Mariah Carey, M EDP

Mariah Carey, M EDP

REKLAMA

Pierwszy zapach sygnowany nazwiskiem Mariah Carey to harmonijne połączenie zmysłowych, aksamitnych nut z prawdziwym kwiatowym symbolem Tahiti - tiarą (w prawie każdym urzędzie i wielu sklepach co rano oferowane są na talerzykach jego świeże pączki. Każdy może sobie wziąć jeden i włożyc za ucho).
Wyprodukowane przez koncern Elizabeth Arden.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: akcent wodny, akcent wiatru morskiego, marshmallow
nuta serca: kwiat tiary, płatki gardenii
nuta bazy: burszty, akcenty drzewne, paczula, marokańskie kadzidło.

50 - 100ml
Rekomendacja
na dzień, na wieczór

Słodycz 30+

Dostałam flakonik 30ml i muszę przyznać że nastawiła się na mega słodkie perfumy ale to nie to...to słodycz wyważona,elegancka,zdecydowanie dla kobiet a nie dziewczynek. Na pierwszy plan wysuwa się bukiet kwiatów,0%alkoholu,pózniej przechodzi w bardziej słodką nutę ale elegancką. Nie czuć tu absolutnie pianek czy waty cukrowej.
Trwałość bardzo dobra.
Polecam przetestować :)

Ilość zużytych opakowań: 30ml

słodycz idealna

Zapach jest bardzo słodki, ale dla mnie to słodycz idealna. Gdybym nie znała nut nie domyśliłabym się, że dominują tutaj pianki marshmallow, ale z całą pewnością wyczuwam wodę morską, która przełamuje słodycz zapachu. Wyczuwam w tych perfumach minimalne podobieństwo do Amarige Mariage Givenchy, zwłaszcza przy pierwszym rozpyleniu Amarige, M to słodsza i bardziej ułagodzna wersja tych perfum, taki dzienny odpowiednik. W późniejszej fazie zapachy rozwijają się w zupełnie inny sposób, w M dominuje słodko-słona nuta, okraszona białymi kwiatami, paczulą i przydymiona kadzidłem. Uważam ten zapach za bardzo udany, wyjątkowo przyjemnie się go nosi i płynnie przechodzi pomiędzy kolejnymi nutami. Cudownie otula w chłodne dni.

EDIT: Dziś psiknęłam jeden nadgarstek Amarige Mariage a drugi M i po około 6 godzinach zapachy bardzo się do siebie upodobniły. M jest trochę słodszy a Amarige Mariage bardziej paczulowy, ale zdecydowanie podobieństwo jest bardzo duże.

Ilość zużytych opakowań: jedno 100 ml

średnie

Zapach kupiłam ze względu na moja ulubioną piosenkarkę;-) Jednak po "bliższym" zapoznaniu się z nim używam go tylko w domu kiedy nie spodziewam się gości. Za dużo w nim jakichś bzów i irysów, nie ma w nich nic tajemniczego i pociągającego. Ech

Używam tego produktu od: 1,5 roku
Ilość zużytych opakowań: 1 niecałe

szału nie ma

zapach zdecydowanie za slodki jestem maniakiem testowan zapachow i ten zdecydowanie nie ma tego "czegos" i dlugie przebywanie w tym zapachu doprowadza do mdlosci

Używam tego produktu od: kilka razy
Ilość zużytych opakowań: niecale 1

kobiecość

Słodziutkie i typowo kobiece. Pachnie jak połączenie L Lolity Lempickiej z Lolitą Lempicką jabłuszkiem. Autentycznie! Fajnie to razem zgrane. Bez uniesień, ale raz na jakiś czas czemu nie...

Używam tego produktu od:testy
Ilość zużytych opakowań:próbka

Słodki, intensywny, jadalny

Zapach baaardzo słodki. Najsilniej wyczuwam chyba tą gardenię a potem kadzidło w nucie bazy, oprócz tego przez cały czas trwania zapachu wibruje na skórze jakiś "jadalny" aromat, i tak bym podsumowała "M"- jako zapach jadalny.
Poza tym zapach jest bardzo ale to bardzo intensywny, ogoniasty, a w miarę przechodzenia jednych nut w inne nie słabnie, a wręcz jakby stawał się jeszcze bardziej intensywny. Niestety wywołuje u mnie migrenę, więc z żalem pożegnałam się ze swoją buteleczką (zresztą bardzo ładną, choć raczej pasującą do zapachu dla nastolatek IMO).

Używam tego produktu od:już nie używam- migrena
Ilość zużytych opakowań:1 rozpoczęte i oddane

Poztywyne zaskoczenie

Nie jestem zwolenniczką perfum sygowanych nazwiskami gwiazd.W przypadku Motylka bylam pozytywnie zaskoczona.
Zapach cieply,otulający( wyczuwam coś jak Allure), później rozwija się w coć lekko drapieżnego i mocno slodkiego( ciasteczka cynamonowe,czekolada,ptasie mleczko).Dodatkowo jest bardzo trwaly.Wg mnie perfumy idealne na zimowe wieczory z ukochaną osobą.To troche lżejsza wersja Angela( przynajmniej dla mojego nosa).
Zdecydowanie polecam.

Używam tego produktu od:jakieś dwa tygodnie
Ilość zużytych opakowań:dwie próbki

genialny motylek

cudowny zapach, wyczuwam karmel, wanilie, czekolade. bardzo trwały, otulający wręcz jadalny. doskonały na pochmurne chłodne dni. a buteleczka cudowna- kocham motylki:)
obecnie cieżko go zdobyć - ale oczywiście znalazłam 30 ml na allegro w fajnej cenie, teraz poluje na większą;) Używam tego produktu od:9 miesięcy
Ilość zużytych opakowań:w trakcie 30ml, poluje na 100ml

Mocno rozwodniona gardenia

Poza pierwszym kwadransem wyczuwalny tylko przy skórze, a i to slabo. Żadnych obiecanych slodkości, tylko ślad gardenii na tle nut wodnych... Ani ciekawy, ani szczególnie ładny (choć brzydki nie jest, co to to nie) trwałość niezła, ale intensywność praktycznie żadna. Nie rozwija się, choć nie jest irytująco płaski. Taki sobie.
Buteleczka cudna :love:

Używam tego produktu od:kilku dni
Ilość zużytych opakowań:próbka

Słodko mi

Zacznę od opakowania, które w przypadku M jest urocze. Uwielbiam motylki, więc dlatego za estetykę opakowania dałam 5*.
Zapach należy do kategorii słodkich, a dla mnie i jadalnych, gdyż wyczuwam tu lekką nutkę czekolady. I nie bijcie, ale ja ją tu na prawdę czuję. Ponadto trochę kwiatków i dużo wanilii, ale nie jest ona ciężka i przytłaczająca. no i chwała za to ;) Coś mi ten zapach przypomina tak jak Ani_res, ale nie mogę odgrzebać w pamięci co. Trwałość-> na razie 5 godzin, co nie jest takim złym rezultatem. Zobaczymy ile jeszcze wytrwa :)

EDIT: Zapach trwa już 7 godzinę. Nie jest oczywiście tak intensywny, czai się raczej blisko skóry, ale ta baza jest cudna :love: To chyba ten bursztyn :slina:
Używam tego produktu od:kilka dni
Ilość zużytych opakowań:w trakcie 15 ml

nie dla mnie

Mariah Carey hmmm,nie przepadam ale to nie tu o tym,,ze wzgledu ze uwielbiam motyle zakupilam kiedys ten zapach,byl razem z breloczkiem,zelem pod prysznic,i balsamem po kompieli i cena nie byla wygorowana,jakies 22GBP ,ciekawy kwiatowy zapach lekko duszacy jak dla mnie,chociaz uwielbiam ambre, paczule to nie w tym wydaniu i jeszcze do tego marshmallow :]haha ale ten zapach nie jest dla mnie,ale nie omieszkam powachac Mariah Carey Luscious Pink bo podobno ma ciekawsze nuty jak dla mnie nuty drzewne, sandalowiec, pizmo a te bardziej mnie pociagaja;)zapomnialam dopisac ze na taka perfume(nie przepadam za zapachami z uzyciem nazwisk slawnych)to nawet dlugo sie utrzymuje a taka niepozorna,,Używam tego produktu od:kiedys
Ilość zużytych opakowań:jedna 50-siatka

zaskoczona na -

Po recenzjach poprzedniczek spodziewałam się ciekawego słodziaka - zapahu jadalnego i apetycznego. A dostałam takie nic... Gdybym nie miała próbki firmowej to pomyslałabym, że mam probkę jakiegoś innego zapachu... ale mowy o pomyłce nie ma.
M to zapach nijaki. Raczej kwiatowy niż owocowy, może momentami czuć coś słodkiego ale na pewno nie jest to karmel ani żadne słodycze. Może w bazie czuć odrobinę wanilii ale nie wiem czy ja tę wanilię naprawdę czuję czy tylko chce czuć ;)
Typowe nic sygnowane nazwiskiem gwiazdki. Szkoda, bo myslałam, że to będzie naprawdę ciekawy zapach.
No ale nie po raz pierwszy i zapewne nie ostatni sie rozczarowałam...

Używam tego produktu od: testy
Ilość zużytych opakowań: próbka