Christian Dior, Dolce Vita EDT

Christian Dior, Dolce Vita EDT

Perfumy, które wieczorem nadają odrobiny tajemniczości osobie pachnącej nimi, ich zapach jest wibrującą nutą, która stale tkwi w zmysłach i nie pozwala o niej zapomnieć.

Nuta głowy: bergamota, brzoskwinia, kardamon, grejfrut
Nuta serca: magnolia, drzewo różane, lilia, cynamon
Nuta bazowa: drzewo cedrowe, drzewo sandałowe, wanilia, castoreum (strój bobrowy)

Rekomendacja
na wieczór
<50ml

82% jesień/zima 18% wiosna/lato

perfum

Perfum w którego zapachu się zakochałam oglądając próbki. Piekny zapach który utrzymuje sie długo. Jest trwały i naprawdę wart swojej ceny. dodatkowo perfum ma piękny flakonik. Polecam

Słodkiego życia!

Jest kilka takich perfum, które można uznać za absolutny klasyk i jednym z nich jest właśnie Dolce Vita Christiana Diora. Charakterystyczna okrągła buteleczka skrywa w sobie zapach, który faktycznie jest "dolce".

Ciepłe słodkie nuty przełamane akcentami korzennymi. Przywodzą na myśl wieczorne spacery po włoskich uliczkach. Perfumy są zmysłowe i kobiece. Zawsze kojarzyły mi się z kobietami pewnymi siebie.

Zapach jest bardzo trwały. Utrzymuje się przez wieeele godzin. Pamiętajcie aby nie przesadzić z ilością - wystarczy dosłownie parę kropel.

A jaki jest ich mankament? Niestety gdy przychodzi do płacenia nie jest już tak "dolce", ale raz na jakiś czas można trochę zaszaleć i podarować sobie odrobinę luksusu. ;)

Mokre sandały z gumy w Juracie

Ten zapach pachnie mi... (przepraszam wszystkich wielbicieli) gumowymi sandałami zalanymi wodą na plaży w Juracie. Wiem. Popłynełam. Niestety, bardzo się rozczarowałam. Dobrze, że nie zamówiłam w ciemno. Jak widać są gusta i guściki. Nie zawsze coś co jest hitem W CZ spodoba się i Nam.
Polecam testy przed zakupem.
Trwałość znakomita, ładny promienny flakon iiii nic więcej.

Wykorzystała: kilka próbek

piękny, ale...

Tak, piękny zapach, ale jednak dosyć... nudny. Po kilku dniach używania miałam go serdecznie dosyć i musiałam przez dłuższy czas od niego odpocząć. Trochę męczący swoją słodyczą. Moim zdaniem nie zmienia się, nie rozwija, jest ciągle taki sam. A więc przystojniak, ale nudny.

Klasyk

Dior DolceVita . Ten zapach zna chyba każdy. Klasyk. Buteleczka charakterystyczna i naprawdę śliczna. Chyba obowiązkowa pozycja na toaletce. Zapach słodki, elegancki, zmysłowy. Lubię po niego sięgać. Cena wiadomo nie najniższa, ale warto. Trwały. ????głowa: lilia, róża????, magnolia ❤serce: brzoskwinia, morela, bergamotka, cynamon ????baza: paczula, cedr, drzewo sandałowe????, wanilia

Od kilku lat ulubione

Perfumy te kupuję już od kilku lat, mój faworyt <3 zapach niedrażniący, kobiecy, długo utrzymuje się na skórze i ubraniach, cudo! Buteleczka elegancka, ładnie wygląda i nie jest kiczowata. Cena jak dla mnie jest standardowa dla tego typu produktów, zwłaszcza że są całkiem wydajne

Mój ukochany zapach

Uwielbiam te perfumy i mam wrażenie, że one nigdy mi się nie znudzą! Zapach jest nieinwazyjny, ale bardzo trwały, piękny, kobiecy, często ktoś mnie pyta, czym tak ślicznie pachnę. A przy tym ma przecudną buteleczkę, której na szczęście firma nie zmienia - jestem zachwycona i zawsze do tych perfum wracam. Jedyną wadą jest bardzo wysoka cena...

Miłość po grób :)

Tak pachniala moja mama, pamiętam jej jedwabną apaszkę, którą przytulalam kiedy za nią tęskniła. To też zapach moich pierwszych poważnych wyjść i jedne z pierwszych perfum, jakie kupiłam. Co dziwne na mamie ten zapach ciepły i otulający, na mnie wydaje się ostrzejszy, chociaż na pewno słodki i głęboki. To dla mnie jesienno - zimowa opcja idealna. Bardzo trwałe i bardzo wydajne, ponadczasowe. Ciekawe, czy moja córka zachowa tradycje i też po nie sięgnie :)

Kto nie kocha Diora....

Przeglądam moje kwc.....i odkryłam, że nie mam opinii o Dolce Vita. O zgrozo, toż to moje pierwsze prawdziwe, ukochane perfumy. Używałam przez okres studencki, wspaniałe lata.
Mocne, słodkie, miodowe i nieporównywalne do innych. Pamiętajcie o mocy, nie można przesadzić. Obecnie mam detoks od DV....wypsikałam się na kolację wigilijną tak, że nie mogłam sama z sobą siedzieć ( A kocham ten zapach). OSZCZĘDNIE!
Przed reformulacja były jeszcze ładniejsze, ale obecnie też mają zasięg i moc.

Deser brzoskwiniowy

Pachnąc Dolce Vita, pachnę jak deser brzoskwiniowy z odrobiną wanilii, posypany cynamonem, oprószony kardamonem. Słodko i pięknie. Kardamon dodaje lekkiej ostrości i sprawia, że zapach nie jest do bólu przesłodzony tylko przyjemnie słodki i kremowy. Kobiecości nadają mu nuty bazy czyli drzewo sandałowe, cedr, kokos i wanilia. Perfumy pięknie układają się na skórze, są bardzo trwałe. Dolce Vita to radosny i ciepły zapach. Idealny na każdą porę roku. Nawet w upały czuję się w nich doskonale. Pomimo swej słodkości nie przytłaczają i nie zabijają otoczenia. Uwielbiam perfumy Diora (na drugie imię powinnam mieć Diorella) i kocham wszystkie flakony tej marki ale ten wydaje mi się trochę tandetny. Pomimo to zapach cudny, prawdziwy klasyk. Obowiązkowa pozycja w kolekcji perfumoholika.

najlepszy

Po raz pierwszy zetknęłam się z tym zapach jako nastolatka, gdy pojawiło się czasopismo o tematyce perfum z próbką tego zapachu. Od razu mi się spodobał ,i zapadł w pamięć. Kilkanaście lat później wyczułam ten zapach u klientki w pracy i to był już ten moment, że stwierdziłam, że muszę mieć te perfumy. Uwielbiam je przede wszystkim za to, że są zupełnie inne niż wszystkie robione teraz na jedno kopyto zapachy. Kojarzy mi się właśnie ze szczęściem i kobiecością .Nie da się opisać inaczej tego zapachu. Nie mocny, intensywny, ale zarazem nie za słodki. Używam go cały rok, bez względu na porę roku. Bardzo trwały i wydajny, wystarczy jedno, dwa psiknięcia- jednak ma to do siebie, że zaraz po rozpyleniu na skórę pachnie lekko "babcino" o ile moża to tak określić, natomiast po chwili już czuć właściwy, piękny zapach :)

Słodkie życie

Z całą pewnością powinny się znaleźć w pierwszej dwudziestce najlepszych zapachowych przebojów wszechczasów. Mój zachwyt nie ma końca, ale tylko i wyłącznie zachowuję go dla wersji sprzed reformacji.
Mamy w rodzinnych zasobach zachowane kilkanaście ml tego cudownego zapachu.
Czarowny, elegancki, niebanalne i trwałe perfumy.
Piękny flakon i złota barwa perfum.