Parfumerie Tiki, Monoi Tiki Tahiti Tiare Huile Parfumee (Olej Monoi Tiki Tiare)

Parfumerie Tiki, Monoi Tiki Tahiti Tiare Huile Parfumee (Olej Monoi Tiki Tiare)

Olej Monoi powstaje w wyniku moczenia(maceracji) kwiatów gardenii tahitańskiej,znanej też pod nazwą Tiare Thaiti, w zimnotłoczonym oleju kokosowym. Te egzotyczne kwiaty o hipnotyzującym aromacie są uwielbiane na Thaiti i są narodowym symbolem wyspy. Zwykle są noszone za uchem podczas ważnych ceremonii. Poza upajającym zapachem posiadają cenne właściwości: łagodzą bóle głowy, uszu, leczą rany, działają przeciwzapalnie, łagodząco i gojąco.
Współczesne badania potwierdziły przekazywaną z pokolenia na pokolenie wiedzę Tahitańczyków, znajdując w kwiatach gardenii m.in. salicylan metylu
o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym.

na rozstępy, nawilżające, na przebarwienia, zmiękczające, regenerujące
zapachowa
lekkie
olejek
wrażliwa, alergiczna / atopowa, sucha
olejki do ciała i do masażu

Niesamowity o pięknym zapachu

Miałam szczęście wygrać ten kosmetyk, z czego się cieszę, bo sama bym go nie kupiła, gdyż jest drogi i to jego pierwsza wada. Kolejną jest niewygodne opakowanie, bardzo ciężko wydobyć z tej buteleczki jej zawartość, sporo się przy tym namęczyłam. Poza tym, olej posiada same zalety. Zacznę od cudownego zapachu, który utrzymuje się na ciele przez bardzo długi czas. Jest naprawdę intensywny i kobiecy, jednak nie drażni i nie usypia. Olej monoi jest idealny dla osób , które potrzebują nawilżyć swoją skórę. Jego właściwości są świetne, ponieważ znakomicie i bardzo szybko odżywia suche ciało, a zarazem nie powoduje żadnych podrażnień. Stosowałam go na nogi, które po jego użyciu były przemiłe w dotyku, błyszczące i naprawdę dobrze nawilżone.
Jego konsystencja jest ciekawa, bo bardzo szybko się topi pod wpływem ciepła dłoni. Dlatego trzeba uważać, aby nie zostawił tłustych plam.
Olej ma naturalny skład, co jest ogromną zaletą.
Myślę, że to produkt goodny polecenia, szczególnie osobom z suchą i wrażliwą skórą.

uzależniający zapach i skuteczność

Ponieważ jestem fanką oleju kokosowego, po skończeniu kolejnego opakowania, skusiłam się na ten olej zachęcona cudownym zapachem. Zapach samego kokosa zdążył mi się już trochę znudzić i uznałam że będzie to fajna odmiana. To, co poza zapachem, działa na plus tego olejku, to dużo lepsza konsystencja niż zwykłego oleju kokosowego. Tradycyjny olej kokosowy ma stałą konsystencję, ten natomiast jest półpłynny i od razu można aplikować go na skórę. W działaniu jest zbliżony do zwykłego kokosa, może nieco szybciej się wchłania. Można od razu się ubrać bez obaw że ubranie się do nas przyklei. Ładnie nawilża i natłuszcza skórę pozostawiając na niej przepiękny zapach, który utrzymuje się dobre kilka godzin. Zapach jest otulający, bliskoskórny, ale wyczuwalny. Skład prosty i bez zbędnych składników, buteleczka ładna, tylko dozownik mało ekonomiczny i obawiam się że przez to olejek będzie mało wydajny. Cena jak za 120 ml dość wysoka, ale za to przyjemność stosowania bezcenna ;-) Na minus oczywiście dostępność, nie widziałam go nigdzie indziej poza Mydlarnią u Franciszka.

Przepiękny zapach i przyzwoite nawilżenie

rzadko zdarza się w moim przypadku, że jestem wierna produktowi do smarowania ciała. do tej pory zawsze poszukiwałam nowości, mimo, że znalazłam kilka produktów, które mnie zadowalały, wystarczała promocja lub nowy balsam do ciała czy olejek i już lądował w koszyku.
Ten produkt spowodował rewolucję. Używam go niezmiennie od kilku lat i nie zanosi się na zmiany. Przede wszystkim zakochałam się w zapachu, jest tak pięknie kwiatowy, ale nie duszący i bardzo naturalny, Bardzo długo wyczuwalny na skórze. Olej ma genialny skład, większosci sklada się z oleju kokosowego, więc przy niższych temperaturach krzepnie, ale nie ma najmniejszego problemu z wydobyciem go z butelki. używam do ciała po kąpieli, na mokre ciało, pachnie mi koszulka, pościel i ja :D mój TŻ uwielbia ten zapach. stosowałam również na włosy, sprawdził się, ale tu mam innych faworytow. nie zapycha, nadaje się na twarz. cudny do masażu i demakijażu. bardzo, bardzo, bardzo polecam! Kupiłam w Mydlarni u Franciszka, ostatnio wychodzę stamtąd z pełnymi torbami, chyba zbankrutuje niedługo hehe.
no i dodatkowo świadomość, że przyjechał do mnie aż z Tahiti <3