Wibo, French Manicure (Lakier do paznokci (nowa wersja))

Wibo, French Manicure (Lakier do paznokci (nowa wersja))

Pojemność 8,5 ml

Klasyczny, elegancki, zawsze na topie French manicure. Trwały i efektownie wyglądający lakier do paznokci, przeznaczony do samodzielnego wykonania subtelnego i delikatnego manicure. Nadaje paznokciom estetyczny i zadbany wygląd. Dostępny w czterech kolorach.

Francuski koszmar

Posiadam odcień nr 3, jest to pudrowy odcień różu. Z zewnątrz opakowanie prezentuje się bardzo ładnie, nie jest przesadzone, a raczej stonowane. Uwielbiam kształt lakierów Wibo, bo poprzez spłaszczenie szklanego opakowania zajmują mniej miejsca w pudełku z lakierami. Przejdźmy jednak do sedna. Niestety po kilkukrotnym użyciu muszę z przykrością stwierdzić, że jak dotąd to mój najgorszy lakier jaki posiadam. A raczej posiadałam, bo po napisaniu recenzji leci do kosza, ponieważ do niczego innego się nie nadaje. Może to ostre słowa, ale naprawdę żeby kilka warstw lakieru nie potrafiło dostatecznie zakryć płytki paznokcia? Przy użytkowaniu tego produktu jedna warstwa nie wystarczy, a każda kolejna tworzy jeszcze brzydszy efekt-lakier przy 2 warstwie wychodzi już poza płytkę, ponieważ ma tak leistą konsystencję. Pędzelek na plus, ale on biedny nic sam nie wskura gdy formuła jest po prostu lipna. Odradzam, chciałabym wierzyć, że inne kolory dają odmienny efekt, ale chyba wolę pozostałe produkty od Wibo do paznokci, niż te z serii French Manicure.

Nie taki zły jak na tak niską cenę

Na lakier Wibo French Manicure trafiłam przypadkowo podczas promocji w Rossmannie za ok 4zł.
Kupiłam kolor nr 2 (odcień załączam na zdjęciu, mam trzy warstwy). Jest to lakier błyszczący, dzięki czemu łatwiej rozprowadza się na płytce paznokcia i ładniej wygląda, jeśli nie jest się bardzo precyzyjnym :) Tak jak wspomniałam, nakładam trzy warstwy, ponieważ dopiero wtedy dobrze kryje.
Trwałość oceniam na dobrą, ale najważniejsze jest dla mnie to, że naprawdę łatwo maluje się nim paznokcie bez pozostawiania niedociągnięć.

Jeden z lepszych

Lakiery z Wibo ogólnie to są jedne z lepszych lakierów do paznokci tradycyjnych.
Te też nie zawodzą, ładne krycie, super się go rozprowadza na płytce paznokcia, jest trwały, do 5 dni mamy bez odprysków.
Bardzo szybko schnie i ładnie się błyszczy.

Posiadam numer 3 - jest to kolor jasno-beżowy, nude.
Lakier posiada cienki, podłużny pędzelek, którym łatwo, szybko aplikuje się lakier na paznokcie. Szybko schnie, utrzymuje się do 3- 4 dni. Ja nim jestem zadowolona.

Co to jest....

Ten lakier to jest jakaś tragedia. Tak złego lakieru nigdy nie miałam, a testowałam już naprawdę wiele firm. Kurcze no szkoda, bo mam dużo lakierów z wibo i bardzo je lubię, są to jedne z moich ulubionych, stąd moje rozczarowanie.

Lakier bardzo szybko schnie, a na pewno pierwsza warstwa, która praktycznie zostawia tylko połysk na paznokciu. I jeśli chcemy żeby było okej to zostawiamy to tak :) później jest tylko gorzej. Z każdą warstwą tworzy się na każdym paznokciu osobna tragedia. Kiedy nakładam wystarczającą kropelkę lakieru na paznokieć, lakier tworzy smugi i nie da się tego w żaden sposób jakkolwiek wypoziomować. Problemem jest w tym przypadku także szybkie schnięcie. Nie da się popracować nad paznokciem, próbować ratować, aby wyglądało okej. Myślałam, że jak zaschnie to nie będzie tego tak bardzo widać albo jak przykryję to jeszcze jedną warstwą, niestety nie.. Natomiast jeśli kładę małą ilość lakieru, tak, aby nie powstały smugi, lakier tworzy grudy, a pędzelek ściąga poprzednią warstwę lakieru i tworzy się jakaś komedia. Kolor ma ładny i paznokcie po pomalowaniu wyglądają bardzo estetycznie oprócz tych smug na nich oczywiście. Gdyby ich nie tworzył, można byłoby go jakość przeżyć. Jestem bardzo rozczarowana, bo miałam duże nadzieje co do tego lakieru. Zostało mi tylko wyrzucić ten lakier, bo do czego mam go wykorzystać skoro jest po prostu beznadziejny? Straciłam tylko swoje pieniądze. Nie polecam.

Fatalna konsystencja

Uwielbiam wszelkie lakiery typu french-mleczne, przejrzyste lakiery zawsze są dobrą opcją na schludny i pasujący do wszystkiego manicure. Akurat nie miałam żadnego typowo mlecznego, który nie byłby zbyt różowy tylko właśnie taki jaśniutki, jak mleko i taki znalazłam w szafie Wibo(numer 2). Nie przepadam za ich lakierami, już Lovely są lepsze, ale czasami w szafie Wibo znajduję kolor, którego akurat szukam i to mnie skłania do zakupu.

Nie przeszkadza mi tutaj klasyczny, wąski pędzelek, bo takie też lubię. Jest nieco za bardzo elastyczny, ale uszedłby gdyby nie ta fatalna konsystencja-dziwna, glutowata. Nie da się tego równomiernie nałożyć. Najbardziej lubię nakładać takie lakiery jedną cienką warstwą, aby uzyskać naturalny efekt. Jeśli tutaj nabiorę na pędzelek mniejszą ilość lakieru to on okropnie się ,,gluci" w zetknięciu z płytką, pokrywa tylko jej część. Muszę nabierać wtedy więcej lakieru na pędzelek, a to skutkuje zalanymi skórkami, smugami i zaciekami-a paznokcie maluję już wiele lat i umiem to robić :P Aby wyglądało to znośnie muszę nakładać dwie warstwy, które schną wieki wieków, przez długie godziny lakier jest jak plastelina i łatwo o odgniecenia czy zdarcia lakieru.
Na moich paznokciach u rąk trzyma się około 2 dni, po tym czasie odpryskuje i pęka, trzeba zmyć.

Swego czasu używałam go regularnie do pedicure, bo tam nie rzucały się zbytnio w oczy nierówności :D A efekt przy dwóch warstwach na stopach jest bardzo fajny, niby kryjący dosyć mocno, ale świeży i elegancki. Na dłonie jest już dla mnie za bardzo kryjący.
Po roku i zużyciu pół buteleczki jeszcze gorzej zgęstniał, pożegnałam się bez żalu.

Nie polecam

Lubię lakiery Wibo. Dlatego ucieszyłam się, gdy trafiłam na lakier French Manicure. Mam nr 2. Niestety, nie spełnia swojego zadania. Bardzo nierówno się nakłada. Po pierwszej warstwie jest rozłożony na paznokciach nierówno. Druga warstwa to dramat. Są zacieki. Bardzo szybko się ściera.

Średni

Bardzo ładnie wygląda na paznokciach, co jest jego dużym plusem, jednak jest bardzo nietrwały. Mimo że nakładam na niego top coat, który przy innych lakierach dobrze się sprawował, to nie jest w stanie długo wytrzymać.

Ostatnio miałam chęć na zrobienie sobie frenchu, to pojechałam do miasta kupić jakieś lakiery . Wybrałam właśnie te z wibo 01 (biały) i 03 (beżowy), ponieważ zachęcił mnie do ich kupna wygląd buteleczek :) Nie żałuję tej decyzji french miałam na paznokciach przez tydzień.

Lubię :)

PLUSY:
cena
dostępność
lubię taki kształt buteleczek z lakierami, ładny design
widać ile lakieru zostało i jaką ma konsystencję
konsystencja ok - nie jest gumowata ani zbyt lejąca
często wystarcza mi jedna warstwa na końcówkach, dzięki czemu nie mam grubego zakończenia paznokci
wygodny pędzelek
mogę nakładać nawet przy użyciu sondy do wzorków
nie swędzą mnie palce
szybko i ładnie wysycha
manicure na cały tydzień z głowy bez top coatu

MINUSY:
brak

Nie lubię

Przypadkiem przetestowałam dwa opakowania tego samego koloru. Pierwsze kupiłam, szukając jasnego, neutralnego frencha, drugie - tknięta wyjazdowym kryzysem. I od razu przypomniałam sobie, dlaczego się z nim nie polubiłam.

Po pierwsze, jest bardzo wodnisty, co normalnie uważałabym za plus - lubię rzadkie, półtransparentne lakiery, ponieważ raz, że wygodnie mi się nimi pracuje, a dwa - przy krótkich, nierównych paznokciach wyglądają delikatniej i nie podkreślają niedoróbek. Ten jednak nakłada się dziwnie, bez dokładnego otarcia z nadmiaru lakieru, tworzy nieestetyczne zacieki, które z niepojętych dla mnie przyczyn po prostu nie chcą schnąć. Nakładany oszczędnie, tak, że na pędzelku ostaje się minimalna ilość produktu, zdziera poprzednią warstwę, choćby nawet była już ona zaschnięta.

Po drugie, jest bardzo miękki, łatwo go zadrapać i odbijają się w nim wszelkie twarde powierzchnie. Dobry top nieco w tej kwestii pomaga, ale niewiele. Trwałość jest bardzo bidna, pierwsze odpryski pojawiły się już po jednym dniu noszenia.

Na plus zasługuje mocne, niebrzydkie opakowanie oraz kolor, który byłby bardzo ładny, gdyby tylko udało się go dobrze rozprowadzić na paznokciu.

O wydajności się nie wypowiem, gdyż pierwsze opakowanie odrzuciłam po kilku próbach, z nowym przemęczę się z konieczności przez najbliższy tydzień.

Mocno średni

Mimo pięknego koloru trudno odnaleźć w nim zalety.
Trzeba nałożyć co najmniej 2-3 warstwy, żeby paznokcie jakoś wyglądały, gdyż zostawia straszne smugi od pędzelka.
Co najbardziej mnie w nim denerwuje to fakt, że okrutnie wolno schnie. Po pół godzinie od malowania mogę mocno naciskając na paznokcieć wręcz zsunąć lakier (przy 3 warstwach). W efekcie chcąc mieć ładne paznokcie w środę, zaczynam malowanie w poniedziałek wieczorem, żeby każda warstwa zdążyła się zaklimatyzować.
Plus jest taki, że jak już ostatecznie stwardnieje to nie odpryskuje jakoś bardzo i dość długo się trzyma.

Ilość zużytych opakowań: 0,5