Orientana, Olejek do ciała `Jaśmin indyjski`

Orientana, Olejek do ciała `Jaśmin indyjski`

Cena PLN 35.00

Ręcznie tłoczone olejki roślinne zostały połączone według zasad i wiedzy ajurwedy. Wspaniale pielęgnuje ciało. Odżywia i wzmacnia skórę zanieczyszczoną i zmęczoną. Działa zarówno odmładzająco jak i uspokajająco. Przepiękny zapach jaśminu pobudza zmysły i potrafi na długo oczarować. Jaśmin działa zmiękczająco i nawilżająco, a skóra staje się aksamitnie gładka. Jaśmin koi wrażliwą i przesuszoną skórę, łagodzi stany zapalne, podrażnienia i niweluje uczucie pieczenia i nieprzyjemnego napięcia. Olejek z jaśminu uszczelnia barierę lipidową skóry, a zatem wzmacnia barierę ochronną skóry i uzupełnia niedobory lipidów. Uszczelnienie bariery lipidowej uodpornia ja na zanieczyszczenia i związki chemiczne, przed ucieczką wody z naskórka. Jaśmin wzmacnia także włókna kolagenowe przez co poprawia strukturę skóry. Stosować bezpośrednio na skórę, masować ciało delikatnymi kolistymi ruchami aż do całkowitego wchłonięcia olejku przez skórę. Można dodać kilka kropel do kąpieli. Olejki należy przechowywać w ciemnym i chłodnym miejscu (ale nie w lodówce), w temperaturze od 8° C do 25°C. Chronić przed wysokimi temperaturami, stałym dostępem powietrza i światłem. Po otwarciu zużyć w ciągu 6 miesięcy.

wrażliwa
nawilżające, zmiękczające, przeciwzapalne
olejki do ciała i do masażu
zapachowa

Jednak wolę masła/balsamy do ciała. Ten olejek może się nadać do innych celów

Olejek do ciała otrzymałam w prezencie. Bardzo się z niego ucieszyłam, bo szanuję markę Orientana. Jest bliska mojemu sercu. Przetestowałam i użyłam naprawdę całą masę ich kosmetyków i ciągle mi mało. To taki mój pewniak.
Olejek do ciała "jaśmin indyjski" to produkt z najwyższej półki, jeżeli chodzi o skład. Ale niestety ten zapach... na początku piękny, koi zmysły. Z czasem zaczyna bardzo przeszkadzać.

Olejek jest zamknięty w plastikowej butelce, zafoliowanej i generalnie bardzo dobrze zabezpieczonej przed wylaniem się produktu. Trochę mi zajęło, zanim rozszyfrowałam działanie dodatkowej zawleczki po odkręceniu zakrętki.
Etykieta olejku jest bardzo ładna, jak na Orientanę przystało. Orientalna, schludna i czytelna.
Olejek jest bardzo wydajny. Butelka ma pojemność 210 ml, kosztuje na promocji około 32 zł, ale naprawdę wystarczy go niewiele, by dobrze pokryć nim skórę.

Skład i konsystencja
Mamy tutaj całą mieszankę olejów, które mają różne zbawienne właściwości. Natłuszczające, nawilżające, wygładzające, przeciwzapalne: olej z ziaren słonecznika, sezamowy, z oliwek, migdałowy, jojoba, z pestek moreli. Cała masa nieprzetworzonej natury. Nie wiem natomiast czy olejek z jaśminu ma tak bardzo intensywną woń czy marka jednak zdecydowała się tutaj wrzucić perfum o tym zapachu? W składzie nie widzę dodatkowych aromatów. Nie mniej jednak zapach jest zbyt mocny, tak jak napisałam w tytule recenzji - na pierwsze użycia dawał efekt wow. Genialna świeżość. Z czasem bardzo zaczyna męczyć.
Olejek ma lekko żółty kolor, nie wiem czy może brudzić. Na pewno trzeba z nim uważać. Po odkręceniu zakrętki mamy od razu duży otwór, ciężko wyczuć odpowiednią ilość olejku do nałożenia. Można łatwo przesadzić i po prostu go wylać.

Działanie
Przyznaję się bez bicia - nie jestem fanką olejków do ciała. Są dla mnie zbyt tłuste i zbyt problematyczne w nałożeniu. Zawsze w głowie zostaje mi myśl, że nakładając go na ciało brudzę wszystko, co następnie na siebie ubieram. Że świecę się jak choinka. Że ciężko to będzie zmyć. Z tym olejkiem niestety miałam te same odczucia. Fakt, dawał bardzo ładne nawilżenie skóry. Myślę, że też całkiem ładnie ją chronił i rozświetlał. Ale poczucia tłustości nie przeskoczyłam.
Może nadałby się na masaż i do olejowania włosów (w końcu w składzie ma same oleje). Nie próbowałam. Ostatecznie oddałam go siostrze.

Podsumowując, nie jest to zły produkt. Myślę, że może znaleźć się naprawdę spora ilość osób, które go pokochają. Przez zapach, dobre działanie na skórę ciała, świetną wydajność, uniwersalność (można go stosować również do włosów) i naturalny skład. Ja mimo wszystko zostaję przy balsamach/masłach.

Super olejek

Jestem bardzo zadowolona z tego olejku. Dostałam na prezent i okazał się strzałem 2 10! Olejek super odżywia i nawilża skórę. Pięknie pachnie a do tego powoduje długotrwałe wygładzenie skóry. Bardzo wydajny. Polecam!

Pielęgnacja ciała

Olejek cudownie pielęgnuje skórę, sprawia, że jest miękka w dotyku. Zazwyczaj stosuję po kąpieli, na jeszcze wilgotną skórę. Pięknie pachnie i idealnie sprawdza się do masażu, uspokaja i koi zmysły:)

Dobry, ale zapach za mocny!

Produkt jest w formie wygodnej plastikowej butli, którą otrzymujemy zafoliowaną oraz w środku zabezpieczoną. Dlatego należy najpierw odkręcić nakrętkę i przekuć plastikowe zabezpieczenie.
Zapach ładny, ale dla mnie ciut za mocny i intensywny. Długo utrzymuje się na skórze, dlatego stosuje go bardzo malutko, albo na mokro. Łatwo się rozprowadza i szybko wchłania. Jest bardzo wydajny, wystarczy kilka kropel, aby skutecznie nawilżyć skórę. Na sucho, oczywiście w małej ilości nie zostawia tłustej warstwy - jednak delikatna powłoczka jest. Skóra po zastosowaniu jest gładka, miękka i ładnie nawilżona. Idealnie nadaje się również po depilacji.

Cudowny

Olejek odżywia skórę i jest przy tym bardzo wydajny. Pieknie pachnie co umila stosowanie. Stosuje w połączeniu z masażem szczotka co poprawia jędrność. Na pewno będzie u mnie na stałe.

Cudowny olejek na lato

Olejek jest ratunkiem na lato, niesamowicie nawilża skore, zauwazylam ze likwiduje tez podrażnienia po goleniu, pięknie tez pachnie, na pewno kupię ponownie

Mój ulubieniec wśród olejków do ciała

Jak tylko użyłam pierwszy raz po zakupie ten olejek, od razu byłam zauroczona tym zapachem. I całą niesamowitą zawartością tego wyjątkowego olejku. Kosmetyk, który doskonale nadaje się do wszystkich rodzajów skóry. Głęboko nawilża i odżywia. Łatwo się rozprowadza i szybko wchłania, bardzo wydajny, wystarczy kilka kropel, aby skutecznie nawilżyć skórę.

Działa błyskawicznie

Moja skóra była bardzo przesuszona i pomimo, że codziennie używałam balsamów i olejków do ciała jej stan się nie poprawiał. Wystarczyło, że raz nie użyłam kosmetyku po kąpieli i jej stan wracał do poprzedniego. Uwielbiam ten olejek ze względu na jakość i naturalny skład. Bardzo ładnie pachnie i długo utrzymuje się na skórze. Skóra bardzo szybko wchłania produkt, pozostaje po nim nawilżona,mięciutka i gładsza. Olejek poprawia też kondycję skóry jeśli chodzi o działanie antycellulitowe i to jego kolejna zaleta. Nie kupię już innego, bo ten działa i to błyskawicznie.

Ten zapach!

Jest to zdecydowanie jeden z lepszych olejków do ciała w mojej kolekcji. Jestem nim wręcz oczarowana. Olejek ma mój ukochany zapach jaśminu. Produkt łagodzi podrażnienia oraz wzmacnia skórę. Stosuję go na całe ciało tuż po kąpieli. Jego niezmierną zaletą jest niewątpliwe to, że bardzo dobrze się wchłania i nie pozostawia tłustego filmu, ani nie brudzi pościeli. Zapach jaśminu utrzymuje się długo na skórze ciała. Olejek ma fantastyczny skład oraz jest wegański. Kosztuje około 45 złotych ale jest ogromnie wydajny więc naprawdę opłaca się w niego zainwestować.

Po kąpieli

Stoi u mnie już jakieś pół roku w łazience i używam tego produktu tylko do ciała. Teraz spróbuję też na twarz.
Olejek używam po każdej kąpieli. Bardzo natłuszcza i odżywia ale zarazem pozostawia skórę suchą. Szybko się wchłania. Nie pozostawia typowego dla oliwki śliskiego i mokrego wykończenia. Zapach bardzo intensywny i specyficzny, nie wiem czy każdemu się spodoba.
Dobrze się go nosi, i nie brudzi pościeli. Nie zauważyłem negatywnych skutków ubocznych :)
Kupiłam go w dużo niższej cenie niż 20zl, mam zastrzeżenie do opakowania - buteleczki, jest poręczna ale mało wygodna

Niezły jest

Przyznam,że kupiłam olejek przez pomyłkę. Miałam kupić olejek z wiesiołka (kocham zapach) i kupiłam...jaśminowy. Dopiero po otworzeniu buteleczki dotarło do mnie (dobrze,że w ogóle),że to nie ten. ;))) Ale skoro mam,to używam.
Jestem ogólnie zadowolona. Szybko się wchłania,nie podrażnia oczu (używam do twarzy również). Zapach w porządku,nie dusi. Zawartość wystarcza na dłuuugo.
Jednak muszę upolować swój wiesiołkowy :)

Jasmin odczarowany

Do tej pory przez zapach jaśminu odechciewało mi się wszystkiego - trauma z dzieciństwa, gdzie na jednym wyjeździe wszystko cuchnelo tanim olejkiem. Dopiero ten kosmetyk zmienił moje podejście, w końcu polubiłam ten zapach. Używam do do ciała, włosów, czasem twarzy i za każdym razem sprawdza się bosko.
Cena wysoka, ale jest wydajny, więc da się przeżyć.