Donna Karan, DKNY Women EDP

Średnia ocena: 4.91/5

prostezakupy.pl
Średnia ocena: 5.00/5

• Polecił(a) bym ten sklep znajomym

DKNY marki Donna Karan to kwiatowo - owocowe perfumy dla kobiet. DKNY został wydany w 1999 roku. Nutami głowy są pomarańcza, morela, liść pomidora i mandarynka; nutami serca są Żółty narcyz, liść czarnej porzeczki, orchidea, jaśmin, lilia wodna, Żółta lilia wodna, heliotrop, ylang-ylang i róża; nutami bazy są drzewo sandałowe, Żywica bursztynowa, paczula, brzoza i zamsz.

Kategoria: kwiatowo-owocowe
Nuty zapachowe:
nuta głowy: czerwona pomarańcza, cytryna, liście pomidora, wódka
nuta serca: lilia wodna, koralowa orchidea, żonkil
nuta bazy: biała brzoza, tulipanowiec

Cena: 127zł / 30ml; 179zł / 50ml; 285zł / 100ml

25% jesień/zima 75% wiosna/lato

Takie... Nie wiem

Ten zapach ma w sobie coś takiego, co od razu przykuło moją uwagę. Może to ten liść pomidora obecny w nucie głowy? W każdym razie coś, z czym się wcześniej nie spotkałam. Pierwsza myśl była taka, że muszę ten zapach mieć, bo będzie idealny do pracy - niby biurowy, ale z charakterem.
Pasuje dla mnie określenie dla tego zapachu "miejski". Taki lekko pudrowy, trochę metaliczny, jakby zapach żelbetonu o poranku.
Niestety po dłuższym czasie te perfumy są drażniące i mdlące. Zaczęły mnie irytować. A zapach niestety jest dość trwały.
Nie byłabym w stanie ich nosić na codzień. Pójdą więc w odstawkę.
Poza tym opakowanie jest zbyt toporne i kanciaste. Nie w moim guście.

Mój zapach!

Kupione w ciemno po przeczytaniu opini na ich temat na Wizażu.
Mam bardzo wybredny nos.... i długo szukałam zapachu "dla siebie".
Przyjechały...
Otwieram...
Próbuje...
TO JEST TO.
Nie wiem co w nich takiego jest, ale mają jakiś składnik który nadaje im pazur.
Zapach z tych świeżych ale nie bez przesady. Codzienny. Nie pospolity.
Chyba sie polubimy na dłużej. :)
Flakon b. ładny bez zbędnych udziwnień.
Atomizer działa bez zarzutu.

DKNY

Zapach napewno z tych świeżych, nie każdemu przypadnie do gustu i tak jest w moim przypadku. Trwałość w porządku, ale zapach bardzo mocno cytrusowy, jak "odświeżacz powietrza".

O tak

Długo polowałam na te perfumy w promocji i było warto. Polubiliśmy się od pierwszego użycia. Zapach wyrazisty, delikatny, kwiatowy, orzeźwiający. Bardzo dobrze się nosi i długo utrzymuje. Uważam, że nadaje się na każdą porę dnia czy roku.

Mój nr 1

Odkąd trafiłam na te perfumy, nie potrafię się przekonać do żadnych innych. Uwielbiam! W pracy, na uczelni i wśród znajomych bardzo często słyszę trzy rzeczy: 1 - że ten zapach kojarzy im się ze mną, 2 - "co/kto tak pięknie pachnie?" (po wejściu do pomieszczenia), 3 - "co to za perfumy?".
Nie czuję ich na sobie, stapiają się całkowicie z moją skórą, zapach utrzymuje się cały dzień, przenika na ubranie. Lubię go, bo jest kobiecy, taki "miejski". Lubię świeże, orzeźwiające zapachy, więc ta kombinacja to dla mnie strzał w dziesiątkę.

Zakochałam się

Ten produkt oddała mi Mama, ponieważ zapach niezbyt przypadł jej do gustu. Ja zakochałam się od pierwszego rozpylenia.

Nigdy nie czułam podobnego zapachu. Jest on bardzo ciekawy, świeży, ni to kwiatowy, ni to jakiś ostry, mydlany..
Po prostu jest osobnym zapachem, którego chętnie poużywam do ostatniej kropli.
Nie wiem jednak czy kupię następny flakon - cena może skutecznie mnie odstraszyć. Wolę za tę cenę kupić dwie, lubi więcej mgiełek.

Zapach jest dobry na lato, czy wiosnę - ogólnie na ciepłe dni, choć w chłodne go jeszcze nie testowałam. Nie pachnie on wieczorowo, więc zawsze spryskuję się nim rano, na wieczór wybrałabym inny zapach.

Polecam, ale nie polecam brać w ciemno.

Świeżość

Bardzo charakterystyczne - świeże, intensywne, trwałe. Poprawiają nastrój, dodają energii. Zwracają uwagę innych. Zdecydowanie mój zapach bez względu na porę roku.

Super

Perfumy te, to jedne z moich ulubionych . Posiadają bardzo wyrazisty zapach i intensywny , który trzyma się w miarę długo . Perfumy emanują świeżością, z lekką nutką kwiatową. Zamknięte są w strzelistym flakonie. Według mnie są wydajne , lecz cena nie należy do niskich . Szczerze polecam- warto je mieć wśród zapachów.

nuty zapachowe:
- nuta głowy: pomarańcza, morela, liść pomidora, mandarynka
- nuta serca: żółty narcyz, liść czarnej porzeczki, orchidea, jaśmin, lilia wodna, żółta lilia wodna, heliotrop, ylang-ylang, róża
- nuta bazy: drzewo sandałowe, ambra, paczula, brzoza, zamsz

Na upały jak znalazł

Nie jest to mój ideał zapachowy. Lubię świeżaki, ale z jakąś ocieplającą nutą mchu.

Ten jest nieco drażniący, zimny, z jakąś denerwującą mnie ostrą nutą. Idzie jednak wytrzymać. Szczególnie teraz przy afrykańskim upale ta nuta zyskuje ;)

Nie jestem wybitnym znawcą nut zapachowych, ale czuję jakieś białe kwiaty.

Zapach przyjemny, letni, orzeźwiający. Takie zapachy zwykle nie są zbyt trwałe, ale ten naprawdę zaskakuje. Wytrzymuje kilka godzin, a przy tym wciąż jest intensywny. To rzadko spotykane nawet przy ciężkich zapachach.

Możliwe że jeszcze kupię w porze wiosenno- letniej.

Ocena końcowa 3,5/5
Za trwałość dam 4 :)

Manipulant...

DKNY,jeden z najbardziej(jeżeli nie jedyny)komplementowanych zapachów.Globalnie! Posiadam \'\'lepsze\'\' zapachy,ale żaden nie wzbudza tak pozytywnych wrażeń u innych.Gdziekolwiek bym się nie ruszyła,ludzie pytają czym tak pachnę.
Miałam takie zdarzenie,kilka lat temu kupowałam kurtkę na wiosnę/lato;panie pracujące w sklepie \'\'orbitowały\'\',koniecznie musiały wiedzieć co to jest,więc spryskiwałam \'\'łaskawie\'\' ich nadgarstki.\'\'W nagrodę\'\'(?!) sprzedały mi kurtkę obniżając cenę o 20 złotych.
Zastanowiło mnie to zdarzenie i...od tamtej pory,jeżeli muszę załatwić coś pilnego i korzystnego dla mnie,wybieram DKNY.Ten zapach manipuluje ludzmi,imho.Zauważyłam,że skłania ludzi do rozmowy ze mną.
Jest niewiarygodnie świeży,lodowaty,lekko kwaskowy.Pierwsza aplikacja rozgrzewa bardzo mocną moją skórę,niewiarygodne ciepło rozlewa się w miejscach aplikacji.Po kilku minutach ustaje.
Tak lodowaty zapach,że aż parzy.
Nigdy nie może u mnie zabraknąć DKNY.Mam świadomość,że istnieją lepsze zapachy,ale nic nie poradzę na to,że ten zapach daje mi energetycznego kopa i sygnał:\'\'do dzieła!\'\'.Jest zwyczajny,nie jest wykwintny,a jednocześnie zdumiewają mnie pozytywne reakcje ludzi na ten zapach.

Używam tego produktu od: wielu lat
Ilość zużytych opakowań: mnóstwo

najlepszy na upalne dni!!!

Tan zapach jest ze mną od dawna,zimą i jesienią odchodzi trochę w kąt,ale wraca do łask wraz z wzrastającą temperaturą.
Cudownie świeży,bez niepotrzebnej słodyczy,mroźny i orzeźwiający - to wszystko sprawia,że jest moim absolutnym ulubieńcem na lato!
Flakon jest poręczny,nawet setka dzięki temu da się nosić w torebce.
Nie przypadnie raczej do gustu fankom zapachów słodkich czy pudrowych.

Gwiazdkę odejmuję za trwałość,która u mnie nie jest zbyt powalająca...ale wiadomo,u każdego zapach utrzymuje się inaczej,więc nie można się tym kierować.
Polecam!!!!!!

Używam tego produktu od: kilka lat
Ilość zużytych opakowań: kilka

razem od 12 lat

Kiedyś moja miłość bez względu na porę roku. Teraz wracam do nich wyłącznie latem. Piękny, intensywny, niejednolity, orzeźwiający, mocno energetyzujący. Nie czuję w nich pomidorów czy choinek. Dla mnie pachnie cytrusami i... zmrożoną wódką:). Chłodzący, cytrusowy drink w sam raz na upalne lato.

Ilość zużytych opakowań: kilkanaście