Batiste, Stylist, Shield My Locks Heat & Shine Spray (Termoochronny spray do włosów)

Termoochronny spray marki Batiste nabłyszcza, a także chroni i odżywia włosy podczas zabiegów stylizacyjnych z użyciem prostownicy, lokówki lub suszarki. Specjalna formuła z keratyną, wit. E i olejem Inca Inchi zabezpiecza włosy przed wysoką temperaturą do 230°C oraz nadaje im wyjątkowy połysk. Produkt można zastosować w każdej chwili aby dodać fryzurze blasku.

termoochrona
termoochronne, utrwalające, nabłyszczające
w sprayu
płyn

Z pewnością rzecz pomocna dla Użytkowniczek(ów) wszelkiego kalibru suszarek lub lokówek, więc 5 gwiazdek się należy; dla Nieużytkowniczki takiej jak ja – gadżet głównie fikuśny

Termoochronny spray do włosów Batiste, który do tego nabłyszcza i perfumuje włosy otrzymałam od Współtwórców Portalu Wizaz.pl wraz z innymi kosmetykami w ramach nagrody towarzyszącej tytułowi Recenzentki Miesiąca Maja 2022, za co raz jeszcze serdecznie dziękuję.

Spray zamknięty w ładnym, działającym bez zarzutu aluminiowym cylindrze jest fajny, i z pewnością przydatny Osobom często bądź stale korzystającym z dobrodziejstw suszarek, lokówek lub prostownic. Zgaduję, gdyż suszarki jak dotąd używając jedynie do rozmrażania lodówki, po prostu nie przetestowałam głównej funkcji kosmetyku, choć faktem jest, że przez całe lato spryskiwałam nim włosy, i nie mogę narzekać, żeby ich kolor (farbowany) blakł.

Potwierdzam też z pełnym przekonaniem, że spray pięknie, świeżo, kwiatowo, perfumeryjnie i trwale na włosach pachnie, a do tego przyobleka je w gustowne, opalizujące lśnienie, które to cechy skądinąd rozkoszne, i "biżu-biżu", powodują, że choć funkcje termoochronne spray'u rekomenduję, to sama raczej już po niego nie sięgnę.

Lubię piękne zapachy i to nie tylko w zakresie pielęgnacji urody, zaś w kosmetykach cenię delikatnie opalizujące, rozjaśniające mikrodrobinki, natomiast tylko wówczas, gdy są jedynie dodatkiem do głównej pielęgnacyjnej funkcji w szczególności balsamów do ciała, szamponów lub odżywek i kremów pod oczy.

Li tylko nabłyszczaczom jako komplikatorom porannego procesu pchania urody do przodu jestem zdecydowanie przeciwna, o czym zawsze przekonuje się również Personel odwiedzanych przeze mnie kwiaciarń, gdyż konsekwentnie proszę, bądź w razie oporu ("ale będzie ładnie") asertywnie zabraniam psikania czymkolwiek w kupowane przeze mnie bukiety – piękne w sposób naturalny.

Tymczasem spray Batiste jest dobry, nie klei włosów, likwiduje efekt Statuy Wolności z puszących się włosów, dobrze się z nich wyczesuje i zmywa, z tego co zauważyłam chroni włosy przed blaknięciem, a do tego jest bardzo wydajny. Używam go niemal codziennie od przeszło pół roku, i dopiero teraz jadę na oparach.

W kryzysie staram się używać tylko rzeczy niezbędnych (nie licząc perfum), więc raczej już do spray'u nie wrócę, ale szczerze go polecam Osobom korzystającym z suszarek i lokówek. Chroni, a do tego jest fikuśny.

Bez szału

Spray zakupiłam w drogerii, głównie aby zapewnić swoim włosom termoochronę.
Opakowanie jest ładne i wygodne.
Zapach produktu jest przyjemny, słodki.
Jeśli chodzi o efekt nabłyszczenia- jest on widoczny bardzo delikatnie , nie odpowiada mi jednak lekkie sklejenie włosów po użyciu, stają się one tępe, ale za to bardziej podatne na stylizacje.
Jeśli chodzi o termoochronę widoczniejszy efekt zauważam jednak przy klasycznych ,, mokrych” olejkach do włosów.

Mieszane uczucia

Spray kupiłam na promocji z głównym zamiarem ochrony moich włosów przed wysoką temperaturą przy stylizacji lokówką.
Zdziwiły mnie złote drobinki - chociaż muszę przyznać że do koloru moich włosów akurat fajnie pasują. Obawiałam się że mogą zostawać na poduszce itp ale tak na szczęście się nie dzieje.
Niestety mam wrażenie że po użyciu sprayu moje włosy są mniej podatne na skręt, co uważam za minus. Niemniej jednak fajnie że producent deklaruje termoochronę. Nie wiem jednak czy kupię ponownie

Wart uwagi

Uważam, że marka Batiste to strzał w dziesiątkę. Ponadto świetne działania marketingowe np. Reklama w tv, bardzo zachęcają do sięgnięcia po produkt i nie tylko młodych. Produkt dostałam od Mamy w prezencie, moim zaskoczeniem było to, że nie jest to suchy szampon, a lakier. Spray który ma dwa działania, pierwsze jak klasyczny lakier do włosów, a drugi termoochronny (do 220') nabłyszczający spray. Po sprey sięgam sporadycznie, więc wystarcza na bardzo długi okres. Lakier nie sklejka włosów, nie zostawia ich tłustych i zabezpiecza przed wysoka temperaturą. Ponadto ma charakterystyczny zapach, coś świetnego w porównaniu do klasycznych lakierów czuć nutę owoców i letniego orzeźwienia.

Kupiony w: Otrzymałam w ramach testowania na Wizaz.pl

Efekt naturalnego nabłyszczenia

Produkt można stosować dwojako. Jako spray nabłyszcajacy lub jako spray termoochronny. W obu kwestiach sprawdza się rewelacyjnie.
Mam włosy dość grube, skłonne do rozdwajania sie (niejednokrotnie z jednego włosa potrafiłam mieć kilka "końcówek"). Przez to starałam się ograniczyć układanie włosów przy użyciu prostownicy, lokówki lub z użyciem suszarki. Odkąd zaczęłam stosować heat & shine spray na nowo mogę modelować włosy w dowolny sposób.
Dodatkowo zauważyłam, że włosy wyglądają na zdrowsze, także dzięki nabłyszczeniu. Ochrona przed promienuowaniem UV. Jest ona widoczna gdy po kilku słonecznych dniach włosy nadal wyglądają zdrowo, nie jak przysłowiowe "siano".
Produkt wart polecenia i wypróbowania.

Kupiony w: Otrzymałam w ramach testowania na Wizaz.pl

Dobry nabłyszczacz

Włosy nabłyszczone, stają się śliskie, ale nie tłuste czy posklejane. Włosy po spryskaniu nim dobrze się układają , nie puszą się i to chyb a najważniejsze. Czy chroni włosy ? Nie wiem, nie zauważyłam żadnej różnicy :D
Do tego zapach niezbyt przypadł mi do gustu, jest za mocny i duszący.
Ale opakowanie, i łatwość jego używania jak zawsze na plus.

Chroni..

Uwielbiam markę Batiste.Kocham ich suche szampony więc tym razem się nie zawiodłam.Produkt robi to co powinien chroni włosy.Nabłyszcza je jak standardowy produkt tej marki.Utrwala i to bardzo mocno.Nie skleja włosów i nie daje efektu nie świeżości.Bardzo dobrze współpracuję z prostownicą czy lokówką automatyczną.Pięknie pachnie.Po stylizacji nie ma mowy o tym aby nasze włosy się poplątały czy jakoś zmieniły swój kształt.Ogólnie polecam do codziennej ochrony.

Batiste spray do włosów

Pierwszy raz mam do czynienia z produktem marki Batiste a tym bardziej ze specjalistycznym sprayem. Używam prostownicy oraz suszarki często przez co postanowiłam się zainteresować ochroną włosów a spray Batiste akurat był w promocji. Opakowanie jest metalowe takie jak mają lakiery do włosów o bardzo ciekawej, kolorowej i wesołej szacie graficznej.Bardzo wygodny w użytkowaniu i dobrze się rozpyla. Spray pięknie (tak owocowo-kwiatowo) lecz niestety bardzo krótko pachnie. Nie skleja włosów, nie usztywnia i nie powoduje iż włosy wyglądają na tłuste. Prostownica dobrze się ślizga a włosy się nie puszą co jest bardzo na plus. Po użyciu sprayu i wyprostowaniu włosy są takie szeleszczące i ładnie się błyszczą. Dałam za niego 10 zł więc jestem zadowolona.

spray z brokatem

Od x lat używam sprayu termoochronnego z Isana. Jest tani i chroni włosy przed wysoką temperaturą i tylko na tym mi zależy. Nie oczekują od produktu termoochronnego żadnego utrwalenia itp, bo używam go tylko na grzywkę, bo tylko ją układam prostownicą.
W Rossmanie nie ma zbyt dużego wyboru tego typu produktów. Chciałam coś nowego, więc wzięłam Batiste, bo też nie było w czym wybierać.

Produkt według obietnic producenta ma chronić włosy do 230 stopni i je nabłyszczać.

*Cena to 17 zł w promocji z tego co pamiętam.
*Opakowanie typowe dla Batiste.

*Produkt przypomina lakier do włosów i śmierdzi jak lakier do włosów. Nie skleja włosów, nie usztywnia. Nie zmienia ich tekstury, co dla mnie jest ważne, bo używam tylko na grzywkę.

*Nie nabłyszcza. Ma w sobie złoty brokat, nie mega dużo, ale ma. Na moich czarnych włosach bardzo go widać i to chyba on ma niby nabłyszczać.
Jestem zniesmaczona, bo nie znoszę brokatu, szczególnie na włosach.

Generalnie spray chroni włosy bo nie robią się zniszczone, ale nigdy go nie kupię ponownie i nie polecam czy to jako spray termo czy nabłyszczacz. Głównie jako nabłyszczacz, bo tego nie robi.

Bardzo dobry jako nabłyszczacz

Spray kupiłam szukając nabłyszczacza, dopiero w domu zauważyłam że ma również właściwości termoochronne :) Od niedawna nie prostuję włosów, nie suszę ani nie kręcę bez termo-ochrony. Bardzo wygodnie aplikuje się go jak spray ale to wpływa negatywnie na jego wydajność. Chroni włosy i sprawia że stylizacja jest trwalsza. Ma właściwości słabego lakieru który utrwala. Moje serce skradł jednak jako nabłyszczacz. Gdy do termo-ochrony używam genialnego olejku Garniera ten nabłyszczacz jest moją kropką nad i. Moje jasne blond włosy dostają pięknego efektu delikatnego nabłyszczenia, wyglądają zdrowiej a kolor jest podkreślony i lekko zmieniony jakby jaśniejszy perłowy . Uwielbiam ten efekt.

Mój faworyt ;)

Spray termoochronny był moim pierwszym produktem od batiste. Zdecydowanie sie nie zawiodłam! :)
Opakowanie zdecydowanie zachęca do zakupu, jest kolorowe i przyciąga wzrok. Napewno jes wygodne w stosowaniu, jednak mały minus, gdyż u mnie pod koniec opakowania trochę się blokowało i psikało dłużej niż przytrzymywałam.
Zapach na tak, przyjemny, nie duszący, dobrze utrzymujący się na wwłosach.
Jest trochę zbyt mało wydajny.
Jeśli chodzi o samo działanie to nie obciąża i nie skleja kosmyków. Z natury jestem posiadaczką loków, więc prostownica jest u mnie na porządku dziennym. Śmiało mogę powiedzieć że spray skutecznie zabezpieczył włosy przed wysoką temperaturą.

Producent proponuje też stosowanie na już gotową fryzurę, jako błyszczacz. Ja osobiście nie korzystałam z tej opcji, więc pozostawiam to bez oceny.

Szału nie ma

Faktycznie, produkt ten ładnie nabłyszcza włosy, przez co ładnie one wyglądają, lecz moim zdaniem nie wpływa na ochronę ich przed wysoką temperaturą. Na dłuższą metę warto zainwestować w coś lepszego.