Kenzo, L`Eau par Kenzo EDT

Kenzo, L`Eau par Kenzo EDT

`Kenzo L`Eau par Kenzo` manuje spokojem i świeżością, pozostawia trwały ślad pełen zmysłowości.
Mrożona mięta przydaje kompozycji przejrzystości i głębi, kwiat lotosu - czystości, a subtelny akcent różowego pieprzu zmysłowo wzmacnia te nuty.
Strumień zapachu `Kenzo L`Eau par Kenzo` czerpie z hojności przyrody, chłonąc różnorodne jej zapachy. Płynie w nim woń kwiatów, owoców i liści. Kenzo uchwycił tę nasyconą kolorami natury wodę, która niecierpliwie czeka na zmysłowe spotkanie z ciałem.
Zapach stworzony przez Oliviera Crespa w 1996 roku.
Zapach dla młodej kobiety ceniącej prostotę i świeżość.

Kategoria: wodno - kwiatowa

Nuty zapachowe: mroźna mięta wodna, lilia wodna, niebieski cedr, wanilia, wodny jaśmin

50 - 100ml, <50ml
Rekomendacja
na dzień, na wieczór

0% jesień/zima 100% wiosna/lato

wspomnienie lata...

....nad morzem. Zapach, który wprowadza w bardzo przyjemny, relaksujący i przyjemny nastrój. Przypomina zmierzch upalnego dnia nad morzem. Świeży, delikatny, ozonowy, jednak z lekkim pazurem lilii.
Pomimo swej lekkości oraz tego, że jest to EDT, jest on trwały, ok 5-6 godzin, projekcja dobra, potrafi zwrócić na siebie uwagę. Lubię wracać!

Lekki zapach idealny na lato

Jest to jeden z tych perfum, które idealnie nadają się na lato lub wiosnę. Jego zapach jest lekki, świeży i orzeźwiający. Nuty kwiatowe przywodzą na myśl długie, ciepłe, słoneczne dni. Pierwszy raz odkryłam go w kolekcji perfum mojej mamy i zakochałam się w nim od pierwszego psiknięcia!

Pomijając piękny, delikatny zapach, podoba mi się również minimalistyczne opakowanie. Jakoś jest bardo dobra, adekwatna do ceny - zapach utrzymuje się na ciele wiele godzin. Nie jest ciężki, męczący. Zapewnia uczucie świeżości i lekkości na cały dzień. Dostałam wiele pytań o ten zapach i poleciłam go wielu koleżankom.

Dobry ten zapach

Taki nie za słodki :)
Ale za to jaki swieży i orzeźwiający! Zapach zdecydowanie na lato. Jak dla mnie otwiera się zapachem ogórka (?). Nie ma go wśród nut zapachowych, a jednak go czuję. Jest to bardzo ożywczy zapach, który już po chwili się ociepla i otula owocowo-waniliową słodyczą... ale jednocześnie wciąż pozostaje świeży i czysty! Czego chcieć więcej :) uwielbiam ten zapach, budzi mnie do życia nawet po ciężkim poranku, a w gorące letnie dni pozwala poczuć się świeżo i czysto.
Trwałość jest raczej umiarkowana, jednak jest to woda toaletowa, więc jest to zupełnie naturalne.
Flakon prosty i poręczny, taki jaki lubię. Cena jak najbardziej adekwatna do jakości.

Używa produktu od: próbka

Niby fajne

Kupiłam na serwisie aukcyjnym próbkę tych perfum celem testowania. Pierwsze wrażenie było bardzo dobre i myslalam że to perfumy doskonale dla mnie na co dzień. Jednak za drugim razem ta mięta już mnie trochę przytloczyla i odrzuciła.

"Mamo, pachniesz jakbyś właśnie wyszła z kąpieli"

... te słowa mojego przedszkolaka, to chyba najlepszy opis zapachu L'eau od Kenzo :-)

Jest to zapach świeży, lekki. Kojarzy się z czystością. Sama jego nazwa jest w mojej ocenie niezwykle trafnie dobrana; l'eau = woda.

Dla mnie idealna opcja na lato, na upały. Zapewnia komfort i poczucie świeżości nawet gdy dzień jest wyczerpujący, a temperatura sięga blisko czterdziestu kresek.

Zapach sprawdzi się doskonale jako bezpieczny, codzienny - do pracy, do szkoły, na zakupy. Nie ma tendencji do nadmiernego dominowania w otoczeniu, nie wywołuje bólu głowy, jest komfortowy zarówno dla mnie, jak i osób które spotykam przez cały dzień.

Butelka prosta, a jednocześnie elegancka i charakterystyczna. Szklana, przeźroczysta, z wygodnym atomizerem. Dobrze leży w dłoni, choć sprawia wrażenie ciężkiej.

Lubię zapachy świeże, lekkie, które nie przyprawiają o mdłości i migrenę - ten jest właśnie taki, dla mnie niemalże idealny. Chętnie po niego sięgam, dzień po dniu, nigdy mnie nie męczy, nie mam przesytu, nawet w "te dni" jest odpowiedni.

Czasem gdy się nim psikam, to mam wrażenie jakbym wchodziła do przyjemnie zimnej, górskiej rzeki, która jest tak czysta, że widać każdy najmniejszy kamyczek na jej dnie...

Trwałość? 3-5 godzin, później muszę odświeżyć. Jednak nie można wymagać od tak lekkiego i komfortowego zapachu, który jest wodą toaletową, wielogodzinnej trwałości i dziesięciometrowego ogona... W mojej ocenie trwałość jest ok, nie rozczarowała mnie, a niestety często z racji swoich preferencji trafiam na leciutkie i przyjemne perfumy, których po godzinie bądź dwóch już nie sposób wyczuć, nawet po przyłożeniu nosa do nadgarstka. U mnie L'eau par Kenzo jest stosunkowo trwały. Polecam spryskać nie tylko skórę, ale także włosy i ciuchy, wtedy zapach dłużej się utrzymuje.

Czy kupię ponownie? Na pewno! Dla mnie jest super :-) Mogłabym się w nim kąpać!

Jeżeli lubisz ciężkie, orientalne czy słodkie zapachy, to trzymaj się od tego świeżaka z daleka - to zupełnie inna bajka :-)

używam od wielu lat i nie mam dość

Kiedy nie wiem w jakim jestem nastroju ani na co mam ochotę to wybieram właśnie tę wodę. Jest idealna na każdą okazję, świetnie się nosi o każdej porze roku i dnia, pasuje do szpilek i do trampek, lekka, świeża, delikatna ale zdecydowana, chłodna ale kwiatowa, zmysłowa ale nie nachalna, pięknie się rozwija i długo utrzymuje. Mój basic, must have i kwc :)

Kwintesencja lekkości

Zapach Kenzo przyciągnął mnie swoimi nietuzinkowymi nutami. Wydają się one być wyjątkowo lekkie oraz orzeźwiające, czyli w sam raz pasują do letnich klimatów. Subtelna, nienachalna buteleczka jest dopełnieniem całości. W swojej kolekcji posiadam pojemność 30ml, ale wiem, że dostępne są również większe opakowania zapachu.

Perfumy są jak wspomniałam lekkie. Określiłabym ich aromat jako wodno-kwiatowy. Jest on jakby rozmyty, przez co wydaje się być delikatny i niewymuszony. Najmocniej czuję w nim lilię wodną, która pięknie góruje w całości. Na drugim miejscu wskazałabym kwiat lotosu. Reszta składników jest pięknym dopełnieniem tego świeżego, orzeźwiającego oraz nieprzesłodzonego zapachu. Perfumy mają w sobie coś co spodobało mi się w nich od pierwszego użycia. To zmysłowa, tajemnicza nutka, która otula całe moje ciało. Przez to doskonale się w nich czuję. Łączą w sobie zarówno subtelność jak i odrobinę seksapilu, więc mają szansę spodobać się paniom w każdym wieku. Ogromną zaletą zapachu jest fakt, iż nie jest on przesadzony i męczący przez co uwielbiam go jeszcze bardziej.

W mojej opinii perfumy są trwałe. Spokojnie utrzymują się na mnie przez kilka godzin. Są łagodne i doskonale spiszą się w letnie dni, kiedy szukamy lekkiego, rześkiego aromatu, który stanie się dobrym dopełnieniem każdej stylizacji. To dobra propozycja na co dzień. Bardziej preferowałabym ją na dzień niż na wieczór.

Zapach mojego życia

pierwszy raz powąchałam Kenzo kiedy miałam 17 lat...było gorące lato, byłam zabójczo zakochana, to był okres beztroskich i niezapomnianych chwil :) już na zawsze będę kojarzyć ten zapach z tamtym okresem w moim życiu...po latach kupiłam ponownie całe 100 ml i mogę śmiało powiedzieć, że jest to jedna z najpiękniejszych kompozycji zapachowych jakie w swoim życiu wąchałam, a ogólnie perfumy uwielbiam i znam chyba wszystkie z Sephory:) spryskując się nimi czuję magię ciepłego letniego wieczoru, pełnego tajemnicy, czuję dreszcz oczekiwania, przyjemnego otulenia, po prostu cudo! Kenzo wręcz obiecuje prawdziwą, letnią przygodę ;) wodna, lekko pieprzna woń zdecydowanie dominuje, jest seksowna, ale nienachalna...100% kobiecości i klasy!

Rozczarowanie.

Testowałam zapach testerem w Rossmannie,byłam zachwycona.Wody nie kupiłam od razu,chciałam ponosić zapach,sprawdzić jego trwałość.Zapach cudowny,w moim guście.Przypominał mi rześki,letni poranek po deszczu.Świeży,zmysłowy.Szalik pachniał jeszcze 3 dnia i tego samego dnia wybrałam się na zakupy.Kupiłam wodę w Rossmanie,spryskałam się w domu i ku mojemu zdumieniu po godzinie przestałam czuć zapach,a zapach z testera towarzyszył mi kilka godzin.O co chodzi?Nie wiem,w każdym razie jestem rozczarowana i z pewnością nie kupię wody już więcej.Spodziewałam się lepszej trwałości,jak ta z testera.

Trwaly Swiezak

Perfumki bardzo trwałe, czuję je na sobie przez kilka godzin. zdecydowanie pasują na dzień gdyz są świeże i nie męczą otoczenia. Miła odskocznia od wszechobecnych ostatnio duszacych zapachów

Na lato

Zapach na lato, delikatny i świeży. Na dzień
to idealne perfumy- nie powodują odruchu duszenia wśród ludzi, nie zmieniają drastycznie swoich nurtów zapachowych. Utrzymujący się całkiem długo. Klasyczna, prosta, a zarazem elegancka butelka. To mój drugi zapach kenzo i będę testować następne perfumy tej firmy.

Używa produktu od: próbka

Świeżość, wiatr, bryza...

Sukcesywnie zamawiam próbki perfum w poszukiwaniu zapachowych perełek. A że na 30. urodziny dostałam od faceta mój wymarzony opalizujący i jedyny w swoim rodzaju zegarek od KENZO, postanwiłam sprawdzić też zapachy tego pana. Na pierwszy ogień poszedł właśnie Leau par Kenzo Pour Femme. Idealny zapach na wiosnę. Jest świeży i zwiewny, ma w sobie coś kwiatowego. Zielony pieprz, lilia wodna, mandarynka, różowy pieprz, brzoskwinia, ale potem i coś cięższego - cedr i piżmo dają razem połączenie przywodzące na myśl...jak dla nie ocean. Piękne. Na pewno kupię flakon, jeszcze te wiosny.