Paco Rabanne, Ultraviolet Woman EDP

• Szybkość realizacji zamówienia

• Poziom obsługi klienta

• Jakość zapakowania przesyłki

• Polecił(a) bym ten sklep znajomym

Paco Rabanne to twórczy wizjoner, zafascynowany astrologią. Zapachem "Ultraviolet" postanowił wprowadzić markę w trzecie tysiąclecie. Promienie ultrafioletowe są pierwszymi leżącymi u źródła życia, zaś fiolet to kolor mistyczny, reprezentujący Erę Wodnika.
Zapach posiada niezwykle silną nutę ambry, jednak bez odcieni zwierzęcych czy charakterystycznej ciężkości. Jej ciepło otula skórę niczym promienie słońca. Zmysłowowść nut drzewnych i paczuli przełamana jest świeżością ziela angielskiego i powściągnięta zapachem fiołków oraz owocowymi nutami i słodkiej oliwki (osmanthus) i skórki moreli.
Zaliczany do kategorii orientalno-waniliowej.

Nuta głowy: słodka oliwka (osmanthus), morela, kolendra, drzewo różane;
Nuta serca: fiołek, ziele angielskie, róża, jaśmin;
Nuta głębi: paczuli, wanilia, drzewo sandałowe, cedr.

Cena: ok. 170 zł / 30 ml, 240 zł / 50 ml, 300 zł / 80 ml

100% jesień/zima 0% wiosna/lato

3,5

Początkowe zauroczenie znacznie zmalało w miarę zużywania przeze mnie kolejnych mililitrów z próbki (może także z powodu pojawiającej się kwaśnej nuty). Bardzo przystępny, miękki i pudrowy zapach, zdecydowanie ciepły, z wyczuwalnym fiołkiem. Na początku wyczuwałam w nim również biszkoptowe przebłyski, ale Ultraviolet nigdy nie skręcał w stronę gourmandowca. Trwały i mocno wyczuwalny, ale nie zapierający tchu w piersiach.
Powinny być 3,5 gwiazdki, ale w obecnej odsłonie Wizażu mogę dać tylko 3; dlaczego akurat tyle?
Ultraviolet nie jest dla mnie zapachem uniwersalnym, nie jestem w stanie przypisać go do żadnej okazji, do której by pasował; nie jawi mi się także jako zapach szczególnie uwodzicielski i intymny - co nie znaczy, że nie może się podobać. Może w czasach premiery miał zdecydowanie inny wydźwięk, ale teraz kojarzy mi się jak powrót do szkolnych dyskotek z roku 2000 - przejście do nowego millenium już dawno za nami, Britney nie podbija już list przebojów i niewielu raczej chciałoby wrócić do Nokii 3310.
Są zapachy, które trwają w historii znacznie dłużej, ale Ultraviole, mimo solidnego wykonania, kompletnie nie kojarzy mi się z klasykiem, który przetrwa taką próbę czasu. Choć spróbować warto.

Galaktyka doznań

Jeden z moich ulubionych perfum. Jest niesamowity, mistyczny, majestatyczny.
W pierwszej kolejnosci zapach uderza bardzo nieuchwytna i ciezka do określenia rześką nutą po to, aby połączył sie z nią fiołek, dopełniajacy uczucia świeżości. Potem czuć w tym nutkę pikantnych i korzennych przypraw, zwieńczonych waniliową wonią.

Jak dla mnie perfum-cudo. Do tego utrzymuje sie bardzo dlugo i na ubraniach czuc go nawet kilka dni.

Ulubiona

Ulubiony zapach od wielu lat. Trwała, piękna, seksowna. Nie przebił go jeszcze żaden inny zapach :) Króluje u mnie w torebce od wielu wielu lat i tak chyba już pozostanie.

Ciekawy!

Miałam ten perfum kilka razy bardzo dawno, ale nadal pamiętam jego zapach, koniecznie muszę do niego wrócić po długim czasie, flakon oryginalny, nowoczesny, wręcz futurystyczny, zapach niepowtarzalny, unikatowy, uwodzicielski, nie można nim się znudzić, ma w sobie magię, oczarowuje otoczenie.

z charakterem

Bardzo charakterystyczny zapach, dla mnie trochę metaliczny, kojarzy mi się z chłodem i elegancją. Wracam do niego od lat. Mam wrażenie, że dodaje / podkreśla pewność siebie. Mimo skłonności migrenowych, mnie nigdy nie drażnił, natomiast nie jest to zapach, który spodoba się wszystkim; myślę, że nie nadaje się na prezent " w ciemno".

Jeden z moich ulubionych

Ten zapach jest tak unikatowy i charakterystyczny dla Paco Rabanne, że ciężko znaleźć mi inny tak wyjątkowy produkt. Mam do niego sentyment od 10 lat! Zawsze mi go brakuje, kiedy kolejny flakonik się skończy. Uwielbiam Ultraviolet, ale przypuszczam, że dla niektórych kobiet będzie zbyt ciężki i drażniący.

Wyjątkowy

Miłość od pierwszego niuchnięcia ;-)
Wspaniały, intrygujący i niepowtarzalny, mam do niego ogromny sentyment. Co ciekawsze, mimo tego, że używam go już naprawdę bardzo długo, nigdy nie mam dosyć, nie nudzę się tym zapachem. Zwraca uwagę otoczenia, mając go na sobie, na pewno usłyszysz, że pięknie pachniesz! Jest to zapach nie do przeoczenia ;-) W dodatku niesamowicie trwały, bardzo długo utrzymuje się na skórze i ubraniach. Co prawda są to perfumy nie dla każdego, ale jeśli raz powąchasz i będziesz na tak... Przepadłaś na dłuuugie lata ;-) Zawsze do niego wracam, gdy tylko kończę flakonik od razu zamawiam kolejny. Absolutnie mój ulubiony zapach!

super zapach !!!v

w końcu zapach, który ani nie jest słodki, ani ostry, ani mdły, ani cytrynowy, jest charakterystyczny, świeży, bardzo przyjemny, pięknie się zmienia, wyczuwam w nim jagodę ? czy może borówkę? nie wiem, ale jest naprawdę fajny, na dzień do pracy czy na wieczór i chyba na kazda pore roku ! ja uwielbiam !!!

Zapas kosmosu podczas orgazmu.

Tak właśnie widzę te perfumy.
Ten zapach to jeden z moich ulubionych ever. Wracam zawsze.
Nie każdej kobiecie przypadnie do gustu, bo to zapach dość skomplikowany.

Perfumy dość ciężkie, przez pierwszą chwilę wydają się trochę kanciaste i płaskie, ale po chwili się rozwijają, piszą wspaniałą historię, mają nieskończona ilość poziomów. Bardzo kobiece, ociekają seksem, ale nie wprost. Bardzo bliskoskórne, z subtelnym ogonem. Zapach skierowany do kobiet, które wiedzą, co lubią, a czego nie.

Dla mnie cudo.

Dama do towarzystwa

Zanim nabyłam ten zapach, był mi znany sprzed kilku lat. Wcześniej nie zdecydowałam się na kupno tych perfum, ale przy z okazji zakupu Ange ou demon postanowiłam, że zaszaleję i kupię również Ultraviolet.
Dla mnie zapach jest gęsty, słodki, lepki, cielisty i intymny. Kojarzy mi się z seksem, bliskością i szczęściem, taką fizyczną euforią. Tak mogłaby pachnieć Fanny Hill...
Do mnie ten zapach nie pasuje, chociaż nie twierdzę, że mi się nie podoba. W każdym razie dziwnie się czuję nosząc ten zapach wychodząc z domu...
Ultraviolet trzyma się blisko ciała, nie jest specjalnie ogoniasty, no chyba, że ktoś się nim wypsika od stóp do głów...ale podejrzewam, że efekt zlania się tymi perfumami będzie mało przyjemny dla otoczenia.

Używam tego produktu od: kilka tygodni
Ilość zużytych opakowań: w trakcie 80 ml

Fioletowa magia

Historia sięga 8 lat wstecz, wywąchany na koleżance z pracy. Ogon majestatycznie wlokący się za nią, pomyślałam WOW, to jest to!. Ultraviolet Paco Rabane jest moim KWC, pierwszą oryginalną perfumą którą sama sobie kupuję już któryś raz z rzędu. Zapach zaczyna się jak dla mnie dość rześko, choć nie agresywnie, czuję w nim tę chwilę zaraz po burzy (ozon?), po chwili wyczuwam fiołek, taki dopiero co rozkwitnięty. Ale nie jest to czysto kwiatowy zapach, raczej jest to duet kwiat+przyprawy, ale te przyprawy nie są gorzkie, raczej są charakterne, ale nie męczące. Ja czuję gałkę muszkatołową, czuję ziele angielskie, może mniej jakiś owoc. Na samym końcu zostaje delikatna mgiełka wanilii, nie dusząca, fiołek czuję do samego końca oraz drzewo różane, wszystko lekko pikantne jakąś nutą nie do końca umiem ją nazwać...., trwałość 7-8 godzin, na ubraniach kilka dni. Polecam, dziwię się że tak mało znane.

Używam tego produktu od: kilku lat
Ilość zużytych opakowań: edp 50ml x 2 ,tester edp 80ml, kilkanaście próbek

Noś go jeśli chcesz zwracać uwagę!

Bardzo uczciwie stworzony zapach...

Chodzi o to, że jest to wyraźny, efektowny, czysto fiłkowy z domieszką pięknych przypraw. Ultraviolet utrzymuje się na skórze przez co najmniej 6-8 godzin, a jego intensywność jest doskonała.

Otoczenie docenia ten zapach i po jego użyiu dostawałam mnóstwo komplementów. Fantastyczny na wieczór!! Choć ja uważam, że noszenie go w ciągu dnia nie byłoby grzechem

Używam tego produktu od: kilka odlewek
Ilość zużytych opakowań: kilka odelwek