Clarins, Lotion Douce Tonifiante [Extra-Comfort Toning Lotion] (Tonik dla cery bardzo suchej i wrażliwej)

Wyjątkowo łagodny, bezalkoholowy o konsystencji lekkiego żelu.
Polecany szczególnie do cery bardzo suchej lub wrażliwej.
Działanie:
- tonizuje skórę i ożywia jej koloryt
- delikatnie usuwa mleczko lub krem do demakijażu
- nawilża, odświeża, wygładza, koi
- skóra nabiera blasku, staje się gładka i miękka w dotyku
- ułatwia nakładanie makijażu i utrwala go

Cera
wrażliwa
bez alkoholu
w butelce
żel
>100ml

Bardzo dobry

Jeden z lepszych toników jakie stosowałam. Ma ciekawą, żelową konsystencję i delikatny zapach. Fajnie tonizuje skórę po umyciu twarzy, doczyszcza resztki makijażu i pozostawia skórę świeżą i nawilżoną. Jest bardzo wydajny, nie podrażnia skóry, nie wysusza jej, zdecydowanie polecam.

Jeden z lepszych toników

Bardzo lubię markę CLARINS. Ten tonik to ich kolejny udany produkt. Jest drogi ponieważ kosztował mnie 99 zł ale nie żałuję i jak tylko skończę obecne opakowanie kupię kolejne. Kupiłam go przypadkiem ponieważ poleciła mi go Pani Ekspedientka z Douglasa. Tonik ma konsystencję lekkiego żelu dzięki czemu jego aplikacja jest bardzo wygodna. Generalnie cała aplikacja jest też bardzo PRZYJEMNA - dlatego, że tonik ma ładny delikatny zapach, momentalnie łagodzi podrażnienia i ściągnięcie skóry. Bardzo odpowiada mojej cerze i dlatego na razie go nie zmieniam.
Jego dodatkowym atutem jest również to, że jest bez alkoholu.
Opakowanie jest poręczne i wygodne ale podczas nalewania na wacik trochę cieknie ten tonik po nim na boki. Nie jest to jednak bardzo uciążliwe.
Polecam. Ja jestem na tak :-)

Jeden z najlepszych toników. Polecam.

Nigdy nie byłam bardziej zachwycona tonikiem do twarzy. Najpierw dostałam w prezencie opakowanie 30ml (w zestawie z żelem do mycia twarzy i kremem z tej samej serii - również gorąco polecam!), szybko je skończyłam i pognałam do sklepu po kolejne, już większe 200ml.
Żelowa konsystencja sprawia, że nakłada się go idealnie, a twarz pozostaje po nim gładka jak przysłowiowa pupcia niemowlaka.
Mam cerę suchą i wrażliwą, a ten tonik sprawił, że przestałam martwić się o to, że w ciągu dnia zaczną mi się robić "suche placki" na czole, bo tam miałam z tym największy problem.
Często wychodząc na miasto (zakupy, spacery, itp.) nie musiałam nawet nakładać makijażu, bo skóra wyglądała na zdrową i promienną - ale nie świecącą!
Zapach (choć może nie jest to dla niektórych, aż tak ważne) też jest rewelacyjny.

W sumie największym zniechęceniem jest cena (najtaniej udało mi się znaleźć w sklepie na allegro za 84zł - 200ml), mimo że produkt jest bardzo wydajny.

P.S Jak komuś uda się wyrwać go taniej, dajcie znać! :D

Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie 30ml, 1 200 ml

Naprawdę bardzo godny polecenia do skóry wrażliwej

W zasadzie musze zmienic recenzje w calosci; pierwotnie kupilam go z ciekawosci. Odpowiadal mi jego zapach i fakt, że skóry nie wysuszal. Na tym niestety koncza sie jakiekolwiek cechy zauwazalne tego plynu; nie mam pojecia o Ph, jednak z perspektywy musze stwierdzic, ze nic nie robil i nijak nie wpynal na polepszenie czy pogorszenie mojego stanu cery. Ciekawostka, ale na pewno nie warta ponownej inwestycji.

bardzo fajny

po pierwsze wyjatkowa zelowa konsystencja, ktora sprawia,ze bardzo dobrze rozprowadza sie na twarzy, po drugie bardzo ladnie pachnie-rowniez wyjatkowo, dotad nie spotkalam toniku o takim zapachu:) uwielbiam go nakladac na skore.jest naprawdy bardzo fajny,podobno tez wydajny-tego jeszcze nie wiem,bo jestem w trakcie pierwszego opakowania.
ogolnie: polecam

Używam tego produktu od:
Ilość zużytych opakowań:w trakcie 1

niech juz sie skonczy!

Jakze ja nie lubie tego toniku! Daje mu trzy gwiadki, zeby byc sprawiedliwa, bo robi to, do czego sluzy, oczyszcza resztki maseczek itp, nie wysusza skory, nie podraznil mnie. Dla mnie nie do zniesienia jest jego zapach, jest to bez watpienia zapach roslinny i przypomina mi do zludzenia roztarte liscie jakiejs rosliny doniczkowej, w dodatku konsystencja jest zelowa, takze wydaje mi sie, ze smaruje sie wycisnietym sokiem z aloesu, co robilam w dziecinstwie masakrujac kwiatki babci. Zapach toniku dziala na mnie drazniaco, czesto leze juz w lozku i ciagle go czuje mimo kremu, ktory nalozylam pozniej i robi mi sie jakos niedobrze. Rozumiem, ze to kwestia gustu, i innym ten zapach, dosc "naturalny" moze odpowiadac, ale mnie raczej przeszkadza, a na pewno nie daje przyjemnosci. Nie lubie takze koloru tego toniku i chcialabym bardzo, zeby sie skonczyl- a jest wydajny. Prawdopodobnie pojde i kupie sobie cos innego, a ten porzuce.

Używam tego produktu od: dwoch mcy
Ilość zużytych opakowań: troche jednego

fajny

Tonik ten postanowilam sobie sprawic ze wzgledu iz mialam przesuszona skore(mam cere mieszana) sprawdzil sie swietnie.Niesciaga mi buzki jest lagodny,slicznie pachnie,jeden z lepszych ale chyba nie ideal :) wciaz szukam czegos co bardziej mnie zachwyci :)niemam jednak zadnych zastrzezen co do tego produktu.

Używam tego kosmetyku od:3 miesiecy
ilość zużytych opakowań:koncze pierwsze

ideał

Bardzo lubie kosmetyki Clarins, ponieważ są produkowane z naturalnych wyciągów roślin i co najważniejsze nie trzeba sobie wmawiać efektów ponieważ są naprawde widoczne:) Tonik pięknie pachnie, nawiża oraz wygładza, tonizuje i upiększa skóre, do aplikacji nie uzywam wacików ponieważ nie są one potrzebne( tonik ma konsystencje żelową), aplikuje produkt bezposrednio na twarz dzięki czemu nie marnuje nawet kropelki:), polecam bo naprawde warto (i ten zapach:))

Świetny i wydajny

Zużycie 1/4 opakowania zajeło mi trzy miesiące! Możliwe jest to tylko dzięki jego półżelowej konsystencji, która pozwala na aplikację bez użycia płatków, czy wacików. Po prostu - nabiera się go odrobinkę na palce i rozprowadza. A potem rozkoszuje zapchem (rzeczywiście pudrowy, trochę jakby z innej epoki)oraz uczuciem nawilżenia ( bez lepkości - potwierdzam). Wspomniana wydajność - jeden tonik na cały rok - skutecznie leczy wyrzuty sumienia po wydaniu na to cudo 90 zł.

Świetny ale...

To naprawdę jeden z najprzyjemniejszych toników jakie używałam - a było tego niemało, bo ja uwielbiam toniki i zużywam ich olbrzymią ilość! Ten pachnie naprawdę bardzo pięknie i smakowicie, lekko pudrowo - mniam, też bym miała ochotę czasem skosztować :D znakomicie usuwa zanieczyszczenia, napina i rozjaśnia skórę. Mam złe doświadczenia z żelowymi tonikami, przeważnie lubią przez chwilę polepić się na twarzy - tu nic się, nie klei. Uzywam tego toniku z prawdziwą przyjemnością mimo iż mam cerę lekko przetłuszczającą się (ale skłonną do wysuszania). Natomiast mam jedno i to duże zastrzeżenie - tonik jest zalecany do bardzo suchej i uwrażliwionej cery - m.in. dlatego go kupiłam, bo po kwasach moja cera była tak wydelikacona że szczypało mnie prawie wszystko - i niestety, ten tonik sprawdza się tylko w przypadku idealnie zdrowej skóry. Jesli próbuję go stosować na lekko choćby podrażnioną - szczypie i piecze przez chwilę dość silnie. To mnie trochę irytuje bo w końcu do takiej cery jest polecany... dlatego odjęłam jedną gwiazdkę. Mimo wszystko polecam bo jest przyjemny i szalenie apetyczny i na zdrową skórę działa super, nawilża i relaksuje. I mała poprawka - kupiłam go w Sephorze za 90 zł teraz :)

pyszny

Drogie Panie, to jest tonik o konsystencji i zapachu soku z dojrzałych śliwek ... mmniamm, chyba nie wytrzymam i kiedyś go skosztuję ;-). Po zakończeniu np. demakijażu albo po zmyciu maseczki trzeba chlapnąć porcyjkę tego soczku na buzię .. coż za uczucie! Skóra się rozluźnia, zmiękcza, rozjaśnia, cała twarz się odpręża; po prostu chce się uśmiechnąć do siebie w lustrze ... luksus.
Pomimo lekko żelowej konsystencji płyn wchłania się po paru minutkach i znakomicie przygotowuje twarz na przyjęcie kremu lub podkładu.
Jeden z nielicznych toników, po których moja buzia NAPRAWDĘ nie przesycha po upływie kwadransa - efekt nawilżenia i uczucie komfortu po jego wchłonięciu się są trwałe.
Jedna mała wada : czasami szczypie nałożeniu na skórę (gdy używam go po wykonaniu peelingu, nałożeniu niektórych maseczek). ale - TYLKO szczypie - nie powoduje przy tym zaczerwienienia skóry, wręcz przeciwnie - ślicznie je łagodzi :)
No i jest bardzo, baaardzo wydajny - może dlatego, że nie używam go do "szarocodziennej" higieny twarzy, tylko gdy mam moment zająć się sobą trochę staranniej - mam go półtora roku, a dopiero kończę 1-szy flakon.
Hm, biorąc pod uwagę to co napisałam przed chwilą - a uzupełniam właśnie swoją starą recenzję - podnoszę z 4 na 5 *. Bo to naprawdę jest wyjątkowy tonik :)