Cettua, Clean & Simple, Charcoal Nose Patch (Paski oczyszczające na nos z węglem aktywnym)

Paski oczyszczające na nos to szybki i skuteczny sposób do usuwania zaskórników i zanieczyszczeń zatykających pory. Węgiel aktywny, działając jak gąbka, wchłania zanieczyszczenia. Olej z mięty pieprzowej i ekstrakt oczary wirginijskiego odświeżają i działają ściągająco. Efekt widoczny jest zaraz po usunięciu paska.
Działanie: oczyszczające, orzeźwiające, przeciwzaskórnikowe
Rodzaj skóry: każdy rodzaj skóry

materiałowa / w płatach
klasyczne
normalna, mieszana, tłusta
oczyszczające
w saszetce

Coś mi uzmysłowiły

Zaskórniki były moim problemem od wieku nastoletniego - dorastanie, hormony i co za tym idzie przetłuszczająca się buźka z "całą dobrocią inwentarza" w postaci różnych niedoskonałości, w tym zatkanych porów, manifestujących się czarnymi kropeczkami. Jakby wszystko się zmówiło, najbardziej były widoczne na bokach nosa, nad dziurkami.
W tamtym czasie miałam szczęście jak gdzieś udało się dorwać mi te paski, obojętnie jakiego producenta.
Każde działały tak samo.
Od długiego czasu obywałam się bez nich, a jak już kupiłam to tylko przed zastosowaniem na wielkie wyjścia.
Cettua to nie jest za dobra firma - stosowałam ich bibułki matujące, które wyglądały i działały jak zrobione z cieniutkiego szarego papieru. Ale nie miałam jeszcze plastrów na nos z węglem, więc z ciekawości postanowiłam takie zakupić i akurat Cettua były na promocji. Każdy pakowany osobno, oprócz koloru nic w wyglądzie, ani sposobie działania nie różniło ich od tych, których używałam w przeszłości.
Ja ni mam problemu z ich odrywaniem, nie brudzą mi nosa, zapachu też nie mają, raczej.
Ale od dłuższego czasu faktycznie mało tych zaskórników mi wyciągały. Myślałam, że za słabo je namoczyłam na bokach nosa, tam najtrudniej dotrzeć paskom, ale po ich ściąganiu i obejrzeniu noska w lustrze nie widziałam czarnych kropek, więc sądziłam, że działają.
Ale teraz uważam, że to raczej dobra i sumienna świadoma pielęgnacja przyczyniła się do ich zniknięcia, a te plastry wyciągają jakieś maluszki w ilości może 2 sztuk z całego nosa.
Czyli to naprawdę na wielkie wyjścia, jak już chce się czuć, że człowiek jest "odstawiony" w każdym aspekcie i dla spokojnego sumienia.
Czy więc są dobre? Dla mnie tak, ale ja nie mam z zaskórnikami dużego problemu ;).

Słabe

Takiego szajsu dawno nie widziałam :D

Cała lepka, czarna część została przyklejona do nosa. Na szczęście dało się ją zmyć olejkiem i żelem do twarzy.
Do tego śmierdzą okropnie - mdlącym syntetykiem.

Odradzam!
Wyrzuciłam całe opakowanie do kosza.

no i co mi to dało? nic nie dało…

jest to pudełeczko z paskami zapakowanymi oddzielnie w pojedyncze saszetki, na pewno jest to praktyczne i higieniczne, nawet można by było zabrać na wyjazd albo się z kimś podzielić
paski są czarne i mają trochę taki falisty kształt, można dopasować do anatomii
zapach jest lekki, typowo poliwinylowoalkoholowy, ale trzeba dosłownie przyłożyć pasek do nosa by cokolwiek poczuć, więc nie ma na co narzekać
trochę ciężko je się ściąga, ale jest to wykonalne, krwawego pogromu nie czynią
trzymane ponad kwadrans wyciągnęły AŻ DWA zaskórniki, a u mnie jest wyjątkowe pole do popisu…
zastosowane z ciekawości na innych partiach twarzy kompletnie nic nie dają poza wyrwaniem pojedynczych włosków
twarz po użyciu pasków jest ściągnięta, podszczypuje i swędzi
paski nie zabarwiły twarzy na czarno

Za słabe działanie

Sama idea pasków usuwających zanieczyszczenia nosa brzmi super, ale niestety paski od Cettua średnio zmieniają stan rzeczy. Paski sprzedawane są w ładnym, zachęcającym opakowaniu, zdecydowanym plusem jest dodatkowe pakowanie pasków w środku w osobne opakowania. Same paski są dobrze wykrojone, dopasowują się do krzywizny nosa. Producent zaleca naklejenie paska na nos po uprzednim oczyszczeniu twarzy, koniecznie na wilgotny nos. Pasek mimo że na początku elastyczny, im bliżej jego planowanego zdjęcia, tym bardziej się usztywnia. Potrafi brudzić okolice nosa na czarno. Efekt nie jest oszałamiający, jeżeli mamy głęboko osadzone wągry, pasek usuwa raczej tylko te płytkie zanieczyszczenia i bardziej z okolic skrzydełek nosa niż z grzbietu. Efekt za bardzo mizerny, do stosowania przy minimalnych problemach z nosem.

Nie polubiliśmy się

Paski oczyszczające nos trafiły do mojego koszyka już dawno, bo wtedy jeszcze wierzyłam w ich działanie i skuteczność. Teraz wiem, że najlepszą formą oczyszczenia nosa z zaskórników jest po prostu dobry peeling, kwas salicylowy i reszta pielęgnacji, a nie zrywanie ich siłą za pomocą plastra.

Przechodząc do samych plastrów- używałam ich zgodnie z zaleceniami producenta, robiłam parę która otwiera pory, czekałam według wskazówek, a i tak po całej tej operacji na plastrze zostawały może dwa zaskórniki. Jednym słowem, nie warto.
Nie polecam tych plastrów, bo szkoda na nie pieniędzy. Lepiej wydać więcej na dobrą pielęgnację.

Lubię

Nie są to najbardziej oczyszczające paski na nos, ale serio są dobre. Wyciągają całkiem sporo zaskórników. Cena nie jest duża, a dostępność bardzo dobra bo są w każdym Rosmannie. Fajnie że pojedyńcze paski są oddzielnie pakowane.

Średnie

Przetestowałam w swoim życiu już naprawdę wiele plastrów na zaskórniki i niestety stwierdzam, że te są bardzo przeciętne. Działają, ale słabo. A przecież nie o to nam chodzi, jeśli sięgamy po produkt tego typu.

Po użyciu na plastrze znajduje się jedynie kilka zaskórników. Nie warto więc wydawać pieniędzy na ten produkt.

Przydantne

Będąc na zakupach w lokalnej, stacjonarnej drogerii, jak zawsze szukam nowych plasterków na nos na zaskórniki. Nos- to dla mnie- to taki newralgiczny obszar twarzy, o który ciężko się dba, a jeszcze gorzej oczyszcza. Jak każda kobieta, od czasu do czasu mam z tym obszarem problem, właśnie w postaci zaskórników, drobnych wągrów czy innych wykwitów skórnych. Próbowałam już różnych plastrów, więc punkt odniesienia mam. Po użyciu 6 szt.- całe opakowanie- wiem, że sięgnę po nie nie raz, gdyż są bardzo skuteczne. Postępowałam według zasad producenta i po 15-20 minutach, gdy zerwałam plaster, zobaczyłam czyściutki nosek, a na plastrze to, czego chciałam się pozbyć.Rewelacja, jedno pociągniecie i efekt taki, jaki oczekiwałam. Krótko mówiąc: polecam! Nic niepokojącego nie zauważyłam, żadnych zaczerwienień, podrażnień czy innych skutków ubocznych, a mam cerę wrażliwą.
Moja córka- 12 lat, też używała i sobie chwali.
Produkt bezzapachowy. Ja robię zabieg oczyszczania nosa dwa razy na tydzień, i efekt jest widoczny. Wskazana systematyczność.
Kartonowe pudeł zawiera informacje o sposobie użycia i ostrzeżenia, typu :" Nie nakładaj plastra na rany", dane producenta. Każdy plasterek zapakowany jest oddzielnie. Nie ma problemów z jego usunięciem.

ZALETY:
+Efekt widoczny jest natychmiast po usunięciu paska.
+Ogólnodostępny.
+ Cena adekwatna do jakości.

Produkt nie wart zainteresowania

Zachwycona podobnym produktem innej firmy postanowiłam spróbować tych plastrów, głównie ze względu na korzystniejszą cenę. Niestety, zawiodłam się. Moim zdaniem plastry te nie wyciągają zaskórników, nie oczyszczają, po prostu nie działają. Niby cena korzystna, ale co z tego, jeśli efektów ich użytkowania nie widać. Na pewno nie kupię ponownie.

Czy to warto...?

Plastry działają słabo: usuwają znikomą ilość zaskórników i to tylko ze skrzydełek nosa, z powierzchni grzbietowej nie wyciągają u mnie nic. Jeden plaster kosztuje niecałe 3 zł, niby to malutko, ale i tak się zastanawiam, czy nie szkoda nawet tych pieniędzy przy tak znikomej skuteczności.

Poza tym plastry podrażniają skórę - jeszcze kilka godzin po "zabiegu" czuję swędzenie/pieczenie. Ich odklejenie ze skóry jest dość bolesne, ale akurat to jestem w stanie przeżyć. Raz zdarzyło się, że pociekła krew.
Brudzą gdzieniegdzie skórę na czarno, czasem trudno to usunąć.

Używam ich 1x w tygodniu, ze względu na wyżej wspomniane podrażnienie boję się robić to częściej. Za każdym razem "coś" wyciągną; sumaryczny efekt jest taki, że ogólna liczba zaskórników jest mniejsza o 1/4-1/3. Czy to dobry efekt, niech każdy sam osądzi.

Fajne

Natknęłam się na nie w jednej drogerii i postanowiłam wypróbować.
Płatki maja dobrze wycięty kształt który ułatwi nałożenie. Wiadomo tez którą stroną można przykleić, oczyszcza ładnie gdzie konkurencja nie radzi sobie tak dobrze. W opakowaniu jest 6 plastrów to dużo. Cena trochę duża. Zapach jest nieprzyjemny i ciężko się te plastry zrywa.

Okej

Zaskórniki i inni nie potrzebni goście na naszej skórze to standard. Szukamy czegoś co je zlikwiduje za jednym zamachem. Między innymi testujemy różnego rodzaju plastry. Ja sama od bardzo dawna ich używam mam. Jakiś czas temu kupiłam plastry z węglem aktywnym od cettua co mogę o nich powiedzieć? Plastry zawierają formułę bez parabenów, PEG-ów i dodatków zapachowych. Mają za zadanie oczyszczać skórę z zaskórników, brudu i sebum. Pytanie czy naprawdę to robią...? Częściowo tak ale nie możemy liczyć, że wyciągnie nam dosłownie wszystko. Wyciąga pojedyńcze zaskórniki ale zdecydowanie oczyszcza z sebum. Musimy odrywać je zdecydowanym ruchem bo inaczej plaster nie da nam kompletnie nic.