Karl Lagerfeld, Karl Lagerfeld for Women EDP

Średnia ocena: 4.91/5

xperfume.pl
Średnia ocena: 4.79/5

• Polecił(a) bym ten sklep znajomym

Karl Lagerfeld to charakterystyczny, niepowtarzalny styl, który jednocześnie spełnia kryteria wyrafinowanej elegancji i klasyki zinterpretowanej w śmiały i nowoczesny sposób.
W takim właśnie stylu utrzymany jest zapachy dla Niej. To elegancka zielono-kwiatowa woda perfumowana.

Kategoria: zielono-kwiatowa

Nuty zapachowe:
nuta głowy: limonka, brzoskwinia
nuta serca: róża, magnolia, plumeria
nuta bazy: piżmo, ambra

Nuty
kwiatowe
<50ml

33% jesień/zima 67% wiosna/lato

Idealne do używania na co dzień

Perfumy te znam już od kilku lat i bardzo je lubię. Dla mnie są akuratne do noszenia w sezonie wiosna-lato, sprawdzają się nawet przy dużych upałach. Kojarzą mi się z kobietą czystą, zadbaną, nienachalną. Zapach znakomity do pracy - nie będzie nikogo denerwował, jest dobrze odbierany przez otoczenie, nie "rozpycha się łokciami", nie powoduje bólu głowy czy zmęczenia, nie wywołuje dekoncentracji.
To perfumy które nie robią efektu wow, ale są odpowiednie do codziennego stosowania. Przyjemnie się je nosi. Na mojej skórze pachną świeżo, delikatnie kwiatowo, bardzo kobieco. Nawet w bazie nie wyskakują syntetycznie czy z "zakurzeniem". Przez cały czas noszenia są przyjemne w odbiorze.
Projekcja umiarkowana, ale gdy ktoś podejdzie bliżej to na pewno poczuje. Przez pierwsze 2-3 godziny po aplikacji są nawet dość mocno wyczuwalne przez otoczenie i zostawiają lekki ogon, później powoli się uspokajają i bardziej przylegają do właścicielki. Trwałość na skórze ok. 5-6 godzin, na ubraniach trzyma cały dzień i to porządnie. Polecam spryskać nie tylko ciało, ale także ubrania przed wyjściem z domu - dzięki temu zapach pozostaje ze mną od rana do wieczora.
Flakon ciężki i masywny. Butelka wygląda elegancko i porządnie. Jak na średnią półkę cenową robi dobre wrażenie, choć membrana przy szyjce jest plastikowa i tylko imituje metal. Korek również masywny, domyka się bez zarzutu. Tego opakowania nie powstydziłby się nawet o wiele droższe perfumy.
Doceniam te perfumy ze względu na ich uniwersalność, za to że pasują do każdej okazji, że nie trzeba święta ani specjalnego nastroju żeby ich użyć. Są bardzo kobiece, kojarzą się ze świeżością i czystością. Zarazem kosztują niewiele, warto więc zwrócić na nie uwagę i wypróbować.

Jeden z ulubionych

To jeden z mojej ulubionej trójcy zapachów na wyjścia! Pierwszą buteleczkę dostałam w prezencie na święta i...nie zakochałam się tak od razu. Jednak stał się on moim wyjściowym ulubieńcem. Zapach jest bardzo świeży, trwały. Utrzymuje się na ubraniach nawet kilka dni. Samo opakowanie bardzo minimalistyczne, "lekkie", przyjemne dla oka. Jestem trochę zdziwiona tak zróżnicowanymi opiniami, ale wiadomo - o gustach się nie dyskutuje. Myślę, że ten zapach zostanie ze mną na długo :)
Serdecznie polecam.

Ciekawy czy nudny?

Perfumy kupiłam ze względu na dużą promocję. To mój pierwszy zapach i w ogóle kosmetyk tej firmy. Na początku zapach jest ciekawy, intrygujący, inny niż zwykle, nie za słodki i nie pudrowy. Niestety bardzo krótko trzyma się na skórze jak i na ubraniu. To duży minus. Opakowanie bardzo ładne. Raczej nie kupię ponownie.

Mogło być lepiej

Zapach próbuję zużyć od kilku miesięcy, jednak idzie mi dość opornie. W drogerii zapach wydawał mi się bardzo ładny i idealny na lato, dobrze, że kupiłam wersję 30ml. Opakowanie ładne, ale z wielkim plastikowym pierścieniem wokół nakrętki. Zapach po aplikacji okazał się przesłodzony do tego stopnia, że nie jestem w stanie stwierdzić, czym tak naprawdę pachnie i w dodatku się nie zmienia aż do ulotnienia. Ponadto jest duszący i nietrwały (2-3 godz max). Jak na pachnidło sygnowane takim nazwiskiem powinno być dużo lepiej, zwiewniej i bardziej elegancko, a nie landrynkowo.

super, ale jest minus :(

Uwielbiam falakon, ponieważ jest bardzo solidny. Dość ciężki, ale i bardzo ładny. Niemniej to nie o to tu chodzi. Zapach dla mnie jest cudowny (wiemy, kwestia gustu) - kobiecy, nie za lekki i niezbyt ciężki, z kwiatowymi nutami. Minusem niestety dla mnie jest trwałość, ponieważ dość szybko się ulatniają. A szkoda.

Oj słabo, słabo....

Kupiłam je, ponieważ były mocno przecenione w sklepie Internetowym. Teraz w sumie mogę się domyślać, dlaczego. Krótko pisząc, ani zapach jakiś szczególny, ani opakowanie ładne, a trwałość zerowa.
Użyłam ich sporo, po 2 godzinach nie czułam ich ani na ręce, ani na ubraniu.

Przyzwoite

Perfumy ciekawe, takie czyściochy. Sporo kobiet docenia takie zapachy, ponieważ nie męczą. Na co dzień w sam raz. Butelka super, pięknie się prezentuje akurat ja takie najbardziej lubię.

świetny

Lagerfeld zrobił coś dla nas, którzy przy słodkich, pudrowych, dymnych dostajemy zawrotów głowy. Te perfumy są i na co dzień i od święta. Eleganckie, nieinwazyjne, ale dość trwałe. Do pracy ideał. Doceniam skomplikowane kreacje zapachowe, ale noszenie ich sprawia mi prawie fizyczny ból. Słodkich typowo szczerze nie cierpię. A to jest coś, co za pierwszym powąchaniem podbiło mój noc. Świetne dla osób, które nie chcą się wyróżniać, ale chcą ładnie pachnieć.

chłodna kwiatowość

Karl Lagerfeld for Woman spodoba się osobom lubiącym kwiaty w perfumach.
Jest to zapach dość typowy, utrzymany we współczesnym stylu, odpowiednich dla obecnych trendów. Jakoś szczególnie się nie wyróżnia spośród nowości perfumeryjnych.
Kwiaty i owoce.
Natomiast to coś, co jednak go jakoś wyróżnia i nie czyni bliźniaczą kopią setek innych, to to, że oprócz kwiatów i owoców daje się wyczuć jakiś chłód (coś jak wieczorny powiew wiatru), na dodatek coś jeszcze gorzkiego, dzięki czemu zapach nie przytłacza, jest przestrzenny. Zapach na tym etapie kojarzy mi się.... z wiatrem wiejącym na cmentrzu:) ( jakkolwiek to brzmi, nie jest to typ &quot;trupiego&quot; zapachu:)
Z czasem kwiaty zaczynają bardziej dominować, a owoce znikają. Karl Lagerfeld for woman stają się jak na mój gust za bardzo kwiatowe i stylem (oraz klimatem) przypominają mi Cartier Baiser Vole edp w ostatniej fazie trwania zapachu. I to mi się już mniej podoba.
Butelka ładna.
Z chęcią przygarnę większą ilość na głębsze testy;)

Używam tego produktu od: wczoraj

Ilość zużytych opakowań: testy w perfumerii

Landryna Zombie

Czyli będę pierwszą, od której Karl dostanie łomot za ten zapach-pomyłkę? :) Zaszczyt!

Zapach dostałam w prezencie. Na marginesie, tylko ktoś całkowicie obcy może fance Obcego podarować Karla. ;)

Do rzeczy: próbowałam dać perfumom szansę. Bo w pierwszym, instynktownym odbiorze wydały mi się topornie tandetne, wtórne, takie all-in-one w starym, bardzo starym stylu... Trzeba odróżniać zapachy proste od prostackich. By być przekonaną w 100%, czym jest Karl, nosiłam edp tydzień czy dwa, próbując odnaleźć coś, co zwłaszcza wiosną i latem lubię w zapachach - niezbowiązującą, nienachalną i bezpretensjonalną prostotę.

Nie znalazłam prostoty. Nachalny syntetyk, głowa przywołuje paskudne obrazy, tu wyjątkowo pasuje coś w stylu: stare zwietrzałe landrynki, które zaliczyły kąpiel w mydlinach PRL-owskiego proszku IXI. Zwykle dość dobrze umiem rozebrać zapach na wrażenia, nuty, sekwencje; tutaj porażka, poddaję się... Karl stworzył wielką Landrynę-Zombie unurzaną w kiepskiej jakości mydlanych oparach, jakby zapodziane w pralce, wypadłe z kieszeni cukierki utknęły w wężu odpływowym. Dobra, nie będę się znęcać. Próbujcie, ale nie kupujcie w ciemno pod żadnym pozorem.

Sama butla: w stylu Bright Crystal, udaje jakieś kosmiczne WOW, tymczasem jest ordynarnym, smętnym ŁAŁ z plastikową (!!!) otoczką wokół gardzieli.

Porażka, panie Karolu. Ale też skłamałabym, gdybym napisała, że spodziewam się po Lagerfeldzie wodotrysków wyobraźni.

Na plus jedynie bardzo dobra trwałość.

Używam tego produktu od: jeden miesiąc