Schwarzkopf Gliss Color, Care & Moisture, Krem koloryzujący z kwasem hialuronowym

Pojemność 142,5 ml

Formuła z Systemem Pielęgnacji Koloru wprowadza pigmenty głęboko w strukturę włosa. Trwała koloryzacja z kompleksem kwasu hialuronowego, znanym z właściwości nawilżających, nie tylko chroni włosy przed uszkodzeniami, ale dba o nie w trakcie i po koloryzacji.
Rezultat: Intensywna pielęgnacja i bogaty, długotrwały kolor. Doskonałe pokrycie siwych włosów. 100% pokrycia siwych włosów.

farby
koloryzujące
Trwałość
długotrwałe
fluid / krem

Skład jest w trakcie moderacji.

• Krem koloryzujący / : Aqua (Water, Eau) · Cetearyl Alcohol · Ammonium Hydroxide · Coconut Alcohol · Sodium Laureth-6 Carboxylate · Sodium Myreth Sulfate · Ammonium Sulfate · Succinic Acid · Bis-Diisopropanolamino-PG-Propyl Dimethicone/Bis-Isobutyl PEG-14 Copolymer · Acrylamidopropyltrimonium Chloride/Acrylates Copolymer · Coco-Glucoside · Paraffinum Liquidum (Mineral Oil, Huile Minérale) · Glyceryl Oleate · Potassium Hydroxide · Arginine · Lysine HCl · Ceteareth-12 · Ceteareth-20 · Parfum (Fragrance) · Sodium Sulfite · Toluene- 2,5-Diamine Sulfate · 4-Amino-m-Cresol · 2-Amino-3-Hydroxypyridine · Sodium Silicate · 2-Amino-6-Chloro-4-Nitrophenol · Etidronic Acid · Ascorbic Acid · Sodium Chloride · 2-Methylresorcinol · m-Aminophenol · Butyloctanol · Citric Acid · Polysorbate 20 · Resorcinol · Linalool · Phenoxyethanol · Benzyl Salicylate · Lactic Acid · 4-Amino-2-Hydroxytoluene · HC Yellow No. 2 · Citronellol · Geraniol · Limonene · Sodium Benzoate · Methylparaben · Ethylparaben Emulsja rozwijająca : Aqua (Water, Eau) · Hydrogen Peroxide · Cetearyl Alcohol · Propylene Glycol · Ceteareth-20 · Steartrimonium Chloride · Paraffinum Liquidum (Mineral Oil, Huile Minérale) · Etidronic Acid · 2,6-Dicarboxypyridine · Disodium Pyrophosphate · Potassium Hydroxide · Isopropyl Alcohol · Sodium Benzoate Saszetka z maską pielęgnacyjną : Aqua (Water, Eau) · Cetearyl Alcohol · Isopropyl Myristate · Behentrimonium Chloride · Distearoylethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate · Dimethylsilanol Hyaluronate · Panthenol · Cocodimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Keratin · Hydrolyzed Keratin · Stearamidopropyl Dimethylamine · Cetyl Palmitate · Dimethicone · Phenoxyethanol · Citric Acid · Isopropyl Alcohol · Parfum (Fragrance) · Methylparaben · Glycerin · Cetrimonium Chloride · Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride · Linalool · Hexyl Cinnamal · Limonene · Benzyl Salicylate · Benzyl Alcohol

Naturalny, chłodny blond 10-2, czyli kurczak na głowie

Zdaję sobie sprawę, że uzyskanie idealnego blondu na głowie to nie lada sztuka - nie dość, że wymaga to często sporego rozjaśnienia włosów, dobrania odpowiedniej farby do koloryzacji, najlepiej pod okiem specjalisty, a dodatkowo ta pielęgnacja i płukanki. Ja włosy na blond farbuję od 5 lat i trochę odcieni już udało mi się przerobić, zaczęło się od tych najciemniejszych i najcieplejszych, ale moim marzeniem od zawsze był bardzo jasny blondzik o idealnej, chłodnej tonacji. Sytuacja jaka była wszyscy wiemy, salony fryzjerskie pozamykane a odrost nie przestaje się pojawiać. Stosowanie wcierek i intensywna kuracja wcale nie sprzyja długiemu niefarbowaniu włosów. Swojego naturalnego, mysiego koloru włosów nienawidzę, więc w końcu musiałam zadziałam domowym sposobem i kupić jakąś farbę w drogerii. O tej propozycji od Gliss Kur naczytałam i nasłuchałam się samych pozytywów, więc i na nią padło.

Opakowanie to typowy kartonik, jak każdy tego typu kosmetyk. W środku tubka farby i odżywka. W składzie kwas hialuronowy, który działa intensywnie nawilżająco na nasze włosy, ma też być lekarstwem na problem powolnego rośnięcia włosów oraz rozdwojonych końcówek. Co ciekawe, kwas ten ma też zastosowanie przy leczeniu stanów zapalnych i ran na skórze. Tutaj niestety tych właściwości nie widać, skóra głowy piecze przy koloryzacji tym kosmetykiem jak szalona, ale niestety ciężko się dziwić, w końcu mamy tu też do czynienia z rozjaśniaczem i sporo ilością chemii, jak to na farby do włosów przystało.

Jak wspomniałam wcześniej, włosy miałam wcześniej rozjaśniane. Nie były one zbyt ciemne, ale nie tak jasne i chłodne jakbym chciała. Farbę nałożyłam na czuprynę i trzymałam tyle czasu, ile było to wskazane. Następnie zmyłam wodą i umyłam szamponem. Kolejny krok to nałożenie odżywki na kilka minut. Już po spłukaniu wszystkiego, patrząc ma moje mokre włosy wiedziałam, że jest tragedia - nie chłodno, a żółto! Szybko sięgnęłam po suszarkę, jakby miało to cokolwiek zmienić. Odrost intensywnie żółty, potem trochę lepiej, ale dalej kurczakowo. No tragedia.

Planowo miałam odczekać tydzień, żeby nie wpłynąć zbyt negatywnie w kondycje włosa, a następnie użyć sprawdzonej płukanki. Płukankę zamieniłam na farbę innej firmy w intensywnym brąz kolorze i teraz jestem szczęśliwą brunetką. Przez tydzień jednak musiałam się zmagać z żółtkiem na głowie i nie jest to pozytywne wspomnienie. Blondów z tej serii zdecydowanie nie polecam, ale może brązy, patrząc po opiniach, nie wypadną źle i warto ich spróbować. Kosmetyk ten jest łatwo dostępny i ma całkiem atrakcyjną cenę - niecałe 20 zł bez promocji.

7-00 Ciemny blond

Farba bardzo dobrze pokryła moje odrosty, pojedyncze siwe włosy oraz resztę włosów, dzięki czemu mam jednolity kolor na całej głowie. Wciąż poszukuję mojego koloru, wybrałam 7-00 ciemny blond, który okazał się bardzo ciemny i chłodny, mnie się podoba. Farba pokryła siwe włosy, z którymi nie poradziła sobie moja poprzednia, tańsza farba. Farba jest wydajna, a podczas farbowania zapach nie był zbyt intensywny ani drażniący. Dołączona maska bardzo fajnie wygładza włosy. Nie zauważyłam, aby farba pogorszyła kondycję moich włosów.

Bez cudów

7-7 Ciemny Miedziany Blond

Skuszona pozytywnymi opiniami, postanowiłam wypróbować tę farbę. Akurat trafiłam na promkę w Rossmanie i dorwałam ją za 18,99 zł (zwykle kosztuje aż 27,99). Naturalnie mam ciemnobrązowe włosy, nigdy ich nie rozjaśniałam, a farbuję je od ponad roku na miedziane odcienie.

Mój odrost był już bardzo widoczny i został całkowicie pokryty. Dla mnie to tyle z plusów.

Włosy są suche, bez blasku, nie układają się jak zwykle i nie ma tego spektakularnego efektu nawilżenia, który zapewnia producent. Dodatkowo kolor wyjściowy okazał się ciemniejszy. Zapach farby utrzymuje się jeszcze przez jakiś czas, nawet po dokładnym spłukaniu specyfiku. Moim zdaniem kompletnie niewarta swojej ceny.

Na pewno już nie dam jej kolejnej szansy. Do tej pory używałam Schwarzkopf Palette Deluxe Oil-Care Color i w tym temacie pozostanie moim numerem 1.

Niezawodna

Doskonale krycie siwych włosów.
I na tym mogłabym zakończyć recenzję, bo to jest najważniejsza funkcja takiego produktu. Daje soczysty, lśniący kolor i nie wypłukuje się w ciągu miesiąca. Aplikacja łatwa, przyjemny zapach. Jedno opakowanie wystarczy na włosy do łopatek.
Mam dwa ostrzeżenia (w sumie nie są to minusy). Popierwsze farba dramatycznie szybko chwyta i wszelkie zabrudzenia uszu, czoła czy łazienki radzę usuwac natychmiast :) po drugie odcień wychodzi (znacznie!) ciemniejszy niż na zdjęciu, mój jasny brąz to odpowiednik mahoniu w innych paletach-nawet w obrębie tej samej firmy. Trwałość koloryzacji wynagradza te potknięcia, więc wybaczam.

Test produktu

Krem łatwy i szybki do aplikacji na włosach. Mimo tego że moje włosy są podobnego koloru, po użyciu odcień nabrał blasku i świeżości. Bardzo dobrze pokrył siwe włoski. Na pewno przy kolejnej kolacji włosów sięgnę po ten produkt.

Sredni popielaty blond 8.1

Zdecydowalam sie na ten kolor, poniewaz chcialam zniwelowac kasztanowe refleksy na wlosach, moj kolor to taki wlasnie mysi blond i po wielu latach farbowania postanowilam wrocic do natury (ostatnia farba to czekoladowy braz syoss oleo intense sprzed czterech miesiecy). Kolor stosunkowo ciemny, taki jak we wzorniku z tylu opakowania, farba ma zapach amoniaku. Kolor rownomierny, wyrownal odrost z reszta wlosow. Fajna odzywka, wlosy po farbowaniu miekkie w dotyku, nie zauwazylam nadmiernego wypadanis wlosow.
Uzupelniam recenzje: po myciu kolor zaczyna przebijac na zloto. Rozumiem na kasztanowatych farbowaniach, ale na moich mysich tez.

Doskonały kolor - polecam

Testowałam kolor 7.7. ciemny miedziany blond

zalety:
-wygodne opakowanie z dyfuzorem
-naturalny, intensywny kolor
-pokrycie w 100%
-włosy są błyszczące

wady:
-cena w sklepie, jednakże u fryzjera zapłacimy znacznie więcej
-zapach

dodatkowe uwagi:
-przydługich włosach należy kupić 2 opakowania

Jestem na tak

Może nie jest to najlepszy krem koloryzujący jaki stosowałam, ale jestem zadowolona. Oczekiwałam większego efektu, ale nie jest najgorzej. Łatwy w użyciu, nie podrażnia. Ale drugi raz sięgne raczej po coś innego

Wszystko super

Wszystko super. Opakowanie bardzo eleganckie przekłuwające uwagę. Z farby jestem bardzo zadowolona pokryła wszystko co miała. włosy są odświeżone i sprawiaja wrażenie zdrowych.

Zdecydowanie polecam!

Krem koloryzujący jest łatwy w użyciu, zapach jest całkiem przyjemny, nie odrzuca jak inne tego typu farby. Koloryzacja jest bardzo trwała, świetnie kryje siwe włosy. Kolor pięknie błyszczy na włosach, jest intensywny i głęboki. Śmiało można go używać do profesjonalnej koloryzacji. Polecam!

Jestem na TAK!

Nie farbowałam włosów od ładnych kilku lat, mój naturalny kolor to ciemny blond. Zdecydowałam się pofarbować włosy sama w domu, na odcień 10-2 Naturalny chłodny blond.

Aplikacja: farba dokładnie i klarownie się rozmieszała, dzięki aplikatorowi nakładanie nie sprawiało problemu

Kolor: bardzo ładny, chłodny blond. Jednak pokrył włosy w niektórych miejscach troszkę nierównomiernie. Pod światło widać różnice.

Włosy po farbowaniu: odżywka dołączona do opakowania sprawiła, że włosy wyglądają na bardzo zdrowe. Są lśniące, miękkie w dotyku, nie ma problemu z rozczesywaniem

Śliczny kolor włosów!

Jestem posiadaczką suchych, matowych i cienkich włosów. Zwykle podczas malowania włosów bardzo dużo moich włosów wypada. Farby pomimo tego, że nawilżają moje włosy w znacznym stopniu przeciążają je. Farba Schwarzkopf z kwasem hialuronowym (mój kolor to: Naturalny ciemny brąz) idealnie pokryła moje odrosty. Włosy wyglądają znacznie lepiej, ,,zdrowo", są miękkie w dotyku i pełne blasku.