Bi-es, Sin EDP

Bi-es, Sin EDP

Zobacz oferty

Zapach, który otula skórę i obezwładnia zmysły. Jest transparentny, elegancki i wyjątkowy. Harmonijnie łączy ze sobą kwiatowe kompozycje róży, frezji, kwiatów pomarańczy oraz mandarynki. Słodka kompozycja subtelnie przełamana jest delikatnymi akordami drzewnymi oraz czerwoną porzeczką, dzięki czemu zapach nabiera wyrazistości. Niezwykle kuszący i uwodzicielski. Urzeka od pierwszej chwili.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: mandarynka, czerwona porzeczka, nuty zielone
nuta serca: śliwka, róża, frezja, kwiat pomarańczy
nuta bazy: bursztyn, paczula, piżmo

100% jesień/zima 0% wiosna/lato

Mocny zapach idealny na wieczór i chłodniejsze dni :)

Perfumy te dostałam kiedyś w prezencie. Faktycznie są bardzo podobne zapachem do Si od Armaniego.
Jest to dosyć ciężki i słodki zapach, ale ma w sobie coś interesującego. Bardzo mi się podoba. Idealny na wieczór i chłodne dni. Z początku bardzo swędziała mnie po n im skórka, co skończyło się brzydką wysypką. Ale odczekałam parę dni i sięgnęłam po niego ponownie po czym nic więcej się nie wydarzyło. Zapach o dziwo jak na tak niską cenę długo pozostaje na skórze.
Co ciekawe długo utrzymywał się na ubraniach. Zapach z każdym momentem pachnie inaczej. Z mocnego duszącego alkoholem zapachu przechodzi w subtelną mocną i słodką woń. Co ciekawe długo utrzymywał się na ubraniach. Wyraźnie czuć tutaj nuty piżma, a momentami da się wyczuć nutki owocowe.
Jednakże najlepiej pachnie jak trochę wywietrzeje. Opakowanie jest chyba nowe gdyż wcześniej widziałam że był w wąskim wysokim flakoniku. Mój flakonik jest okrągły i przypomina kształtem wazonik. Wygląda ładnie :)
Atomizer działa bez zarzutu. Może kiedyś się jeszcze na niego skuszę, póki co używam go rzadko, bardziej na większe wyjścia. Wystarczy mi jeszcze na długi czas.

Coś w sobie ma

Zapach kupiony przez zupełny traf losu, bo były promocje na perfumetki to brałam co popadnie bez testowania w sklepie, licząc, że zostanę przyjemnie zaskoczona w domu.

Muszę przyznać, że ten zapach ma coś w sobie. Widząc poprzednie recenzje, widzę nawiązania, że już gdzieś podobna kompozycja przewijała się, ale osobiście nie spotkałam się z tymi odpowiednikami. Na co zwróciłam uwagę? Przede wszystkim na to, że ten zapach nadaje się albo na wieczór albo na zimę. Ma w sobie dużo skojarzeń z ciepłem, otuleniem, rozgrzaniem, lekkim dociążeniem. Kiedy psikamy się to najpierw uderza nas coś niby ostrego, ale dosłownie zaraz po tym kwaśnego, ale w ogólnym zamiarze owocowego. Potem pierwsze skrzypce zaczyna grać róża, która sprawa, że mamy wrażenie, że zapach rozgrzewa się na skórze, zaczyna nas otulać oraz zaczyna się robić w połączeniu z owocami coś słodko-kwiatowego. Na samym końcu jest dodanie takiej elegancji i głębi, które sprawia piżmo. W gruncie rzeczy zapach wydaje się dobrze wyważony, a elementy budujące ten zapach odpowiednio ilościowo dobrane, że nie mamy wrażenia, że czegoś może być za dużo. Zapach bardzo szybko rozwija się na skórze i ma się takie wrażenie, że cały czas pulsuje. Można śmiało stwierdzić, że ta kompozycja będzie się ciągła za człowiekiem, dlatego jeśli ktoś woli coś subtelniejszego, zaraz przy skórze to tutaj może się trochę zawieść. Czy są jakieś typowo alkoholowe nuty, które przyprawiają nas o ból głowy albo nosa? Osobiście nie odczułam tego, od razu gdzieś zwracałam uwagę na tę pierwszą ostrość od razu przytłaczaną przez kwaśność, ale nie był to typowy alkoholowy smrodek a'la spirytus. Z takich podstawowych rzeczy to wydajność jest całkiem niezła, bo dość długo ten zapach trzyma się na skórze (na ubraniach to już w ogóle), cena akurat w przypadku tej marki nie jest specjalnie wygórowana, a z dostępnością nie widziałam nigdy żadnych problemów.

Reasumując, ta kompozycja ma coś w sobie, co polubią fanki słodkich i kwiatowych mieszanek. Świetnie sprawdza się teraz, w porze zimowej, bo otula i daje wrażenie takiego ciepła. Czy kupię ponownie? Nie widzę przeciwwskazań, lubię takie kompozycje i uważam, że warto na nią zwrócić uwagę podczas kosmetycznych zakupów.

Używa produktu od: próbka

bardzo podobny do Si Armaniego

Zapach dobrze odwzorowuje Si Armaniego. Szok, że w tej cenie można uzyskać tak zbliżony efekt. Podobają mi się, choć ostatnio nie przepadam za słodkimi perfumami. Jest nawet nieco mniej męczący od Si.

To już było... (na półkach w marketach)

Na początek plusy, bo nie jest to produkt zły.
Aplikacja nie powoduje omdlenia z powodu oparów spirytusu.
Nie ma też, obenych często w perfumach Bi-es "spoconych" oraz sztuczno-plastikowych nut.
Zapach jest otulający, ale jednocześnie iskrzy gdzieś tam ta owocowa nuta.
Rozwija się dobrze, może nie jest to szaleństwo zmian, ale nuty przechodzą płynnie jedna w drugą i kończą miło ciepłą paczulą.
Nie spowoduje migreny, ani nie udusi nikogo w komunikacji miejskiej.
Trwałość bardzo dobra - po trzech godzinach i jednym psiknięciu mocno wyczuwalny na skórze i ubraniu.
Niestety jest oklepany. Podobny koktajl serwował już niejaki Fabio Verso, również podobny zapach pamiętam u LaRive (In Love?).
Jeżeli chcemy pachnieć choć trochę oryginalniej i nie w tak oczywisty sposób "marketowo", to raczej powinnyśmy omijać Sin.

Używam tego produktu od: testy w sklepie
Ilość zużytych opakowań: zero