Karl Lagerfeld, Karleidoscope EDP

Karl Lagerfeld, Karleidoscope EDP

`Karleidoscope` - pod tą tajemniczą nazwą kryje się najnowszy zapach Karla Lagerfelda. Karl to kalejdoskop kreacji i reinterpretacji wszystkiego, co znajdzie wokół siebie. Jego unikalne oko przenosi kobiece piękno, inteligencję i kreatywność do zmysłowego świata mody i niesamowitych zapachów.
Zapach stworzony przez dyrektora kreatywnego domu mody Chanel, jak mówi sam projektant `ukazuje aurę, która towarzyszy kobietom`. Wśród nut zapachowych, jakie zamknięto w oryginalnym flakonie znalazły się zarówno delikatne nuty kwiatowe w postaci fiołka, jak i zmysłowe, ultra - kobiece nuty drzewne reprezentowane przez bob tonka.
Zapach zamknięty jest w eleganckim, nowoczesnym flakonie.

Kategoria: kwiatowo - drzewna

Nuty zapachowe:
nuta głowy: arcydzięgiel, fiołek
nuta serca: frezja, heliotrop, paczula
nuta bazy: bób tonka, styraks

<50ml
Rekomendacja
na dzień, na wieczór

100% jesień/zima 0% wiosna/lato

Przyjemne z klasą

Jesteś businesswoman? To perfumy dla Ciebie, ale nie tylko. Są to bardzo dobrze skomponowane perfumy. Mają klasę, są nienachalne, delikatne, spokojne, bliskoskórne- bez ogona.
Mam resztkę 60ml- kupiłam je na jesień i zużyłam prawie całe jednak nie używałam ich w zimie, bo wydały mi się w tym okresie bez polotu, za słabe.
Nastała prawie wiosna- może nie kalendarzowa, ale za oknem jest już całkiem sympatycznie czasami nawet 16st i Karlejdoscope w tych warunkach sprawdza się idealnie.
Nie będę się rozdrabniać na poszczególne nuty od tego jest opis. Jednak od siebie dodam, że wyraźne wyczuwam 3 fazy z czego ostatnia jest dla mnie wspaniała- niestety trwa tylko 1h. Na mnie utrzymają się około 5h przy czym po około 1h zapach jest już całkowicie bliskoskórny.
Nie wiem czy kupię ponownie, bo uwielbiam testować coraz to nowe perfumy. Jednak zachęcam wszystkich do testowania na sobie. Wg mnie to zapach dla kobiet z klasą i te je docenią. Na pewno nie dla nastolatek. Do tego typu zapachów trzeba dojrzeć.

Używa produktu od: próbka

Przepiękne

Jestem oczarowana. Zapach jest niezwykle elegancki, kojarzy się z luksusem. Jest niesamowicie przyjemnie pudrowy (zapewne dzięki fiołkowi i fasolce tonka), lekko ziołowy (dzięgiel), ciepły,przytulny i orientalny. Spotkałam się z opiniami, że jest zwykły, idealny na co dzień. Ja uważam, że jest stworzony na większe wyjścia, na wieczór. Mając go na sobie czuję się niezwykle elegancko i kobieco.
Niestety jest bliskoskórny. Trwałość na dobrym poziomie.
Polecam wypróbować.

Jestem na tak!

Zapach kupiłam zupełnie w ciemno, czytając kilka pozytywnych opinii. W jednej perfumerii internetowej 100 ml kupiłam za niewielkie pieniądze.
Perfumy mi się podobają. Zapach jest niezwykle elegancki, z klasą. Nie miałam nigdy nic w podobnych nutach. Perfumy przypisałabym na sezon jesienno-zimowy, są niezwykle ostre, świdrują w nosie. Nie wiem jak je sprecyzować bo nie jest to ani słodki ani świeży zapach. Taki raczej ziołowy, przyprawowy. Wydaje mi sie, że najlepiej pasowałby dla kobiet po 30-stce.
Trwałość zadowalająca. Nie wiem czy kupie ponownie bo mam jeszcze kilkanaście innych flakonów :)

Prawdziwa niespodzianka

Powiew retro, minimalizm i szczypta dostojeństwa.
Szkoda tylko, że projekcja jest średnia. Z powodu bliskoskórności trudno zaś ocenić trwałość.
Początkowo króluje dzięgiel (dlatego na otwarciu zapachniało mi kuchnią).
Następnie przyprawowy czar miesza się z heliotropem, wysyła nas w stronę słodkich klasyków, podczas gdy fiołek i frezje tańczą gdzieś na drugim planie.
W kolejnej fazie Karleidoscope staje się bardziej przydymiony i pudrowy.
Pod koniec przechodzi w zapach w stu procentach bliskoskórny, gdzie nieśmiało odzywają się fiołki i niespodziewanie powraca też dzięgiel.
Jak dotąd to jedne z najlepszych poznanych przeze mnie perfum z serii "mała cena, duża klasa".

Jestem na tak!

Zapach ciepły, otulający z kategorii eleganckich zapachów na dzień w sezonie jesień/zima, choć ja uwielbiam go niezależnie od pory roku.

Karleidoscope to przede wszystkim puder, bób tonka i fiołek, jednak przez cały czas trwania zapachu na plan pierwszy wysuwa się coś niepokojącego, uzależniającego, dodającego "pieprzyka" kompozycji... To dzięgiel, z którym po raz pierwszy i ostatni spotkałam się w perfumach w takiej intensywności.

Dla mnie bomba acz trwałość i intensywność mogłyby być lepsze. Zapach po godzinie trzyma się już tylko blisko skóry, a po następnych dwóch znika. Właśnie z powodu niskiej trwałości nie jest niestety moim zapachem nr 1, choć znajduje się na podium.

Za tę cenę jednak wart zakupu i poznania. Naprawdę czuć tu klasę, mimo że cenowo to raczej dolna półka perfumeryjna.

puder prl

Dostałam próbkę do zamówienia ale po psiknięciu odrzuciło mnie natychmiast. Skąd ja znam ten zapach? po kilku sekundach gdy alkohol się ulotnił już wiedziałam. Stary puder z czasów PRL. Obrzydliwie słodkie w takie stary sposoób.

Używam tego produktu od: tygodnia
Ilość zużytych opakowań: 2ml

zagość na dłużej Panie Karl

Za pewną namową postanowiłam kupić owy zapach w ciemno. Kliknełam i czekałam. Przez ten okres moje życie wywróciło się do górny nogami. Pomyślałam, &quot;Panie Karl-wstępujesz w nowe życie u mojego boku&quot; no i chcąc nie chcąc przepadłam :)
Po pierwszym psiknięciu na samym początku czuję olejek do opalania na rozgrzanej skórze. Taki przyjemny. Później czuję jakby pudrowe akordy. Jak puder dla dziecki i oliwka w jednym :D
Póżniej przychodzi ta głębia. Czuje frezję, ale w takiej demonicznej postaci.
Bardzo podoba mi się ten zapach. Jest nietuzinkowy. Szkoda, że nie utrzymuję się zbyt długo na skórze. Albo mi tak pasuję,że go nie czuję :)
Butelka piękna! Taka dopracowana, prosta, elegancka.
warto poznać ten zapach!

Używam tego produktu od: kilkunastu psiknięć :)
Ilość zużytych opakowań: w trakcie 60ml

Przepiękny prezent

Perfumy dostałam w prezencie od narzeczonego, pierwsze co urzeka to piękne opakowanie, przypominające trochę limitowane edycje alkoholi ; ) Szeroka czarna tuba, z ładnymi złotymi zdobieniami z podpisów. W środku piękna, prosta butelka perfum oraz tubka żelu pod prysznic.
Zapach jest przepiękny, eteryczny, zmysłowy, mający odświeżającą nutę, przypominającą mentol czy eukaliptus, ale nienachalną. Perfumy świetnie się sprawdzą dla kobiet lubiących delikatne kwiatowe zapachy oraz te intensywniejsze korzenne, ale nie duszące. Nie spodobają się lolitce.
Perfumy bardzo dobrze się trzymają, pasują do każdego stroju i pory roku.
W wielkim skrócie są bardzo w stylu Chanel, jednak w ujęciu bardziej nowoczesnego Karla - każdy zainteresowany historią projektantki i całego Domu Mody, czujący ten klimat, na pewno będzie zachwycony perfumami i wyczuje połączenie.

+Opakowanie
+Butelka, zgrabna, prosta, bardzo w stylu Chanel
+Zapach, idealny dla kobiet z klasą
+Długo się trzyma

Używam tego produktu od: Tygodnia
Ilość zużytych opakowań: 100 ml, w trakcie

Wrześniowe popołudnie

Odstawiam ukochaną Woman SR... tak mam czasami, muszę uwolnic się od znanych i kochanych zapachów, zaczerpnąć tchu...
Okazyjnie kupiłam kalejdoskop Karla, przypadkowo, bez zbędnych abberacji...
Udany, muszę przyznać, fiołkowo-drzewno-ambrowy mix.
Zero zaskoczenia, Zero szaleństwa, ale Max klasy i zadowolenia. Szykowny, ciepły acz stanowczy zapach, idealny do biura, zaznacza swą obecność bez wulgarnej nachalności, wart poznania i używania.
Brawo Karl!

- opakowanie śliczne (butelka)
- jakość dobra
- trwałość dobra (5-7h)
- projekcja średnia

Używam tego produktu od: jakiś czas
Ilość zużytych opakowań: w trakcie 30 edp

Gęste drzewa

Jak w zbyt gęstym lesie - dużo drzewnych nut dusi brakiem przestrzeni.
Na pewno nie na dzień, na pewno nie na lato.
Na pewno nie dla młodej dziewczyny.
Nie dla mnie..
Pójdą z przeznaczeniem na prezent :)

Używam tego produktu od: 10 minut
Ilość zużytych opakowań: dwa psiknięcia 30 ml

Ciekawe, choć &quot;nie moje&quot;

Teoretycznie miły, lekki, nieco zielonkawy kwiatowiec na gładziutkiej drzewno-cielesnej bazie. Za zieloność odpowiada sympatyczny, aksamitno-ziemisty fiołek, podbity promieniami słońca skierowanymi na słodkie nuty frezji oraz anyżku. Z czasem kompozycja mięknie, staje się bardziej słodka, pudrowa, paczulowo-bogata, aż do... tak! Do irytującej mnie paczulowej oranżady. ;)
Rety, po tak cudnym otwarciu - znowu intensywne musowanie. :mur: I cóż z tego, że ewidentnie dobrej jakości?

Używam tego produktu od: nie używam, znam od chwili polskiej premiery
Ilość zużytych opakowań: próbka

Urzekający... :)

Śliczne perfumy - zakochałam się w nich od pierwszego &quot;powąchania&quot; :)

Są delikatne, ciepłe, otulające i uzależniające..
Niezwykle zmysłowe!! Nowoczesne i z klasą.

Z początku bardziej kwiatowe, po jakimś czasie rozwija się w nich ta drzewna nuta.

Trwałość - mogłaby być lepsza, choć nie narzekam (5-6h)

obecnie w bardzo korzystnej cenie w Sephorze

Polecam :)