Alkmie, Microbiome, Foa-m My God! (Ekstremalnie łagodna pianka do mycia i demakijażu twarzy)

topestetic
Średnia ocena: 4.99/5

Średnia ocena: 3.64/5

zobacz więcej ofertzwiń

Foa-m my god to łagodna i gęsta pianka, dzięki której oczyszczanie twarzy przybiera formę odprężającego rytuału pielęgnacyjnego. Doskonale usuwa makijaż twarzy i oczu. Przyjemnie pachnie i działa, relaksująco pachnie.

Zawarty w piance bioaktywny kompleks siedmiu ziół, został opracowany na bazie tajników medycyny chińskiej. Wspomaga leczenie ostrych stanów zapalnych skóry oraz zmian chorobowych takich jak: świąd i rumień. Stanowi biologiczną tarczę ochronną”, która zapobiega negatywnemu działaniu zanieczyszczonego środowiska, detergentów i innych czynników drażniących.

Aktywne substancje myjące z trzech stron świata – z Kolibła Egipskiego, śródziemnomorskiej Gipsówki i afrykańskich orzechów Shikakai – doskonale oczyszczają i odświeżają, nie naruszając delikatnej warstwy hydrolipidowej skóry. Nie powodują efektu ściągnięcia czy podrażnienia. Przywracają komfort i biologiczną równowagę.

Foa-m my god skutecznie usuwa zgromadzone na powierzchni skóry pyły i metale ciężkie, spowalniając tym samym procesy starzenia. Pianka zawiera pochodne kwasu L-glutaminowego i przeciwutleniacz ze skrobi grzybów, gwarantujące silne efekty zmiękczające, ujędrniające i intensywnie nawilżające. Co ważne, są całkowicie bezpieczne, delikatne dla oczu i śluzówek.

Rytuał piękna:
Nanieś niewielką ilość pianki na zwilżoną skórę twarzy, szyi i dekoltu. Delikatnie wmasuj okrężnymi ruchami. Oczyść twarz ciepłą wodą. Zaaplikuj wybrany eliksir lub krem. W razie dostania się produktu do oczu, przemyj ciepłą wodą

Sekretna receptura:
Roślinne substancje myjące z trzech stron świata – pozyskiwane z Kolibła Egipskiego, Gipsówki oraz orzechów Shikakai, dokładnie oczyszczają nawet bardzo wrażliwą skórę twarzy. Przywracają jej biologiczną równowagę i komfort.
Pieprz tasmański – ekstrakt z jagód pieprzu tasmańskiego o natychmiastowym działaniu wyciszającym, przeciwzapalnym i uszczelniającym naczynia krwionośne. Redukuje obrzęki, zaczerwienienie i uczucie pieczenia.
Bioaktywny kompleks 7 ziół – mieszanka wyciągów roślinnych (trawa tygrysia, lukrecja, rumianek leczniczy, rdest japoński, rozmaryn lekarski, zielona herbata, tarczyca bajkalska), która wzmacnia mechanizm obronny cery suchej i wrażliwej. Redukuje zaczerwienienia, świąd i rumień. Doskonale sprawdza się w terapii skóry alergicznej i atopowej.
Składniki intensywnie nawilżające – naturalne pochodne kwasu L-glutaminowego i przeciwutleniacz ze skrobi grzybów o silnym działaniu nawilżającym, zmiękczającym i ujędrniającym skórę.

oczyszczanie twarzy, demakijaż twarzy
odwodniona, sucha
odświeżające, nawilżające, oczyszczające
bez alkoholu, bez parabenów
z pompką
pianka

Fajna, ale nie za tę cenę

Pianka faktycznie jest bardzo delikatna, domywa bardzo przyzwoicie. Zaskoczyła mnie jej wydajność - jednym nacisnieciem pompki jestem w stanie umyc całą twarz, dlatego wystarcza naprawdę na długo. Skład kosmetyku bardzo przyjazny skorze. Zapach neutralny i przyjemna dla oka szata graficzna też zdecydowanie na plus. Choć moja cera ma umiarkowaną tendencję do podrażnień, to mam wrazenie, ze nawet wrażliwcom ten produkt nie zrobi krzywdy. Niestety aplikator w moim egzemplarzu nie działa bez zarzutu, potrafi się zaciąć i nie wrocic do wyjsciowej pozycji, przez co czasem muszę go podnosic palcami do gory, mam tez wrazenie, ze przez to pianka nie jest puszysta, tylko "siada" na ręku. Nie kupię jej jednak raczej ponownie, bo jestem w stanie znalezc kilka produktow o podobnym dzialaniu, ale jednak duzo nizszej cenie

Delikatna jak jak... pianka!

Zacznę od tego, że ta pianka jest naprawdę ekstremalnie łagodna i delikatna. Dzięki pompce płyn z butelki automatycznie zamienia się w gęstą, ale jednocześnie bardzo delikatną i lekką piankę, którą z przyjemnością myje się buzię. Skóra jest umyta, ale nie ściągnięta, pozostaje miękka i bez żadnych podrażnień. Mimo tego, że mam cerę mieszaną i często korzystam z "silniejszych" kosmetyków, to ta pianka i tak świetnie się u mnie sprawdziła i dobrze domywała na przykład nadmiar sebum na koniec dnia. Bardzo dobrze sobie radzi z makijażem, ale jakieś mocniejsze mascary mogą wymagać dodatkowego domycia wacikiem. Dodatkowa zaleta to wydajność, bo ten kosmetyk okazał się u mnie ultrawydajny. Jeśli miałabym znaleźć wadę, to jest nią tylko cena, bo ta faktycznie w moim przypadku zwala z nóg, ten kosmetyk otrzymałam w prezencie, więc raczej będę musiała na przyszłość obejść się smakiem i jednak poszukać tańszego zamiennika ;)

Pianka do mycia twarzy

Dostałam ją w prezencie i dobrze mi się sprawdziła. Nie podrażnia skóry, jest prosta i szybka w użyciu, nie trzeba długo jej zmywać i starcza na bardzo długo.
Mojej cerze podpasowała i przez to często ją kupuję. Myślę, że jest godna polecenia i innym też się sprawdzi.

Świetna pianka!

Świetna pianka, zmywam nią makijaż i dobrze sobie z tym radzi, twarz jest czysta (nawet testowałam potem wacikiem z płynem do demakijażu, nic). Fajnie nawilża i łagodzi suchą skórę.

Uwielbiam!

Must have w każdej łazience, bo działa jak nic innego! Nie muszę się martwić, że będę mieć spiętą skórę, bo pianka fajnie ją nawilża i jakby chroni przed wysuszeniem. BArdzo fajna, polecam gorąco!

Najlepsza produkt do demakijażu, jaki miałam

Jak ściągam makijaż płynem to mam zwykle strasznie ściągnetą twarz, taką napiętą i suchą. Zamiast tego zaczęłam zmywać tą pianką, bo od razu wyluzowuje mi skórę. Jak ktoś lubi wyglądać jak po nieudanym liftingu, to może nie stosować, ale jak ktoś woli naturalną i ładną cerę, to zdecydowanie polecam :)

Super delikatna

Bardzo przyjemna konsystencja i zapach. Działa łagodnie, nie zostawia wrażenia, że zmyło się za dużo "dobrego". Twarz jest wyraźnie nawilżona i przyjemna. Ekstra produkt

Cudownie oczyszcza i nawilża <3

Jak dobrze że jest ta pianka! Wycofali mój ulubiony żel do twarzy, to uznałam, że mogę zrobić eksperyment z pianką i wybrałam tą. Rewelacja! Nie ma szans, żebym wróciła do starego, nawet jak go wznowią, bo pianka oczyszcza jak nic innego! A jak nawilża!

Delikatna

Pianka Alkemie jest świetnym kosmetykiem i bardzo wydajnym, jednak uważam, że nie jest warta aż takiej ceny... Ale do rzeczy :)
Opakowanie, wykonanie - eleganckie, trwałe, wygodne w użytkowaniu.
Zapach - delikatny.
Wydajność - bardzo dobra, wystarczyła mi na prawie dobre 2 miesiące.
Działanie - pianka jest delikatna, nie robi żadnej krzywdy mojej atopowej skórze, chociaż sama nie umiem powiedzieć, czy idealnie doczyszcza czy nie. Co do zmywania makijażu to chyba lekka przesada. Zawsze zaczynam demakijaż od płynu micelarnego i jeżeli pozostały mi jakieś resztki tuszu pod oczami to pianka niekoniecznie sobie z tym radziła.
Ogólnie uważam, że produkt jest fajny, jednak prawie 100zl za produkt myjący... No bez przesady :) za 20-30zl można bez problemu znaleźć inne oczyszczacze twarzy z dobrym składem :) nie kupię ponownie, ale nie żałuję, że spróbowałam.

Lekka i łagodna

Do zakupy pianki skusiły mnie jej pozytywne opinie. Produkt ma piękny design, zarówno etykieta jak i kartonik są starannie zaprojektowane.
Po naciśnięciu pompki powstaje fajna piana, która ma bogatą konsystencję, jest kremowa i bardzo przyjemna. Ma świeży, lekko cytrusowy zapach, który dla mnie jest strzałem w 10.
Pianka jest rzeczywiście łagodna dla skóry, nie podrażnia, nie powoduje uczucia ściągnięcia oraz zaczerwienienia. Niestety nie do końca usuwa makijaż, bez wsparcia płynu micelarnego lub olejku do demakijażu nie radzi sobie, zwłaszcza z demakijażem oczu oraz bardziej kryjącego podkładu.
Ogromnym minusem jest wydajność, przy stosowaniu 2 razy dziennie kosmetyk starczył mi na niecałe 3 tygodnie, przy produkcie za taką cenę oczekiwałabym, aby był bardziej wydajny.

Ekstremalnie łagodna ale i ekstremalnie droga

Piankę otrzymałam w prezencie od przyjaciółki. Moja cera mieszana skłonna do wyprysków.
Pianka znajduje się w ładnej plastikowej butelce z pompką. Pompka działa dobrze bez problemu.
Pianka ma zwarta i aksamitną konsystencję.
Dobrze oczyszcza twarz z zanieczyszczeń. Buzia jest odżywiona i odprężona. Nie uczula i nie podrażnia. Jest bardzo wydajna. Po umyciu twarz jest delikatna i przyjemna w dotyku. Nie zauważyłam żeby wyskoczyły jakieś wypryski.
A teraz troszkę wad.
Jest bardzo droga. Wg mnie są o wiele tańsze produkty do mycia twarzy i też są dobre.
Trochę słabo zmywa makijaż oczu.

Świetna pianka

Ta pianka, to pierwszy produkt myjący, który nie szczypie mnie w oczy! Jestem tym faktem zachwycona, bo w końcu mogę zmyć makijaż przy użyciu jednego produktu. Bardzo lubię tą piankę, dobrze oczyszcza, nie daj uczucia ściągnięcia skóry. I mam wrażenie, jakby była ukojeniem dla skóry. Szczególnie, to uczucie jest przyjemne po całym dniu. Pianka trochę kosztuje, ale warto w nią zainwestować.