Avon, Rare Pearls EDP

Avon, Rare Pearls EDP

Rare Pearls marki Avon to kwiatowe perfumy dla kobiet. Rare Pearls został wydany w 2004 roku. Nutami głowy są brazylijskie drzewo różane, pieprz, Śliwka i biały miód; nutą serca jest magnolia; nutami bazy są piżmo, drzewo sandałowe i paczula.

wody perfumowane
kwiatowe

48% jesień/zima 52% wiosna/lato

Śliczne

Uwielbiam perfumy od Avon
"Rare Pearls" to jest klasyk marki. Piękny ,biały flakon przyciąga wzrok i już widać że zapowiada coś pięknego
"Rare Pearls" swoją kwiatową nutą czaruje już od pierwszego użycia. Przede wszystkim drewno różane, uwielbiam ten zapach. Całość uzupełnia magnolia i sandałowiec. Mieszanka elegancji i kobiecości.
Trwałość jest bardzo dobra. Długo czuć je na skórze a jeszcze dłużej na ubraniach.
Wiem,że nie wszystkim zapach przypadnie do gustu,ale ja lubię do niego wracać.
W promocji można naprawdę w je zakupić w dobrej cenie

• Flakon: 5

Dwa zapachy, a nie jeden

Zgodnie z nazwą perfumy "Rare Pearls" nawiązują do dawnej epoki, gdy perły były nieodłącznym elementem stylu każdej prawdziwej damy. Perłowy naszyjnik, ekstrawagancki kapelusz, wykwintna suknia. Bez wątpienia retro, jednak bez szypru. Latem umilają kwiatową nutą, zimą otulają kremowym akcentem.

Mam jednak ogromny problem w ocenie tych perfum. Rzecz w tym, że według mnie to... dwa zapachy. Oryginalne "Rare Pearls" były bardziej subtelne, delikatne, eteryczne. Tę niewinność odzwierciedlał nawet flakon: bardziej krągły, mleczny, kolorystycznie nawiązujący nieco do mieniącego się opalu, choć bez wątpienia inspirowany perłami.

Później flakon zmieniono na bardziej kanciasty, nowoczesny i w stalowych kolorach, a wraz z nim zmienił się też zapach. Uważam, że nie jest to kwestia zawodnej pamięci (czy raczej zawodnego nosa). Porównanie obu zapachów poprzez nakierowanie każdego na jeden z nadgarstków naprawdę według mnie pokazuje różnicę.

Dawna wersja pachnie dokładnie tak, jak zachowała się w pamięci, a obecna jest ostrzejsza, nowocześniejsza. W mojej opinii te zapachy różnią się na tyle, że nie byłoby przesadą, gdyby producent nadał im inne nazwy (ewentualnie nieco zmodyfikował nazwę nowej wersji). W przeciwnym razie pojawia się ryzyko, że osoby korzystające z tych samych perfum (lecz w różnych latach) mogą oceniać de facto inne zapachy.

Zarówno pięć gwiazdek oceny ogólnej, jak i wysoka ocena szczegółowa to głównie zasługa i sentyment do dawnej wersji. Nowa wersja też ma swój urok, jednak to już nie to samo.

Kwiatowe i delikatne

Perfumy są naprawdę ładne, delikatne i typowo na co dzień. Zapach jest bardzo kobiecy ale taki zwykły. Myślę, że pachną jak większość tego typu perfum, niczym się nie wyróżniają. Natomiast są dosyć trwałe, co jest ich ogromnym plusem.
Czuć w nich drzewo sandałowe i magnolię. Wyczuwalny jest zdecydowanie kwiatowy zapach.
Natomiast nie są to perfumy, które trzeba mieć na swojej półce.
Perfumy zamknięte są w bardzo eleganckiej buteleczce, co rzeczywiście sprawiło, że się na nie pokusiłam.

Bardzo kobiecy i elegancki

Już nie zliczę lat, kiedy krążyłam wokół tego zapachu i wreszcie spontanicznie dokonałam zakupu. Mam je już dobrych kilka miesięcy, ale wcale często nie używam, raczej w domowym zaciszu, gdy chcę zwolnić i i cieszyć się czasem dla siebie i dla rodziny. bo oprócz tego, co napisałam w tytule - że to zapach bardzo kobiecy i elegancki, to zarazem zapach spokojny i błogi, dobry na chiilout. Użyty po prysznicu przedłuża uczucie czystości i odświeżenia. Piękna róża, paczula, nuty drzewne - i ja wyczuwam tu jeszcze lekko mydlane piżmo, chociaż to może mix wyżej wymienionych nut daje taki efekt. Tak czy tak, zapach jest nostalgiczny, nieco retro i nie ma w sobie słodyczy. To dobrze, bo nie zawsze mam ochotę na tą wszechobecną słodycz w perfumach. Jedyne co mi w nich przeszkadza, to taka ostrość zaraz w otwarciu, ale ona zaraz łagodnieje.

Kobiecy zapach

Bardzo ładne opakowanie.
Zapach kobiecy, słodki, jak dla mnie dość delikatny, jednak bardzo ładny. Jeden z moich faworytów zdecydowanie. Używam już od bardzo dawna, mimo że raczej kojarzy się ze starszymi paniami, a ja taką zdecydowanie nie jestem :))

• Flakon: 3

Przenieść się do tamtych czasów...

Bardzo ładnie i trafnie opisała ten zapach Nathaliee85 - nic dodać, nic ująć :)
Recenzuję próbkę, którą dostałam do zamówienia. Miałam już do czynienia z tym zapachem, w postaci perfumowanego balsamu.
Jest to bardzo klasyczna kompozycja, elegancka, w stylu retro. To dla mnie jeden z zapachów starej szkoły perfumiarskiej, już się za bardzo takich nie tworzy, ze względu na zupełnie inne trendy.
Prosty, czysty, kremowo-kwiatowy, zdecydowanie wyczuwalna róża, paczula i nuty drzewne. Nazwa i cała otoczka zapachu idealnie dopasowana, bo faktycznie, gdy zamknę oczy to nasuwa mi się skojarzenie ze sznurem pereł i klasyczną biżuterią, sukienką z ciężkiego aksamitu. Zapach totalnie nie dzisiejszy, dla wielu babciny. I faktycznie, nie widzę tego zapachu na nastolatkach, ale te ciut starsze osiemnastki czemu nie ;)
Trwałość niestety mimo EDP nie powala, szkoda, bo wiele kompozycji Avonu zdecydowanie wyróżnia się trwałością.
Nie jest to "mój" zapach, nie oszalałam na jego punkcie, ale nie wykluczam, że może mnie kiedyś najść na niego ochota tak dla kaprysu, bo ma w sobie coś nostalgicznego, marzycielskiego, jakąś taką nutkę przeszłości, a to w perfumach bardzo lubię.

Mieszane odczucia

Mam próbkę perfumy. Zapach jest trwały, a to duży plus. Niestety zapach nie do końca mi się podoba, jest taki pudrowy, mydlany. Czuć paczulę. Tak jak piszą inne dzieczwyny, nadaje sie on raczej dla starszych pań, ale mojej mamie też się spodobał, a starszą panią jeszcze nie jest ;) dla siebie nie kupię, ale może sprezentuję mamie

Nie dla mnie

Zapach bardzo mocny, intensywny, charakterystyczny, raczej dla pań dojrzalych, taki zapach w stylu retro. Czuć mocno kwiatowo piżmowe nuty, dość ciężkie, mogą być meczace. Perfumy trwałe. Młode dziewczyny raczej nie polubią tego zapachu, dojrzałe kobiety moze zainteresować. Niestety nie dla mnie

Elegancja w stylu retro

Perfum kupiłam w wersji mini (perfumetka 10 ml) za 5 zł na promocji w sklepie internetowym. Oryginalny flakonik wygląda całkiem ładnie, prosto i z klasą.

Zapach kojarzy mi się z luksusem w dawnym stylu. W wyobraźni widzę przestronny, jasny salon i stare, białe pianino, na którym leży sznur pereł.
Podobnie jak wiele innych recenzentek, uważam że ta propozycja od Avon pasuje do dojrzałych kobiet. Zapach kojarzy mi się z eleganckimi starszymi paniami w okazałej biżuterii z pereł (a jakże inaczej :D). Jest to kompozycja, która wywołuje we mnie jakieś emocje, przywodzi na myśl dawne czasy. Mam wobec tego mieszane uczucia co do Rare Pearls. Bardzo spodobał mi się ten retro styl, ale niestety nie jest to mój styl. Nie kupię ponownie, ale perfumetkę chętnie wykorzystam na nastrojowe wieczory ;)

Jeśli chodzi o trwałość, zapach utrzymuje się na ubraniach przez cały dzień (delikatnie czuć nawet w trzeciej dobie), ale traci na wyrazistości po kilku godzinach.

Waham się w związku z oceną. Ostatecznie dam 4 gwiazdki ze względu na uzyskanie tak dobrego efektu "starodawnych" perfum.

Wykorzystała: kilka próbek

Kupiony w: Perfumeria internetowa

Błogość...

Dorzuciłam kiedyś do zamówienia 10 ml zapachu. Nie chciałam brać od razu całej flachy, gdyż bałam się że pachnidło może być zbyt retro jak na moje gusta zapachowe.

Na pewno jest w nim coś z przeszłości. I fakt, kojarzy się z perłami. Gdy spryskam nadgarstek recenzowaną wodą i zaciągnę się nią porządnie, mym oczom wyobraźni ukazuje się elegancka kobieta ( lata 60.) ze sznurem pereł na szyi.

Kwiatowo- mydlana to kompozycja z naciskiem na to mydło. A przynajmniej na mojej skórze wybija się ono najbardziej. Nie męczy jednak, jak to czasem mają w zwyczaju zapachy w stylu vintage. Eleganckie, nieco pudrowe, piżmowe kojarzące się z bielą i czystością.
Lubię się czasem nimi spryskac, choć tak globalnie jeszcze nie używałam. Może jutro, do pracy zdecyduje się ich użyc?
Słodycz w nich jest delikatna, idealnie wyważona ( nie lubię przesłodzonych ulepow od których boli mnie glowa).
Kobiecy, prosty, biały kwieciuch. Może nieco nudnawy, ale kojarzy mi się z błogością i wytchnieniem od szaleństw codzienności...
Myślę, że kiedyś zaopatrzę się w pełnowymiarowy flakon recenzowanego.
Z wiekiem bowiem ma się ochotę na taką spokojną ostoję :)

• Flakon: 4

Jeden z najładniejszych zapachów tej marki.

Jestem fanką tego ultra kobiecego i eleganckiego zapachu. Wiem, że nie każdej przypadnie do gustu, ponieważ kojarzy się z dojrzałą, może trochę starszą, zadbaną kobietą, jednak ja przepadłam.
Ma w sobie nuty zapachowe, które lubię, np. magnolię, piżmo, śliwka, pieprz, zwieńczone kwiatowym akcentem.
Są to perfumy, które mogę używać cały rok, bez względu na porę roku czy pogodę. Tak samo używam je rano i wieczorem, bo raczej nie rozdzielam zapachów na dzienne i wyjściowe.
Są całkiem trwałe, utrzymują się spokojnie kilka godzin a na ubraniach wyczuwalne są nawet po kilku dniach.
Zużyłam wersję 10 ml, jest to bardzo poręczna pojemność, można mieć ją zawsze przy sobie. Następna już czeka w kolejce :)

Mam mieszane uczucia

Jest to zdecydowanie zapach dla dojrzałych kobiet :) Tak jak lubię kwiatowe nuty tak ten perfum nie przypadł mi do gustu . Jest bardzo przytłaczający i dosyć mocno drażniący , jedyny jak dla mnie zpach kwiatowy jaki jest wyczuwalny w tym perfumie to róża . Niestety mój perfum trafił do mojej mamy która od razu bardzo się z nim polubiła :)