KWC LogobyWIZAŻ logo
Szampony do włosów

Alterra Glanz Shampoo Aprikose & Weizen Szampon do włosów matowych i zniszczonych `Morela i pszenica`

3,8 na 5216 opinii

• 17 kwietnia 2023 o 17:35
    średniaczek
    Kupi ponownie:Nie
    Wykorzystał/a:jedno opakowanie
    Szampon ma przyjazny skład i ładny zapach który utrzymuje się długi czas na włosach. Szampon dokładnie oczyszcza włosy, łatwo i dobrze się pieni. Włosy po regularnym stosowaniu są błyszczące, łatwo się rozczesują i układają. Jednak szampon ten obciąża włosy przy częstym myciu.
    20 osób  uznało tę opinię za pomocną
  • 5 grudnia 2019 o 17:34
    Całkiem dobry
    Kupi ponownie:Nie wiem
    Wykorzystał/a:kilka opakowań
    Produkt w plastikowej butelce, z minimalistyczną szatą graficzną. To co od razu można zauważyć to gęstość szamponu, pierwszy raz chyba się spotkałam z tak gęstym produktem. Pomimo to wystarczyła jego nie wielka ilość, bo szampon bardzo dobrze się pienił, poprawnie oczyścił włosy i skórę głowy. Ma piękny zapach, naprawdę bardzo przypadł mi do gustu. Włosy po umyciu były błyszczące, ładnie się układały, nie puszyły się, nie plątały. Niestety następnego dnia już nie były takie ładne, oczywiście można myć włosy codziennie, ale ja staram się jednak tego nie robić i oczekuje od szamponu, że pomogą mi utrzymać ładne włosy również następnego dnia, tego jednak mi tu zabrakło.
    15 osób  uznało tę opinię za pomocną
  • 3 lipca 2020 o 12:05
    Bardzo dobry rypacz
    Wykorzystał/a:jedno opakowanie
    Szampon do włosów matowych i zniszczonych to kolejny szampon z Alterry, który mam okazję używać. Słowo wstępu o moich włosach: długie, falo-loki, wysokoporowate, z tendencją do przetłuszczania, myję je metodą OMO. Uważam, że zarówno ten, jak i pozostałe wersje, są bardzo dobrymi rypaczami, czyli szamponami do mocnego oczyszczania skóry głowy. Przy ich używaniu należy pamiętać, że nie są to produkty do codziennego stosowania. Ja rypacza używam raz w tygodniu, a czasem nawet raz na dwa tygodnie. Myślę, że to optymalna częstotliwość, choć oczywiście trzeba obserwować skórę głowy, bo każda reaguje inaczej. Wracając do szamponu z Alterry, po pierwsze, porządnie oczyszcza skórę głowy. Po drugie, nie podrażnia jej, nie przetłuszcza. Co ważne, nie plącze włosów. Dla mnie - posiadaczki długich falo-loków - jest to bardzo duży plus. Kolejna kwestia to wydajność. I za to także plus. Dobrze się pieni, wystarcza niewielka ilość produktu, aby dokładnie umyć skórę głowy, a biorąc pod uwagę, że używam go maksymalnie raz w tygodniu, wystarcza mi na długo. Jego zapach jest delikatny, niedrażniący. Kolejna zaleta to oczywiście niska cena. Osobiście uważam, że nie ma co wydawać dużo pieniędzy na szampon, bo jego jedynym zadaniem jest porządnie oczyścić skórę głowy. Lepiej zainwestować w odżywki, maski czy olejki, ponieważ to one "robią robotę". Opakowanie jest wygodnie, pozwala na zużycie produktu do końca. Podsumowując, polecam ten szampon. Dla mnie jest to jeden z lepszych rypaczy, jakich do tej pory używałam.
    Zalety:
    • porządnie oczyszcza skórę głowy
    • nie podrażnia skóry główy
    • nie przetłuszcza skóry głowy/włosów
    • nie plącze włosów
    • jest wydajny
    • delikatny, niedrażniący zapach
    • niska cena
    7 osób  uznało tę opinię za pomocną
  • 30 sierpnia 2024 o 13:48
    Przyjemniaczek^^
    Używa od:rok lub dłużej
    Wykorzystał/a:kilka opakowań
    Bardzo go lubię, choć muszę przyznać, że chyba głównie ze względu na zapach, konsystencję i ogólną przyjemność używania. Używam go zarówno w roli szamponu do mycia włosów, jak i żelu pod prysznic do mycia ciała. KOLOR, ZAPACH, KONSYSTENCJA, WYDAJNOŚĆ Szampon ma idealną konsystencję, czyli jest żelowy, gęsty, ale nie za bardzo. Jest przeźroczysty, ma delikatnie żółtopomarańczowy kolor. Pachnie obłędnie, brzoskwiniowo, naturalnie, słonecznie, ślicznie. Jego zapach jest wyczuwalny, ale nienachalny, nie męczy nawet po długim czasie używania. Chyba jedyny problem mam z wydajnością tego szamponu. Dość słabo się pieni (powstaje przyjemna pianka, ale jest jej mniej niż po innych szamponach). Przez to mam wrażenie, że muszę nałożyć go na włosy więcej niż innych szamponów, a w konsekwencji szybciej go zużywam. DZIAŁANIE JAKO SZAMPON DO WŁOSÓW Ten szampon dość dobrze oczyszcza. Nie poradziłby sobie z domyciem włosów po olejowaniu, ale radzi sobie idealnie ze zwyczajnym, codziennym zanieczyszczeniem i przetłuszczeniem włosów i skóry głowy. Ogólnie powiedziałabym, że jest idealny do codziennego stosowania, bo ładnie myje, ale nie jest ostry aż do przesady. Poza tym rzeczywiście wygładza, nawilża, nabłyszcza. Nie jest to efekt spektakularny jak z reklamy, ale naprawdę wystarczający nawet dla włosów wysokoporowatych, przesuszonych i spuszonych, czyli takich jak moje ;) Moim zdaniem to dobry szampon, który uzupełniony o dobrej jakości odżywkę lub maskę i kosmetyki bez spłukiwania sprawi, że włosy będą wyglądały świetnie. ŚWIETNY SKŁAD Co tu dużo mówić, kocham kosmetyki Alterra za świetne składy i ten szampon również ujmuje mnie pod tym względem. Mimo że zawiera SLS, czyli składnik myjący, który może przesuszać, a nawet alkohol (!), to równoważy to gliceryną i olejem kokosowym. A dodatkowo ma mnóstwo roślinnych ekstraktów, które wygładzają i odżywiają (ekstrakty z moreli, kiełków pszenicy, winogron, gardenii). Ogólnie jako włosomaniaczka "jestem na tak" :) DZIAŁANIE JAKO ŻEL POD PRYSZNIC I MYDŁO DO RĄK Kocham zabierać ten szampon na basen i do podróży, bo nie waży dużo, cudownie się go używa, a przede wszystkim jest wielofunkcyjny. Można go używać nie tylko jako szamponu do włosów, ale świetnie sprawdza się również do mycia ciała, w roli żelu pod prysznic. Bardzo dobrze oczyszcza, nie przesusza i nie podrażnia skóry, przyjemnie i delikatnie się pieni, ma śliczny, morelowy, zapach... Same plusy, żadnych minusów :D W czasie wyjazdów sprawdza się też jako mydło w płynie :) OPAKOWANIE Jak już wspomniałam, kocham kosmetyki z Alterry, więc jestem nieobiektywna. Opakowanie tego szamponu naprawdę mi się podoba. Ma śliczną etykietę z motywami owoców, jest wykonane z plastiku, który przyjemnie trzyma się w dłoni, wygodnie się otwiera, jest zgrabne, śmiało można je wrzucić do torby sportowej i podróżnej. CENA Jedyną prawdziwą wadą tego szamponu jest jego cena. Kosztuje ok. 12 zł, a za te pieniądze bez problemu kupimy szampony, które mają większą pojemność, są bardziej wydajne i jeszcze lepiej wygładzają włosy. PODSUMOWANIE Naprawdę go polecam, bo ma w sobie coś takiego, co sprawia, że chce się go używać i do niego wracać.
    Zalety:
    • wielofunkcyjny, można go używać jako szamponu do włosów (dobrze oczyszcza, wygładza i nawilża włosy, jest idealnym szamponem do codziennego stosowania), jako żelu pod prysznic (dobrze oczyszcza, nie przesusza i nie podrażnia skóry, przyjemnie się pieni, pięknie pachnie), jako mydła do rąk (tworzy przyjemną piankę, oczyszcza dłonie, ale ich nie przesusza)
    • przepięknie, delikatnie, świeżo i naturalnie pachnie morelami
    • przyjemna konsystencja gęstego żelu
    • świetny skład (mimo że zawiera SLS i alkohol, to ma nawilżającą glicerynę i olej kokosowy, wygładzające ekstrakty z moreli, pszenicy, winogron, gardenii)
    • ładne, wygodne opakowanie
    • łatwa dostępność
    • świetny do zabrania na basen, na siłownię, do podróży
    Wady:
    • dość mało wydajny
    • dość drogi
    • opakowanie mogłoby być jeszcze ładniejsze
    0 osób  uznało tę opinię za pomocną
    piccess
    5 / 5
    17 lutego 2024 o 23:23
    Dobry szampon. Nie jest moim ulubieńcem, ale lubię do niego wracać
    Używa od:rok lub dłużej
    Wykorzystał/a:kilka opakowań
    Lubię do niego wracać mimo, iż nie jest to mój ulubiony szampon. Ma dość ciekawy zapach. Przyznajcie sami, że połączenie moreli i pszenicy jest dziwne. Ale wyszło z tego coś. co ma nietuzinkowy a jednocześnie przyjemny zapach. Dobrze oczyszcza skórę głowy, nie swędzi, czuję, że jest dobrze nawilżona. Włosy po użyciu tego szampony zawsze są świeże, dobrze nawilżone. Nie plączą się, jedyny minus używania teog szamponu, to źle współpracuje z prostownicą jak dla mnie. To kolejny szampon z Alterry, po którym źle mi się prostuje, bo włosy są jakby "tępe". Tak jakby nieco sztywne. Na pewno sprawdzi się na włosach matowych, suchych, zniszczonych. Poprawia ich kondycję, nie pogarsza ich stanu. Dobry skład, ma dobrą cenę (w promocji za ok 9zł, poza ok 13zł)
    Zalety:
    • nawilża
    • odżywia
    • dobrze myje skórę głowy
    • nie podrażnia
    • dobry stan
    • wydajny
    • dostępny w każdym Rossmannie
    0 osób  uznało tę opinię za pomocną