Nacomi, Olej makadamia

Nacomi, Olej makadamia

Olej ma działanie antycellulitowe, przeciwdziała utracie jędrności oraz elastyczności skóry. Wspomaga regenerację naskórka. Zapobiega poparzeniom słonecznym oraz chroni skórę przed słońcem.

UWAGA! Prosimy o ocenianie i recenzowanie właściwości wyłącznie jako samodzielnego kosmetyku, a nie składnika innych kosmetyków lub suplementu diety.

Bardzo udany produkt

Używam go do zabezpieczenia końcówek, jak i również jako dodatek do odżywki. Dobrze wygładza jak i nawilża włosy.
Posiadam wersję z pipetką, która bardzo ułatwia nabieranie odpowiedniej ilości produktu.

olejek do zadań specjalnych

Olejek stosuje głównie na twarz, spełnia się w tej roli świetnie, gdyż łagodzi podrażnienia, napina skórę i wygładza. Cera rano jest świeża i promienna. Sprawdza się także jako świetny nawilżacz do ciała szczególnie na brzuch w ciąży.
Polecam!

Nie dla mnie

Olejek nie jest zły jednak w moim przypadku używany na twarz nie sprawdzi się. Mocno nawilża i wygładza skórę ale też od pierwszego zastosowania zapycha, cała twarz pokryta czerwonymi wykwitami. Robiłam kilka podejść, efekt był taki sam. Ten produkt zużyłam głowie jako dodatek do balsamu do ciała oraz nakładałam na włosy, działanie było poprawne, bez rewelacji.

Idealny jako dodatek do peelingów.

Oleju używam od kilku lat i ma bardzo szerokie zastosowanie. Rzeczywiście pomaga z cellulitem, najlepiej się sprawdza jako dodatek do peelingów do ciała. Używam go zwlaszcza do przygotowania peelingu kawowego. Do włosów również rewelacja - są błyszczące, miekkie i mniej się puszą.

Używam go do włosów. Działa praktycznie od razu! Nabłyszcza, zmiękcza, przeciwdziała puszeniu się. Dociąża, ale nie obciąża. Do tego ładnie pachnie i nie jest drogi.

Ulubiony olej do włosów

Olej makadamia zawsze będę ubóstwiać - zarówno jako dodatek do kosmetyków , jak i sam w sobie.
Ten produkt zaznaczę, że stosuję jedynie na włosy. Do ciała nawet nie próbowałam , bo mam inne sprawdzone balsamy i olejki.
Mam włosy średnio porowate, które reagują idealnie na ten olej. Lubie kilka kropel dodać do odżywki, albo zostawić na całą nic na włosach. Nie oblepia tak strasznie włosów, że nie da się ich domyć. Włosy są po nim miękkie, błyszczące.
Plusem jest precyzyjny dozownik z pipetką.
Prosty produkt, który możemy używać w dowolny dla nas sposób - ja jestem na tak!

nie

Olej na raz - kuiony, przetestowany, zużyty do dna tylko dlatego, że nie lubię marnować wydanych pieniędzy.

Olej używałam zarówno do skóry ciała jak i do włosów. Olej jest o cięższej konsystencji, trochę miałam problem z rozprowadzeniem go solo na skórze. Nie dał też jakiegoś nawilżenia WOW. Nie uelastycznił jej za bardzo. Nie pomógł w dolegliwościach skórnych. Na włosach ciężki do równomiernego rozprowadzenia, szarpie... Przemycałam go z innym olejem licząc, że może cenne składniki odda moim włosom. :) Na pewno więcej po niego nie sięgnę.

marka sama w sobie

Baaaaaardzo szanują praktycznie wszystkie kosmetyki z nacomi i olejek jest jednym z nich. Nie jest on szczególnie taki w porównaniu z innymi kosmetykami tego typu, ale na prawdę wart spróbowania. Używałam co zarówno ma twarzy jak i jako dodatek do pielęgnacji włosów. Skład ma super, więc nie trzeba jakoś konkretnie bać się zapycha nia ani niczego takiego. Skóra była po nim max. nawilżona a włosy się były takie puchate jak zazwyczaj są po myciu ich. Będę wracała tak samo jak wracałam do tej pory :)

produkt o wszechstronnym zastosowaniu

Używam tego olejku właściwie do pielęgnacji całego ciała. Doskonale się u mnie sprawdza nałożony wieczorem na lekki krem do twarzy i pod oczy. Dodaję go tez do moich balsamów do ciała, dzięki czemu są bardziej odżywcze i nawilżające. Zdarza mi się tez stosować go do olejowania włosów.

Jestem bardzo zadowolona z tego produktu. Skóra po jego użyciu jest mięciutka i lepiej nawilżona, włosy mniej się puszą i są lśniące. Polecam!

Olej makadamia – naturalny, wielozadaniowy produkt.

Olej makadamia ma szerokie zastosowanie w naturalnej pielęgnacji. Można używać go do olejowania włosów i twarzy. Niesamowite efekty można osiągnąć także stosując go do pielęgnacji skóry całego ciała, zwłaszcza w tych miejscach, gdzie zaczyna pojawiać się cellulit oraz tam gdzie skóra traci jędrność.

Opakowanie tego olejku jest w różnych wersjach. Ja swój mam w malutkiej plastikowej buteleczce z dozownikiem i etykietą na przodzie informującą, że jest to produkt naturalny oraz znajdziemy na niej również kilka informacji na temat zastosowania. Produkt jest w buteleczce przezroczystej dzięki czemu widać ile produktu pozostało, co bardzo cenię w kosmetykach.
Dozownik działa sprawnie, nie zacina się i znacznie ułatwia aplikację.

Konsystencja typowa dla olejków, jest dość gęsta i tłustawa. Po rozsmarowaniu zostawia na skórze tłustą powłokę, jednak bez wstrętnego efektu błyszczenia.
Dość szybko się wchłania. Zapach jest bardzo subtelny, delikatny, nie duszący, lekko orzechowy.
Olej makadamia jest jednym z tych olejków, po które można sięgnąć do pielęgnacji każdego rodzaju skóry, w tym wrażliwej i alergicznej.

Tak jak wspomniałam na początku, olejek ma wiele zastosowań i tak też chciałam z nim po eksperymentować na kilka sposobów.

1). Jako pierwsze zastosowanie było ono na uda w walce z cellulitem i rozstępami. Olejek łącze z ulubionym balsamem i wsmarowuje w skórę.
Efekty oczywiście nie są widoczne od razu, stosuję go ponad miesiąc i to co mogę powiedzieć to fakt, iż skóra stała się gładsza, sprężysta, wygląda na nawilżoną, dobrze odżywioną. Cellulit i rozstępy nie zniknęły i zapewne do końca nie znikną, ale na pewno są mniej widoczne - rozstępy troszkę się rozjaśniły a cellulit minimalnie zmniejszył.

2). Olejowanie włosów. Moje włosy są suche i zniszczone. Aplikowałam go we włosy, właściwie wcierałam, po długości omijając skórę głowy, nie dużej ilości by ich nie obciążyć - a następnie trzymałam pod czepkiem około 1-2 godziny, później zmywałam delikatnym szamponem. Efekty? Włosy są fajnie nawilżone, pełne blasku, wyglądają na zdrowsze i mocniejsze. Bardzo dobrze się rozczesują i mniej wypadają.

3). Świetnie sprawdza się do pielęgnacji dłoni i paznokci. Nałożyłam go sobie kilka razy na noc na dłonie i założyłam rękawiczki. Rano dłonie były niesamowicie wypielęgnowane - fajnie nawilżone, gładkie a skórki były zregenerowane.

4). Ostatni sposób to maseczka na twarz. Co prawda trądziku nie mam od czasu do czasu jakiś jeden nie proszony gość wyskoczy, ale borykam się z przebarwieniami. Nałożyłam sobie go na 10 min po czym nadmiar spłukałam wodą. Skóra twarzy również była fajnie nawilżona i elastyczna aczkolwiek przebarwienia nie rozjaśniły się. Nie podrażnił skóry ani też jej nie uczulił w każdym sposobie zastosowania tego nie zaobserwowałam :)

Produkt jest niesamowicie wydajny. Używam go ponad miesiąc i pozostała mi jeszcze połowa. Kupiłam go w drogerii internetowej podczas większych zakupów za troszkę ponad 10 zł.

Podsumowując dla mnie to bardzo dobry produkt, rzekłabym nawet że jest to jeden z najlepszych olejów pielęgnacyjnych, którego stosowanie sprawia prawdziwą przyjemność. No i ten naturalny skład.. czego chcieć więcej? Polecam!

Lubie

Bardzo lubię ten olej. Ja go używam do włosów. Mam srednioporowte i świetnie się lubią z olejem makadamia. Olej nie ma koloru ani zapachu. Jest bardzo wydajny, opakowanie szklane więc bardzo ekologiczne.

Natura zawsze najlepsza

Od pewnego czasu powróciłam do najprostszych metod pielęgnacji jak stosowanie naturalnych olejów, w tym m.in.macadamia. Olej ten mieszam z balsamem dzięki temu moja skóra w końcu jest nawilżona, odżywiona na długie godziny. W pielęgnacji twarzy nakładam go zawsze na oczyszczoną skórę, dzięki temu rano moja skóra jest wypoczęta, gładka i odpowiednio nawilżona. Olej z macadamia również odżywia i regeneruje moje włosy. Olejowanie włosów powtarzam raz w tygodniu. Natura jest niezastąpiona :)