Pharmaceris, R, Puri-Rosalgin, Kojący fizjologiczny żel do mycia twarzy (nowa wersja)

Fizjologiczny żel przeznaczony do codziennego oczyszczania skóry wrażliwej, alergicznej, z trądzikiem różowatym, ze skłonnością do zaczerwienień, trwałego oraz napadowego rumienia i zmian grudkowo-krostkowych. Delikatny również dla wrażliwej skóry okolic oczu. Zastępuje tradycyjne mydło. Odpowiedni dla skóry w każdym wieku. Żel oparty na łagodnej bazie myjącej nie zawierającej mydła, zachowuje równowagę fizjologiczną skóry nie naruszając bariery ochronnej naskórka. Usuwa zanieczyszczenia i zmywa makijaż nie podrażniając i nie wysuszając skóry. Alantoina oraz D-pantenol zmniejszają skłonność do reakcji zapalnych, łagodzą podrażnienia i zaczerwienienia. Wosk z mango o właściwościach odżywczych i nawilżających eliminuje uczucie suchości i zapobiega uczuciu nadmiernego napięcia naskórka. Preparat o wysokiej tolerancji.

alergiczna / atopowa, trądzikowa, naczynkowa, wrażliwa
oczyszczające, łagodzące, nawilżające
bez parabenów, bezzapachowa, hipoalergiczna, bez alkoholu
w butelce, z pompką
żel
>100ml, 50 – 100ml
oczyszczanie twarzy

delikatny żel do mycia twarzy

Osobiście zmagam się z cerą naczynkową, początkiem trądziku różowatego przy czym moja cera jest dosyć delikatna. Żel Pharmaceris, R, Puri-Rosalgin jest bardzo delikatym produktym nie wzmagającym rumień twarzy, a wręcz uspokajającym. Stosuje go przy codziennej pięlęgnacji rano i wieczorem, nie odczuwam po nim uczucia ściągnięcia, a odczuwam nawilżenie. Żel jest bardzo wydajny ma delikatny mało wyczuwalny zapach, aczkolwiek nie jest to zapach perfumowany. Opakowanie jest szczelne oraz praktyczne z możliwością blokady pompki.
Jest to już moje kolejne i na pewno nie ostatnie opakowanie tego produktu.

Uwielbiam go

To jest świetny żel, daje ukojenie skórze naczynkowej ze skłonnością do rumienia, jest delikatny, usuwa resztki makijażu, łagodzi i oczyszcza cerę. W konsystencji żelowy, miły w dotyku, nie wiem jak to ująć, mało się pieni a działa cuda. Nie podrażnia, oraz zawiera składniki których cera naczynkowa potrzebuje. Opakowanie z pompką na wielki plus. Polecam. Ładnie domywa masełko do demakijażu. Skóra nie jest po nim ściągnięta ani wysuszona. Chętnie kupię go ponownie. Kremy z tej serii mi się skończyły a żelu mam jeszcze pół opakowania.

Warto wypróbować!

Używam niedługi okres - wydaje się być dobrym produktem. Trochę wysusza skórę - jak większość preparatów do cery trądzikowej. Twarz jest wyraźnie oczyszczona, niedoskonałości zredukowane, zmiany wyciszone. Po zastosowaniu trzeba użyć kosmetyków balansujących ten stan - może być tonik lub inny preparat redukujący wysuszenie. Ładnie matuje cerę i ją wycisza. Polecam.

Świetny produkt na trądzik różowaty!

Żel jest idealny dla skóry z trądzikiem różowatym! Żel ma miłą konsystencję przez co po umyciu skóra jest miła w dotyku. Żel działa kojąco! To jest must have trądziku różowatego.

Bardzo dobry żel

Świetny żel do mycia twarzy. Dobrze oczyszcza i łagodzi. Ma bardzo dobry skład. Polecany przy trądziku różowatym i zaczerwienieniom. Zdecydowanie polecam.

Nie domywa

Jakkolwiek Pharmaceris lubię i szanuję tak ten żel zawiódł mnie po całości.
Bardzo polubiłam apteczne myjadła do twarzy o prostych składach i ten produkt wydał mi się idealny-łagodny, bez zbędnych zapychaczy i bajerów w składzie. Wręcz stworzony dla mojej tłustej, ale też wrażliwej i skłonnej do uczuleń cery.
Miałam kilka razy ich zielony żel do cery trądzikowej z serii T i bardzo go lubię, więc byłam święcie przekonana, że polubi się też z tym linii R(a nawet bardziej ze względu na brak jakichkolwiek zbędnych substancji w składzie).

Zasadniczy problem recenzowanego produktu jest jeden-ten żel nie domywa jak trzeba. Jest śliski, ale tępy-mam wrażenie, że zamiast dogłębnie wymywać zanieczyszczenia to on ślizga się tylko po powierzchni skóry i nie wnika wgłąb nadmiaru sebum czy resztek makijażu. Do tego bardzo opornie się go spłukuje, ciągle mam wrażenie, że na mojej twarzy jest jakiś nieprzyjemny film.
I to słabe oczyszczanie to nie tylko subiektywne wrażenie, ale także obiektywne-podczas jego stosowania stan mojej cery bardzo się pogorszył. Pory szybko zaczęły się zapychać, skóra wyglądała nieświeżo, a najgorsze-wysyp podskórnych bolesnych gul. Nie mam z nimi problemu na co dzień, aby się u mnie takowe pojawiły to musi mojej cerze zaszkodzić jakiś kosmetyk-tak jak ten żel Pharmaceris.

Na obronę tego produktu dodam, że oddałam go bratu i jest z niego zadowolony, szczególnie, że ten żel ma bardzo delikatny i neutralny zapach, do tego po umyciu nie ściąga skóry. Chłopak ma 13 lat i pierwsze zaskórniki, ale bez większych problemów z niedoskonałościami czy nadmiarem sebum(to drugie jest moim ogromnym problemem)-po prostu potrzebuje tylko delikatnego umycia rano i wieczorem, w tej kwestii Pharmaceris R bardzo mu odpowiada.

apteczniak

Na wstępie zaznaczę, że nie mam trądziku różowatego, a jedynie szukałam delikatnego dermokosmetyku, który sprawdzi się przy dość wrażliwej cerze ze skłonnościami do zaczerwienień.

Zalety:
-wydajny
-dość gęsta, żelowa konsystencja, która pieni się w niewielkim stopniu
-cena na promocji
-delikatny dla wrażliwej skóry

Wady:
-zapach- intensywny, przypominający leki

Przyzwoity żel do twarzy

Kupiłam ten żel, ponieważ mam cerę skłonną do zaczerwienień. Nie mam trądziku różowatego, ale do zaczerwienionej i wrażliwej cery ten żel jest ok. Transparentne opakowanie z pompką bardzo higieniczne pozwala nam zobaczyć ile produktu dokładnie zużyliśmy. Produkt jest niby bezzapachowy, ale jest to tak tzw. „medyczny bezzapachowy”, więc ja go wyczuwam, ale nie przeszkadza mi to. Żel jest bardzo wydajny, nakłada się go odrobinę, a jego objętość w połączeniu z wodą i ze skórą jakby znacznie się zwiększa. Kiedy się nim myje twarz jest wrażenie jego oleistości i chwilę trzeba poświęcić żeby go zmyć. Jednak bardzo dobrze domywa i nie pozostawia żadnej warstwy. Skóra po nim nie jest naciągnięta ani wysuszona, jednak zaczerwienienie utrzymuje się jeszcze chwilę jak po innym żelu do każdego rodzaju cery, a nie dedykowanym do cery z trądzikiem różowatym. Nie oceniam go jako kojący, ale na pewno delikatny. Nie zapycha i nie uczula. Ogólnie przyzwoity żel. Polecam!

Szału nie ma

Nie jestem posiadaczką żadnego trądziku, ale poszukiwałam czegoś, co raczej nie powinno podrażnić skóry skłonnej do alergii, więc tak o to produkt trafił w moje ręce.

Pierwsze wrażenie - zapach tragiczny, mocno chemiczny, przez co używanie go nie należy do przyjemnych. No dobra, ale w sumie sam zapach w sobie nie ma większego znaczenia.

Jak sobie radzi ze zmyciem makijażu? Uważam, że średnio. Przy lekkich jest ok, ale przy bardziej trwałych makijażach już słabiej, nie zmywa dokładnie i trzeba sobie pomóc płynem micelarnym.

Konsystencja żelowa, dobrze rozprowadza się na twarzy, nie pieni się mocno, ale jest trochę trudny do zmycia. Co najważniejsze żel nie wysusza skóry i nie ma tego uczucia ściągnięcia oraz nie podrażnia. Czasem tylko jak produkt dostanie się do oczu to towarzyszy mi uczucie pieczenia i muszę ratować się kroplami.

Opakowanie poręczne z wygodną pompką, jest przezroczyste, więc widzimy ile żelu nam jeszcze pozostało. Produkt jest bardzo wydajny, średnio wystarczają 1-2 pompki na jednorazowe umycie.

Trudny do zmycia z buźki.

Żel ten kupiłam w jednej z aptek za około 25 złotych. Potrzebowałam czegoś, co pozwoli trochę ukoić moją ostatnimi czasy "przewrażliwioną" cerę.
Żel zamknięty jest w buteleczce z pompką, która sprawnie działa i ułatwia dozowanie produktu. Materiał, z którego jest wykonane opakowanie jest przezroczysty, więc widać, ile produktu jeszcze nam pozostało. Żel ma typową dla tego rodzaju kosmetyków konsystencję i dobrze się rozprowadza po twarzy. Jest też wydajny, na całą twarz spokojnie wystarczą 2 lekkie naciśnięcia pompki. Kosmetyk dokładnie myje, daje uczucie oczyszczenia, nie powodując wysuszenia czy ściągnięcia skóry. W przypadku dostania się do oczu nie skutkuje pieczeniem. Żel jest bardzo delikatny dla buźki i rzeczywiście łagodzi zaczerwienienia. Nie powoduje zaostrzenia trądziku. Jedynym minusem jest trudność w zmyciu kosmetyku z twarzy, trzeba się sporo przy tym nagimnastykować oraz chemiczny zapach. Poza tym nie mam się do czego przyczepić.

Bardzo dobrze sprawdzi się dla skóry z trądzikiem różowatym/suchej/naczynkowej. Żel dobrze oczyszcza bez uczucia pieczenia i ściągnięcia skóry. Ma wygodne opakowanie

fajny kosmetyk

mam cerę trądzikową z niedoskonałościami. Długo szukałam czegoś co nie nasili wysypu tylko załagodzi.
Kupiłam ten żel do mycia twarzy początkowo z obawą ze kolejny raz wydałam kasę w błoto i za chwilę pojawi się wysyp na twarzy. Po kilku użyciach byłam zdziwiona że tym razem tak się nie stało. żel mi nie szkodził nie powodował zaczerwienienia ani kolejnych wyprysków, Niestety myślałam że poprawi stan mojej cery...zużyłam całą buteleczkę, starczyłam i na ok 2 miesiące więc jest wydajny i tyle...fajny żel , nie zaszkodził ale też nie zauważyłam żadnej poprawy na twarzy.