Mitchell and Peach, English Growers, Body Cream (Perfumowany balsam do ciała)

Mitchell and Peach, English Growers, Body Cream (Perfumowany balsam do ciała)

Luksusowy krem do ciała. Dzięki zawartości angielskiego miodu, organicznego kakao, witaminy B5 oraz masła shea, pozostawia skórę miękką, odżywioną i otuloną delikatnym zapachem. Jak wszystkie produkty marki Mitchell and Peach, kosmetyk wzbogacony jest w poddawane destylacji parowej olejki kwiatowe, które pochodzą z posiadłości Mitchell`s w hrabstwie Kent, w Anglii.

Chwila angielskiego luksusu.

Produkt wcześniej nieznanej mi marki okazał się być wielkim zaskoczeniem i wzbudził we mnie naprawdę mieszane uczucia.

Minimalistyczna, elegancka tubka, wspaniały skład, a działanie... w porządku, ale długo nie byłam pewna czy jest w nim coś wyjątkowego. Bardzo specyficzny zapach, no i zaporowa cena. Długo nie wiedziałam jaką wydać ocenę temu kosmetykowi, ale ostatecznie jestem raczej na tak. Cała otoczka marketingowa - organiczna, angielska farma, naturalne składniki i to luksusowe opakowanie chyba zadziałało na moje zmysły estetyczne bardzo pozytywnie i mimo wszystko polubiłam ten krem.

<b>Konsystencja:</b> dość rzadki, lekki, biały krem - prawie jak mleczko.

<b>Zalety:</b>
*bardzo wyraźnie i dogłębnie nawilża ciało
*momentalnie się wchłania (można więc używać również po porannym prysznicu i potem szybko się ubierać), nie pozostawia na skórze żadnej lepkiej warstwy, po użyciu skóra ma aksamitną, odświeżoną fakturę - bardzo przyjemne uczucie
*piękny design opakowania - luksusowy minimalizm
*cudowny skład - olejek migdałowy, masło shea, miód, masło kakaowe, olejek lawendowy, róża, wanilia, fiołek, olejek kokosowy, ylang ylang, olejek palmarosa

<b>Neutralnie:</b>
*zapach jest bardzo specyficzny, inny, ale dla mnie ostatecznie ładny - mocno czuć przede wszystkim lawendę, określiłabym go jako kwiatowo-ziołowy
*wydajność - raczej w normie

<b>Wady:</b>
*bardzo wysoka cena, zdecydowanie jest to produkt z wyższej półki
*bardzo słaba dostępność

Robiąc kalkulację stosunku jakości/właściwości produktu do ceny ostatecznie balsam wypada pozytywnie. Używając go mam poczucie, że nakładam coś wyjątkowego, z najlepszej jakości składników i to jest odczuwalne. Moja skóra z pewnością też jest z tego zadowolona :)

Jestem bardzo ciekawa innych produktów tej marki i wielka szkoda, że nie są u nas powszechnie dostępne.

Jeśli ktoś ma troszkę większe zasoby finansowe i chce pozwolić sobie na jakiś luksusowy produkt do pielęgnacji to zdecydowanie polecam ten - przynajmniej nie jest naładowany parafiną i silikonami, parabenami, no i działa tak jak byśmy tego oczekiwali. :)

Daję mocne 4 gwiazdki za działanie, skład i design (zapach to kwestia gustu, dla mnie jest średni, ale raczej ok) - muszę odjąć jedną gwiazdkę za straszną cenę i słabą dostępność w PL.

Ilość zużytych opakowań: 1 tubka