Iossi, Peeling do ciała `Energetyzująca trawa cytrynowa`

Iossi, Peeling do ciała `Energetyzująca trawa cytrynowa`

Peeling cukrowy z różową solą himalajską i trawą cytrynową złuszcza naskórek, wygładza skórę i pozostawia ją nawilżoną i elastyczną. Stosowany rano działa energetyzująco i odświeżająco. Odżywiona nim skóra odzyskuje swój blask, pozostaje długo pachnąca olejkami eterycznymi. Nasycona i odpowiednio natłuszczona nie potrzebuje już balsamu. Peeling zawiera masło shea, które głęboko odżywia, oraz aromatyczny olejek z trawy cytrynowej działający odświeżająco i energetyzująco. Kropla olejku grejpfrutowego zapobiega powstawaniu cellulitu i chroni przed rozstępami natomiast bogaty w witaminę C hibiskus nadaje naszemu peelingowi wyjątkowy kolor. Ze względu na zawartość soli nie należy stosować na uszkodzoną skórę. Eteryczne olejki cytrusowe mogą działać fototoksycznie dlatego nie stosuj peelingu przed wyjściem na słońce.

zapachowa
w słoiku
drobnoziarniste
>250ml, 100 – 250ml
peeling cukrowy
ujędrniający, nawilżający, oczyszczający

zaskakująco energetyzujący zapach!

Zapach Peelingu Trawa Cytrynowa od Iossi jest zaskakująco przyjemny w odbiorze. Już na pierwszy niuch nosa wiadomo, że jest naturalny. Ale jakże przyjemny.... Faktycznie energetyzujący i pobudzający do działania. A użyty po całym dniu odświeżający i relaksujący. Jest piękny! Brawo Iossi za tak udaną kompozycję. A ta kompozycja to zasługa naturalnych składników olejków eterycznych. Nie ma wiec mowy, że po prysznicu będzie bolała nas głowa od feerii sztucznych woni. Tu oddziaływanie na organizm idzie w kierunku przyjemności :)

Przyznam szczerze, że nie byłam dotychczas fanką woni cytrynowych, werbenowych i innych cytrusowych w kosmetykach. Raczej wolałam inny kierunek. Dominacja zapachu trawy cytrynowej zaciekawiła mnie i spragniona nowych wrażeń sięgnęłam pewnego dnia po ten peeling czekający na swoją kolej w moich zapasach. Już po odkręceniu wieczka wiedziałam, że mamy połączenie. To znaczy match! Po aplikacji na ciało natomiast zaskoczyłam się! Ale jak pozytywnie! Cóż to za intensywność! Ale taka nienachalna, respektująca. I trwałość! Bo zapach nie ulatnia się po chwili, a trwa i trwa, i trwa nawet chwilę na skórze. Bardzo udany orzeźwiająco-energetyzujący zapach, który sprawił, że po peeling bardzo chętnie sięgałam porą letnią. Co nie oznacza, że nie można by po niego sięgnąć i zimą, bo ma w sobie także ciepłe akordy.

To peeling cukrowo-solny. Sól to tu różowa sól himalajska. Nie powiedziałabym, że to mocny zdzierak, ale to też nie słabeusz. Drobiny nie są ostre, ale jest ich dużo i egzystują w odpowiedniej ilości masy tłuszczowej, tak, że maja odpowiednią przyczepność do skóry To wszystko sprawia, że sam peeling świetnie spełnia swoją eksfoliacyjną rolę. Bazę tłuszczową stanowi cała kawalkada dobroczynnych olejów z masłem karite na czele.

Zaaplikowany na skórę umożliwia łatwe przemasowanie. Wspomniałam już, że ma dobrą przyczepność do skóry, nic się nie osypuje i nie opada. Można się nim peelingować w nieskończoność! No to taki żarcik, w nieskończoność nie, ale na pewno bardzo długo, bo drobiny nie rozpuszczają się szybko i scrub nie traci na intensywności wraz z upływem czasu. Potem też dobrze się spłukuje, nie potrzeba domywać go żelem jak w przypadku niektórych tłuszczowych i oblepiających peelingów.

Skóra po nim nie wymaga zastosowania balsamu, to prawda. Po prostu nie ma już potem takiej potrzeby, bo peeling zostawia lekko wyczuwalną odżywczą warstewkę. Taką raczej przyjemną i komfortową. Intensywnie peelinguję zazwyczaj uda i pośladki i to zawsze w tych rejonach zauważam największą różnicę przed-po. Skóra po jego zastosowaniu jest miękka, wygładzona, przyjemna w dotyku.

Wyobrażam sobie, że może być bardzo wydajny, u mnie był tylko wydajny (bo lubię stosunkowo duże ilości) i wystarczył mi na długi czas użytkowania (250ml). Jego opakowanie to styl marki Iossi, minimalistyczny i szklany słoik. Normalnie nie przepadam za szklanymi opakowaniami pod prysznicem, ale ten słoik okazał się bardzo poręczny.

Z chęcią kiedyś do niego powrócę, choć ciekawią mnie też inne peelingi tej marki! Jeśli dorównują zapachami temu tutaj, to wiem, że będzie miłość.

Wspaniały zapach i efekt

Kończę pierwszy słoik tego produktu i bardzo możliwe, że kupię kolejny. Peeling ma orzeźwiający zapach a zawarte w nim olejki sprawiają, że skóra pozostaje miękka i nawilżona przez długi czas. Jednocześnie nie podrażnia i nie zapycha porów a moja skóra należy do kapryśnych i na niektóre tego typu produkty reagowała krostkami.
Zauważyłam, że peeling długo zachowuje świeżość i ładny zapach. Stosunec ceny do jakości jest w porządku ponieważ ten produkt jest lepszy od tańszych, teoretycznie podobnych.
Opakowanie jest wygodne, proste i ładnie wygląda w łazience.

To mój hit!

Ten peeling był w boxie z Kontigo "wodospad odprężenia" - od razu moją uwagę zwróciło ciężkie, szklane opakowanie, z estetyczną etykietą. Od razu po odkręceniu czujemy intensywny zapach trawy cytrynowej, dla mnie niezwykle przyjemny. Peeling dobrze zdziera martwy naskórek, oraz natłuszcza skórę, dzięki czemu nie potrzebny jest nam później balsam do ciała. Jedyne na co polecam uważać, to na moim przykładzie: stosuje peelingi zawsze po depilacji, a nie przed, ponieważ w tych z dodatkiem olejków, nie lubię uczucia, gdy zdzieram sobie później wszystko maszynką do golenia. Nie mam problemu z wrastającymi się włoskami, dlatego jeszcze bardziej wygodnie jest mi wykonać peeling po depilacji. Tutaj, ze względu że jest to peeling cukrowo - solny, musiałam zmienić kolejność, gdy po pierwszym takim rytuale, piekła mnie skóra - sól i podrażnienia to nie jest dobra skóra. Peeling poza tym nie jest bardzo suchy, więc nie robi bałaganu w łazience.

Kupiony w: Otrzymałam do testów od marki/producenta

Fajny zapach

Jedne z lepszych peelingów które miałam ;) Dość szybko go skończyłam bo jak dla mnie był za mało wydajny albo opakowanie jest za małe jak dla mnie jedno z dwóch ;)Lubię jego świeży cudowny zapach :) Który świetnie pobudza szczególnie rano ;) Peeling dobrze myje ( ściera naskórek ) skóra po nim jest czysta,pachnąca i nawilżona ( bo peeling zostawia lekko tłustą warstwę ) ale na rano jest ok bo nie muszę nakładać kremu .

Piękny, długotrwały zapach

Uwielbiam peelingi, każdy z nich jest na swój sposób wyjątkowy ale ten to jest petarda. Zamknięty jest w szklanym słoiku - co nie często się zdarza w tego typu produktach, mnie się ta opcja bardzo podoba. Skład w 99,7 % naturalny. Jest tu cukier, różowa sól himalajska, masło shea, olej z pestek moreli, winogron, olej ryżowy, łupiny orzechów, gliceryna, mielony hibiskus, witamina E, olejek eteryczny z trawy cytrynowej i grejpfruta. Pachnie pięknie cytrynowo. Peeling ma gęstą konsystencję.

"Moc" produktu określiłabym jako średnią + , miałam mocniejsze "zdzieraki" ale też na prawdę daje rade. Raczej dla wielbicielek mocniejszych wrażeń niż delikatnych peelingów. Jest bardzo skuteczny - skóra po użyciu jest cudownie gładka i miękka. Drobinki rozpuszczają się dosyć wolno. To peeling pozostawiający po kąpieli na skórze olejkową warstwę dzięki czemu nie ma już konieczności stosowania balsamu. Trzeba go używać oszczędnie aby z tą warstwą nie przesadzić ;) Coś za co jeszcze go pokochałam to cudowny cytrynowy zapach, który na skórze pozostaje jeszcze długo po kąpieli. Jest świeży i energetyzujący. Jedyny minus tego produktu jaki zauważyłam to nieco wysoka cena ale warto wypatrywać promocji bo jest rewelacyjny. Wiem, że firma ma jeszcze inne warianty zapachowe , z przyjemnością sięgnę po nie w przyszłości.

Jego atutem jest przepiękny zapach i nawilżenie ❤

Kocham zdzieraki do ciała, zarówno te solne jak i cukrowe. Nie wyobrażam sobie pielęgnacji bez nich. To mój obowiązkowy rytuał raz w tygodniu. Trawa cytrynowa to zapach urzekajacy wręcz świdrujący i zamieniający łazienkę w aromatyczne spa. Zapach to kwestia bardzo indywidualna. Jedni lubią te świeże, cytrusowe dla innych prawdziwym rarytasem są słodkie, otulające aromaty. W moim przypadku zależy to od pory roku, wiosną i latem stawiam na rześkie cytrusowo owocowe nuty, natomiast zimą na ciężkie korzenne lub orientalne. Ten polecam zdecydowanie na ciepłe dni.

Recenzowany peeling dostałam w prezencie od samej marki Iossi jako gratis do zamówienia. Mam wersję 120 ml.

Szklany słoiczek jest dość ciężki, zakrętka czarna , etykieta zawiera krótki opis i cały sklad. Całość jest przyjemna dla oka choć podczas peelingu należy uważać trzymając wilgotnymi dłońmi aby go nie roztrzaskać o posadzkę.
Konsystencja, gęsta typowej pasty z solnymi i cukrowymi granulkami.

Bazą tego peelingu jest cukier, który odpowiada za złuszczanie martwego naskórka oraz różowa sól himalajska i moc drogocennych maseł, olejków z wit E i na końcu olejki eteryczne które odpowiadają za ten obłędny zapach ❤ Aż chce go się zjeść.

Po rozprowadzeniu na skórze delikatnie złuszcza martwy naskórek, przyjemnie masuje, drobinki nie rozpuszczają się błyskawicznie za to duży plus.

Peeling jest odpowiedni do każdego typu skóry, odświeża, nawilża i poprawia krążenie. Nie jest to typ solidnego zdzieraki jest bardzo delikatny ale moim zdaniem jest odpowiedni nawet dla wrażliwych skór. Niesamowicie nawilża i natłuszcza, działa ujędrniająco, łagodząco i zmiękczająco, po takim peelingu nie potrzeba nam już żadnego balsamu. Skóra jest gładziutka, aksamitne miekka a jak pachnie ! Nie dość, że nasze ciało to cały dom:)
Zdecydowanie pobudza wszystkie zmysły.

Należy pamiętać tylko o jednej rzeczy, aby nie stosować peelingu na skórę podrażnioną i uszkodzoną, np po depilacji, ponieważ wtedy sól może nieprzyjemnie szczypać.

Podsumowując: Bardzo dobry peeling- polecam zarówno działanie, jak i zapach ❤
Kobiety, śmiało kupujcie, ja chętnie wypróbuję inne zapachy ❤

Cudowny zapach

Peeling trawa cytrynowa jest moim ulubionym, ponieważ ma obłędny zapach (orzeźwiająco-słodki) i jest całkiem wydajny. Zapakowany w fajny, szklany słoik. Ogólnie polecam.

Cudowne orzeźwienie

Kocham peelingi Iossi! Każdy jeden jest wart uwagi. Trawa cytrynowa jest moim ulubieńcem, chociaż przyznaję, że najchętniej wracam do niego wiosną i latem. W peelingu jest sól, a więc nie należy go stosować zaraz po depilacji, bo będzie szczypać! Produkt pięknie ściera stary naskórek, pachnie wybornie i pozostawia skórę nawilżoną i miękką w dotyku. Szklany słoiczek jest urokliwy, a kosmetyk jest wydajny.