Christian Dior, Diorissimo EDT

Christian Dior, Diorissimo EDT

Kwiatowe perfumy dla kobiet, stworzone w 1956 r. Zapach uznawany za klasykę, dominują w nim nuty konwalii, oraz jaśminu. Kompozycja określana jako delikatna, romantyczna, beztroska i czarująca.

50 - 100ml
Rekomendacja
na dzień, na wieczór
Nuty
kwiatowe

67% jesień/zima 33% wiosna/lato

Najpiękniej podana konwalia

Obawiałam się, że tak delikatny zapach jak konwalia w koncentracji edt może mnie bardzo rozczarować ale jest to jeden z moich ukochanych kwiatów, a Diorissimo to perfumy kultowe. Kupiłam flakon 100ml....Drogie Panie...trwałość jest całkiem przyzwoita! Przy każdym ruchu czuję te delikatne molekuły zapachu, a trwałość oceniam na ok. 2-3 h "jednego" psiknięcia. Moim zdaniem J'adore w wersji edp jest mniej trwałe niż Diorissimo! Są przepiękne, nie ma piękniejszej konwalii w perfumiarstwie. Polecam z całego serca.

konwaliowe love

Uwielbiam wiosnę i zapach konwalii i to jest namiastka naręczy tych kwiatów. Gdy chcę poprawić sobie humor mam w zanadrzu malutką buteleczkę i jej magiczną moc. Zamykam oczy i odpływam do konwaliowego raju.

Używa produktu od: próbka

Bardzo ciepła intensywna konwalia

Te perfumy mogę używać tylko wczesną wiosną lub jesienią, kiedy skóra tak nie odparowuje zapachów, ponieważ jest to zapach o intensywności perfum typu absolut. Sam zapach to piękna, ciepła konwalia - jeśli spryskasz się rano w te chłodne dni, będziesz pachnieć bardzo kobieco w tej szarudze.

zdecydowanie nie lubimy się

Już patrząc na skład podejrzewałam, że Diorissimo nie będzie dla mnie i nie myliłam się, alt to co wyprawia on na mojej skórze to jest poprostu horror w czyustej postaci.
Początkowo konwalia z zielonymi nutami czuć przez ok. 15min i jest jako tako, bo akurat takich nut nie lubię, ale dałoby się to wytrzymać gdyby nie okropny zapach jakby farby do malowania i amoniaku, który wkracza znienacka niewiadomo skąd. Ta mieszanka jest dla mnie tak odrzucająca, że czym prędzej szorowałam nadgarstki by się tego pozbyć i dobrze, że nie zdecydowałam się na użycie globalne. Dla mnie ten zapach jest nie do zaakceptowania.

Używam tego produktu od: testy
Ilość zużytych opakowań: testy

całkiem całkiem

jak już pisałam wcześniej marzyłam o spróbowaniu jakiegoś czystego zapachu. nie mieszanki sztucznych olejków, ale kwiatowego aromatu samego w sobie. zakupiłam tester 100 ml za 205 zł, a więc baaardzo okazyjnie. pierwsze wrażenie? rozczarowałam się intenswnością konwalii. spórowałam jednkak znaleźć w tym zapachu coś fascynującego. na skórze bardzo zyskuje. dość trwały, elegancki, flakonik przyjemny dla oka. nie wiem czy jeszcze kiedyś kupię. jeśli tak, to za kilka lat, aby przypomnieć sobie czasy młodości, nadal jednak będę poszukiwałą zapachu dla siebie. również lekkiego, czystego, kwiatowego.

Ilość zużytych opakowań: początek 1

Wspaniałe perfumy

Uwielbiam Diorissimo. To bardzo ładny zapach. Jedyne pefumy z nutką konwalii jakie znalazłam które byłyby warte zakupu.
Jednakowoż dla mnie są one bardziej jaśminowe niż konwaliowe. Choć jest to wciąż piękny zapach.
Na minus jest to, że ciężko jest dostać Eau de perfume, a wydaje mi się, że woda toaletowa trzyma się jednak krócej.
Wciąż moje ulubione.

Używam tego produktu od: 1 rok
Ilość zużytych opakowań: 1 EDT

Połączenie moich dwóch miłości

Czyli jaśminu i konwalii.

Długo "czaiłam się" przed zakupem, a to właśnie z powodu niestandardowego połączenia zapachów, które też na początku wydawało mi się sztuczne. Kusił mnie zapach ale zniechęcała rzekoma nietrwałość.

Dlaczego wydają się nietrwałe? Dlatego, że to zapach natury (też, jak jedna z recenzentek mieszkam bardzo blisko lasu, cały rok czekam żeby zanurzyć się w skąpanych rosą konwaliach i jaśminie, zatem to dla mnie zapach dzieciństwa, słońca i tajemniczych cieni leśnych). Jest to swieżość zamknięta w małym flakonie, dlatego umyka nosowi noszącej po kilku godzinach. Ale tak naprawdę, dla otoczenia jest to wciąż żywy i wyczuwalny zapach (dowodem jest kolega z pracy, który z reguły psioczy na każdą spsiukaną aktualnym hitem kobietę, a zakupił małżonce właśnie Diorissimo po wyniuchaniu ich u mnie).

Jest to zapach chyba konserwatywny, ponieważ nie krzyczy swoim bukietem, tylko delikatnie drażni i kusi i zaprasza do wąchania. A kiedy już się zacznie...nie można skończyć.

Dla mnie jet to kwintesecja klasyki, uwodzenia i tajemnicy przy jednoczesnej delikatności. To zapach dla kogoś, kto zna swoją wartość, ceni sobie szczerość, naturalność i wygodę bez sztucznych dodatków i ogólnie utartych konwenansów. A przynajmniej tak se mysle i przekonuje i staram sie trwac w tym przekonaniu :D

Oczywiście dużo będzie zależało od tego jak Diorissimo gra na waszej skórze, dlatego trzeba testować go delikatnie i z szacunkiem :)

Dla mnie jest to jeden z najwspanialszych zapachów i wiem, że jeszcze długo, a może zawsze, będę mu wierna (po czym zanurzyła sie ponownie w swoje konwaliowo-jaśminowe rękawy).

Używam tego produktu od: 1 rok
Ilość zużytych opakowań: 1 (30 ml i zaczęte 50 ml)

Na wizytę u babci, dla niewiedzących, czego szukają

Niegdyś używałam regularnie Diorissimo, ale to były czasy, kiedy jeszcze nie wiedziałam, jakie zapachy lubię. I to chyba najlepiej opisuje te perfumy: są nieinwazyjne, każdy, przede wszystkim młoda babeczka, może się nimi skropić, a nie będzie się czuć źle.
Choć czasem miałam takie dni, kiedy ten zapach wydawał mi się odrobinę chemiczny i mdły. No ale data trafienia na rynek mówi sama za siebie - oldskul!
Na pewno nie jest to zapach ani z pazurem, ani z ogonem z tyłu, ani w ogle z charakterem jakimś konkretnym. poleciłabym tylko osobom, które nie wiedzą czego szukają, a muszą czymś pachnieć na wizycie u babci.

Używam tego produktu od: kiedyś używane przez 2 lata
Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

wiosenne

Diorissimo są... konwaliowe.
Nie są to konwalie zimne, podane z dystansem, lecz ciepłe, radosne.
Współczesne zapachy konwaliowe odbieram jako "bardzo wprost", konwalie w Diorissimo są inne - niewinne, lekko nieśmiałe.

Zapach jest dość ulotny. Na sobie czuję go 2-3 godziny, jednak gdy następnego dnia niosłam sweterek do prania do łazienki, o dziwo, konwalie wciąż były - delikatne, ale wyraźnie wyczuwalne. Nie potrafię wywąchać w nich innych nut.

Kiedy niedawno użyłam Diorisssimo mój cztroletni synek zawołał: Konwalie!?
Było to tak spontaniczne, ciepłe i radosne - jak ten zapach właśnie.

Butelka w ostatnim czasie zmieniła się (eleganckie gładkie krysztalowe szkło). Podobno nieco zmodyfikowano też sam zapach. Szkoda, że już w żadnej z perfumerii nie ma "starego" testera, bo dałabym sobie nos uciąć, że gdy poznałam "Diorissimo" były w otwarciu mocniejsze, wręcz nieznośne.
?...

Używam tego produktu od: dawno temu testy, własne edt od pół roku
Ilość zużytych opakowań: w trakcie 100ml

WiIosna, ach, to ty

Jestem bardzo "nowoczesną" osobą (makijaż, ubiór), ale te perfumy ZAWSZE mam na półce. Wielka miłość zaczęła się od maleńkiej próbki otrzymanej wiele lat temu. Później zawsze miałam Diorissimo w złotej piątce zapachów. Konwaliowe perfumy - choć nie z tych "świeżych", raczej wieczorowe. Takie - niedzisiejsze, ale bardzo piękne. Wiele razy byłam pytana o to, czym tak pięknie pachnę - więc odczucia jak najbardziej nie subiektywne.

Konwaliowo mi

Jestem w ich posiadaniu, stało się to przypadkiem,ale...nie żałuję. Zapach jest ładny, wiosenny ,ale pozbawiony lekkości wszechobecnych świeżuchów. Konwalie są mocno wyczuwalne, na początku nieco sytnetyczne i "gorzkawe". Z czasem zapach łagodnieje, staje się delikatnie pudrowy, elegancko -kwiatowy. Niebanalny- to na pewno. Będe nim pachnieć tej wiosny.
Flakon podoba mi się, prosty i szykowny.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie 50 ml

Powiem tak - bardzo lubie mocne, esencjonalne, nadgryzione zebem czasu zapachy. Jak czesto zaznaczam w swpich recenzjach moim absolutnym faworytem, najpiekniejszym zapachem na swiecie sa Soiry. Oczywiscie lubie rowniez zapachy jak Clinique Wrappings, Chanel 5 czy Shalimary. Diorissimo jednak nie znajduje u mnie uznania, bo na mojej skorze nie ewoluuje, nie zmienia sie. na poczatku czuje smrod dusznych kwiatow z jedna swidrujaca nuta konwalii, ktore kojarza mi sie z podstarzala pancia w paltku, kapelusiku i kolnierzu z nutrii. Wiem jednak, ze sa osoby, ktorym D. przypadnie bardzo do gustu ;)

W dodatku jest nietrwaly - 2 godziny, co na taka marke jest niewybaczalne ;)

NIE

Używam tego produktu od:testy