest delikatny, a zarazem dobrze oczyszcza włosy.
Ma właściwości nawilżające, po umyciu w zasadzie nie potrzebuję nakładać odżywki - bez problemu mogę rozczesać moje długie włosy. Po wysuszeniu są dociążone, jedynie na końcówki nakładam minimalną ilość "jedwabiu". Niestety kij ma dwa końce i włosy trochę szybciej się przetłuszczają, ale nie jest to w moim przypadku jakieś rażące. Myślę że jeżeli masz problem z szybkim przetłuszczaniem skalpu, to niestety istnieje możliwość że szampon nie do końca spełni twoje oczekiwania.
Jestem bardzo zadowolona z tego zakupu. Szampon jest wydajny i wystarczy na długo. Skóra głowy nie jest podrażniona, a włosy są w dobrej kondycji.

Nie dla włosów szybko przetłuszczajacch się

Skusiłam się na ten szampon, ponieważ szukałam czegoś delikatnego dla skóry głowy. Zapach także jest bardzo przyjemny, lekki i orzeźwiajacy. Mimo mocnego detergentu, nawilżenie aloesu łagodzi jego działanie w efekcie czego otrzymujemy delikatne oczyszczenie i bardzo dobre nawilżenie. Ten szampon absolutnie masakruje mit o tym, iż szampon nie może nawilżać. Po umyciu miałam efekt wow. Włosy nawilżone, super dociążone bez żadnej odżywki. Jednak już na drugi dzień głową swędzi i włosy są nieświeże. Niestety szampon nie sprawdzi się dla głów skłonnych do przetłuszczania. Jest zbyt delikatny mimo, iż próbowałam przyzwyczaić do niego swoją skórę głowy stosując go naprzemiennie z mocniejszym szamponem. Ogromny plus za skład i wydajność. Już niewielka ilość wystarczy, aby porządnie umyć głowę. Zredukuje też wszelkie podrażnienia dzięki kojącemu działaniu aloesu. Polecam osobom z wrażliwą skórą głowy.

Nie dla suchych, gęstych i kreconych rozjaśnianych włosów

Na poczatku powiem, że mój komentarz prawdopodobnie dla wieķszości z Was nie powinien być decydujący przy kupnie tego kosmetyku JEDNAK jeśli jesteś posiadaczką suchych, gestych, mocno kręconych i rozjaśnianych włosow...
Szampon kupiłam z nadzieją na uzyskanie efektu, miękkich, nawilżonych (w tym nawet trochę spuszonych) włosów. Ale niestety się rozczarowałam.

Obecnie stosuje go tylko z bardzo bogatymi w skład, dociązajacymi kosmetykami (emolienty).

strzał w 10

Doskonale wiem, ze moje włosy, które lekko są kręcone wymagają delikatych kosmetyków nawilzających. a ten szapomon to strzał w 10!. Rewelacja, wiele dobrego czytałam na temat tego szamponu, aż w końcu go sprobowałam i moje włosy nigdy nie byly tak nawilzone i błyszczące, przestały się puszyć i jeszcze ten cudowny zapach!