Neauty Minerals, Mineralne cienie do powiek

Neauty Minerals, Mineralne cienie do powiek

Neauty Minerals to w pełni mineralne cienie do powiek. Naturalny skład. Bardzo dobra pigmentacja.
Do wyboru 22 odcieni.

Ulubione

Mój makijaż oczu to żaden szał i rewia mody-raczej taki make up no make up. Więc mam wszystkie odcienie nude, trochę brązów i fioletów. Przede wszystkim - nie uczulają! Z kosmetykami do oczu u mnie taka sprawa, że zaraz płaczę jak przy cebuli.
Druga sprawa-wydajność. Jednogramowe słoiczki spokojnie (przy mojej częstotliwości malowania) wystarczą na rok.

Nie używam żadnej bazy, więc trwałość w ciagu dnia jest średnia.

Cena adekwatna do wszystkiego.

Dobry wybór

Mam dwa cienie: błyszczący Frosty Peach (półtransparentny, daje delikatny, taflowy blask i mało koloru) oraz matowy Bunch of Lilac (dość ciemny, chłodny fiolet).

Cienie, jak to kosmetyki mineralne, są sypkie. Mają bardzo dobrą trwałość i są bardzo wydajne. Tak jak prawie wszystkie kosmetyki mineralne mają bardzo dobry i krótki skład. Jest bardzo mała szansa, że spowodują podrażnienia czy alergie.

Matowy cień bardzo dobrze nakłada się na pędzel i świetnie rozprowadza. Bardzo łatwo można budować jego intensywność, dokładając go więcej. Rozprowadza się równo, nie tworzy smug i plam. Nie osypuje się i niespecjalnie pyli, może delikatnie, ale jak się nakłada jednorazowo małą ilość to nie ma z tym problemu. Sam odcień jest ładny, ale mam wrażenie, że lepiej go nakładać więcej niż mniej, bo w bardzo małej ilości i stosowany samodzielnie może powodować efekt zmęczonych, sinych oczu. Ale to kwestia doboru odcienia i jego ilości :).

Cień błyszczący Frosty Peach jest CUDOWNY. Trochę bardziej się osypuje niż matowy, ale tworzy piękną taflę i bardzo, bardzo polecam go w charakterze rozświetlacza, na szczyt kości policzkowych. Ze względu na konsystencję zachowuje się bardziej jak pigment niż cień, więc na powieki polecam nakładać go palcem, a nie pędzlem (za to jako rozświetlacz moim zdaniem jest wygodnie zarówno pędzlem, jak i palcami).

Polecam!

Wykorzystała: kilka próbek

Cienie idealne!

Jestem wierną klientką podkładów kryjących marki Neauty. Zachęcona ich skutecznością z ciekawością sięgnęłam po cienie. Jestem zachwycona ich wydajnością i trwałością, uwielbiam odcień sea shell, lekki połysk pięknie rozświetla oko zarówno w makijażu codziennym jak i wieczorowym.

Wykorzystała: kilka próbek

Ulubione!

Wciąż nie kupiłam pełnowymiarowego opakowania, bo próbki zużywają się powolutku. Cienie są fantastycznie wydajne.

Kolory są piękne, przyjemnie i łatwo się z nimi pracuje, są trwałe. Mam bardzo tłuste powieki, a te cienie wyglądają u mnie dobrze przez wiele godzin nawet bez bazy.

Relacja jakości do ceny naprawdę dobra.

Tanie i ładne, ale raczej nie wodoodporne.

Oceniam dwa kolory: In the mist - złotawy, kryjący jasny odcień i frosty peach - przezroczysty, jasno brzoskwiniowy. Obydwa są piękne, atutem jest też naturalny skład i przez to prawdopodobnie długowieczność.

ideał do brwi

Aktualnie korzystam z próbki (która i tak zapewne posłuży mi na dłuuuugo) cienia Volcanic Ash. Używam go przede wszystkim do brwi oraz do robienia kresek na górnej linii rzęs. Kolor jest cudowny - taki bardzo chłodny, szarawy brąz (ogólnie gama kolorystyczna jest świetna). Nakłada się bezproblemowo, ma cudowny pigment. Jego trwałość jest bez zarzutów.

Zdecydowanie warte polecenia

Marka oferuje nam bardzo dobre jakościowo produkty w przystępnych cenach. Tak jest w przypadku cieni do powiek. Pięknie prezentują się na powiece, możemy wybierać spośród rozbudowanej gamy kolorystycznej. Opakowania są bardzo wydajne. Jeśli nie jesteśmy pewne czy u nas takie cienie się sprawdzą, możemy nabyć próbki - dostaniemy je bez problemu.
Co do trwałości - zdecydowanie lepiej zachowują się na powiece po uprzednim nałożeniu bazy, w przeciwnym razie mogą się troszkę osypywać. Ładnie się blendują, kolory są wyraziste nie mdłe. Słoiczki mega wydajne - aktualnie mam 3 odcienie, używam dość aktywnie od 4 miesięcy i nie widzę poważnego uszczerbku na pojemności.Naprawdę interesujący produkt. Polecam.

nierównomierna aplikacja

Cienie kupiłam z ciekawości czy przebiją moje ukochane od Annabelle Minerals.
Kolorki są fajne i nie mogłam się zdecydować, które kupić.
Aplikowałam je za pomocą pędzli przeznaczonych do nakładania cieni mineralnych.
Nakładają się ciężko i nierównomiernie. Trudne w blendowaniu. Cały makijaż oczu zajmował mi przez to dwa razy więcej czasu, a efekt był niezbyt zadowalający.

Grzech nie spróbować

Marka Neauty Minerals zdecydowanie godna jest uwagi- bardzo dobre produkty polskiej firmy w przystępnych cenach. Miłośniczki minerałów na pewno znają, ale z pewnością poradzą sobie z nimi mało wprawni fani makijażu.
Od razu może wspomnę o minusie- cienie są sypkie, zapakowane w małe zgrabne słoiczki. Niestety w środku jest sitko bez przesuwanego zabezpieczenia takiego jak np w podkładach. Wiem, że wykorzystanie tego patentu w tycim pudełeczku zapewne graniczy z cudem,ale jednak produkt wydobywa się przez dziurki w nadmiarze i nie sposób umieścić go powtórnie pod sitkiem. W podróży trochę niekomfortowe ;)
Poza tym bez zarzutu. Bardzo wydajne, pięknie rozprowadzające się, ciekawe kolorystycznie cienie. Atrakcyjna cena, dostępne próbki, bez problemu do zamówienia przez internet. Uwielbiam i sięgam po nie często.

Coraz lepiej z nimi

Po kilku miesiącach zmieniam o nich zdanie. W pierwszej recenzji dawałam im 3 gwiazdki, teraz trochę awansowały. Miałam problem z ich trwałością, zjeżdżały mi na linię rzęs, robiły się dziury w makijażu. Wiele pomogło stosowanie bazy do cieni Inglota i ochłodzenie temperatur, przez co nie spływają z potem.

Na zakup pełnowymiarowych cieni zdecydowałam się po skorzystaniu z ich próbek (łatwiej nabrać ze słoiczka niż z woreczka strunowego).
Plusy:
+ naturalne,
+ dobrałam sobie kolory do codziennego makijażu, bez szaleństw (m.in. in the mist, frosted peach- mój ulubiony),
+ duża wydajność,
+ dobra pigmentacja.

MINUSY
- sypią się, trzeba uważać przy otrzepywaniu pędzla, żeby się nie pobrudzić;
- opakowanie- cień cały czas przesypuje mi się przez siteczko, a nie chce wrócić pod spód. Brakuje mi zamknięcia takiego, jak w podkładzie, ale może w takich małych pudełeczkach się nie da. Kiedy próbuję przesypać na wieczko, przez sitko przelatuje kolejna jakaś ilość cienia;
- w przypadku ciemniejszych kolorów trudno mi nałożyć go równomiernie, w związku z czym miewam jedną powiekę jaśniejszą niż drugą.
Moja kolekcja się powiększa, ale brakuje mi matowego, cielistego cienia, którym przyprószyłabym nieruchomą część powieki, żeby w ciągu dnia nie przyklejał się tam cień z części ruchomej (bywa, że się odbija na nieruchomej, stąd te dziury w makijażu).

uwielbiam

Bardzo lubię kosmetyki mineralne. Mam ich całą kolekcję.
Firmę Neauty znalazłam przypadkiem na internecie szukając polskich firm produkujących kosmetyki właśnie mineralne.
Po przeczytaniu kilku recenzji na blogach postanowiłam złożyc zamówienie.
Mam cztery cienie: Sea Shell, Acorn Cap, Gold Rush i Volcanic Ash.
Cienie są bardzo trwałe, wytrzymują na moich powiekach cały dzień. Nie ważą się, nie zbierają w załamaniu powieki. Świetna pigmentacja.
Juz wybieram kolejne odcienie, które chcę mieć w swojej kolekcji.

Ilość zużytych opakowań: cztery w trakcie

Mój nr 1

Posiadam wszystkie 22 odcienie. Cienie zamknięte są w małych, plastikowych słoiczkach z sitkiem. Mieści się w nich ok 1 g produktu.

Każdy z cieni jest niesamowicie dobrze napigmentowany. Absolutnie pod tym względem nie mogę się do nich przyczepić, zresztą pod innymi względami także nie... ;)
Jakość fenomenalna. Aplikacja nie sprawia problemów, cienie mimo sypkiej formy są bardzo kremowe i dobrze trzymają się pędzelka. Nie osypują!
Dobrze się blendują i nie ścierają ani nie tracą na intensywności podczas blendowania.
Używam ich tylko z bazą (z Grashki lub Joko), na każdej z nich cienie wyglądają perfekcyjnie aż do wieczornego demakijażu. Nie zbierają się w załamaniu powieki nawet po 18-19 godzinach!

Ubóstwiam je. Przetestowałam już mnóstwo minmineralnych kosmetyków, te nie mają sobie równych.

Poniżej zdjęcia. Makijaże wszystkie wykonane tymi cieniami. Bardzo polecam. Zdecydowanie są godne uwagi.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie 22 ;)