Pharmatheiss Cosmetics, Granatapfel Nachtpflege (Pielęgnacja przeciwstarzeniowa dla skóry normalnej i suchej)

Regeneruje skórę podczas snu. Zawiera drogocenne masło z owoców granatu, regenerujące składniki aktywne oraz toskańską oliwę z oliwek tłoczoną na zimno.
Koi i chroni skórę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Redukuje głębokość zmarszczek podczas snu i wspomaga odnowę skóry.
Nie zawiera parabenów, oleju silikonowego i parafinowego.
Sposób użycia: stosować codziennie, nanosząc cienką warstwą na oczyszczoną skórę twarzy.
Składniki aktywne:
Wyciąg z owoców granatu:
- dzięki wysokiej zawartości kwasu punikowego (OMEGA-5), który występuje w naturze wyłącznie w owocach granatu, stymuluje odnowę komórkową w naskórku,
- zawiera ponad 20 bioaktywnych polifenoli działających antywolnorodnikowo,
- pobudza syntezę kolagenu i elastyny w skórze właściwej.
Masło z owoców granatu:
- nawilża,
- działa antywolnorodnikowo,
- wspomaga regenerację komórek naskórka i stymuluje syntezę kolagenu w skórze właściwej.
Toskańska oliwa z oliwek extra vergine:
- bogata w oleokantal, oleuropeinę, witaminę E oraz skwalen,
- działa przeciwzapalnie, poprawia nawilżenie, wykazuje działanie antywolnorodnikowe.

w słoiczku
na noc
Cera
normalna, sucha

Bardzo dobry

Na początku lekko mnie szczypał- ale to normalne przy stosowaniu witaminy C na bardzo suchej i podrażnionej skórze, a owoc granatu podobno zawiera dużą ilość tej witaminy. Później już było tylko lepiej, zauważyłam znaczną poprawę stanu skóry. Rano skóra jest wyciszona, nie ma zaczerwienień które są na ogół moim wielkim problemem.

Na pewno do niego wrócę, cene uważam za adekwatną co do składu i działania.

Jedyny minus za który odejmuję pół gwiazgki do dostępność- jest w niewielu aptekach.

Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie 50 ml

Idealny

Mam skórę potrądzikową, naczynkową, wrażliwą, wiecznie ściągniętą i przesuszoną mimo ciągłego nawilżania, łuszczy mi się naskórek na policzkach niezależnie od pory roku,do tego wiecznie mam rozszerzone i zapchane pory, okazjonalne wypryski.

Ten krem sprawdza się idealnie przy tym wszystkim.

Używam go i na dzień, i na noc (z reguły kremy na dzień są dla mnie zbyt delikatne). Nadaje się idealnie pod makijaż, skóra się po nim nie świeci, podkład nie spływa. Redukuje ściągnięcie, efekt utrzymuje się od nałożenia do nałożenia. Odkąd zaczęłam go używać nie uświadczyłam suchych skórek. Nie ma po nim żadnych nowych wyprysków, nie zapycha porów. Pozostawia delikatny film ładnie chroniący skórę.

Jedynym jego minusem jest ładny, ale jednak zbyt intensywny zapach, który bardziej przypomina grejpfrut niż granat.
e
Co do ceny - kupiłam go w okolicznej aptece za 50 złotych i nie było to w żadnej promocji.

Na pewno przy nim pozostanę, zwłaszcza na zimę.

Ilość zużytych opakowań: pół