Clare Blanc, Mineralny podkład prasowany

Clare Blanc, Mineralny podkład prasowany

Podkłady prasowane Claré Blanc to “dwa w jednym” - krycie i odżywanie skór. Skład podkładów prasowanych wzbogacony został o estry jojoby, lecytynę, oleje z dzikiej róży, krokosza barwierskiego i drzewa herbacianego, witaminę E i ekstrakty z alg. Jojoba natłuszcza, zmiękcza i nawilża skórę jednocześnie regulując wydzielanie sebum i przyspieszając gojenie się ranek i wyprysków. Lecytyna hamuje przetłuszczanie się skóry. Olej z dzikiej róży spowalnia procesy starzenia i wspomaga regenerację skóry. Krokosz barwierski działa przeciwzapalnie i likwiduje wypryski, podobnie jak drzewo herbaciane, a witamina E hamuje procesy starzenia się skóry spowodowane na przykład nadmiernym opalaniem. Podkłady prasowane Claré Blanc, dzięki tym składnikom, dają możliwość wykonania makijażu, który nie obciąża skóry, poprawia jej wygląd i odżywia ją. Sprawia, że staje się ona jedwabiście gładka, miękka i nawilżona.

CLARE BLANC -Mineralny podkład prasowany. (Care about you)

To po prostu hit !
Po pierwsze super skład i mineralny produkt.
Perfekcyjna trwałość, puder trzyma się nawet do 13h.
Kryje niedoskonałości a przy tym wygląda bardzo naturalnie jedyne na co trzeba uważać to , to żeby nie nałożyć za dużo produktu, ponieważ przez pigmentacje i natężenie można przesadzić z produktem.
A dla mnie największą zaletą jest wybór koloru , ponieważ jest ich mnóstwo i nie ma możliwości , żeby ktoś nie znalazł dla siebie odpowiedniego odcienia oraz skład , który nadaje się do każdego typu skóry. :)

Plusy:
-Krycie
-Forma
-Trwałość
-Skład
-Cena
-Kolory

Świetny podkład mineralny bez efektu 'mąki'

Znalezienie podkładu dla mojej specyficznej karnacji graniczy z cudem. Podkłady w tonacji różowej (wide Revlon 110 Ivory) świnkują, podkłady beżowe (Buff Revlon np.) robią się pomarańczowe i ciemnieją. Moja cera najlepiej znosi podkłady w odcieniu beżo - zółci. Najlepsze z klasycznych są M.A.C. Mineralize nr. NC15, The Body Shop All in One Face Base w najjaśniejszym odcieniu, Bobbi Brown w odcieniu Porcelain (0). Niestety klasyczne podkłady lubią mnie zapychać (sylikony nie znoszą się z moją skórą) stąd też poszukiwania minerałów idealnych. Te z EDM (Everyday Minerals) mnie uczulały / podrażniały ze względu na zawartość Lauroyl Lysine. Lilly lolo ma cudowny odcień pt. Chińska Laleczka (China Doll) tymczasem ja szukałam coś w kompakcie. I tak wpadłam na Clare Blanc.

Podkład mam w odcieniu 220 Neutral (najjaśniejszy neutralny). Podkład bez problemu da się rozprowadzić na dwa sposoby - albo flatt topem (mam EDM, który ma z jakieś 10 lat i nadal jest świetny), albo gąbeczką dzięki czemu nadaje się on do poprawek w środku dnia. Używam go na podkład z TBSa bo wtedy idealnie wręcz wtapia się w skórę i dokłada mu krycia. Sam podkład i ten konkretny odcień daje naturalny efekt. Nie ma efektu 'córki młynarza', czyli nie bieli zbytnio. Wtapia się w skórę, daje naturalny efekt. Nie matuje, ale na to nie liczę. Mam trudną cerę, bo z ŁZS, więc nie liczę na matowienie przy mineralnym podkładzie - od tego mam pudry ryżowe i bibułki. Podkład delikatnie kryje. Nie jest to mocne krycie, więc jeśli takowego szukacie to idźcie gdzieś dalej - tu dostaniecie bardziej naturalny efekt. Nie mam też efektu po nim ciasta, bo nie miesza się zbyt intensywnie z skórą. Nie zmienia mi poddtonu co mnie niesamowicie cieszy - ile to ja się namęczyłam przy szukaniu odpowiedniego tonu to moje. Nie świnkuje, nie daje efektu pomarańczki. Mamy śliczny podkład dla bladych karnacji, który jest beżowy, ale ma nutkę żółci w sobie.

Polecam serdecznie. Cena jest spora, ale podkład jest tego wart. Polecam serdecznie.

lepszy niż sypaniec ale

plusy:
wole kompakty
mocne krycie
trwalszy od sypańca

minusy:
czasem się warzy
i mocno wchodzi w pory
mało kolorów najciemniejszy jest dla mnie za jasny, uważam że powinni wzbogadzić kolorystykę o ciemniejsze kolory (nie same blade twarze są w Polsce!!)
najmniej wydajny produkt:) pare ruchów pędzlem i widać denko...serio!:)

CUDOWNY!

Do recenzji tego podkładu zbierałam się już jakiś czas - ale dzięki temu każde jego użycie utwierdzało mnie w przekonaniu jak bardzo jest on r e w e l a c y j n y.

Zacznę od tego, że nie miał mi on służyć jako kosmetyk *codzienny* - zakochana do tej pory w minerałach sypkich, po ujrzeniu tego cuda w ofercie CB, wpadłam na pomysł, że posłuży mi on do poprawek w ciągu dnia, gdy skóra zacznie się już trochę świecić, a podkład ścierać. Noszenie minerałów sypkich w torebce z oczywistych względów jest mega niewygodne i ryzykowne. Postać prasowana wydaje się być więc idealna. A cóż się okazało po pierwszym użyciu ? Że na pewno będzie towarzyszył mojemu makijażowi codziennie:)
jest to podkład, który:
- ma świetne krycie, uważam że lepsze niż niejeden minerał sypki
- pozostawia skórę wygładzoną a\\\'la photoshop, ale istnieje pewien warunek aby ten efekt osiągnąć - musi być on nałożony umiejętnie - max 2/3 cienkie warstwy + punktowo na przebarwienia - wówczas "ciastko" nam niegroźne
- nie wysusza skóry, nie powoduje wysypu niespodzianek - wystarczy spojrzeć na skład - jest cudowny
- reguluje sebum - po sypkich minerałach moja skóra szybko zaczyna się świecić - natomiast po użyciu tego podkładu mam wrażenie, że to świecenie następuje o wiele później, nie muszę tak często spoglądać w lustro by sprawdzić czy to już czas na poprawki - wystarczy że rzucę okiem po 5 godzinach i ewentualnie wtedy mogę użyć 1 bibułkę (a kiedyś tych bibułek używałam bardzo dużo i często)
-ma eleganckie opakowanie wyposażone w lusterko - jest więc stworzony by go nosić w torebce ;)

czy są więc jakieś minusy?
mogę z zasady przyczepić się do dwóch rzeczy :)

- w moim przypadku dość szybko ściera się z nosa - ale tylko z nosa :) chyba że nałożę na niego jedną cienką warstwę korektora (również mineralnego) to wtedy już pozostaje trwalszy :)
- cena - jasna sprawa, że 119,90 za kosmetyk to nie jest mało... nie jestem też jeszcze w stanie stwierdzić czy jest wydajny, gdyż używam go stosunkowo krótko - 2 tyg - ale i tak uważam, że jest wart swojej ceny

Podsumowując - polecam ten podkład każdej dziewczynie, która poszukuje "zdrowego" kosmetyku, a jednocześnie oczekuje po nim efektu "wow".
Dla mnie to teraz nr 1 wśród minerałów :)

Używam tego produktu od: 2 tyg