Narciso Rodriguez, Narciso EDP

Średnia ocena: 3.88/5

xperfume.pl
Średnia ocena: 4.79/5

• Polecił(a) bym ten sklep znajomym

`Narciso` marki Narciso Rodriguez to nowe perfumy dla kobiet, wydane w 2014 roku. Mleczny kolor płynu ma odzwierciedlać biel kamyka, znalezionego przez projektanta na cypryjskim wybrzeżu, w miejscu uznawanym za miejsce narodzin Afrodyty.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: gardenia, biała róża
nuta serca: piżmo
nuta bazy: wetyweria, ekstrakt białego cedru, cedr

86% jesień/zima 14% wiosna/lato

Piękny zapach

Uwielbiam ten zapach, jest bardzo kobiecy, elegancki i bardzo trwały. Zapach utrzymuje się nawet ok 12 godzin.
Bardzo lubię nutę piżmową, która tu dominuje. W tej kompozycji idealnie komponuje się z kwiatami.
Jest bardzo podobny do innych perfum tej matki Narciso Poudree, jednak te perfumy mają głębszy zapach, mocniej w nich wyczuwalne są nuty kwiatowe. Poudree bardziej kojarzą mi się z zimnymi porami roku, te stosuję wiosną i jesienią.

Przepiękny!

Mając na sobie ten zapach czuję jakby otulał mnie wełniany szal wyjęty z babcinej szafy, lekko gryzący, ale ciepły.
Razem z szalem otula gigantyczna ilość piżma. To ono sprawia,że są dni, gdy jest nam nie po drodze. W inne natomiast nosze go z radością i nie mogę się doczekać, gdy rano spryskam nim nadgarstki.
Kolor flakonu przywodzi na myśl ukochaną przeze mnie gardenię, która wybija się stopniowo na skórze w ciągu dnia. Gdzieś w oddali towarzyszy jej róża.
Razem ocieplą każdy jesienny, chłodny wieczór.
Już nie mogę się doczekać tego czasu, ponieważ wydaje mi się, że dopiero wtedy dostrzegę ich prawdziwe oblicze.
Jedne z niewielu tak niebanalnych perfum, które udało mi się powąchać.
Słodycz i pudrowość w innym, czystym wydaniu. Szlachetna.
Jestem szczęśliwą posiadaczką 150 ml, więc niejedną jesień spędzimy razem.
Niesamowita trwałość sprawia, że ubrania pachną nim po wyjęciu z szafy.
I ten flakon... Kawał ciężkiego szkła w przepięknym, mlecznym kolorze. Prostota i piękno.
Polecam.

Boskość zamknięta w szkle!

Miłość od pierwszego wachniecia! Będąc w Amsterdamie na urlopie przeglądałam gazetę w której była strona zapachowa właśnie z tym gagatkiem. Potarlam nadgarstek i przepadłam. Obłęd! Jeszcze nigdy nie zdażyło mi się, żeby zapach aż tak mi sie spodobał. Cudowna mieszanka piżma i seksu - tak mogłabym go w skrócie określić. Zapach jest w każdym calu doskonały. Po powrocie do PL od razu kupiłam największy flakon. Pięknie się rozwija w ciągu całego dnia, bo cały dzień pachnie i czuć go na skórze. Nie będzie to zapach dla wrażliwców. Jest w nim dużo pudrowosci i tajemniczości. Niesamowicie ogoniasty i wyrazisty. Otula jak kaszmirowy sweter. Trwałość bardzo dobra. Czuć go na ubraniach nawet kolejnego dnia. Dla mnie jest to zapach na każda porę roku, nie tylko na jesienno-zimowe chłody. O mojej dozgonnej miłości świadczy fakt, ze nosiłam go w dniu ślubu :) Jest doskonały. Boskość zamknięta w szkle! Polecam wszystkim charakternym kobietom, które kochają piżmo i komplementy. :)

piękny, mocny piżmowy zapach nie dla każdego

Tak jak w tytule zapach nie dla każdego. Piżmo, gardenia, cedr i wetiweria i róża bułgarska. Dla mnie to super połączenie na jesienno-zimową porę. Pachnie intensywnie, korzennie, lekko ziemisto-drzewnie ale przy tym słodko i kobieco. Lubię te perfumy, bo czuję się w nich luksusowo i dodają mi pewności siebie. Nie są one ciężkie ale mimo to nie dają o sobie zapomnieć przez cały dzień. Na mojej skórze perfumy zawsze pachną dużo lżej niż na skórze moich koleżanek dlatego uwielbiam zapachy, które ze mną współgrają i ten taki jest. Butelka jest dopracowana i ciężka. Perfumy bardzo wydajne. Ja się zakochałam w nich już 3 albo 4 lata temu. Bez nich nie wyobrażam sobie dnia kiedy temperatura spada poniżej 15 stopni, jest szaro i ponuro na dworze.

Piękny i sensualny

Narciso...zapach sensualny, cielesny i zmysłowy. Piękny i elegancki. Ma w sobie coś z Bottegi. W Narciso przede wszystkim dominuje piżmo, następnie gardenia, która lekko ożywia zapach i cedr. Tyle i aż tyle. Perfumy niezwykle kremowe, pudrowe, miękkie i puchate. Delikatnie słodkie i uspokajające. Dla mnie idealne do stosowania w zaciszu domowym, po kąpieli i do łóżka. Takie pościelowe, bawełniane i sweterkowe. Są jak wełniany sweter nałożony na nagie wykremowane ciało. Niesamowicie intymne i intrygujące. Na tyle intrygujące, że pragnę flakonu! Flakon ciężki, minimalistyczny, idealnie współgra z zawartością.

Lesny wilk podczas rui

Ten perfum (meska forma nie jest przypadkowa) jest jak lesny potwor wynurzajacy sie z oparow alkoholu. Pachnie lasem, iglakami, paprociami, futrem, dzikoscia, niebezpieczenstwem, natura, seksem. Z czasem nieco lagodnieje, chociaz moze to zluda? Jest jak szumiacy zlowrogo las w ksiezycowa noc… jak wycie wilka za samica.

Tak moglaby pachniec Salma Hayek w scenie z wezem w filmie od Blasku do Switu - pozadaniem, dzikoscia, niebezpieczenstwem.

Zapach zdecydowanie na wieczor.

Gdybym była lesbijka i chciala uwodzic kobiety to wlasnie tych perfum bym używała.

mocna męska nuta

Ten zapach jest z rodzaju perfum damskich, ale z mocną męską nutą. Osobiście lubię takie zapachy, ale ten jest zdecydowanie zbyt mocny i męski.
Według mnie na początku boli od niego głowa, a pod koniec dnia czuć tylko i wyłącznie cedr.

Używa produktu od: próbka

Perfumy dla spokojnej, dojrzałej kobiety

Nie jestem zwolenniczką pudrowych zapachów, ale ten jest wyjątkowo przyjemny. Czuć piżmo, które mi nie przeszkadza, zapach rozwija się i po kwadransie ostre nuty ulatniają się. Zapach na jesień i zimę - przyjemnie otula. Polecam go dojrzałym kobietom, trochę zbyt pudrowy dla energicznej 20- latki.

Najpiękniejsze piżmo na świecie! ♥

Jakie jest Narciso? Przepiękne ♥ Ten zapach jest niczym alabastrowa skóra, która przylega do Ciebie i z Tobą oddycha. Symboliczna jak biała koszula na nagich ramionach, pieszcząca Twoje ciało czyniąc z niego małe 'bóstwo'.
Ktoś może powiedzieć, że ten zapach jest monotonny, przewidywalny, nudny ale nie ja ♥ Bo u mnie przez cały czas od jego nałożenia czuję piękne piżmo: piżmo które oblepia ciało, zakrywa każdy jego centymetr i emanuje takim spokojem, ciepłem dając przy tym takie poczucie zmysłowości, że ogarnia mnie szok! Jest finezyjnie i ze smakiem, zmysłowo i cieleśnie. To piżmo daje swobodę, daje wolność i pozwala Ci chłonąć Twój świat. Jasne gdzieś w tle brzmią jakieś kwiaty, dają podmuch swojego aromatu ale w całej tej otoczce to właśnie piżmo, białe i czyste gra główną rolę. To jego koncert, który zawsze jest skrojony na Twoją miarę.
Jest przytulnie i ciepło, jest komfortowo a właśnie tak powinnaś czuć się 'jako Ty'. Ten zapach jest jak utkany puszysty koc, pachnący czystością w której pragniesz się zanurzyć. Nie zmącony żadnym brudem, niewinny, pozbawiony skaz, przetykany tylko delikatną srebrną nicią kwiatów.

Kocham ten zapach, za tą krystaliczność, czyste piżmo (mało mnie obchodzi czy syntetyczne czy nie) które mnie uspokaja, otula i jest niczym druga skóra. Może na mojej skórze nie dzieje się z nim zbyt wiele, może czuję tylko (albo aż) dominującą nutę ale to najpiękniejsze co ten zapach może oferować. Czystość, słodycz, - białe szaleństwo na skórze! ♥
Na uznanie zasługuje również trwałość - u mnie to jakieś 9 godzin.

Dla mnie piekny zapach

Dostalam probke zapachu kupujac w drogerii Gucci Bamboo, bodajze i od razu sobie pomyslalam, ze to dobrze, ze sa probki, zeby czlowiek wiedzial, jakich perfum na pewno nigdy nie kupi. Pomyslalam wtedy, ze jest to zdecydowanie zapach nie dla mnie. Ale poniewaz mialam te probke, to co jakis czas sobie ja wachalam, reklama zapachu z muzyka mahlera w tle tez podzialala na moja wyobraznie. Zaczelam uswiadamiac sobie, ze jest w tym zapachu cos bardzo intrygujacego, co sprawia, ze chce go ciagle miec blisko. Ktoregos dnia zaryzykowalam i psiknelam sie nim do pracy. Pewien mlody kolega jakos tak dziwnie blisko stanal obok mnie... Innego razu moja siostra, ktora zazwyczaj nie lubi moich wyborow zapachowych, zapytala, czym tak ladnie pachne. Zaczelam czuc, ze po prostu bardzo dobrze pachne. Probka sie skonczyla, ale wciaz nie wyrzucalam fiolki. Powoli dojrzala do mnie mysl, ze po prostu musze sobie kupic te perfumy. Trwalo to jakies pol roku lub dluzej, od skrajnego odrzucenia do uzaleznienia od tych perfum. Jesli mialabym je jakos okreslic jednym slowem, to powiedzialabym, ze sa bardzo seksowne. Jesli dwoma, to ze robia wrazenie na otoczeniu, lecz sa dosyc oryginalne i pewnie nie kazdemu sie beda pomagac. Ladnie sie rozwijaja, na poczatku maja w sobie cos jakby kwasnego, lekko swidrujacego w nosie - to to mnie tak draznilo na poczatku, teraz uwazam to za najbardziej intrygujacy moment, potem robia sie kremowe i glebokie i juz takie pozostaja do konca. Dla mnie jest to zapach idealny, calkowicie sie z nim utozsamiam. Nie drazni mnie, moge go uzywac caly czas, w lecie, w zimie, w domu, w pracy. A Gucci na poczatku mnie zauroczyl a po pewnym czasie zaczal zwyczajnie meczyc.
O drobiazgach typu flakon nie bede mowic, minimalizm zawsze byl elegancki.

Nr 1 na jesienne i zimowowe dni

Intensywny zapach, długo utrzymujący się na skórze i ubraniach. Nie można przejść obok niego obojętnie. Butelkę mam już drugi rok (przy używaniu kilku innych perfum). Używam go zawsze późną jesienią i zimą. Na każdej skórze pachnie trochę inaczej. Z moją współgra idealnie. Gdziekolwiek nie pojawię się ubrana w ten zapach zawsze ktoś pyta mnie jakich perfum używam. Dla mnie to hit.

NIE dla PIŻMA!

Co ja najlepszego uczyniłam..? Pomyliłam się i kupiłam nie tego Narciso co chciałam :( próbkę tylko na szczęście.
Przez kilka godzin cierpiałam katusze czując olbrzymie ilości piżma.
Nie cierpię piżma! Unikam jak mogę. W nielicznych przypadkach nie przeszkadza mi jego obecność.
Kojarzy mi się ze starością: pokój starej osoby, stara szafa, mocno starsza pani umalowana czerwoną szminką upudrowana i pachnąca..no właśnie..

Nie jestem w stanie znieść tego zapachu. Nie pojmuję, jak można lubić to paskudztwo...

Nigdy więcej!