Delia, Cameleo, Szampon koloryzujący

Delia, Cameleo, Szampon koloryzujący

Średnia ocena: 3.64/5

Szampon koloryzujący Delia Cameleo pozwala w wyjątkowo prosty i szybki sposób nadać włosom wymarzony kolor, zmienić ich odcień lub odświeżyć barwę. Jest bezpieczny i wyjątkowo łagodny dla skóry głowy.
Dzięki zawartości Hydro Complex - kompozycji specjalnie dobranych składników odżywczych i hydroregulujących, szampon koloryzujący Cameleo Delia doskonale pielęgnuje włosy, nadaje im połysk, witalność i piękny kolor.

szampony koloryzujące
odżywcze, odświeżenie koloru
bez amoniaku
w saszetce
fluid / krem
Trwałość
do kilku myć

Nie nie nie

Jak byłam studentką lubiłam eksperymentować z włosami - efektem było wyprobowanie mnóstwa mnósta szamponów koloryzujacych. Do niektórych wciaz wracam, żeby sprawdzic czy moze treaz zadziala inaczej. Nie działa, tyle Wam powiem.

Zazwyczaj obracam się w odcieniach blondu (jestem naturalna blondynka, rozjasniam), rose blondu, rose cos tam i rudosci. Tu probowałam rudosc na moich blond wlosach.

Nie wyszło - zamiast rudego mialam pomarancz. I wcale ta pomarancz piekna nie byla.

ZALETY:
+ cena
+ nie podrażnia
+ zapach który nie gryzie w nos
+ zelowa konsystencja

WADY:
- efekt pomaranczy zamiast rudego, w przypadku jasniejszego niz moj koloru blondu - brak rozjasnienia
- wysusza
- kolor rudy trzymal kilkanascie myc, a tu raczej owllam aby zmył sie wczesniej

Oj nie/Rose blond.

Ostatnio staram się unikać intensywnego rozjasniania i tonuje włosy lub traktuje płukankami.Kolor moich włosów nie jest jednolity, przy głowie blond, od ucha w dół bardziej platyna.

Spodziewalam się jakiekolwiek efektu rose blond, chociażby na platynie. No i się przeliczyłam.

Po dość długim trzymaniu szamponu na włosach, była to ponad godzina, zmienił się ich odcień ale na pewno nie w rose.
Jest mniej żółto, kolor zgaszony, ale różowa płukanka tej marki daje o niebo lepsze efekty, czasem wręcz farbuje końce na róż.
Tutaj mam po prostu odcień wpadający w perłę.

Teoretycznie jest ok, bo odcieni różu przy głowie obecnie się trochę obawiam, żeby nie zrudzieć,ale koło rose blond zbyt to nie stało.

Kupiłam w sumie bez powodu, może dla chęci eksperymentu, trochę jak sroka ;)

Co do nakładania tego szamponu.. Jest całkiem dziwnie, ma specyficzną konsystencje, taką śliską, więc nieźle się trzeba namachać żeby go wmasować, a co dopiero spienić. Nie ma się poczucia, że jest to solidnie nałożony produkt.

Włosy są po nim lekko szorstkie, ale bez tragedii,po dobrej odżywce wracają do formy. Na moich włosach odcień utrzymał się do 3 myć.

Nie sądzę, że do niego wrocę.

Myślę, że płukanki lub tonery są jednak lepszym wyborem lub saszetki z Marion, jak zawsze niezawodne.

Użyłam raz, kolor trzymał się tydzień (włosy myje co 2 dni), odznaczam więc tydzień jako czas stosowania.

Nie wiem jak ocenić wydajność :), mi starczyło na raz (włosy do ramion).

Słabiutka

Oceniam odcień 5.0 jasny brąz.
Nakładałam na odcień średniego blondu(farbowanego). Zależało mi na przyciemnieniu koloru, by zobaczyć jak wyglądałabym w nieco ciemniejszym.
Szamponetka nie złapała prawie w ogóle, kolor przyciemnił się minimalnie, po 2 myciach nie było śladu.
Na plus wydajność - byłam w szoku, że 1 opakowanie wystarczyło na moje długie włosy. Na plus także brak osłabienia włosów(a wręcz włosy wyglądały lepiej po).

Wykorzystała: kilka próbek

Nie warte nawet tych 4zł

Skusiłam się na ciemny blond. Niestety pomimo trzymania 50 minut nawet śladu nie ma po kolorze chociaż mam jasny blond ;/ Zdecydowanie lepiej kupić henne w hebe.

Okropna

Szamponetka okropna nie trzyma się w ogóle na włosach wytrzymała jedno mycie a trzymałam 30 min inne szamponetki u mnie się dobrze sprawdzały wywołała u mnie jakaś reakcje alergiczna z żadna inna tak nie było jeśli chodzi o pojemność to strasznie mała mam włosy do obojczykow i dosłownie starczyła na pół głowy

10.1 srebrny blond

Szamponetkę zakupiłam z chęci ożywienia mojego dotychczasowego koloru włosów. Moje kosmyki są cienkie, delikatne, rozjaśnianie na biało-platynowy blond. Są one zadbane, miękkie i nieprzesuszone, chodź narażone na zniszczenia za sprawą codziennej ich stylizacji. Tyle kwestią wstępu, jak zatem kosmetyk się sprawdził?
Opakowanie to jednorazowa saszetka, z lekkim nacięciem, co pomoże w jej otwarciu nawet w przypadku braku nożyczek. Dołączony jest do niej woreczek strunowy z czytelną instrukcją, oraz dwie foliowe rękawiczki.
Kosmetyk ma dość neutralny zapach, nie jest on ostry i duszacy jak w przypadku farb koloryzujących. Jego konsystencja jest leista, a więc należy uważać na niepowołane rozlewanie. Podstawą odpowiedniej aplikacji jest dobre zwilżenie włosów, oraz porządne rozpienienie szamponu. W przypadku zbyt małej wilgotności kosmetyk się nie śpieni i sprawi wrażenie niewydajnego- jest to błąd. Jedna saszetka=jedno zastosowanie, ale w przypadku przyłożenia się do jego aplikacji.
Czas farbowania przedłużyłam do 40 minut, dla głębokiego, srebrnego wykończenia. Po spłukaniu i wysuszeniu kosmyki faktycznie nabrały interesującego odcienia i co ważne- chłodu. Zawarty niebieski barwnik zatem faktycznie działa, a rezultat jest wręcz oszałamiający.
Niestety, kolor jest nietrwały, gdyż już po pierwszym myciu traci na intensywności, po drugim zanika zupełnie. Klapa.
A jak kondycja włosów? Również bez szału. Włosy na długości stały się nieco szorstkie, a końcówki przesuszone. Przy stylizacji stały się one podatne na wywijanie, co wygląda mało estetycznie na tafli prostych kosmyków.
Podsumowując całość jestem na nie, gdyż doprowadzenie włosów do ich pierwotnego stanu zajęło mi trochę czasu. Nigdy więcej.

Rudy

Ten szampon koloryzujący wspaniale zabarwił moje długie i cienkie włosy. Kolor rudy jest bardzo naturalny nie taki intensywny jak na opakowaniu. Mam włosy koloru jasnego brązu. Kolor po 2 tygodniach się całkowicie wypłukał. Ta rudość mi mega odpowiadała. Preparat nie uczula ma trochę lejowatą konsystencję, nie drażniący zapach. Nie trzeba po jego użyciu nakładać odżywki bo włosy łatwo się rozczesują i są lśniące. Łatwo usunąć go z skóry. Cena tania jak na tak dobrą jakość.

bardzo lubię!

uzywam odcienia ciemny braz. nakladam na naturalne wlosy w kolorze sredniego brazu. kolor wychodzi dokladnie taki jak na opakowaniu i utrzymuje sie ok 2-3 tygodni mimo codziennego mycia, suszenia i prostowania wlosow.

Nie najgorsza

Jakiś czas temu używałam tych szamponetek w celu delikatnej zmiany odcienia wlosow . Używałam odcieni w kolorze brązu czekoladowego . Produkt z powodzeniem sie sprawdzał i przez kilka pierwszych myć kolor naprawdę był bardzo ładny . Niestety jak na moje długie włosy jedna saszetka to zdecydowanie za mało i musiałam zaopatrzyć sie w większa ilośc . Minusem jest także opakowanie ktore cieżko otworzyć i z niego aplikować . Ogólnie jednak polecam .

Super!!!

Świetna, jeżeli ktoś lubi się bawić i szuka szamponetki, która w pełni się wypłucze. Z natury mam włosy popielaty blond, który latem bardzo jaśnieje - lubię ten mój naturalny kolor i cenie sobie brak odrostów do farbowania co miesiąc. Lubię jednak zmiany koloru, jednocześnie potrzebując czegoś, co nie zostawi mi na stałę rudawej lub ciepłej poświaty na włosach.
Ta szamponetka na moje wymagania sprawdziła się wręcz świetnie. Przyczepiłabym się do trwałości, jednak myslę, że gdyby byla trwalsza, bylaby tez bardziej agresywna dla włosow i mogla gorzej się wypłukiwać. Używam koloru Brąz. Daje mi na włosach przecudowny, ciepły, ciemnoczekoladowy brąz. Już po pierwszym myciu zaczyna się wypłukiwać. Cóż - producent pisze - TRZYMA SIĘ do 4-6 myć. Dziwią mnie więc dziewczyny, które tutaj obniżają za to ocene, dla mnie na przykład jest to plus i dodatkowo zgodnosc z opisem. Potem przechodzi sobie w cieply trochę brązowy rudy, z kolejnymi myciami zostaje tylko ciepła poświata na włosach (która nie jest rudawa, tez bardzo mi się podobało) aż wreszcie wypłukuje się do zera, nie zostawiając śladu. Dla mnie bomba, bo mogę mieć swoją odskocznię od blondu, bez niszczenia na stałe jego odcienia.
Spełniła moje oczekiwania w 100%
Poza tym jest bardzo łagodna - zarówno dla włosa jak i skóry. Nie zauważyłam po niej zadnego wysuszenia lub zniszczenia.

Na pewno lepsza od Joanny

Użyłam szmponetki w kolorze kasztanowym. Kolor dosyć długo się trzymał (do 8 myć bodajże) i łapał równomiernie. Nie był może nie wiadomo jak intensywny ale w końcu to szmponetka. Jak za taką cenę jest ok.

Trwałość jest tragiczna, kolor śliczny

Posiadałam kolor 3.0 Ciemny Brąz. Saszetka miała pojemność 40 ml. Kupiłam ją w Drogerii Natura za 2,99 zł. Wystarczyła mi na jedno użycie, a mam krótkie włosy.
Nie kupię nigdy więcej.
Szkoda pieniędzy, bo jest zupełnie nieopłacalna.
Zaznaczam na wstępie, że mnie nie uczuliła i nie podrażniła, ale i tak jest beznadziejna. Właściwie to uważałam, że jest bardzo łagodna w swoim działaniu. Już podczas nakładania byłam bardzo zdziwiona, że tak łatwo ją zmyć ze skóry (czoło i palce), czy z umywalki. Pamiętam, że gdy używałam innego szamponu koloryzującego to nie mogłam się doczyścić. Nakłada się go łatwo, nie ma najmniejszych problemów. Idealnie nadaje się dla kogoś kto nigdy wcześniej nie farbował włosów.
Kolor szamponu idealnie współgrał z moim naturalnym kolorem włosów. Zależało mi jedynie na pokryciu siwych włosów, których jakoś coraz więcej na głowie. I udało mi się tego dokonać.
Jak wygląda trwałość? Producent określa trwałość od 4 do 6 myć. U mnie już przy pierwszym myciu włosów popłynęło dużo szamponu. Po drugim umyciu sytuacja wyglądała podobnie. Mogłam już zobaczyć pojedyncze siwe włosy. Dlatego jak dla mnie szkoda pieniędzy.

Bardzo ładnie podkreślił mój naturalny kolor włosów. Bardzie błyszczały i wyglądały na jeszcze bardziej zdrowe.